Čakám asi dvojičky

9. nov 2020

Ahoj
Pred troma týždňami som bola na ultrazvuku, gynekológ mi potvrdil tehotenstvo v 8.tyzdni. Jedno Mimi malo 17mm a druhé ani nezmeral, vraj je veľmi maličké oproti prvému.
Zmienil sa, že sa ojedinele stáva, že žena otehotnie na dvakrát a to druhé maličké teda "vzniklo" neskôr 🤷
Alebo že jedno proste prežije a druhé sa vstrebe.
Ja sa bojím toho, že to jedno bude zdravé a druhé nie. Čo v prípade, ak na ultrazvuku budú oba a jedno nejak postihnuté? 🙈😥 Neviem odvtedy spávať, čo mi to povedal.
Aj na Tom menšom bola akcia, len nie tak zreteľná, ako na prvom.
Bojím sa. Mal niekto skúsenosť?

janetinka27
9. nov 2020

moja sesternica a bratranec sa narodili ako dvojicky,ale bratranec bol o mesiac mlafsi.vsetko ok,inteligentni a vtipni,priatelski ludia, maju 37 rokov.

ninazoja
10. nov 2020

Ahoj aj ja mam dvojičky na prvom sone v 6 týždni bolo len jedno a potom v 12 týždni zrazu dve😃 Jedna bola celý čas menšia aj sa menšia narodila pri pôrode mala 2475g a druhá 3110g. Už majú 14 rokov a všetko je v poriadku menšia dobehla väčšiu a teraz sú skoro rovnaké 😉 Neboj všetko bude v poriadku. Mne doktor povedal ze jednu sme len neskôr dorobili preto je menšia 😂😂😂

bubinko1506
10. nov 2020

Ahoj, ja mam dvojicky po ivf. Vlozene v ten isty den, a predsa pocas celeho tehotenstva bolo jedno vacsie ako druhe. Po porode bol medzi nimi rozdiel asi 300g. Teraz maju 4 roky, rozdiel asi 500g a 3 cm. Inak mozes mat aj syndrom miznuceho dvojcata - oplodnili sa sice dve vajicka, ale to druhe sa vstrebe. A mozno to druhe dobehne a na dalsej kontrole uvidis dve srdiecka ako zvon.

autor
10. nov 2020

Ja nechcem robit takú paniku, ale čo ak nebude srdiečko na Tom druhom ? Ale ani sa nevstrebe a ohrozí to väčšie?
Tak veľmi sa chcem tešiť, no mám z toho nočnú moru 😟

rita36
13. nov 2020

Ja som na prvom utz mala 2 srdiecka krasne bijuce a 3iba taka slaba akcia o 2tyzdne som sla na kontrolu a to 3. sa samo vstrebalo 🙁🤷🏼‍♀️ vraj sa to stava kedze som otehotnela prirodzene. Prve dve su krasne zdrave deticky 😊mysli pozitivne a vsetko bude v poriadku 😊

pietrula
18. nov 2022

Ako ti to dopadlo?