Čakám dvojičky. Ako zistím, či mám moc nízko bruško?

kofina333
24. apr 2013

Ako zistím, že mám bruško nízko položené. Mne sa to nezdá, ale už druhý deň mi to všetci čo ma stretnú hovoria a neviem, ako to pri dvojčatách je. Jedného som mala na poslednom ultrazvuku uloženého dole pri krčku a druhého zase hore, brucho mám už veľmi veľké tak si myslím, či to nemôže byť aj normálne pri takej váhe a neviem, či mám ísť k lekárovi alebo nie?! Cítim sa prakticky dobre, aj keď nepopieram že ma dosť tlačia a tá váha začína byť príšerná, ale som doma, nenaťahujem sa, oddychujem, tak neviem čo a ako :( Prosím vás o vaše skúsenosti a rady... Díky

xlucia
24. apr 2013

@kofina333 dobra indikacia je to,ze sa ti zrazu vyrazne lahsie dycha, ked brucho klesne dole. niekomu par dni pred porodom, niekomu az na porodnej sale
ak cakas ale dvojcata, chod sa dat zajtra skontrolovat, pre pokoj duse 😉

kofina333
autor
24. apr 2013

no len ja som iba v 25.tt :( a nemám pocit nejakých zmien, skôr naopak

xlucia
24. apr 2013

@kofina333 vidim. preto ti hovorim, chod sa dat zajtra skontrolovat

kofina333
autor
24. apr 2013

@xlucia hej hej, za to nič nedám... díky

lulu19
24. apr 2013

ahoj daj fotku bruska

emily76
24. apr 2013

@kofina333 no ak mas jedno dolu a druhe hore, tak je normalne, ze sa druhym zda, ze mas brusko dolu.. ved to babo tam je. Ja som mala tiez jednoho hore pod rebrami a druhy mi okopaval mechur. 😉 🙂 Ale ak sa budes citit istejsie, behni rano k dr, nech ta skontroluje.. predsa len, istota je istota. 😉

kofina333
autor
24. apr 2013

radšej pôjdem, lebo ma dosť kopú smerom dole, tak aby tam bol krčok v poriadku a nech mi to skontroluje radšej. Len bohužiaľ začína robiť až o štvrtej poobede, čo je taká blbá doba pre mňa, lebo nemám kam dať malého, ale snáď vydrží so mnou čakať :P

lusyndaa
25. apr 2013

@kofina333 @emily76 ahojte, ja to mám presne rovanko...niekedy nemôžem poriadne dýchať, lebo bábo hore mi kope do rebier a tlačí na ne...a tiež mi bruško vyzerá padnuté, ale pri dvojičkách je to iné, lebo jasné, že tie bábatká sú uložené inak....

ale ak máš čo i len najmenšiu pochybnosť, choď k lekárovi....;)
držím palčeky..🙂

kofina333
autor
25. apr 2013

@lusyndaa a už máš veľké brucho? pozerám že si v 20.tt, ja som už vtedy mala dosť veľké, a teraz ani nehovorím, vyzerám ako podaktoré s jedným pred pôrodom 🙂))

lusyndaa
25. apr 2013

@kofina333 mne práveže neveria, že to budú dvojičky..bruško mám, ale tak na jedno...ale aj bábatka sú "krpci" zatiaľ... len mamina nejako nepriberá..a pritom jem všetko na kopu🙂 ako to bolo u teba? máš nejaké špeciálne chute? 🙂 nám momentálne zachutila zmrzlina - ale na kilá :D

kofina333
autor
25. apr 2013

@lusyndaa ooooo áno, zmrzlinka chutí aj mne, len ma každý deň bolieva hrdlo, ale to bude skôr zo suchého vzduchu, lebo vždy len tak ráno 🙂 Len škoda, že bývam na dedine a zmrzku mám, len keď idem do mesta, a to už nebýva tak často, ale nanuky to kompenzujú 🙂)))
chute nejak zvláštne nemám, skôr som si teraz na rozdiel od prvého tehotenstva dávala pozor na to čo jem, moc mi nechutia už ťažké vyprážané jedlá, skôr také domáce klasiky, bryndzové halušky, granadír a k tomu šalát, rizoto a tak... Ale aj počas prvého tehotenstva a aj teraz červené grepy na kilá, denne zjem dva grepy, mám síce aj silnú žalúdočnú kyselinu, ale aj tak musí byť a strašnú chuť na tonik (detto ako pri prvom, tak asi preto ten grep) 🙂)) Inak nič zvláštne. Pribrala som už 10 kg, ale tiež všetci hovoria (chváľabohu), že len do brucha 🙂)))
Ale strašne sa bojím pôrodu, neviem ešte ani kam rodiť, či si zazmluvniť lekára, či sekciou alebo spontánne. Prvý pôrod bol veľmi rýchly a bez komplikácií, ale teraz sa lekár obáva, aby mi nepraskla placenta, lebo sú jednovaječné s jednou placcentou, tak odporúča mi sekciu. Ale on nie je pôrodník a zase lekárka, ktorá s ním robí a je super robí pôrodníčku v Ružinove a ja uvažujem nad Trnavskou pôrodnicou alebo Antolskou, nakoľko tieto majú vlastnú JIS-ku pre detičky, ak by náhodou k niečomu došlo a nemuseli ich prevážať.... takže tak. A ty ako si na tom s takýmito vecami?

lusyndaa
25. apr 2013

@kofina333 no u mňa chute? ja som zistila, že teda asi som tehotná, keď som si kúpila gofri 🙂 predtým som to nejako nemusela, ale jeden deň som šla z práce a keď som videla tú ceduľu, musela som ho mať 🙂 manželovi to nedalo, tak mi kúpil v lekárni test a bolo 🙂...inak musím mať každý deň banán (predtým som ich nemala rada..) a paradajky som zo začiatku jedla na kilá, ale začal sa mi vyhadzovať ekzém, tak som to nejako stopla, chvíľku trpela a potom sme sa preorientovali na jahody 🙂 vynechala som čokoládu - nechutí mi, vyprážané jedlá - rovnako ako ty, musli mi smrdí :D ... a takmer každý deň si kupujem malé škatuľkové mliečko 🙂 moje chute sú nevyspytateľné 🙂

čo sa týka pôrodu, ja mám odporúčanú sekciu...a tiež ešte nemám zazmluvneného lekára...a rozmýšľam, či vôbec budem mať....s manželom nad tým rozmýšľame, ale budem rodiť na jednej klinike, v Mamacentre v BB... a tam je odborný tím lekárov, tak toho sa nebojím...môj doktor tam má ordináciu, tak preto 🙂

kofina333
autor
25. apr 2013

@lusyndaa aha, tak to máš super. Ja som tiež počula, že tu sú všetci lekári dobrí a že zazmluvňovať je zbytočné, ale aj tak pri sekcii sa trošku bojím toho, kto by ma rezal :P
a sranda, chute sú chute 🙂 Mne naopak banány, predtým som ich zbožňovala, hlavne také úplne krásne žlto-zelené, ešte nedozreté, ale teraz akonáhle zjem banán, tak mi je zle, ale inak nič zvláštne, až na ten grep 🙂
Práve už asi hodinku zvažujem, či ísť k tomu lekárovi večer, alebo nie. Lebo ja nemám žiadny zvláštny pocit, že by mi to bruško kleslo, ale zase na druhej strane, ja som si to nevšimla ani v prvom tehotenstve, ani tesne pred pôrodom, takže neviem 🙂 Ale na druhej strane mám trošku strach a zajtra nerobia, zase až v pondelok, tak neviem neviem

lusyndaa
25. apr 2013

@kofina333 tak pre spokojnosť minimálne tam choď... zas keď budeš celý víkend v strese, to nie je bohviečo...

kofina333
autor
25. apr 2013

@lusyndaa práve som volala so sestričkou, tak ma ukludnila, že pri dvojičkách je to bruško vždy nižšie a vraj keď ma nič nebolí a nemám nejaké problémy, tak je zbytočné zmätkovať
a naozaj ja vôbec nemám pocit, že by bolo nejak nízko, je pevné, tak nebudem stresovať a nechám to tak
aj tak celé dni nerobím nič také, prečo by sa to malo skomplikovať, tak dúfam, že to tak bude 🙂

lusyndaa
25. apr 2013

@kofina333 tak je super🙂)aspon si spokojnejsia.. u mna to je prve tehu, tak nemam s cim porovnat,ako a ake mam brusko:D ale na pocudovanie, ja si to tak uzivam..mne nebyva vobec zle🙂..dufam,ze to uz tak aj ostane...🙂

kofina333
autor
25. apr 2013

@lusyndaa tak to je super, snáď to dlho tak vydrží... pre mňa je toto tehotenstvo dosť obtiažne, necítim sa až tak dobre ako pri prvom, a veľmi sa bojím skorého pôrodu, tak dúfam, že to vydržíme čo najdlhšie 🙂

lusyndaa
26. apr 2013

@kofina333 aj ja sa bojím skoršieho pôrodu, doktor ma na to aj pripravuje, ale tiež dúfam, že to potiahneme čo najdlhšie.. dohováram im, že na tento svet majú ešte čas, že v brušku im je určite lepšie 🙂

kofina333
autor
26. apr 2013

@lusyndaa no to je, ale keď vravíš, že ty nemáš také veľké brucho, tak by si to mohla zvládnuť, ale ja už mám fakt maxi brucho a to mám ešte prakticky 3 mesiace :P
ozaj, a aké čakáš? Jednovaječné či dvoj? Ja mám tu najhoršiu kombináciu pre riziká (jednovaječné, v dvoch vakoch s jednou placentou )

lusyndaa
26. apr 2013

@kofina333 tak dohovaraj im aj ty;) verim, ze to zvladnete🙂

ja cakam jednovajecne,ale este neviem,ci chalani,ci baby,lebo doktor si nie je uplne isti..nechcu sa ukazat🙂..hanblivci malinki to budu..

no ty mas ozaj vsakovaku kombinaciu,hlavne oddychuj a relaxuj(kym sa este da) a vsetko dobre dopadne🙂...a mena mas?🙂

kofina333
autor
26. apr 2013

@lusyndaa hej hej, tak aj ja dúfam pevne a už som im vysvetlila, že pri tých kopancoch, čo dostávam, že ak z nich nebudú slávni futbalisti zarábajúci milióny, tak im to potom vrátim 🙂))
tak aj ty jednovaječných, to je sranda, potom si pošleme foto 🙂 Tak hádam ťa čaká už morfo a tam to už bude jasne vidieť 🙂
Mená ešte nemám, ale páčia sa mi Oliver, Lucas, Samuel, Richard... tak uvidíme, možno niečo z tohto 🙂
A ty?

lusyndaa
27. apr 2013

@kofina333 ja idem v pondelok k lekarovi, lebo ma zacalo pichat v podbrusku a vecer som nemohla ani sediet..volala som mu, tak ak v noci neprejde, mam prist a ak prejde,tak az pondelok,tak sa trosku bojim :/

co sa tyka mien..s manzelom sa nam pacia Lea, Zara, Max, Martin, Alex...ja by som chcela mena, ktore sa trosku podobaju...ale neviem vobec..

kofina333
autor
27. apr 2013

@lusyndaa juj, držím palce, aby to prešlo a aby to bolo len zlou polohou bábätiek, hádam ťa tam len šťuchajú s nožičkami, ale rozhodne daj vedieť, budem na teba myslieť....

lusyndaa
27. apr 2013

@kofina333 dakujem..ja si tiez myslim,ze su len zle ulozene...dufam,ze nic horsie :(..dnes bolo dobre,boli sme sa aj prejst a nic mi nebolo...teraz som si lahla spat a zobudila som sa znova na to pichanie..a neviem,co s tym..rozmyslam,ze zajtra pojdem na pohotovost,aby som mala istotu...

kofina333
autor
28. apr 2013

@lusyndaa ak sa ti niečo nezdá, určite choď... Predsa je to už nejaký ten deň