Celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat v júni 2012

juliagregor
3. jan 2012

Ahojte maminky v dnoch 2-3. juna 2012 planujeme stretnutie dvojčiat a viacerčiat vo Valčianskej Doline...Dufame, že nás bude čo najviac a spravíme si pekný víkend. Bližšie informácie týkajuce sa ubytovania, programu a pod...budeme davať nižšie...Tešíme sa na Vás

juliagregor
autor
3. jan 2012

ubytovanie bude v okolitých chatách a ubytovniach, da sa vybrať zo sukromnej ale aj velkej chaty...

juliagregor
autor
3. jan 2012

samozrejme, že maminky , ktore z roznych dovodov nechcú prespať, tak nemusia, oficialne bude program 2. juna v sobotu...

mesiac pred treba však presne zarezervovať ubytovanie... možnosti ubytovania dam nižšie do príspevku a uvidíme, ci nam to nezmažú, ak ano, poslem zaujemcom do IP...

juliagregor
autor
3. jan 2012

Kočky - záujemkyne o ubytovanie počas stretnutia: ubytovanie sa dohodne cca mesiac pred termínom, vtedy bude potrebné nahlásiť počty.
Cena bude dohodou
UBYTOVANIE BUDE PREBIEHAT V TYCHTO HOTELOCH , PENZIONOCH popripade CHATY ..

1. Hotel Impozant, Penzión PerunSnowland, Hostel u YetihoSnowland, Penzión Pod PivnicouSnowland, dalej uz iba chaty ..
1. Chata BoďaSnowland
2. Chata FrličkaSnowland
3. Chata pod lanovkou
4. Chata ValčiankaSnowland
5. Chata DevenaCena
6. Chata pod HorouSnowland
7. Chata Sofia

juliagregor
autor
3. jan 2012

ak ste na FB, tak prosim klik aj sem...
https://www.facebook.com/groups/dvojickovo/2838...

kludne piste... 😉

jennys
3. jan 2012

Ja akurát rozmýšľam či by nebolo najlepšie zohnať nejakú firmu alebo spoločnosť ktorá by bola ochotná toto všetko na vlastné náklady organizovať. Bolo by to fajn, niekto by si takto urobil dobrú reklamu a my by sme sa nemuseli o veľa vecí starať. Povedali by sme svoju predstavu navrhol by sa program. Myslíte že by sa to takto dalo? Píšte teda nejaké tipy a nápady koho osloviť.

medinila
3. jan 2012

@juliagregor a su v tych hoteloch a penzionoch "nastavený" aj na deti? Opisala som si nazvy tak ked budem mat cas mrknem to na nete.

@jennys krasna myslienka,ale neviem ci by niekto v dnesnej dobe organizoval nieco vascie na svoje naklady

juliagregor
autor
3. jan 2012

@medinila dufam, že ano 😎 , nepoznám ich osobne
samostatný program by mal byť vonku
@jennys este pokecame 😉

mamoka4
3. jan 2012

Ahojte, stretnutie dvojičiek je super nápad, ale presne ako to tu baby písali, myslíte, že hoteli a chaty budú mať postieľky či papacie stoličky pre toľko detí??A budú mať prístup pre kočiky alebo bude si ich kde odložiť?? Ja sa s týmto problémom na Slovensku stretávam stále...nie je kde deti prebaliť....v hoteloch maju iba 1 papaciu stoličku atd... 😀 😢 😢 😖 žiaľ čo sa týka témy deti verzus turizmus či ubytovanie na Slovensku som naozaj skeptická...viem o čom hovrím mám 4 deti.

jennys
3. jan 2012

@medinila vonku je detské ihrisko, treba si pozrieť ich web stránku http://www.snowland.sk/. Je to známe lyžiarske stredisko. Veľmi pekne je to tam porobené, tie chatky a hotely. Je tam veľký priestor pre deti a tento rok tam bude vraj vynovené detské ihrisko. Ja rozmýšľam, že už by bolo dobré tam zbehnúť a porozprávať sa s niektým, kto tam má takéto veci na starosti akcie a tak aby sme mali predstavu čo by sa tam dalo robiť. Ale čo sa týka celej akcie, tak hlavne pre deti tam treba nejaký program: súťaže s odmenami, mala by tam byť registrácia rodín a spoločné fotenie dvojčiat. Ono by bolo dobré keby tam bol nejaký moderátor, ktorý by to trošku tak naháňal lebo neviem si predstaviť to množstvo ľudí tam a čo tam budeme kričať na nich alebo ich hnať ako nejaké stádo? No a celkom fajn by bola nejaká detská diskotéka, len musíme zistiť či si to stredisko dokáže urobiť a majú na to aparatúru a tak, ak by sme to mali platiť tak neviem z čoho, financie na to nie sú a pýtať od každej rodiny nejakú sumu sa mi nezdá dobrý nápad. Môže tam prísť ktokoľvek. Čo sa týka stravovania navrhovala sa grilovačka, ale neviem ako by to tam prebiehalo či by reštika zabezpečila toľko jedla a potom kto by mal záujem by si kupoval, aj toto sa musí dohodnúť a porozprávať sa o tom. Musím zavolať Katka, ktorá má na starosti ubytovanie, teraz je bez PC že sa dohodneme a zbehneme tam cez niektorý víkend, najlepšie by bolo čím skôr aby sme mali predstavu čo môžu poskytnúť oni a čo si máme zabezpečiť my.

jennys
3. jan 2012

@mamoka4 ja by som v tom nevidela až taký problém. Ubytovanie nám zabezpečia ale treba sa priebežne hlásiť kto má záujem aj o ubytko, Katka si robí zoznam a nahlási to, definitvne rezervácie sa musia potvrdiť mesiac pred akciou najneskôr ako bolo písané vyššie. Ale nie je povinnosť ubytovať sa tam, niektoré maminy však majú záujem o predĺžený víkend preto to ubytovanie, iné zasa stačí keď prídu na jeden deň ak nie sú moc z ďaleka - ako jednodňový výlet. Ako Juli písala, hlavná akcia je v sobotu. Čo sa týka detských stoličiek v reštike, jasné že nebudú teraz kupovať toľko stoličiek, predsa nakŕmiť dieťa sa dá aj v kočíku keď sedí pripútané alebo na kolenách, prípadne vo vajíčku. Pre tých, ktorí budú mať aj ubytovanie sa zistí ako to je, ja si poznačím že to chcete vedieť. O prístupe pre kočíky sa budeme tiež informovať. Prebaľovanie asi tak, že neviem či tam niečo také majú, väčšina hotelov určiteč nemá, tiež sme boli s chapcami dva týždne na Smrekovici, fajn hotel ale žiadny prebaľovací kútik. Prebaľovali sme na izbe, v tomto problém nevidím. Vonku bude teplo takže hockde vonku, stačí si zobrať len prebaľovaciu podložku do tašky a je to, keby to bolo na viac dní tak nepoviem ale je to len na dve noci, možno v tých niektorých hoteloch niečo bude, to sa môžeme popýtať.

juliagregor
autor
3. jan 2012

v prvom rade si treba uvedomiť, že ide o stretko a nie o dovolenku s deťmi...
nečakajte full servis, to sa jednoducho nedá spraviť a nie je to ani v našich silách...

preto sme zvolili letný termín, kde je možné byť vonku, deti možu byť na zemi atd...

nie je problem vybaviť skákacie hrady a podobne, ale kto sa týmto trochu zaoberá vie, aké je to nákladné, nemáme zatial združenie a ani organizáciu, ktorá by to zastrešovala a ani sponzorov....

tak to prosím berte ako stretko mamín
dakujem za porozumenie..

jennys
3. jan 2012

@juliagregor ty si to presne napísala, je to tak...

juliagregor
autor
3. jan 2012

dufam, že sa nám podarí spraviť peknu tradíciu a postupne budeme mocť ponuknuť aj viac, velmi sa mi pačia stretka, kt. organizuju dievčatá v Cechách, robia to viac než 6 rokov...

jennys
3. jan 2012

@juliagregor mňa napadlo. že predsa oni si tam organizujú kadejaké akcie keďže je to lyžiarske stredisko. Nie sú tam len akcie firiem, ktoré si svoje akcie organizujú sami, teda aspoň si to myslím. Takže si myslím, že určite tam majú nejakú osobu, ktorá takéto akcie pre stredisko organizuje, takže by nebolo zlé im navrhnúť, keby to organizovali oni. Ak by nesúhlasili, ďalšia možnosť je nájsť niekoho, kto by to organizoval a aj financoval (ak to bude medializované možno bude záujem, neviem ako takéto veci fungujú tak len sa tak zamýšľam) a keď ani to nie, tak si to spravíme sami ale netreba od toho čakať extra akciu v tom zmysle, že nebude tam nijaký moderátor ani repráky z ktorých pôjde hudba ani nič podobné, maximálne nejaké súťaže pre deti aj to sa určia dobrovoľníci a každý bude mať na starosti jednu súťaž a bude dávať odmeny. Ide hlavne o to stretnutie, už tým že tam bude toľko dvojčiat to bude niečo výnimočné, deti si zasúťažia, zahrajú sa na ihrisku, mamičky (ak to bude možné) sa porozrpávajú, občerstvia sa a to bude celé. Aspoň ja mám o tom takúto predstavu. Pozve sa telka, možno nejaké noviny časopisy. Financovať to nebude mať kto, jedine že by sme si to sami. Na to financie nie sú takže bude len na mamičkách aký program si spravia.

jennys
3. jan 2012

No a v Čechách sa toto organizuje každý rok. Šéf westernového mestečka im navrhol, že im to bude organizovať, takže majú o program postarané a dokonca je to len deň pre dvojčatá a neplatia ani vstupné, nemusia nič plánovať, ani organizovať, maximálne nejaké letáky... všetko ostatné zabezpečuje majiteľ. Býva to na dva dni, takže rodiny sa tam ubytujú, odstravujú a majiteľ spokojný.

juliagregor
autor
3. jan 2012

@jennys preberieme v sukromí ...

jennys
3. jan 2012

@juliagregor presne Juli toto som myslela a písala o tom 🙂

mamoka4
3. jan 2012

@juliagregor
@jennys Jasné, ja to aj chápem ako stretko, ja som z BA..a na otočky by som určite nešla...pouvažujem a dám vedieť...ale nie je zlý nápad...porozmýšlať nad vytvorením organizácie ako je napr. Klub dvojčiat a viacerčiat...v Čechách...máme v SR Združených rodičov viacdetných rodín ale to je o niečom inom.... 😉

Ale celá akcia a aj myšlienka zružovať dvojičkové rodiny je úžasná. 😉

lucia.kl
3. jan 2012

my určite ideme celá rodina a robíme si to ako taký výlet, ideme už od piatku do nedele, nech už to stojí za to... 😀

inak niekto na FB mal super nápad s tričkami na ktorých by mali deti mená a aj rodičia - normálne by som bola aźa, aby sme si také každá rodina spravili 🙂 ale to už nieje na mne, to si musia odhlasovať všetci 🙂

juliagregor
autor
3. jan 2012

@lucia.kl Lucka tričká su super napad 😉

aj my tak pojdeme na predlžený víkend...

ja chapem, že malé deti potrebuju svoj komfort a aj viac starostlivosti ako deti väčšie... 😉

este je dosť času, aby sme vypilovali program, miesto a aj pohodlie...

juliagregor
autor
3. jan 2012

ja sa budem snažiť nestrihať chlapcov, nech nás spoznáte 😀

jennys
3. jan 2012

Kočky, o tých tričkách to mám poznačené, že by si dala urobiť každá rodina, ktorá teda chce a ďalšie ma napadli tie lampióny želaní, za každú rodinu, čo vy na to? To by bolo tiež súčasťou programu. Každá rodina by si priniesla svoj.
http://www.lampionypriani.sk/

taranga
4. jan 2012

@jennys a neskusali ste oslovit aj westernove mestecko v L. Mikulasi? Vedla je aquapark, mozno by urobili nejaku akciu 😉 - pre buducnost

jennys
4. jan 2012

@taranga no napadlo ma to, ale možno v budúcnosti uvidíme, zas nemusíme robiť všetko rovnako ako v Čechách.

luciaf13
4. jan 2012

ahojte kocky neskor vsetko precitam nejako nestiham 😎 ale my ideme vsetci a tiez od piatku 🙂 aby sme mali rodinny vyletik 🙂

dusika11
4. jan 2012

ahojte ja som nad vsetkym rozmyslala a...dospela som k tymto vysledkom...ti co pridu od piatku v piatok budu uanveni z cesty...takze tam program nehrozi...
sobota rano...podla mna niektori sa pojdu prejst..ale pre tych co zostanu na hoteli moze byt zadana uloha...deti by si mohli kreslit...tema...moj zivot s dvojcatom...a aj sa povenovat detoom ktore z dvojciat nie su....mohli by kreslit vykres...moj zivot s dvojcatami,,,popripade moznost tie vykresy niekde vystavit

dalsi napad..burza veci....neviem ako to spravit,,,ale proste kto ma nieco co chce doniest predat..tak v nejakej miestnosti to umoznit
dalsi napad zbierka strasieho oblecenia trebars pre detsky domov alebo nemocnicu

sobota poobede..isteze dobre by to bolo odmoderovat,,,ale je to nemozne lebo nemame aparaturu..takze urcite vzniknu skupinky....a napadlo ma...malovaie na tvar v jednej...v druhej..trebars,,,stare dobre skakanie vo vreci...

na sustredeni nasej ZUs deti mali radi PESKA...to je ta stara dobra hra behanim okolo stoliciek...viete ze stoliciek je menej....

dalej urcite strasie deti chodia na spev tanec atd---mozmo urobit deti bavia rodicov ..my sme na sustredeni vyhlasili ze deti vecer robia program..mysleli sme ze nic nebude...ale oni nikdy nesklamali...mozno niektore hraju na flauticku.alebo tancuju...staci prehlaravac na cd...pustit podmaz a mozu zatancovat, spevaci zaspievat

je strasne vela veci co by sme mohli robit...ale podla mna sa to zhrnie na uvitaciu cast,,,niektori tam budu chciet mat rodinny vylet a dalsi sediet zo znamymi..
vidim to na klasicky oznam na dverach ..vtedy a vtedy uvitanie...potom ako v cestovke informacia na dverach o moznostiach traveni casu...doporucene vychadzky...a moznosti sutazi pre deti..trebars to skaknie vo vreci...malovanie na chodnik...s kriedami...no napada ma gtoho strasne vela...a ozaj v sovotu ludia budu dochadzat a potom odchat´dzat...
takze bud sa nieco pripravi len pre oficialnu cast v sobotu...a toho tam vela nemusi byt.,..staci uvitanie, vykresy..ta burza..a potom stejne ludia chcu odist,,,a ti co ostanu ..moze byt ten vecer deti bavia rodicov..takze vychrlila som napady..urcite ma este vela napadne...

juliagregor
autor
4. jan 2012

@dusika11 burzu zamietam

dusika11
4. jan 2012
dusika11
4. jan 2012

@lucia.kl tie tricka alebo menovky je dobry napad..popripade si dat nick s konika...to by bolo fajn