Vyšetrenia pri rizikovom tehotenstve

karin1
30. júl 2017

Dobrý večer,
Chcela by som sa spýtať, či je normálne robiť stery z krčka maternice v 24. týždni tehotenstva, v rizikovom tehotenstve, čakala dvojičky.
Za odpovede veľmi pekne ďakujem.

bienennest
31. júl 2017

Ahoj, pokial viem su stery dolezite aby sa dostatocne skoro zistili mozne baketrialne ci virozne ochorenia, ktore mozu spustit kontrakcie (napriklad kvasinkove ochorenie). Takze nemyslim, ze by nemali byt robene v rizikovom, prave vtedy je dolezite co najskor rozpoznat mozne spustace predcastneho porodu, ale nie som lekar.

radolina
31. júl 2017

Zjavne su tie stery potrebne. Inak by ich len tak asi nerobili. Treba sa proste aj dusevne tak nadstavit, ze proste je to za potreby a hotovo a nic zleho sa stat nemoze. Vsetko bude oki neboj😉

karin1
autor
31. júl 2017

Ďakujem veľmi pekne za názory 🙂. Ale ja som nemyslela stery na baktérie, ale stery z krčka maternice, čo sa berie na preventivkach...

bienennest
31. júl 2017

@karin1 mne robi moj lekar stery kazde 3mesiace aj ked som tehotna..nezdalo sa mi na tom nic podozrive..som naopak rada, ze vsetko dobre vysetruje. Urcite by ich u teba nerobil ak by to vysetrenie bolo nejakym sposobom nebezpecne.

karin1
autor
1. aug 2017

doby den, nechcem oponovať,
ale tie stery robili a všetko dopadlo najhorsie ako len mohlo ☹((.
preto som sa pytala, či sa niekto s takym niečim stretol...

bienennest
1. aug 2017

@karin1 to ma velmi mrzi. Najlepsie sa skus poradit s nejakym inym gynekologom (skzs sa spytat aj 2-3 roznych)..podla mna len lekar ti vie presne zodpovedat za akych podmienok sa taketo stery nemaju robit a ci to ma prepojenie s tymi problemami co vznikli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre