Čo všetko sa podľa vás spája s vašimi dvojičkami a prečo máte dvojičky?

26. sep 2022

Viem, ze blba otazka, ale zaujima ma tak statisticky, co vsetko sa podla vas spaja s vasimi dvojickami a preco mate dvojicky?
- ma u vas v rodine niekto dvojicky? Ktora generacia?
- pamatate si ci ste v case splodenia napr castejsie mali sex, alebo robili nieco inak?
- aky bol vas vek, ked sa vam dvojicky narodili?
- mate nejaku inu specialnu preddispoziciu, podla ktorej vam vychadza alebo podla ktorej sa hovori, ze mate mat dvojicky a skutocne ich mate?
- ma to nejaky suvis so stravou, postavou, zdravotnym stavom, sportom??
Zaujima ma proste ako to bolo u vas, co ste si vsimli nieco, ze sa hovori a vam to fakt vyslo, ze mate dvojicky..
Dakujem za odpovede

anjelicek26
26. sep 2022

Statistiku na koniku? Dostanes len par individualnych pribehov a nazorov, skus si najst na nete nejaku poriadnu studiu k tomu... a prijde mi to, ze to vnimas, ze dvojicky su nieco pozitivneho. Za mna nie su. Omnoho rizikovejsie tehotenstvo. V drvivej vacsine predcasny porod, deti si casto nesu nasledky velmi predcasneho porodu do zivota. Starostlivost o dve deti naraz je velmi narocna - psychicky aj financne. Alebo mi to aspon s tvojho prispevku prijde, ked pises, ze "podarili"...

ropucha6
26. sep 2022

Ja som vzdy chcela dvojicky 🙂 samozrejme som mala len zidealizovanu predstavu, ze to ma zena na jeden sup, rizika, co popisuje Anjelicek, som neriesila 🙂 nemame ziadne dvojicky v rodine, teraz cakam prve a jedno a celkom som zmenila nazor, ze dobre takto 🙂

januska12323
26. sep 2022

Dúfam že tie otázky nemyslíš vážne.
- pamatate si ci ste v case splodenia napr castejsie mali sex, alebo robili nieco inak?..... Ako toto ovplyvní koľko vajíčok sa uvoľní/oplodní?
- ma to nejaky suvis so stravou, postavou, zdravotnym stavom, sportom??...... Akože čím viac zješ tým viac vajíčok sa uvoľní? Alebo čo si pod tým predstavuješ?
Dedí sa jedine schopnosť ženy vypustiť pri ovulácii viac vajíčok, všetko ostatné je vecou náhody.

evica17
26. sep 2022

@januska12323 ja som čítala že obeznejsie ženy majú vyššiu pravdepodobnosť dvojičiek, ako aj staršie ženy. Možno to tak myslela, neviem

malinka158
26. sep 2022

V muzovej rodine su 5 ks dvojiciek. Netusim ci to ma nejaky suvis zo stravou, postavou alebo niecim inym

lasoli
26. sep 2022

@anjelicek26 nemas pravdu,kto nema dvojicky,nevie ze je to nieco fantasticke,samozrejme zw orve 2 roky su narocne,ja mam aj predcasniatka v 32tyz ale som stastna ze ja mam tie dvojicky?je to uplne ine ako jedno dieta,kto nezazije,nepochopi;)

Autorka u nas bol dedko z dvojiciek,cize tak.

aaalenkak
26. sep 2022

Ja mam dvojicky narodene 05/2022. Tehotenstvo som mala bez problemov, pracovala som az do normalneho nástupu na MD (som obchodak, takze za volantom cely den, nastupovat, vystupovat, vela chodze), chalani sa narodili v 38tt planovanou sekciou, mali jeden 3040g a druhy 3010g a zhodne 49cm. Nijake komplikacie ani pri porode ani po. Predispoziciu asi nemame - nevieme o nej, nepatrali sme, ale otehotnela som 2 mesiace po zamlcanom potrate v 9tt. Nerobili sme nic specialne pre to a bol to pre nas sok najskor, ale nemenila by som, teraz maju 4 mesiace, zvladli covid ako mesacne babatka, teraz su po ockovani... Jedno bano by bola nuda a bili by sme sa on, takto mame co robit, ale zase chalani spia od 20-5:30 od asi 2 mesiacov, takze mame deti za odmenu. Spolu jedia (su na UM), prebaluju sa, kupu sa, spia. Mam uz 9 rocnu dceru a poviem ako je, toto je narocnejsie, ale lepsie - krasne na seba reaguju, je to radosť, aj ked financne narocne, ale stoji to za to. Nikdy sme nepodstupili nijaku hormonalnu liecbu a prvy porod bol spontanny.
Za cele tehotenstvo som pribrala 20kg a tie su davno prec a mam svoju povodnu vahu 72kg. Stravu sme nemenili, ba dokonca som otehotnela max. tyzden - dva pred svadbou, takze riadny stres. Dvojicky vsak podla lekarov tomu potratu nemozno pripisovat.

anjelicek26
26. sep 2022

@lasoli opakujem prudko individualne...mne dobra kamoska porodila v 27mom tyzdni deticky, obe maju silne okuliare, respiracne problemy, vecne chore... dlho na kysliku, nabeh na astmu... drobucke, utlucke... ta pravdepodobnost, ze sa dieta narodi predcasne je proste xy krat vyssia pri dvojickach, preto som hore pisala - dostane par pribehov, kde to dopadlo dobre, ine casto nie... prajem ti s detickami vsetko dobre, ked si takto stastna, ja som stastna, ze sme mali jedno po druhom 😅

lasoli
26. sep 2022

@anjelicek26 no bed to sa ale stava aj pri porode jedneho dietata,nielen dvojiciek,vobec niesu rizikovejsie,rizikovejsie su diagnozy co ma tejotna a to nesuvisi len s dvojickami,som v skupine predcasniatka a vobec tam neprevladaju dvojicky,skor naopak.

lasoli
26. sep 2022

@aaalenkak presne to ta ich komunikacia je uzasna,to sa nevidi u deti s odstupom,ja mam aj starsiu dveru len o 2roky od dvojiciek ale ked sa tie dve dohadujuje to ine,uzasne;)

aaalenkak
26. sep 2022

@lasoli ja vravim tak, spolu sa prebavia uz teraz a jedno by bolo prilis jednoduché, dve su vyzva 😂🤭💪

lasoli
26. sep 2022

@anjelicek26 a aj ked sa narodis predcasne ,neznamena ze budu nejako poskodene alwbo co,moje su v 32tyz a davno predbehli rovesnikov ci v reci,ci v chodzi,dokonca ani vojtovku necvicili,a oredtav si ze nebyvaju ani dako chore,a to su v kolektive uz od Aprila.

lija22
26. sep 2022

predispozicie som asi mala. ja sama som z dvojiciek a mala som v case otehotnenia aj anovulacne cykly. takze ak som raz vajka nemala, na druhy mesiac bolo viac a sup podarilo sa. suvisi to urcite s vekom 33, a ak aj s vahou, ako spomina kocka hore, tak moze byt, lebo som bola tucna.
Ano mali sme casto sex.
ano tehotenstvo bolo otrasne hrozne najhorsie mesiace mojho zivota. deti predcasne narodene, jedno poznamenane celozivotne.
kdesi som raz citala, ze zena je predurcena mat jeden plod v bruchu, pokial caka viac je to anomalia az "omyl". A to som pochopila az pri dalsom tehotenstve ake lahke uzasne je mat len jedno dietatko v bruchu a vsetko s tym suvisiace

adalmba
26. sep 2022

Mám dvojičky lebo som ich chcela a vzala som si ich. Hotovo.

katkami123
27. sep 2022

Ahoj, ja mám dvojičky jednovaječné. Zatiaľ som čítala nejakú štúdiu, ze sa rodia hlavne vyšším ženám. Môže byť, mám 180cm. V rodine mala svokra, len tie neprežili a potom môjho dedka sestra, ale dvojvaječné. A s nazorom @anjelicek26 nesúhlasím. To sú len také všeobecné názory. Za mna to je pecka, možem porovnať materskú aj s jednym dieťaťom aj s dvomi. Zároveň som v skupinke, kde sú mamičky s dvojičkami a poväčšine idu priemerne von od toho 35-36tt, kedy je už všetko Ok, ale veľa mamičiek písalo, ze rodilo až v 38,40tt a prirodzene. Za mna do teraz bol najhorsi zo všetkého cisársky a pendlovať s ním okolo detí.

lasoli
12. nov 2022

@katkami123 a za dalsie dvojicku su schoonejsie na presitie aj v nizsixh tyzdnoch,tym ze su dve bruchu.Okrem toho vela deti sa rodi akor aj ako jedno,cize je to suhra viacerych faktorov mat predcasniatko,nie ze len dvojicky - samozrejme ak @anjelicek doma dvojicky nema,nemoze predsa ani len tusit ake to je uzasne😉
Za mna dvojicky su naozaj dar.

katkami123
18. nov 2022

@lasoli
Áno, toto je vec, ktorú človek len tažko ovplyni. U jednovajecnych sa napr. považuje ukončenie už v 37tt a majú všetko, čo majú mať, aby mohli ísť von.

lasoli
19. nov 2022

@katkami123 36 tyz je uz tiez uplne ok,my sme to dali len do 32 alw babizne su sikovne od narodenie,ani vojtovku sme necvicili,isli tempom rovesniciek.Takze aj tyzden je o stasti.

katkami123
19. nov 2022

@lasoli
To ani, ja 36+3, ale to som mala plánovanú sekciu, lebo najneskôr do 37. už museli von. V nemocnici som bola 3 dni spolu s ostatnými matkami a všetko Ok, tiež sme naštastie zatiaľ nebehali s nimi nikam, žiadna vojtovka a vahovo sme predbehli aj rovesníkov, lebo baby rady pojedia 😀

zuzinka888
19. nov 2022

Odporucam si pozriet rozne dokumentarne filmy o dvojcatach a odborne clanky. Staci hodit do googlu - zaujimavosti o dvojcatach. Niektore su celkim zaujimave. Npr. Niekde n mexiku al kde je stvrt- a tam maju skoro v kazdom dome dvojcata = nasli sa nejake pesticidy v pode ktore sposobili hormonalnu nerovnovahu..... Alebo ak si jednovajecne dvojcata zoberu za manzelov tiez jednivajecne dvojcata a maju deti tak geneticky su surodenci a nie bratranci ci sesternice?? Fakt zaujimave ako ziju dvojcata kt.boli oddelene.....

dominikamacakova
19. nov 2022

Ak chceš silou mocou dvojičky tak si urob dve deti hneď po sebe a budeš to mať ako dvojičky 😀

alucia
19. nov 2022

Ja mam dvojvajecne dvojičky prirodzenou cestou, nie umelo. Ak má žena jednovajecne dvojičky, tak vtedy to ma skôr z muzovej strany, čiže v jeho rodine sú jednovajecne dvojičky.
Keď sa mi narodili, mala som 26 r. Prvé tehotenstvo. A narodili sa tiež prirodzenou cestou v 38 tt.