PN počas tehotenstva a vychádzky

veronika2194
15. mar 2022

Ahojte ,

Doktor ma už vypísal na PN , kvôli tehotenstvu s dvojičkami a chcela,by som sa spýtať či ste mali počas rizikovej PN nejaké vychádzky , pripadne aké či celodenné alebo len pár hodín ? Mne nedal momentalne žiadne ,zabudla som sa na to aj spýtať ale najbližšie sa ho chcem opýtať . Dočítala som sa ,že aj počas rizikovej PN chodia kontroly zo sociálky ,takze nechcem nič riskovať .

Ďakujem ,

lenuska9999
15. mar 2022

@veronika2194 áno mam vychádzky, väčšinou davajh od 8 do 10 a od 14tdj do 16tej

kalendark
15. mar 2022

@veronika2194 aj ja mám vychadzky od 10.00-12.00 a od 15.00-17.00 - väčšinou sa dávajú vychádzky až po 10 dňoch od začiatku PN - aspoň moja takto dáva

simona92101
15. mar 2022

@veronika2194 tiez pojdem kvoli praci na rizikovu PN,gynekolog mi tvrdil,ze prvy mesiac mi vychadzky neda,az neskor,a mam si urcit kedy chcem

veronika2194
autor
15. mar 2022

@lenuska9999
@kalendark

Aj ste mali už kontrolu ? Či neviete ako to prebieha alebo tak ? Lebo ja s týmto nemám skúsenosti vôbec ani s PN .

tanyan
15. mar 2022

Záleží od dôvodu PN a každý lekár si v prípade kontroly musí vedieť obhájiť vychádzky pred posudkovým lekárom. Ja som mala od začiatku neobmedzené, pretože moje tehotenstvo bolo rizikové kvôli fatálnemu predčasnému ukončeniu predchádzajúceho.

januska20
15. mar 2022

@veronika2194 ja som na rizikovom od 8tt. Vychádzky mi lekár dal ihneď neobmedzené.
Mala som predtým 2 x potrat a jedno tehotenstvo veľmi komplikované, to skončilo predčasným pôrodom. Čiže u mňa boli aj predchádzajúce tehotenstvá rizikové.
Aj pri prvom som bola celý čas na PN , nemala som ani raz kontrolu, tiež vychádzky neobmedzené.

babovka2321
15. mar 2022

Mala som neobmedzene, ale pn som bola len poslednych 6 tyzdnov pred materskou

riskoh
15. mar 2022

Ja som tiez mala vychadzky,na kontrole nikto nebol ani znamym co poznan

veronika2194
autor
15. mar 2022

Tak podľa toho čo vidím je to individuálne niekomu dá lekár bez obmedzení a niekomu len tie 4 hodiny.

julka29
15. mar 2022

@veronika2194 mne dali vychádzky po presne dvoch týždňoch s tým, že denne som mala 4 hodiny vychádzky a určila som si ako chcem do obeda a po obede. Mne kontrola neprišla, ale PN som bola iba mesiac a išla som potom na materskú.

bu1bu
15. mar 2022

ja som PN z dôvodu tehotenstva od novembra minulého roku, vychádzky som dostala hneď pri vypísaní, 2h doobeda, 2 h poobede. snažím sa ich na minútu dodržiavať, zatiaľ bez kontroly, tak snáď to aj takto ostane. Kamarátka, je na PN skrz tehotenstvo od januára, 3X kontrola (z toho 2X v ten istý deň, a raz to bolo pár minút pred vychádzkou), svagriná bola PN takmer 7 mesiacov (nie z dôvodu tehotenstva), vychádzky absolutne nedodržiavala, chodila si dinom - danom a ani raz kontrola.... je to čisto vec náhody...

ada309
15. mar 2022

@veronika2194 ja som si dala vkuse od 14 - 18.00.

lenuska9999
15. mar 2022

@veronika2194 minule tehotenstvo som kontrolu nemala, toto som na PN ešte krátko, ešte mi ju platí zamestnávateľ, čiže predpokladám, že na kontrola chodí až po tých prvých 10 dňoch.. každopádne nebudem sa spoliehať na to, že minule neprišla. Treba si dávať pozor zvlášť ak ide o matersku

mogaa
15. mar 2022

@veronika2194 neobmedzené vychádzky sa dávajú len veľmi málo......väčšinou sa dávajú vychádzky na 2hodiny doobeda a 2hodiny poobede....a ano kontroly chodia a aj tehotným, je to PN ako každá iná, neskúma sa diagnóza ale či sa dodržuje liečebný režim počas PN.....

buduca_mamicka007
15. mar 2022

@veronika2194 ahoj- ja.som zatial PN 2 tyzdne, lekarka vravela ze po najblizsej kontrole mi prqvdepodobne uz vychadzky bude moct dat. Zatial kontrola nebola a dufam ze ani nepride 🙂

veronika2194
autor
16. mar 2022

Ďakujem všetkým za odpovede 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre