3 mesačné dvojičky stále plačú

ivkavv
14. feb 2013

Kocky potrebovala by som od vas poradit. Moje dvojicky budu mat teraz tri mesiace a zacali mi obidvaja z nicohonic velmi plakavat. Doteraz plakavali kvoli brusku ale zmenila som mlieko na nutrilon anti colic a ten im velmi pomohol.krasne z neho prdia aj kakaju, vobec neviem co im moze byt teraz , nviem ako by som im pomohla.casto mi plakavaju aj po najedeni, toto trva asi dva tyzdne .ak mate s niecim takym skusenosti tak mi prosim poradte

sisajojo
5. mar 2013

@ivkavv babatka sa vraj okolo 3tieho mesiaci zvyknu zmenit ,aj nasi od 3 mesiaca akoby utalo ,nechcu v noci spat ,casto sa budia a revu az kym im nedam najest . Cez den v pohode jedia kazde 4 hodiny a pride vecer a pomaly kazde 2 hodiny su hore.A to doteraz prespali aj zo 5 hodin,teraz to uz nehrozi 😝 uz len cakat ,co sa bude diat dalej 🙂

althejka
5. mar 2013

presne,aj moj sa stal plackom od 3,5 mesiaca. je ako pocasie,rehoce sa,vsetko super a naraz plac 😀

dvojickovo
14. jún 2013

ahojte , ja som sa to dozvedela v šiestom týždni a myslela som si, že odpadnem, nikto v rodine dvojičky nemal a su to moje prvé detičky
vôbec neviem ako to zvládnem , stále sa mi o tom sníva chcem im dat vsetko ale obávam sa že to nepôjde
dá sa to vôbec zvládnut?

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xevulax
14. jún 2013

@dvojickovo. Ahoj, ja cakam tiež dvojicky a som presne v 13tt ako ty. S tým rozdielom, že my máme doma už dcérku, orave dnes má 10 mesiacov. Obavy sú normálne. Neboj sa, zvladnes tó! Ja som tiež stresovala že čo s 3! Malinkymi deťmi, navyše dcérka je hyperaktivna a stale vyžaduje pozornost. Nuž ale zvládnem, ako aj ty zvladnes. Nepochybuj o sebe. Na začiatku tó bude ťažké, kým si zvyknes, ale potom tó bude už super, uvidíš. A dietatka potrebujú hlavne lásku! Ak im dáš tu, majú dobrý základ do života. Neboj sa, bábätko potrebuje máličko, aby bolo spokojne. A tiež netreba detičky od mala učiť na materiálne veci, skôr zdôrazňovať, že sa ráta, ak robíš niečo od srdca. My malej kúpime aj obnosene veci napríklad. A nemám pocit, že by nedostala všetko. Robíme tó čo sa da. Ja radšej kúpim jej a sebe nič, aj ked chodím ako lajdak, ale ked mala potrebuje, kašlem na tó 🙂 neboj, bude to fajn, tes sa na detičky a uzivaj tehotenstvo.

xevulax
14. jún 2013

@ivkavv. Ja som mala s malou tento istý problém. Inak som jej dávala aj probiotika biogaiu. Zo zaciatkuu cca tyzden kazdy deň a neskor kazdy druhy a potom tak 2x do tyzdna. Inak pred papanim sme dávali infacol. A pred každým papanim sme masirovali brusko, aby sa tie crievka trošku pohli. Na brusko sme dali pupika a masirovali asi 5 alebo 10 min. Aj sme cvičili s nozickami. Po papani sme necvicili a nemasirovali, aby sme nestlacali zaludocek a nevrackala. Celkom pomáhalo. Este teplé obkladyy na brusko. Máme taký vankusik v ktorom sú kostičky z čerešní. V mikrovlnke sa tó nahreje a da na brusko. A ked nič nepomahalo skúsili sme rektalnu rurku... Nám tó okolo tých 3. Mesiacov prešlo. Inak placu ako od bolesti? Lebo naša cca od 4. Mesiacov plakala stale 🙂

klincek
14. jún 2013

@ivkavv ak vylucis problem s bruskom, nemozu mat reflux? moje mali, vracali vyse roka. u vas by mohlo ist o skrytu formu-nevracaju tak, ze mliecko ide von, ale sa im len vrati do pusy aj so zaludocnou kyselinou - co pali, preto placu. ked zacnu plakat, skus ich dat do mierne vyvysenej polohy a dat im napit vody. ak to pomoze, mohol by to byt reflux..

dvojickovo
20. jún 2013

dakujem kočky že mi tak davate silu vela mi to pomáha, už sa to snažím brat ináč
musím to zvládnu a verit si , že na to mám

@xevulax
ako ti prebieha zatial tehotenstvo?

dvojickovo
20. jún 2013

@xevulax
mne zatial prebieha uplne normálne maličké pekne rastú
akurat mi doktor vravel, že mám nízko jednu
placentu

dvojickovo
20. jún 2013

@alenkaorava
no ano to je vraj vyhoda dvojičiek, že sa spolu pohrajú, mne príde pomôct mama a aj manžel pomôže tak snád to dáme
je to velmi náročnéné finančne?
aké si mala tehotenstvo, mala si niejaké komplikácie?

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xevulax
21. jún 2013

@dvojickovo ahoj, tehu sa da, cuudjem sa,ze trošičku nevoľnosti ustúpili, ale tó moze byť iba prechodne, radšej sa este netesim. Aj tak mi býva este zle. Ja som bola na začiatku júna na poradni, nepovedal nič, iba že sú jednovajecnevravel, že niečo nie je ok, tak hádam všetko je ok. A objednal má až o mesiac a pol na ďalšiu poradňu, čo sonm nast vana, tam pôjdem tuším v 18tt. Dobre čo? Napalena som normálne. Tó už budem mať po oboch odberoch. Som myslela že pri dvojickach tó sledujú viac. Ale asi nie. Takže tak. Občas má vám bolesti, zle znasam tepla a toľko nevladzem. O tyzden ideme. Na dovolenku, aspoň na tó sa teším 🙂

dvojickovo
22. jún 2013

a pracujes este alebo si na rizikovom?
ja som na PN ale poviem ti mna to ubíja byt takto doma, ten čas ide tak pomaly, vlečie sa mi to

dvojickovo
22. jún 2013

@alenkaorava
ahoj vidím, že asi predávas niejaké oblečenia pre maličké aj kočík
ja tiež zhánam veci, v obchode je to velmi drahé
mohla by si mi poskytnut info?

jana7
23. jún 2013

@dvojickovo už vieš pohlavie deti? Kde chceš rodiť?

dvojickovo
23. jún 2013

@jana7
ahoj
este neviem som len v 13 týždni a rodit budem v Šaci

jana7
23. jún 2013

@dvojickovo veľmi dobre si si vybrala, držím palce 🙂

dvojickovo
23. jún 2013

@jana7
vieš my bývame asi 20 km od Šace takže nad inou som ani nerozmýšlala mám to aj blízko a som rad že mám nablízku túto nemocnicu
chodím tam aj na USG
ty si kde rodila?

adriana89
23. jún 2013

dvojicky su moj sen...mozno aj ja cakam dvojicky som po IVF...drztee sa baby🙂

jana7
23. jún 2013

@dvojickovo v Novej ☹ ak by som sa mala ešte raz rozhodnut išla by som do Šace

dvojickovo
23. jún 2013

no teraz má šaca moderne vybavenie

kacena4
23. jún 2013

@ivkavv my sme mali tiez tento problem aj sme mlieko zmenili a nakoniec nam zistili skryty reflux a preto placu najma po jedle lebo ide spat do krku a stipe to skus ich po jedle davat do autosedaciek nam to zabera (obcas 😅 ) a potom uz len nosenie na rukach vo zvyslej polohe drzim palceky nech sa vam polepsi inak mi davame biogaju vtedy je lepsie len je velmi draha

jana7
24. jún 2013

@dvojickovo moderné vybavenie je posledné čo by som riešila. prístup a starostlivosť je podstatná

dvojickovo
24. jún 2013

ako s prístupom je to dost individuálne, u každého lekára je to i náč

dvojickovo
28. jún 2013

@jana7
ahoj
tak je tu môj e- mail ked budeš chciet niečo predať
diky
ywette869@azet.sk

jana7
28. jún 2013

@dvojickovo ak budeš mať 2 chlapcov tak si určite vyberieš, nakupovala som kvalitné veci 🙂

dvojickovo
28. jún 2013

@jana7
u nás sa prevažne rodia chlapci takže je to dost možné

dvojickovo
28. jún 2013

@dvojickovo
ako to ináč zvládas?
jaj aký kix som spravila

dvojickovo
28. jún 2013

@dvojickovo jaj aky kiks som spravila :D

jana7
29. jún 2013

@dvojickovo ta otazka patrila mne?