Ubytovanie v Taliansku bez cestovky

mike_bassett
28. júl 2015

Ahojte, chceme ísť s manželkou teraz v sobotu "na blind" do Talianska a/alebo Chorvátska. Ubytovanie zabezpečené nemáme, ani nemáme zatiaľ určené kam presne chceme ísť. Viem, že v Chorvátsku či Bulharsku miestni "odchytávajú" turistov a ponúkajú im ubytovanie u seba, takže tam by to nebol problém. Deje sa čosi také i v Taliansku ? Je ľahké nájsť takýto "privát" i v Taliansku, má s tým niekto skúsenosti ? Vďaka 🙂

janinah
28. júl 2015

Je vrchol sezony,teraz "odchyt" nefunguje aspoň my sme nevideli....a aj ceny majú "vrchol"....sme v Ch.,ubytko sme našli za pol hodinu,ale nie každý má také šťastie,tu nám pod balkonom sedia dvaja česi a čakajú,kým sa uvolní izba vedľa,prešli toho už dosť a dnes akosi všetko obsadené...

anega79
28. júl 2015

pochybujem o tom. zijem v taliansku a nevidim ze by niekto tu odchytaval ludi, zvlast koncom jula a august aj taliani maju dovolenky. inak moj brat sa vratil teraz z chorvatska, nasli len nejaky stary dom, kde sa im ani nepacilo, lebo teraz je vsade plno.

nyusika
28. júl 2015

do Talianska nablind urcite nie.
za smradlavu kuticu zaplatite na severe Talianska tolko, kolko za spickovy apartman s bazenom v Chorvatsku, nehovoriac o tom, ze more je v Chorvatsku neporovnatelke krajsie. Na severe Talianska je more ako Balaton, spinave, blatove...

sorciera24
28. júl 2015

v Taliansku nic take ako v HR nefunguje....ubytko si treba zaistit dopredu cez agenturu.....a prve 3 augustove tyzdne maju Taliani dovolenky, takze masaker...vtedy mozno ani cez agentury nic....
takze dopredu napisat agenture....v IT urcite!
more v IT spinave nie je...len zvirene od piesku;)ale v topankach v HR ?....to pre mna nie je prave more a pre deti nic moc....smradlavu kuticu sme nikdy nemali!
ak chcem mat sutre s vodou, idem k nam na potok ci rybnik....nie do HR.....;)@nyusika
ale kolko ludi, tolko chuti.....

anega79
28. júl 2015

to je somarina ze je spinave, ja zvirene od piesku. a cim dalej ides tym je to more krajsie, ako napr. pesaro, liguria su len 2 hod od lignana, bibione kde vsetci slovaci idu, a more je ovela ciste

nyusika
28. júl 2015

@anega79 ved ja som pisala o severe, nie o juznejsich destináciách.
a rozvirene-nerozvirene, to je jedno. nevidim na dno - nevojdem tam ani v gumákoch.
poznam ludi co sa kupu aj v Balatone, aj v neziderskom jazere.
mne je to naozaj jedno, ja som napisala svoj nazor.

ale kazdemu vyhovuje nieco ine, mne hentake blatove plaze urcite nie. pardon, niekto to vola pieskove

hifiklub
18. jún 2019

@nyusika .... No to určite. V Taliansku si zaplatím za hotel v ktorom mám klímu, každodenné výmeny prádla, plázmový servis s dvomi kreslami a mega slnečníkom, parkujem priamonpod hotelom, alebo na vladtnom súkromnom parkovisku , pláže sú čistučké a izby v hoteloch taktiež. Naopak, v Chorvátsku sa odpadky válmajú po ulici, pláže sú úplne nemožné, ľudí hlava na hlave, požičanie slnečníka s priemerom 80 cm 7 Eur na deň. Za ležadlo 10 Eur na den. Chorváti vyberajú peniaze na pláži nielen za sprchy ale dokonca aj za toalety.... potom tam ľudia čúrajú a kadia do vody. Kabínka na toaletách sa tam na pláži neotvára ako je deň dlhý...... Takéto niečo v Taliansku rozhodne neexistuje. Chrváti sú nekultúrny sedláci a kto Chorvátsko vychvaľuje, ten ešte zrejma v živote nebol na poriadnej dovolenke. Slováci a Česi jazdia do Chorvátska iba preto, lebo sme národy plné nevzdelancov a neovládame cudzie jazyky.... a to je celý kameň úrazu. V Chorvátsku som bol raz a stačilo.... Ak si chcete skutočne oddýchnuť, tak Chorvátsko tou pravou krajinou rozhodne nieje. Videli ste už niekoho ( zo Smotánky ), aby sa chválil, že bol na dovolenke v Chorvátsku? Tak to asi sotva.... no tak si typnite, prečo asi....

nyusika
18. jún 2019

@hifiklub kazdemu ine vyhovuje, ja neznasam preplenene verejne plaze
a v HR nechodim na take plaze, ako ty opisujes

a kde chodi dovolenkovat sebranka zo smotanky je mne srdecne jedno.