Dozvedela som sa, že čakám dvojičky a veľmi sa bojím

milena866
5. mar 2021

Ahojte dnes som zistila že čakám dvojičky strašne sa bojím jedno je menšie ako to druhé ale bilo mu srdiečko...proste neviem ako vychovam dve deti 😭 je to príliš moc dve deti na raz .. strašne sa bojím neviem čo mám urobiť 😭😭😭

babovka2321
5. mar 2021

@milena866 niekedy aj vychovat jedno dieta sa zda ako nemozne 🙂 hlavne sa ukludni, deticky trochu podrastu a sa zabavia spolu, nebudu tolko vyzadovat tvojej pozornosti, ked budu mat jeden druheho 🙂

rozovykon
5. mar 2021

@milena866 moja svagrina mala po dvoch detoch dvojicky a zvladla to 🙂, ten prvotny sok prejde a budes sa tesit.

martinaju
5. mar 2021

@milena866 podľa mňa to je pre teba len prvotný šok lebo si to nečakala. Neboj všetko zvládneš. Veď budeš mať dva krát toľko radosti a keď budú väčšie zahrajú sa spolu a nebudú vyžadovať toľko tvojej pozornosti. Neboj zachvíľku sa budeš tešiť a nebudeš si vedieť predataviť, že by bolo jedno. A to, že je trošku menšie je myslím pri dvojkach normálne.

cookie29
5. mar 2021

predychaj to... co na to Tvoj muz?

milena866
autor
5. mar 2021

Ja som tam skoro odpadla keď mi to povedal ešte mi povedal že zdalo sa mi že tam je aj tretie ..neviem fakt bábo sme strašne chceli ale dvojičky by ma ani vo sne nenapadli a ešte sa bojím aj pôrodu 😭

milena866
autor
5. mar 2021

@cookie29 nevie to je v praci a mobil má doma

rumba01
5. mar 2021

@milena866 neboj sa, vsetko bude v poriadku. a daju sa vychovat aj dvojicky, kolke zeny to zvladli a preto si musis povedat, ze to aj ty zvladnes. drzim palceky, nech ide vsetko tak, ako ma ist.

milena866
autor
5. mar 2021

@martinaju no za týždeň mám ísť zase na kontrolu keďže je menšie

martinaju
5. mar 2021

@milena866 neboj budú v poriadku obydve a nemusis sa nicoho báť všetko dobre dopadne hlavne predychaj tej prvotný šok.

cookie29
5. mar 2021

@milena866 tak klud, to je prvotny sok a panika. Neboj, vecer to spolu predebatujete a bude lepsie...

1medvedik1
5. mar 2021

@milena866 minule som tu niekde čítala ako mala jedna mamička dvojičky a že si to nevie vynachváliť, pretože malinké sa spolu vedeli zahrať sami, nemusela toľko ona s nimi neustále sa hrať zahrali sa aj samé.. A tiež že keď boli v postieľke bábätká tak sa zabavili chvíľku aj sami kým prišla za nimi, napr. Keď sa zobudili.. Zvládneš to, držím palce 🍀

fiafia
5. mar 2021

Nebola som v rovnakej situácii ale viem si predstaviť čo prežívas a popravde tiež by som mala obavy ako ty. Ja keď som čakala dcérku mi chodilo stále po hlave ako to zvládnem, rôzne situácie a čo v nich robiť, strach z pôrodu. Myslím si,že každá žena má v sebe kúsok strachu ale sme ženy, silné ženy a zvladneme všetko lebo musíme ♥️ dôležité je, aby ti bol muž oporou, zo začiatku to bude snáď nutnosť a čím budú detičky väčšie tým to bude ľahšie. Dôležité je, prekonať ten prvotný šok. Držím palce

ivanizna
5. mar 2021

@milena866 No ja by som sa radovala, keby som mala dvojičky! Krásne ti urobia cisársky, dve detičky naraz, zozačiatku je to väčšinou aj tak náročné, tak pretrpíte spolu prvé mesiace, a máte vystarané 😉 Detičky budú spolu vyrastať, tráviť čas a hrať sa, a ty sa dáš dokopy a nebudeš musieť tehotenstvom, pôrodom, nespaním atď prechádzať druhýkrát, ešte aj s ďalším malým prckom 😀 Držím vám palce, hlavne, aby ste boli zdraví ❤❤

ivangeline
5. mar 2021

Štuple do uší a si ich mama,pojde to prirodzene.🙂

horvathova87
5. mar 2021

@milena866 ahoj. Ja mam tiež dvojičky. A to som mala už jedného 4rocneho a druhého 1.5rocneho keď sme zistili ze budeme mat dvojičky. Bola som tiež v šoku a mala rôzne obavy ako to dáme. No naozaj dalo sa to zvládnuť... ži zo dňa na deň. A nevieš ako rýchlo to ubehne. Keď sa pozriem spať ani neviem ako som to zvládla a uz majú toho roku 5 rokov. Veľa pomohol manžel. Bol a je prítomný v rodine v domácnosti. Držím palce. Verím ze to zvládnete obaja. Bude to náročné ale nie nemožné. Prajem veľa zdravia a sily.

katkaba1
5. mar 2021

@milena866 čo máš urobiť ? Prijať to. A pripraviť sa na to. Iné Ti neostáva. Začiatok je masaker - u nás ešte stále ale verim, že raz to bude super😀
Zvládneš to💪Drž sa.

milena866
autor
5. mar 2021

Ďakujem veľmi pekne za povzbudenie ale ten šok je taký že len sedím a rozmýšľam čo bude proste som s toho mimo 😏 asi každý by bol ...mám 23 rokov a tešili sme sa na jedno no už budú dve 😂

zuzuliatko18
5. mar 2021

Zazila som.v decembri podobny sok, Len s tym, ze v case ked.sa maju dvojicky narodit, bude mat moj.syncek rok an Tri mesiace. Rozdychavala som to Dlho, ale teraz. SA uz tesime, ze ked drobci troska podrastu, budu SA moct spolu hrat. Verim, ze to date a bude to mat vela vyhod. Drzim place.

humajnicek
5. mar 2021

@milena866 a však to je vynikajúca správa, málo kto má dvojičky a preto sa tomu treba tešiť. Si síce mladá ale môžeš byť rada, aspoň budeš mať na ne dostatok energie 🙂

martinals
5. mar 2021

Nám trvalo dosť dlho kým sme sa s tým zmierili,vo veľkosti báb bol rozdiel 3 týždne. Nebudem klamať prvé 2r to bolo ťažké mlieko, koliky, prvé prikrmy, odplienkovanie. Teraz majú 3r a už je to v pohode, ešte máme 7r slečnu a veľa sa spolu hrajú. Čo sa týka pôrodu mala som sekciu v 36tt.

milena866
autor
5. mar 2021

Ďakujem veľmi pekne dúfam že tam nebude tretie lebo to už nedáme asi 😏

nika82
5. mar 2021

@ivanizna cisarsky nemusia urobit, kolegyna nornalne porodila

evitka83
5. mar 2021

@milena866 no ved a co by si chcela robit? Dokoncis tehu do zdarneho konca, porodis dve deti, prvy rok budes na prasky a potom budes rada, ze mas 2 deti v rovnakom veku a dala si to jednym vrzom 😉 drzim papce

nika82
5. mar 2021

@evitka83 jednoducho uprimne povedane 👍 😂

diaalex
5. mar 2021

Aj ja by som chcela 2jičky 🤗🤗 je to neskutočne tažké (podľa mňa), ale po roku to pôjde ľahko neboj 😉 poznám babu čo v Dec porodila 2jicky a na další rok v novembri este 1 babo 😁 a dáva to v pohode

maminkasisa
5. mar 2021

@nika82 ja mam dvojicky a rodila som prirodzene

ivanizna
5. mar 2021

@nika82 Áno, áno, máš pravdu 🙂 Len som sa v práci v nemocnici stretla s veľa tehuľkami, ktorým plánovali pri dvojičkách cisársky, ale samozrejme, že to nie je pravidlo. Hlavne, aby boli všetci zdraví 🙂

lolita555
5. mar 2021

Neboj zvladnes ved budes mamina,len na ne pozries a pochopis.bude to tazke 1rok aj si poreveš,ponervačiš,ale bude to kazdym dnom lepsie a lepsie a jedneho dna si povies ked budu cupkat po ceste ake ja mam stastie

jajusqa27
5. mar 2021

@milena866 neboj aj ja som sa pred mesiacom dozvedela ze budu dve.. A stále je jedno väčšie druhé menšie. Ale sú dvojvaječné. Doktorka to moc nerieši lebo mohla som mať 2 krát ovulaciu. Uvidíme na ďalšej kontrole. Tiež som ťažko pre dýchala lebo jednu dcérku mame chceli sme súrodenca a bum že dvaja. Ale nejak vstrebávam. Manžel na prekvapenie to prijal lepšie ako ja 😊 neboj drz sa 🙏

yoxinka
5. mar 2021

@milena866
Švagrina má dvojičky ... ako, nebudem ti klmať, prvých asi 8 týždňov nevedela, kde je sever. Raz som ju našla u svokry v sprche s jogurtom, kukala som, čo robí a ona že, keď sa nenaje v sprche, nestihne. Čím boli chalani starší, tým to bolo lepšie. Keď mali asi rok, otvorila si eschop a začala podnikať, ale tu jej s chalanmi pomáhala svokra v tomto období. Chalani majú dnes 9 rokov a paráda ... môj syn furt smoklí, prečo nemá dvojičku, že aj on chce, dve sestry mladšie mu zjavne nestačia. Neboj sa, ten šok pominie a zo začiatku je to vždy ťažké ... ja som mala s jedným viac trápenia ako moja švagri s dvoma, lebo môj bol extra prípad, keď bol bábo. Zvládneš to určite 🙂.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre