Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katrinb
27. júl 2010

@lucia.kl jaaj, tak to je nieco ine....drzim palceky, aby ste mali dnes lepsie zaspavanie

lucia.kl
27. júl 2010

@katrinb dakujem, po včerajšku by som si zaslužila kludny večer 🙂

matelko1
27. júl 2010

@katrinb pevne verim,ze to bude ustupovat.mm som poslala nech ide vzorku stolice chlapcov odniest na rozbor.
pevne verim,ze noc bude kludna.

juliagregor
27. júl 2010

@matelko1 určite budete v poriadku, keby to je nejaký rotavírus tak kakajú a vracaju stále, bude to nejaká brušná viroza, určite budete OK, ten nutrolin B, je len na týždeň, zarábajú ho v lekárni, ale ak máš môžeš dať aj Biogaiu...
pri vracaní sa neodporúča mlieko, malo by sa obmedziť na minimum, výnimkou je materské mlieko...
kamošky dávali ryžové mlieko, sojové alebo s nízskym obsahom laktozy....
rýchlo sa vyliečte 😉

matelko1
27. júl 2010

@juliagregor ale mne dr povedala,ze ak mi nechcu ten ryzovy odvar,tak mam dat trosku mliecka a banan a rozmixovat.aj veceru mali taku a dala som im do toho po 1/2 bal.smecta.zatial je vsetko ok.chlapci uz zaspali,ale chodim kontrolovat ci nekakali.chudatka moje.
a to ryzove mlieko je normalne v obchodoch dostat?inac nemam nic doma ani nutrolin B,ani Biogaiu...musim to kupit a mat doma preistotu.

tintin
27. júl 2010

ahojte, chcela by som sa spytat teraz novopecenych maminiek, ako ste riesili dochodkove poistenie, co ste a kam a kedy posielali. ja mam z toho hokej. som v II. pilieri, mam tlacivo "oznamenie sporitela o ucasti na starobnom dochod.sporeni" a neviem ci treba este nieco. dakujem vam mooooc za rady.

inac v mothercare v BA maju vypredaje, celkom dobre ceny (3 veci za 6 euro a tak) , tak len pre info 😉

lucia.kl
27. júl 2010

@tintin ja som išla do socialky s rodnymi listami deti a tam mi dali tlačiva čo musim vypisať a bolo hotovo, aj na druhy pilier som vypisovala tlačivo tam......

tintin
28. júl 2010

@lucia.kl a nepamatas si teda ake tlaciva to boli? lebo takto stale neviem co mam odovzdat. ja som rodne listy posielala mailom oscanovane.

bobicek5
28. júl 2010

tak som sa predsa dockala! Dnes ku mne Matko presiel sam 4-5 krokov! Jupi!!!!! 😀 😀 😀

bobicek5
28. júl 2010

vlastne celkom slusne vo veku 1 rok a 11 dni...

lucia.kl
28. júl 2010

@tintin mne dali všetky tlačiva v socialke - vyhlásenie fyzickej osoby, že sa riadne stará o dieťa, na účely dôchodkového poistenia. Oznámenie sporitela o účasti na starobnom dôchodkovom sporeni. a Registračný list FO

dracik1
28. júl 2010

bobicek, gratulujem k prvym krocikom...je to krasne, vsak...? neboj teraz to len zacne 😉

julietka
28. júl 2010

@matelko1 necitala som vsetko, ale nasi maju toto za sebou, utekaj kupit Hylak a Biogaia a rehydratacny Elektrolyt roztok od Humany, toto nasich postavilo na nohy a samozrejme sme robili ryzovy odvar..Ten rehydratacny Elektrolyt je nechutny, ale velmi ho pili, normalne dokazali celu flasku vypit, ale som im tolko samozrejme nedala ked vracali..Hylak je urcite mat dobre v lekarnicke vzdy kvoli tymto detskym hnackam

julietka
28. júl 2010

@matelko1 aj nam doki kazala pigi ca a ani sa ho nedotkli, ale ten elektrolyt vela pili

julietka
28. júl 2010

@lucia.kl my sme tiez na Nutrilone asi od 2 tyzdna, dovtedy mali Bebu, a veru z Nutrilonu nasi nikdy nemali koliku 🙂

bobicek5
28. júl 2010

@dracik1 no veru je to uzasny pocit. Tak ho vzdy vystiskam a vymojkam, ze sa vykasle na chodenie a hocikedy sa priplazi a vytesuje sa.

jennys
28. júl 2010

Kočky ďakujem za rady. No presne to tak aj robím ako píšete:

@katrinb presne ako si písala, aj po pol hodine keď niektorý plače od hladu tak kŕmim, takže čítam že je to asi normálne. No chlapci sa musia naučiť, že fľašu nedostanú. Včera som aj sem tam odstriekala a mali po 20 ml ešte z fľaše ale dnes keď som sa snažila odstriekať tak to bohvie čo nebolo, oni mi asi všetko vypijú. Aj po hodine keď si niektorého priložím tak cítim ako mi to mlieko tečie keď začne sať, takže sa mi asi aj rýchlo tvorí, len či ho je dosť neviem. Ale dnes bola doktorka, predpísala mi pre istotu aj Nutrilon ale to zatiaľ dávať určite nebudem. A po dnešnom dni vidím, že chlapci lepšie pijú odo mňa ako v nemocnici. Tam ma niekedy ignorovali aj keď boli hladní, bradavku nechytili alebo mi to pustili keď mi mlieko striekalo, takže všetko vytieklo zbytočne alebo pili krátko alebo nevládali takže som ich tam nekojila dlhšie ako 5 minút a potom sa dokrmovali z fľaše. Dnes žiadna fľaša nebola.

A včera v noci keď sme už išli spať Samko spustil taký rev, hladný nebol ale asi ho bruško bolelo, tak som masírovala, aj nožičkami sme pocvičili našťastie mu to potom prešlo, dnes mal to isté poobede. Uvidíme aká bude noc, prvá noc bola celkom v pohode, spali dobre, ja som si pospala tak 5 hodín. Lucku mám doma, snaží sa, je zlatá ale strašne tu niekedy vykrikuje alebo nahlas rozpráva a keď tu bola doktorka tak strašne na seba upozorňovala. Ale inak to zvláda zatiaľ dobre, na malých sa stále chodí pozerať, dosť pomáha tak ju chválim a dnešný deň sa celkom dal zvládnuť, aj sme sa pohrali aj keď venovať na 100% sa jej nedá, včera keď malí spali poobede tak som s ňou bola na detskom ihrisku, aspoň som zmenila vzduch, stačilo mi byť v nemocnici zatvorená hoci vonku som chodiť mohla ale tam som bola vždy taká unavená že som medzi kŕmeniami radšej spala na izbe.

Ozaj a vy balíte naširoko? Lebo doktorka povedala, že nemusím, že sú v poriadku tak netreba, Lucku som balila a teraz sa to zasa pomenilo. ale aj tak dobre lebo sú maličkí a neviem si predstaviť ako by v tom vyzerali, však by im to asi aj dosť prekážalo.

katrinb
28. júl 2010

@jennys som rada, ze sa vam dari aj bez flase. A mliecko sa tvori neustale...ale samozrejme, po dlhsej dobe nepitia je silnejsi tok.....ale mliecka je stale v prsniku. A sama uvidis, ak nebudu placlivi, tak nedokrmuj. Ak budes mat pocit, ze musis, tak prikrmuj. Stale je najlepsie dat na svoj materinsky cit. A Lucka si urcite zvykne....ale proste doteraz bola len ona...predsalen

juliagregor
28. júl 2010

@bobicek5 gratulujem k prvému krôčku... 😉

@jennys Lucku síce nepoznám, ale uplne si ju viem predstaviť, ako poskakuje na jednej nohe a stále rozpráva tej dr.
deti si rýchlo zvyknú, že si doma, a budete mať klud a vlastný systém... 😉

som s deťmi u mamy, asi ešte aj zajtra, preto to tu flákam 😀

lucia.kl
28. júl 2010

@jennys my sme balili naširoko prvy mesiac, včera som bola na kontrole u ortopeda a už nemusime, ono to asi zaleži od lekara, že ako povie, ja som balila ked bola zima len cez deň, aby sa v noci vyspali a potom ked začali tie horučavy, tak v noci, ved im v tom muselo byť strašne teplo no a posledny tyždeň som už nebalila lebo sme z poštoliek vyrastli a nechcela som kupovať nove kym sa doktor nevyjadrí....

juliagregor
28. júl 2010

dvojičky maju veľmi často problémy s klbikmi a nožičkami, su tam natlačené, ja som za balenie, kým nemajú za sebou druhé sono a hlavne popýtajte sa svojich dr. nech vám ukážu ako masírovať nožičky, lýtka, aby nevytáčali nožičky dovnutra (ked začnu chodiť), po kupkaní sa masiruju lýtka a aj päty..je to veľmi jemné, žiadne nasilu a veľmi to pomáha...

bobicek5
28. júl 2010

@jennys ja som nasiroko vobec nebalila. Konzultovala som to s odbornickou z Kramarov a ta tvrdi, ze ide o novy trend zo zapadu, kde sa preukazalo, ze pokial v rodine nie su nejake degeneracne ochorenia, balenie nasiroko vobec nie je potrebne. Ba co naviac, kym nie su vytvorene jadierka (cca. v 9 mesiacoch), je to aj zbytocne korigovat. No a my sme po kontrole u oboch chlapcov ok. Takze balenie nasiroko ja osobne povazujem za robotu naviac, ktorej mame pri dvojkach aj tak dost...

julietka
29. júl 2010

@bobicek5 lenze na "zapade" potom radsej deti musia nosit rozne ortopedicke pomocky na nohy aby sa im dali do poriadku...sucasne je dokazane ze v nasej europskej "lokalite" je vyssi vyskyt problemov s klbmi, takze preto sa to vzdy odporucalo..tiez nam na Antolskej v porodnici povedali ze nebalit nasiroko..
ale to je len moj nazor, ja som balila nasiroko do ukonceneho 4 mesiaca, aj ked mi po kontrole ortoped povedal ze uz balit nemusime, balila by som aj do pol roka, ale kedze prisli tie velike horucavy bolo mi luto ich v tych postolkacoch nechavat sa parit 😉

tintin
29. júl 2010

@lucia.kl dik Luci, uz som si vsetko pozistovala, tak rychlo vybavujem 😉

@jennys ja som tiez nasu Kristinku pred 3 rokmi balila, aj to len v noci, lebo boli strasne tepla. ale dvoky som uz teraz nebalila, naozaj je to robota naviac. ak nemate v rodine ochorenie klbikov tak netreba a po kontrole vam itak ortoped povie, keby nahodou bolo treba. ved na tu 1.kontrolu sme my isli v 3 tyzdnoch.
inac nestiham precitat celu konverzaciu ale co som vycitala ohladom toho kojenia -
aj ja kojim aj kazdu hodku ked treba. nedodrzujem 3 hod. rezim. nase baby sa totizto napiju niekedy len trosku a potom po pol hodke chcu znovu a tak....ja mam niekedy pocit, ze ich mam na prsnikoch stale. este su male a nevedia sa mozno napit naraz vela alebo co. a urcite ti budu priberat, nutrilon skus nedavat, lebo predsa je len komfortnejsie mat mliecko pri sebe v prsnikoch ako zarobene vo flaske 😉 my sme boli dnes v poradni a baby maju 4300g a 3700g, pribrali za mesiac 1kg...takze podla mna nemusis sa obavat 🙂

julietka
29. júl 2010

este k tym klbikom a baleniu na siroko....kamaratkin maly bude mat teraz rok, a ked sa narodil po mesiaci jej doki povedal ze nemusia balit, tak nebalila a po prvej kontrole UZV klbikov povedal ze mu rastu zle a teprv museli chodit na rehabilitacie..

juliagregor
29. júl 2010

ahojte,
každá máme svoj názor a aj tak si robíme podľa seba, čiže tak...
my sme boli na kontrole 3 krát a zakaždým tam boli deti bud s tými Pavlovovými dlažkami alebo po operáciách...preto som povedala, že nech mi tvrdia čo chcú, ja dávať poštolky budem...ved ja neviem, čo bolo mojej babke a aj pradedkovi...
ved sa nemôžu dohodnuť ani dr. na Slovensku, tak my sa nedohodneme tiež..nech su deti zdravé a ostatné je nepodstatné...

julietka
29. júl 2010

skoda ze som ja nevedela ze je normalne ked dieta pije z prsnika od hladu aj kazdu pol hodku, v nemocke to vobec nepodporovali rovno im pichli flasu a povedali ze ked su stale hladni asi mam malo mlieka a nasa pediatricka hned predpisala UM, ani sa nepytala na nic 😒
nasi pytali odo mna kazdu pol hodku, alebo raz za hodinu a ja som myslela ze to je znak toho ze je to malo a treba prikrmovat..

tintin
29. júl 2010

@julietka netrap sa tym. budes vediet pri dasom baby 😀 hlavne je, ze su deticky zdrave!

a k tym postolkam, julia ma pravdu. kazda mame svoj nazor, ani doki sa nezhodnu.

scarlette
29. júl 2010

ahojte kocky,
pls rada, chalani sa mi uz zacali stavat na nozky, co je v dosahu o to sa vysplhaju a ked je niekto po ruke, chytia sa za jeho prsty a podme chodit... momentalne som u rodiny a velmi mi s nimi v tomto pomahaju, ale desim sa pondelka ked budem s nimi uz zase sama cele dni, poradte pls nieco aby som to zvladla a aj deti to prezili v zdravi 🙂

diks

juliagregor
29. júl 2010

@scarlette ahoj, no dvojičky boli viac modrí ako starší syn, no nestíhala som 😎 , rozložila som stoličky a také nízske poličky, kde majú hračky, aby sa ich mohli chytiť a tak sa postaviť a chodiť okolo nábytku, dať preč sklo a všetko, kde si môžu ublížiť, moji boli učenliví, kde sa raz buchli, druhýkrát si dali pozor 😉 , prajem pevné nervy 🙂
dobré su tieto interaktívne chodítka
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9077748&tab=3