Tatry s deťmi - túry

vikusjk
30. jún 2020

Ahojte mamicky, boli ste niektora s detmi na ture Hrebienok - Zamkovskeho chata - Skalnate pleso? Na Hrebienok lanovkou (viem, ze to nie je daleko, ale usetrime sily aj cas) a zo Skalnatého znova lanovkou do Tatranskej Lomnice, deti budu mat aj zazitok z lanovky, aj dobru prechadzku. Oplati sa to, ci je to len moja predstava? Ake narocne je to casovo? Vychadza mi, ze sa to da zvladnut za cca dve hodky, s prestavkami tri, cestou vodopady, nemusi to byt pre decka nuda. Mate niekto skusenost prosim? Dostanem sa z Tatr.Lomnice do Smokovca nejakym vlacikom? (autom nie, kedze ukoncenie je v Tatr.Lomnici) Prip. iny tip na turu z tejto oblasti? Dakujem 🙂

montemotherone
30. jún 2020
vikusjk
autor
30. jún 2020

@quaxi dakujem krasne, uplne si ma povzbudila 🙂 ja si tiez myslim, ze mamicka vyssie, co spomina aky je to des, je bud prilis uzkostliva, alebo nema na mysli tuto trasu. Tesim sa, myslim, ze to zvladneme v pohode. Dakujem 😊

vikusjk
autor
30. jún 2020

@montemotherone to nie je taka zabava, ako sledovat znacky ;) chodniky su riadne znacene a nejdeme do pralesa ;)

montemotherone
1. júl 2020

@vikusjk nemáš za čo ;)

jessicai
1. júl 2020

@vikusjk menej náročné je to opačne zo Skalnatého na Hrebienok ide sa skôr dole kopcom ako hore. Pekná túra je aj zo Štrbského plesá na Popradské pleso. Všade v Tatrách treba ísť skoro ráno aby ste túru stihli spraviť ešte keď nebude taká veľká predpoveď búrok.

slavkicek
2. júl 2020

@vikusjk určite choďe z hrebienka na skalnaté pleso, nie naopak, je to úplne pohodová trasa, žiadne veľké prevýšenie a určite to nie je na celý deň, s obedom to v pohode dáte za 3 až 3,5h. Syn napríklad veľmi rád behá a poskakuje po skalách, najhoršie čo na túre bude, že tam bude milión ľudí. Užite si výlet a vôbec sa neboj.

vikusjk
autor
2. júl 2020

@slavkicek ďakujem ;) najesť by sme sa chceli na Zamkovského chate, čo je tak cca polovička cesty a hajde ďalej. A zo Skalnatého do Lomnice som ešte našla, že zo zastávky Štart sa dá spustiť na káre, tak to bude paráda 😀 Už nech je august 🙂

slavkicek
2. júl 2020

@vikusjk na káre sme sa púšťali minulý rok, pre syna veľký zážitok, vždy skúšame všetky atrakcie, ktoré sú dostupné :D Zo Zámky to máte ešte niečo cez hodinku cesty, ozaj sa nie je čoho báť, kamene sú tam pekne naukladané, stabilné, takže pohoda. Jedine pôjdete veľkú časť bez tiena, tak ak bude piecť slnko nezabudnite šiltovky. 🙂

vikusjk
autor
2. júl 2020

@slavkicek to urcite vezmeme, rovnako ako prsiplast a taku tu beznu "vyzbroj" ;) Co sa tej cesty tyka, tak asi najviac sa bojim, ze to neda kamoska v mojom veku, ktora ide tiez s nami, lebo ma zavrate uz len ked pozera nejaky horolezecky vystup v telke. Tak to bude este sranda 😅 Mas este nejaky tip na atrakciu? Zaujimavo vyzera aj lanova draha pre deti, len tam tusim nejde s nimi instruktor a decka ostavaju visiet nad jazierkom v strede lana, ktore je ukoncenim drahy, co moja krpata, ktora vazi 21 kg urcite by tam zostala 🙈 No a boby, to je klasika. Ine ma nic nenapada v okoli.

nelca84
2. júl 2020

@vikusjk nie je to síce žiaden adrenalín, skôr také oddychovo-poučné, ale v lomnici je aj veľmi pekná expozícia tatranskej prírody

slavkicek
2. júl 2020

@vikusjk určite závrate nemá mat z čoho, nebudete tak strašne vysoko, ozaj je to pohodovy výlet, určite dajte tie káry, lanová dráha je dole, dá sa tam člnkovať, bobová dráha je kúsok a motokáry alebo co to je tam jazdia po lúke

slavkicek
2. júl 2020

@vikusjk ak sa vám finančne dá, odporúčam sa vyviesť na Lomnicak 👍 boli sme v zime aj v lete a úžasný výhľad na Tatry a celkovo pekný zážitok

katrinka8
2. júl 2020

@vikusjk - tu je túra popísaná aj s fotkami, síce zimný variant, ale 4-ročné dieťa:
https://deti.hiking.sk/hk/ar/4013/na_skalnate_p...

vikusjk
autor
2. júl 2020

@slavkicek hej presne tie atrakcie pozname, dik ;)

vikusjk
autor
2. júl 2020

@slavkicek na Lomnicaku sme uz boli 🙂 Krasny zazitok! Chodievame do Tatier casto, ale s turami nad 1 hodku len zaciname ;) plus berieme tu malej spoluziacku, ktora este nikdy nebola nikde, preto som vyzvedala, ci je ta tura ok pre decka ;)

slavkicek
2. júl 2020

@vikusjk super, tak si to tam užite 😊

kaktus87
21. aug 2020

@vikusjk ahoj, prosim ta boli ste na tom skalnatom z Hrebienka? Zvladli ste a kolko to trvalo? Ja chcem ist v sobotu so 7-rocnym a naspat lanovkou, len vaham, ci nemame ist hore lanovkou a dole pesi. Vcera sme boli na Popradskom zo Strbskeho po cervenej (da sa ist aj po lesnej), trvalo nam to 2 hodiny a ku koncu uz nam bolo dlho🙂 tam sme sa najedli a naspat chcel ist syn tou istou trasou, to nam trvalo 1,5h a to uz bolo super (aj ked ja som chcela ist po modrej na zastavku popradske). Zajtra chce ist maly hore pesi a dole lanovkou, ale zas nechcem sa uplne znicit🙂

hettinka
21. aug 2020

@kaktus87 my sme šli 2x - prvýkrát z Hrebienka na Skalnaté pleso so 4-ročnou. A druhýkrát s 2 deťmi opačnú trasu. Zo Slalnateho plesa na Hrebienok to je trochu menej náročné.

vikusjk
autor
21. aug 2020

@kaktus87 ahoj, my ideme do Tatier v pondelok, cize na tuto turicku v utorok, alebo v stredu. Z Hrebienka na Skalnate je to do kopca, cize asi viac narocne na kondicku, ale zase dole sa viez odviezt po Start lanovkou a zo startu sa da spustit dole na karach, to planujem pre decka ako taky bonus 🙂 Snad nebude mokro, ak je mokra cesta, tak karicky nechodia. Cize ty to budes mat za sebou skor, ako my :D Ak sa ti bude chciet a spomenies si, daj prosim vediet, ci ste isli a ako bolo 😉

vikusjk
autor
21. aug 2020

@kaktus87 btw, len pre istotu, hore a dole na uvedenej trase neviem, ako myslis, lebo ono lanovku nemas z Hrebienka na Skalnate, tak len aby nedoslo k omylu ;) Ale vies si kupit listok na tatransku magistralu, a to je lanovka zo Smokovca na Hrebienok a potom ked pesky prejdes na Skalnate, tak zo Skalnatého dole do Lomnice, alebo opacny smer. Kazdopadne zaciatok a koniec tejto trasy je na iných miestach (Stary Smokovec/ T.Lomnica).

kaktus87
21. aug 2020

@vikusjk zajtra ti urcite napisem ake to bolo🙂 a tie horske kary zo startu som mala tiez na plane, ale to este zajtra uvidim, ci sa na to dam, dnes sme boli na bobovej drahe a to bolo hrozne pre mna:D zatial sme rozhodnuti ist z Hrebienka na Skalnate a do Lomnice lanovkou, pretoze vcera ma rozboleli nohy cestou dole a tiez sa mi zda stabilnejsie ist hore, maly cestou dole skakal ako kamzik, trpla som, aby sa nevysypal 🙂

nelca84
21. aug 2020

Ak budete este vladat, tak tura na Zelene pleso je pekna, vcera sme tam boli, je to 3h tam a 3 spat, ale sama som bola prekvapena, ze vela rodin s malymi detmi tam bolo.

vikusjk
autor
21. aug 2020

@kaktus87 presne, trasa dole je aj vacsi zaberak na nohy, aj ked sa to nezda, ale klby dostavaju viac zabrat. Tak vam drzim palce, nech vam vyjde pocasie ;)

zuzumajko
21. aug 2020

@vikusjk velmi zavisi aky pohyb maju doma. Ja som s nasimi chodila ako decko do tatier, ale teda od 4 rokov som mala pohyb kazdy den na balete alebo gymnastike ci ludovkach... tuto turu som dala myslim ako druhacka, ale pamatam si ze posledna asi hodina (?) bola pre nna fakt kriticka 😂 fakt velmi zavisi od fyzickej zdatnosti. Ja uz som frflala veru 😂

hettinka
21. aug 2020

@vikusjk aj ak by ste šli zo Skalnatého, nejdes stále doku. Po magistrále je to klesanie mierne, potom sa ide dolu ku Zamkovskeho chate a zada stupas hore.
Moja dcéra to v 4 rokoch dala v pohode, so mnou to už bolo horšie 😂

vikusjk
autor
21. aug 2020

@hettinka iste, len prevazne je to klesanie. My ideme opacne, z Hrebienka na Skalnate, kvoli tym karickam 🙂

kaktus87
23. aug 2020

@vikusjk Ahoj, tak isli sme vcera z Hrebienka na Skalnate a dole lanovka+horske kary, bolo to cele super🙂 kludne chodte, o deti sa vobec neboj ked su zvyknute chodit, namahave to sice bolo, fakt vacsinou sli ludia opacnym smerom, ale najhorsie bolo to horko a slnko, ja som sa nenatrela a mam spaleny ksicht🙂 hore kopcom je to narocnejsie na kondiciu, clovek sa viac zadycha a spoti, dole kopcom zas bolia nohy, ale da sa hocikde po ceste sadnut na skalu🙂 My sme slapali tie dve hodiny, ale cele nam to trvalo 5🙂, pol hodinu sme sa clapkali v Studenom potoku, tam sme sa aj vyzuli, fotili sme sa, na Zamkovskeho sme si objednali jedlo, tam sme boli hodinu a zvysok cesty podobne, neponahlali sme sa ale zabavali:D keby sme sa zbytocne nezdrziavali tak to dame za 3 aj s prestavkami. Videla som aj par deti predskolskeho veku, asi 3, ale jeden chlapec strasne nariekal uz ku koncu, ja by som s takymi malymi nesla🙂 a vysky nemam rada ani ja, a ten vyhlad ku koncu mi nebol prijemny, ale zavrat som nemala. Na tu lanovu drahu chodia s mensimi detmi instruktori, my ked sme cakali na jedlo, ostali tam visiet dve deti po sebe ale hned ich ratovali, syn ma 22kg a tie deti boli cca rovnakej vahy, vacsie deti to presli v pohode, my sme boli na clnku a na minigolfe, ine atrakcie nepoznam ani ja, ale tie kary boli super🙂 prajem peknu dovolenku a nech vam vyjde pocasie

missdiva
23. aug 2020

@hettinka
@vikusjk my sme vcera isli na popradske Cesta lesom medzi Plesom a plesom.
Zvladnut to zvladnete ale uz by som do Tatier v sezone 2020 (kedy ide vacsina ludi na dovolenku do hôr) nesla. Bolo tam mega vela ludi, v podstate ides vacsinu casu v zastupe. Ak sme niekde dostali koronu tak tam, bolo to ovela neprijemnejsie ako let lietadlom, lebo tam si nasadis respirator a ked sa vyspis si v cieli.
Aby bolo jasne nepatrim medzi ludi co maju paniku z korony, staci podla mna dodrziavat par zakladnych pravidiel a mozes veslo zit dalej, no v Tatrach ziadne rozostupy nikto nedodrziava a vsade sa da platit iba v hotovosti.
Bola to pekna trasa? Ano ale zas nic dych beruce, ze by to stalo za to ist celu cestu v zastupe prevazne ceskych a polskych turistov. Radsej chodte do neturistickeho lesa mimo tatier kde celu cestu nestretnes ani jedneho cloveka... to hodnotim ako vyrazne krajsi zazitok.

vikusjk
autor
23. aug 2020

@kaktus87 jej dakujem za info 🙂 si zlata, ze si tak rozpisala 🙂 Prosim ta ta trasa je ozaj taka, ako tu uz spominali predtym, ze velke skaly? Ci mam malej obut vibramy, alebo stacia botasky? Vacsinou sme chodili po chodnikoch, kde mala iba botasky, ledze po klzkych, alebo velmi skalnatych nechodime (zatial). Noo pocasie vam vyslo slnecne, nam ako pozeram, hrozi opak, dazdivo :( Tak uvidime. A tu lanovu drahu viem, tiez sme tam uz videli niekolkokrat visiet deti nad jazerom, ale mali z toho srandu 😂 Tak som rada, ze vam tura dobre dopadla, inak presne tak ratam, ze to dame za tych 5-6 hod aj s obedom na zamke a prestavkami na hranie, fotenie, mlsanie atd. Pekny zvysok dovolenky este ti zelam 🙂

hettinka
23. aug 2020

@missdiva ja sa do Tatier v lete nechystám. Kvôli burkam a turistom. Do Tatier chodíme koncom júna, alebo až na jeseň, kedy vyjde pekne babie leto, pripadne lyžovať v zime.