Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

bobicek5
7. aug 2010

jennys, skore uzdravenie malemu! Nedovolia ti byt pri nom ked sa preberie? My sme si tiez prekonali jednu operaciu a neviem si predstavit co by tam to moje chuda robilo same. Ale to sme mali naplanovanu operaciu a aj brasko bol pri nas...

murkaa
7. aug 2010

@jennys jejda, skoré uzdravenie, chudatko malinké. Aj mi slzičky vyšli. Veľa síl a držte sa.

fefferonka
7. aug 2010

ahojte dievcata!!! 🙂
dlho som tu nebola, konecne som si vas precitala a pisem..

@jennys prajem nech je Vilko co najskor v poriadku
@juliagregor Juli dakujem za ten link so stolickami, lebo uz by som mala zhanat.

tak, boli sme na patmesacnom ockovani, Petko ma 7000g a Patko 6750g. dievcata moje, potrebujem pomoc, od tej doby je spanok mojich chlapcov rozhaseny a ja k nim vstavam ... no dnes 22x za noc... ☹ uz som to aj ratala... som total na nic, konecne mi ustupili bolesti s chrbatom a teraz toto. ja viem, vydrzat, mozno zuby, mozno mam uz menej mliecka. neviem, stale len kojim a snazim sa...

pisem chaoticky... musim odbehnut, hned som tu...
pekny den (u nas zamracene..)

juliagregor
7. aug 2010

@fefferonka jaj moja, nemala som ale čítala som, že očkovanie môže mať aj takéto vedajšie účinky, tu asi poradí lekárka, skús napísať @latvia ona je adminka ale aj dr. a je veľmi milá 🙂 má prehľad, ja by som im dala na skúšku niečo od bolesti, aby sa ukludnili možno trošku panadolu alebo nurofenu....

juliagregor
7. aug 2010

ešte ma napadol fenisti, ale ten nechám určite na dr.

matelko1
7. aug 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
tak a mame prerezane prve 2 dolne zubky 🙂 a je zaujimave,ze vysli naraz obidvom chlapcom.mozno aj preto min.tyz.tolko hnackovali.....rano mi chlapci od vecera 19:45hod vstali o 6-tej.krasne mi vybubaju,som velmi rada.
@fefferonka tak to ti nezavidim.no,ako pisala julka moze to mat aj take ucinky to ockovanie.chvalabohu,ze moji chlapci ockovanie zvladli na jednotku,aj v noci mi vyspali a to som sa bala,ze ako budu spinkat.

fefferonka
7. aug 2010

@juliagregor dakujem Juli, vyskusam a popytam sa aj tu, neviem prave, comu to mam pripisat, z coho su nepokojni, ci su hladni alebo naozaj tie zubky... ja viem, ze zuby su nevyspytatelne, ved som to zazila u dcerky, ale toto... aby som ich len neohovarala, musim povedat, ze uz vsetko pekne chytaju, prekladaju z rucky do rucky, aj sa nam podari pretocit z chrbata na brusko a naopak, a nedbali by uz aj sediet, ale to im nepovolujem, aj ked napr. svokra ich tak velice rada dava, ale zas, tesi sa.... 😝

@katrinb by ako sa mate? co princeznicky?

kamoska fotografka -amaterka nam urobila par fotiek, len to bolo po tom ockovani, tak sa nam moc nechcelo 😵

fefferonka
7. aug 2010

@matelko1 ako ti zavidiiiim!!! tak take nepozname.. a prosim ta, co im davas vecer jest? ja uz premyslam, ze supnem kasu a potom kojenie...

juliagregor
7. aug 2010

@fefferonka nedávaj kašu, nebudu ti chcieť zeleninku ...

juliagregor
7. aug 2010

@juliagregor pekné fotečky 🙂 a svokrám sa ťažko vysvetluje 😎

juliagregor
7. aug 2010

@matelko1 gratulka ku zubkom a ten kto ich prvý nájde má narok na darček 😉

juliagregor
7. aug 2010

@fefferonka pekné fotečky...napísala som si sama sebe 😀

matelko1
7. aug 2010

@fefferonka ja im davam vecer kasu a vypiju mi 180ml a nieje pravda,ze mi zeleninku nechcu-tu zboznuju.uz aj cuketu som im dala,ta im velmi chutila.

@juliagregor tak ja som zubky nasla,takze mam narok a na velky darcek 😀 ,lebo som im obidvom nasla 😀 😀 😀

matelko1
7. aug 2010

@fefferonka my papame vecer o 19:30hod a potom az rano papaju.ja som rada,ze mi takto vyspia.pamatam sa ako ma kazdy strasil ked sa dozvedeli,ze cakam dvojky,ze sa nevyspim a bla-bla-bla

murkaa
7. aug 2010

@fefferonka krásne fotky, ja kojím este tiež a posledný týžden je to aj u nás strašné, vstávam x krát v noci. Už sa to snžím riešiť aj cumlom. Len Danielka sa strašne točí a prevráca aj v postielke. Ráno padla aj s paplonom z mojej postele, kym som riešila Dalibora.

bombula
7. aug 2010

@jennys neboj, mal to aj moj synovec a je z neho velky chalanisko velky sportovec sutazne robi tenis, po strastiplnom zaciatku po narodeni nie je ani stopy, hadam uz to najhorsie mate za sebou a bude sa to len lepsit

fefferonka
7. aug 2010

@matelko1 davas im kasu lyzickou? lebo mne flasu nechcu... samo, ze mas narok na paradny darcek, ked nie na dva 🙂 !!!

baby a este otazka... ako ich krmite lyzickou, naraz alebo postupne? diky. bo si neviem predstavit, ze jeden bude pozerat na druheho... 😝

dakujem za chvalu 🙂

bombula
7. aug 2010

@fefferonka postupne

bombula
7. aug 2010

@fefferonka ale az budu vecsie kusky na prezuvanie tak planujem naraz kedze kazdy z nich bde potrebovat viac casu na jedenie..

matelko1
7. aug 2010

@fefferonka ja ich krmim raz jednemu lyzicka,raz druhemu lyzicka.ked su nespokojny tak postupne.ale zatial sa mi dari naraz.

juliagregor
7. aug 2010

@matelko1 u vás je rozdiel lebo ste na UM...a je dobre, že chcú zeleninku ale aj tak odporučam postupne MM, zeleninka, ovocie, kaše...
to si už každá musí rozmyslieť čo spraví... v každom prípade držím všetký palčeky, aby ste prikrmy zvládli ľavou zadnou... 😉

matelko1
7. aug 2010

@fefferonka kasu im davam do flasky,urobim taku redsiu.moji chlapci su od narodenia zvyknuti na flasku.

matelko1
7. aug 2010

@juliagregor jasne,ja viem,ze je to rozdiel UM a MM.
v pondelok musim chlapcom odobrat moc a odniest ho k dr.dala mi aj take sacky,ze im mam natiahnut na pišišvorov 😵 .hadam sa mi to podari 😵

ajka72
7. aug 2010

ahojte dievčatá čítam že riešite krmenie s lyžičkou tak tiež pridám moju skusenosť pokiaľ sme nemali stoličky na jedenie tak som ich dala do polohovateľných lehátok obložila plienkou aby všetko nepošpinili a krmila raz jednu a raz druhu lyžičkou ak by som najprv jednu a až tak druhu tak tá čo čaká by plakala takto na striedačku krmím dodnes už v stoličkách

juliagregor
7. aug 2010

@matelko1 daj vedieť ako si dopadla s tým odberom 🙂 , mne sa dvakrát tie sáčky roztrhli 😎

matelko1
7. aug 2010

@juliagregor a potom co si robila.dufam,ze mne sa neroztrhnu.jasne,ze dam vediet.

juliagregor
7. aug 2010

@matelko1 išla kupiť nový sáčik

matelko1
7. aug 2010

@juliagregor 😀 ...tak som zvedava ako to ja zvladnem 😀
maxim mi uz spi 3 hod,alex mi spal len 30min.ten sa uz aj napal,dam ho do kocika a pockam na maxima a ideme von.mm siel na chalupu ocovi pomahat murovat.su 3-ja bratia a len moj mm chodi makat.jeden sice zije na orave,tam on uz robi dokoncovacky na dome a druhy stale ja mam rodinu a co moj mm nema rodinu?...to ma dokaze nahnevat.

murkaa
7. aug 2010

@matelko1 ja som tiez v 6 m davala moč - naberala som do sáčkov. Ani som nevedela, že sú rozdielne pre chlapcov a dievčatá.
Ja som im to nalepila cca o 5 hod.ráno a po dvoch hod.skontrolovala - úspešne. Mali sme to zaniesť do 8:00 a myslím, že 2 hodiny bohato stačia. Mala som viac obavy od dievčatka. Chlapcovi strčíš pipíka do dierky v sáčku a je to. Nenechaj to však celú noc, lebo vytečú. A môžem poradiť ak sa nepodarí, tak im pritlač jemne rukov na močový mechúr. Pomáha to. Tak som naberala u staršieho priamo do skúmavky.

@fefferonka s jedením je to u nás tak, že som ich chcela krmiť lyžičkou naraz, ale nevedeli ešte hltať a kým som jednému dávala, druhý si to rukov rozlískal po celej tvári - Tak som krmila po jednom - aj tak zo začiatku toho veľa nezjedia. Teraz už hltajú pekne a darí sa nám rýchlo šúpať lyžičky do pusinky, tak ich mam oboch v lehátkach (pokiaľ nesedia) a tak to ide.

juliagregor
7. aug 2010

od rána sa serinkám so skriňami a oblečením, najprv som požehlila dve práčky a ked som to začala "tisnúť" do skrine, tak som to všetko vyhádzala a znova prebrala...😝
prečo nemajú všetci rovnakú veľkosť 😎 😝