Čakáme dvojičky. Ako sa správať pri rizikovom tehotenstve?

viciouss
6. aug 2013

Ahojte

zacinam 9 tyzden a cakam dvojicky. Doktor povedal, ze zatial vsetko vyzera v poriadku, ale nakolko cakam dvojicky, automaticky je to tehotenstvo rizikove. Vybavila som si pracu na doma, takze PNku mi zatial nedal. Chcela by som sa vsak spytat na vase skusenosti a rady.. Ja sa citim v poriadku, nebyva mi ani velmi zle. cez den sa snazim co najviac lezat a oddychovat, von chodim len ked naozaj musim.. Snazim sa stravovat zdravo a celkovo sa snazim setrit.. Mala by som si davat este na nieco pozor? Ako sa mam vlastne k sebe spravat pri tomto rizikovom tehotenstve? 🙂
velmi pekne dakujem za Vase prispevky a prajem pekny den

dolijalu
6. aug 2013

@viciouss
No gratulujem🙂 Ja som v 20tt s dvojkami, dvojvajecnymi a zatial robim vsetko ako doteraz, tiez ma vystrasilo, ze dvojky su hned rizikove tehotenstvo...musim sa priznat, ze som sa dokonca stahovala 600km, to uz som sa naozaj bala....kazda zena je asi ina...ja na sebe vidim, ze oproti prvemu tehotenstvu je moja kondicka asi o 50% mensia, nevladzem ako by som chcela....pre mna je hlavne udrzat si dusevny pokoj, co je pri mojej satanici trochu narocna uloha...ked sa rozculim, pride mi zle, takze ja hlavne tymto smerom...kazdym dnom budem musiet ubrat, fakt to nie je sranda
Inak moj doktor povedal, ze ak je vsetko v pohode, nic mi nebrani v tom, "venovat" sa manzelovi🙂
Drzim prsty

chiarinka
6. aug 2013

Ahoj,

blahozelám k dvojkám, mna dr. vypísala v 4 mesiaci na PN , tiež kvoli rizikovému tehotestvu, mame dvojvaječne dvojicky, tehu prebiehalo OK , ziadne nevolnosti, len unava, tak oddychuj co najviac najlespie s vylozenými nohami kvôli krcku, dostatok mliečka, ovocia a zeleniny a hlavne pokoj, žiadne prudké pohyby, neboj všetko bude OK.všetko dobré prajem

xevulax
6. aug 2013

@viciouss. Ahoj. Ja cakam tiež dvojicky, sme v 21. Týždni. Nemusíš to nejak extra prehanat. Kľudne rob tó čo doteraz, samozrejme toľko koľko vladzes a na čo sa cítiš. Ja som pri prvom tehu bola na rizikovom a keby má dr. Videl čo som doma robila, niečo sme doma porobili, tak som len s handrami behala a vysavacom, okná som umyvala este v 9. Mesiaci 🙂🙂 no teraz už budem dávať pozor, hlavne druhá polovica tehu je už s dvojkami horšia, hrozi riziko, že sa začneš skôr otvárať, problémy s tlakom a podobne. Ja mám doma dcérku, ktora má o tyzden iba rok. Este sama nechodí, takže si s ňou uzijem až až. Žiadne oddychovanie a lezanie nehrozí, som celé dni aktívna. Dokonca ju bez problémov aj na ruky dviham a tto má 10,5kg. Našla som si systém ako brusko nezatazovat. Hlavne si davaj pozor teraz na pitný režim v tychto teplach ,veľmi nechod von, ale inak je tó tehu ako každé iné. uzivaj si zatiaľ kým vlazdes, lebo ako pisala dolijalu už je potom tej energie pomenej. Ja tiež nevladzem toľko ako pri prvom tehu. Hlavne už aj brusko mám veľké, mne sa zdá už obrovské. Take som pri malej mala asi v 7-8 mesiaci. A tó si už pri nej mysleli, že cakame dve 🙂🙂 uvidíš ako sa tí tehu bude vyvíjať. Držím palce, aby ste tó dotiahli do úspešného konca 🙂

kveta
6. aug 2013

@viciouss Ked som lezala v nemocke s dvoma tehulkami s dvojickami v piatom mesiaci, mali zakazane vstat z postele. Mohli chodit len na zachod. Asi mali pootvorene krcky, neviem..

viciouss
autor
6. aug 2013

Ahojte, dakujem Vam za prispevky 🙂 Ja mam vzdy taky blby pocit, ked musim ist von nieco vybavit - pripravujeme svadbu, takze sem tam treba nejake veci okolo riesit. Ale ako vidim, nie som jedina 🙂 Doktor mi nepovedal ze mam len lezat a lezat, len mi povedal, aby som sa setrila a ak sa mi da, robila doma (ak by to nebolo mozne, dal by mi PN). Nechcem teda zbytocne prehanat, ani panikarit, ale na druhej strane, chcem si davat na seba pozor. Mala by som zacat chodit na rehabilitacie kvoli chrbtu-nedavno ma silno bolela kostrc, tak mi doktor dal kontakt na nejake centrum. Ale chcem troska pockat kym sa aspon trocha ochladi, lebo to centrum mam tak na hodinu cesty z domu a tieto tepla mi robia velmi zle( asi ako kazdemu) 🙂
Este sa chcem spytat.. Naozaj plati to, ze pri dvojickach sa chodi castejsie na kontroly ako pri jednom babatku? Ako casto ste chodili (chodite) vy na vysetrenia?

smuhyta
6. aug 2013

Nooo ja som pred tyzdnom porodila dvojky boli v jednej placente a v jednom obale takze velmi rizikove ...doktori mi kazali plavat ..prechadzky..robila som vsetko jasne ze nedvyhas tazke ale nakupi a normalne veci vsetko..v 28tt som sa vudavala a v 26 som cestovala na slovensko a spet...na prenatal mi povedali ze som tehotna nie chora..deti aj ty potrebujes pohyb...ked ti povedia lezat zo zdravotnych dovodov sa nalezis dost..oddychuj ale vsetkeho vela skodi...

dolijalu
6. aug 2013

@viciouss
no, ja mam skor pocit, ze zatial to samotni lekari beru ako normalne tehotenstvo....uvidime, ako v Nemecku.....mne je samej dlho cakat na dalsiu poradnu 3 tyzdne....na zaciatku dokonca 6 tyzdnov a to sa vedelo, ze su to dvojky....

smuhyta
6. aug 2013

Chod na Dvojicky druha cast tam su same mamicky dvojok

viciouss
autor
6. aug 2013

@dolijalu hmm zvlastne.. Ja som bola v piatok, 2.8. a najblizsie mam ist 20.8. a potom 28.8. na nejaky ultrazvuk. To ale neviem aky je, lebo ultrazuk mi robil doktor uz 2krat v ambulancii a 28. mam ist niekde mimo jeho ambulancie.. mozno nejaky specialny, neviem...

dolijalu
6. aug 2013

@viciouss
podla mna je aj rozdiel, ci su jedno- alebo dvojvajecne, jednovajka su rizikovejsie....pojdes asi na presvetlenie zatylku, ci? To sa zistuju na sone evl. vrodene chyby...nic ine mi nenapada casovo priblizne k tvojmu tt

viciouss
autor
6. aug 2013

to vobec netusim 🙂 Uvidim ked tam budem. Minule mi brali asi 4 ampulky krvi kvoli nejakym testom - ked som videla zoznam tych tesov tak to bolo tak na 2-3 riadky :D a este EKG mi robili.. My cakame 2vajecne

dvojickovo
6. nov 2013

tak ja čakám tiež dvojvaječné dvojičky ale ja mam až nadpriemerné dobré výsledky takže som teraz v 34 týždni a ešte cvičím bez toho by som nevydržala

bica
23. jan 2014

Na kedy máte termín z dvojičkami? Ja tiež čakám dvojičky na 1.6.2014.

zuzzina
24. jan 2014

bica ahoj ... ja čakám dvojičky 8.8.2014. 🙂 🙂

stella6
25. jan 2014

My cakame 22.2. 🙂

mariahodzova
25. jan 2014

žienky ja mám 22.4.2014 uz len 87 dní 🙂) to dám, chystám sa ich tam udržať aspoň do 38 týždňa 😉

andreasiskova3
28. jan 2014

@bica ja mám termín 10.6.2014, chvíľu po Tebe 🙂

bica
29. jan 2014

Ahoj takže teší ma, že tu je ešte niekto a čaká dvojičky a taký termín skoro ako ja. Ja čakám teraz prvé detičky . Inak zvládaš to v pohode od začiatku si na rizikovom? Lebo ja som sa dala vypísať teraz od januára takže teraz si to ešte užívam naplno a už sa neviem dočkať kedy ich už budem mať pri sebe.

mamuk78
30. jan 2014

ahojte, ako dobre, že existuju taketo fora ;) aj my cakame dvojicky, co ma priznam sa sokovalo. Mame uz dvoch chalanov 15 a 11, ked som zistila v 7. tyzdni ze budu dve..... Ale aj tak sa tesim. Teraz som v 9tt, termin mame na 7.9 ale predpokladam, ze sa zadari uz v polke augusta. Tak vsetkym vam drzim palce a tesim sa s vami.

jananyo
10. feb 2014

Ahojte mamičky , ma tiež čakáme dvojičky a termín máme cca 8.8.2014
ale predpokladame že sa na svet vypýtaju uz okolo 25.7.
Nevieme sa doclat 🙂
Dievcatat kolko ste pribrali ? JA som v 15tt a bruško mam uz celkom velke 🙂 pribrala som zatial cca 6-8kg stale sa to meni.

Vela stastia prajem 🙂

chuchnik
10. feb 2014

Ahojte mal tu niekto alebo ma problem v zaostavani 1plodu o cca2 ty od seba pri 2vajecnych dvojickach
Prietoky su vraj ok,akurat ma vzdy dobre vvystresuju kontrolne uzv
Dakujem za. Reakciu
-

lesana111
10. feb 2014

@jananyo ahoj. Ja som teraz v 28. tyzdni a zacala som na 54,5 kg a teraz mam 61 kg. Co sa mi zda docela malo. Ani nemam nejake velke brucho. V stredu idem na ultrazvuk, tak uvidim ake su velke baby teraz. Ked som bola pred troma tyzdnami, tak mali jedna 640 a druha 680 g.
V tvojim tyzdni som nemala este ani kg na viac, ale ja som mala vzdy obrovsky problem pribrat. Myslim, ze ty priberas uplne normalne ;)

jananyo
10. feb 2014

@lesana111 Ahoj Lesana, ja som startovala z 55 kg, najskor som pribrala na 61, potom som schudla 3 kila a teraz mam zase tých 61 kg.
a bruško mam pomerne velke, asi mam krpcov umiestnených niekde v predu, do bokom vobec nepriberam vsetko mam v brusku a je take spicate akoby to mali byt chlapci. POhlavie totiz este nevieme :(
Dve dievcatka 🙂 GRATULUJEM
Ale na 28 tyzden s dvojickami si teda velmimalo pribrala maminka 🙂 ale takkazde telo a aj tehu je individualne, dolezite je aby mali deticky pohodu 🙂

karlito272
30. máj 2014

Ahoj dievčatá, tiež čakáme dvojčatá, ale až 12/2014. V 7tt som začala špiniť, tmavohnedý výtok, lekár mi predpísal duphaston. Kázal kludový režim, žiadne dlhé prechádzky. Mám 3,5r. syna, vlastnú domácnosť, takže som "musela" normálne fungovať, samozrejme vše s mierou, nič ťažké som nenosila, Cítila som sa výborne, tak sa mi zdalo divné vyložiť nohy a ležať, keď mi to dr. vyslovene nenariadil. 2týž. bolo vše ok, dnes som začala krvácať, červená krv, bolesti nemám. Tak teraz sedím a oddychuje, zatiaľ ďalšie krvácanie nemám. Dvojčatá sú jednovaječné. Máte nejaké rady tipy,skúsenosti. Viem, že každá žena, tehotenstvo je iné. Ďakujem veľmi pekne!

mototerka
31. máj 2014

Ahojte,tieoz cakam dvojcata, zelala som si ich asi od mojich o rokov 🙂 a splnilo sa hoci v rodine ziadne dvojičky nemama. Terez som v 17 tt a uz 2 mesiace som na rizikovom . Okrem drobcov mi tam vyrasta aj obrovsky myom 9x9 cm ☹ dost sa toho obavam aby boli obaja v poriadku. Mam slubeny cisarak,comu nie som moc rada ale hlavne nech su v poriadku. Snazim sa brat tuto situaciu s nadhladom tak som dala myomu meno Boris 😉 mal niekto tiez takyto problem pri dvojičkach?
Tiez by som sa rada spytala kedy ste pri dvojičkach zacali citit pohyby. Zatial citim len take jemne steglenie :-* dik

nella156
9. jún 2014

Ahojte tehulky..som v 17 tt s jednovajec..je to moje prve tehu,budem mat 21r..to ze cakame dvojky sme sa dozvedeli na 1.aprila..takze nikto nam to nechcel verit ked sme to oznamovali rodine..mam nizko placentu takze uz mesiac nastoleny kludovy rezim,zakaz vsetkeho namahaveho..😢ale tak pre drobcekov spravim vsetko..aj ked bezne domace prace spravim ale skludom..podla dr.budeme mat chlapcov,deti maju vlastne obaly ale spolocnu placentu,zatial je ale vsetko ok az natu placentu..pohyby este necitim ale pred tyzdnom sa nam zdalo ze sme ucitili..je to uzasne😉

peterlettrich
13. jún 2014

Ahojte....takze aj my cakame dvojicky ...dokonca jednovajecne s jednou placentou....troska rizkove....ale zvladneme dufam...sme v 18 tyzdni...zatial je vsetko v poriadku....boli sme uz aj na podrobnom sone....povedal nam, ze to budu chlapci...doma uz mame jedno dievcatko Emmku ktora ma 2,5 rocka....Tak sa drzkate a tesim sa na vase rady a prispevky :D...Tanicka

lilinka007
14. jún 2014

@karlito272 aj ja cakam dvojky v dec.2014 🙂 ako ti to ide?

zuzana1108
29. jún 2014

Ahojte, som 25.tt a cakame dvojvajecnych chlapcov. Mame 3,5r dievcatko,nar.v 33tt. Takze ma od zaciatku lekari upozornovali,aby som si davala pozor. Do 20tt som nemala takmer ziadne problemy- ved tehu nie je choroba,ale potom to zacalo..tvrdnutie brucha, tlaky v podbrusku,skrateny krcok maternice. Teraz cely den prelezim so zadkom podlozenym vankusmi, v noci spim na posteli u noh podlozenou hranolmi..uz si netrufam nic robit..manzel,svokra,mama pomahaju.Dufam len,ze nebudem musiet ist do nemocnice,hlavne kvoli dcerke. V piatok idem do poradne,tak sa celkom bojim co bude. Zacalo ma opat pobolievat v podbrusku,ked chodim ci sedim,tak neviem ci uz su taki tazki(v 21tt boli vyspeli ako 23tt),lebo viac ako 10-15 min nevydrzim. Beriem guajacuran 3x1 a magnezium 2x denne,1x zelezo. Je to tazke cely den lezat a hlavne mat vela casu na rozmyslanie,ale nemam velmi na vyber a uz ani silu..tak som rada,ze mozem byt aspon doma. Drzim vam palce.

nancsy
2. júl 2014

Ahojte, ja tiez cakam dvojicky. Som v 20tt a mam nariadeny prisny kludovy rezim CS 3 . Ale nevydrzim lezat tak dlho a stale... Poradnu mam az za 2 tyzdne a bojim sa , co mi doktor povie.hlavne sa bojim toho skracujuceho krcka....