Stanovanie v Chorvátsku

simcatko11
11. jún 2015

Boli ste niekto kempovat v chorvatsku?budem rada za kazdu radu,postreh,skusenost,odporucania,zvazujeme Solaris- Sibenik.nepytajte sa preco kemp....Lebo.

slacik
29. júl 2015

@adria88 to je tak ze za kemp zaplatis takmer tolko, ako za pohodlie klimatizovanej izby.. tiez som bola prekvapena a zvazovali sme na nase nomadenie brat stan, ale - uspora penazi to nie je takmer ziadna. Ak nepotrebujes tranzitne ubytko priamo na plazi, tak najdes v takej cene, ako stoji kemp pri plazi, a mas tam kupelnu, klimu a nemusis tahat tolko veci...

adria88
29. júl 2015

@slacik jasné...veď popozerám aj ubytká a určite natrafíme aj na free ubytovania po ceste... uvidíme, ako sa situácia vyvinie

slacik
29. júl 2015

Zavisi aj od pocasia, teraz bolo tak horuco ze v stane by sme sa uvarili, bola som vdacna za klimu na izbe.

adria88
29. júl 2015

Presne, závisí aj od počasia. My ideme 19.8., neviem, aké bude vtedy počasie, keby bolo ozaj horko ako doteraz, tak tá klíma by padla vhod, no uvidíme... Len potrebujem nazbierať nejaké infošky, lebo ideme takto prvýkrát autom, tak nech som trošku v obraze

slacik
29. júl 2015

My sme isli taky vacsi okruh autom, takze sme tranzitne prespavali 3x a bolo to uplne v pohode. Dobra rada - veci na tranzitnu noc si vsetky dajte do jednej tasky. Nie ze sa zbalite ze jedna taska dieta, jedna manzel atd a potom treba vybrat pol auta. My mame vzdy tranzitne veci zvlast, berieme iba toto na izbu a ostatne nechavame pekne v aute (cize vyberame tranzitne ubytka take, kde je mozne bezpecne parkovat). Vyplatime uz vecer, aby sme rano domacich nemuseli zhanat a putujeme dalej.

adria88
29. júl 2015

no my ideme o deň skôr, ako sme plánovali, chceme ešte čo to pochodiť, nie len, že tam a spať...taký výletík 🙂 a hej, veci na noc dáme do jednej tašky, veď toho nebude veľa a zvyšok počká v aute.. hlavne, nech je fakt kde bezpečne zaparkovať

slacik
29. júl 2015

ano my presne takto chodime, ze cestou si pozerame, zastavujeme sa na zaujimavych miestach, a preto aj zvykneme tranzitne prespavat. Je to moznost ako vidiet z krajiny viac. V kempe mas vyhodu bezpecneho parkovania, lebo vacsinou mas auto pri stane.

adria88
29. júl 2015

inak som počula aj o minikempoch...čo to vlastne je? malo by to byť niečo také súkromnejšie, alebo... nevieš náhodou?

slacik
29. júl 2015

existuju myslim ze v madarsku take kempy, kde vlastne akoby prespis u niekoho v zahrade (teda musi tam mat vybavenie ako je wc umyvarka atd). v HR neviem, ci taketo existuje, lebo vseobecne v krajinach, kt. ziju z cestovneho ruchu (taliansko, HR atd) maju vsetko toto trosku prisnejsie. Pekny kemp, hoci teda riadne velky, je na plitvickych jazerach - tusim Korana - je to taka clenita luka so spustou stromov a zelene. Plus moznost pozriet si Plitvicke jazera, ale tam by som v sezone najma cez vikend nechodila, lebo sa moze stat, ze vobec na lodku cez jazero si pockate pol dna. A to je potom o nicom. Priamo pri mori je kopec kempov pod Zadarom - medzi zadarom a sibenikom - kazdu chvilu je odbocka na kemp.

adria88
29. júl 2015

Oki, veď my tam niekde okolo Šibeniku by sme chceli, ideme do Bašky Vody a chcem aj Šibenik pozrieť a tak... Veď ešte popozerám aj po nete, možno natrafím aj na niečo konkrétne..

kmk11
29. júl 2015

@slacik alebo auto pod stanom 😀

zaba21
29. júl 2015

Dúfam, že to nikto nezmaže, nie sú to komerčné stránky :

Toto je jedna z najlepších stránok čo sa týka kempov, dá sa zobraziť v slovinčine alebo v angličtine.

http://www.avtokampi.si/?ln=ANG

http://www.avtokampi.si/

Toto sú české stránky zo skúsenosťami ľudí, ktorí tam boli.

http://forum.ihvar.cz/list.php?7
http://www.chorvatsko-forum.cz/forum/kempy.html

Ja osobne som bola v kempoch :
1/ Zaton pri Zadare - je to veľmi dobre vybaveny kemp, ale aj aj dost drahy, chodia tam hlavne Nemci, Rakusania, Slovinci.
2/ kemp Boban Zivogosce = mensi utulny kemp s krasnou kamienkovou plazou, hned v susedstve je kemp Dole - ma mensiu vybavenost, ale niektore parcely hned nad morom poskytuju uzasny vyhlad - mne sa tam pacilo.
3/ Kemp Strasko na Pagu - velmi prijemny kemp s dobrymi sluzbami v krasnom prostredi.

haadinka
30. júl 2015

@fra ahoj mozes mi napisat kolko vas stalanoc v tom kempe v omisi?chceli by sme tam teraz ist.dakujem

jonki
15. aug 2015

@simcatko11 mna oslovil na pohlad kemp na ostorve Murter (ostrov je spojeny s pevninou malym mostom pre auta, cize potreba trajektu odpada a dostupnost je jednoducha. Kemp je priamo pri plazi Slanica (plaz ma modru vlajku a v niektorych rebrickoch je hodnotena ako jedna z top 10 plazi Chorvatska. Je vsak pravdou ze sme na ostove boli len na vylet a kempom sme prechadzali a nekempovali. Bolo evidentne ze niektore obydlia su tam celu sezonu (boli sme v polovici septembra)
co sa tyka stanovania, som na tvojej strane...so starsou stanujeme kazdy rok od jej 7 mesiacov (teraz ma za sebou piatu sezonu cize dokopy asi 1O tyzdnov v stane )a mladsia mala na prvej stanovacke tri a polmesiaca....a v noci bolo vonku okolo 5 stupnov (bolo leto) nikdy im nic nebolo, vzdy prisli z tyzdnovej stanovacky zdravise ako na nu sli.

gretocka
15. aug 2015

my chodime uz sestr rokov na to iste miesto - sice nie do stanu ale karavanom, neoslovuju nas velke kempy, chodime do malickeho - len taka zahrada. Vybehneme z karavanu dole po schodikoch a sme v mori. Deti maju postupny vstup do mora. Kemp sa vola Andela a je na okraji Bibinje, prvej dedinky pod Zadarom.