Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

juliagregor
20. sep 2010

@janulqa07 ja neviem, myslela som, že angína, ale má len horúčko a zapálené hrdlo...
malí sú zatiaľ v pohode, ale dlho nebudú 😒 , dávam im tak 3 dni 😝

janulqa07
20. sep 2010

@juliagregor no retazova reakcia, blbe noooo 😒 a to stale vsetko zo skol.ky prinesie? davaju tam aj chore deti?
moj ma len teploty a sopliky, dufam ze to nebude nic horsie

juliagregor
20. sep 2010

@janulqa07 ja si myslím, že som spravila chybu, dala som ho tam po angíne, už bol OK ale asi ešte mal oslabenú imunitu a chytil hned dalšieho bacila...
choré deti sa dávajú do škôlky bežne 😠
a znovu som vyhrala v Teleráne 😀

janulqa07
20. sep 2010

@juliagregor no chudacik ma toho dost ☹
blahozelam 😵 co si vyhrala?

juliagregor
20. sep 2010

@janulqa07 lístky na koncert Žbirku, už som volala kamoške spravíme si dámsku jazdu 😀

janulqa07
20. sep 2010

@juliagregor super blahozelam, aspon sa to da pocuvat 😀 no a budes mat chvilku volna konecne 😉

jitkatatarova
20. sep 2010

@juliagregor No oni tiez tie nocniky vlacia kade tade 😀 .Clovek by ani neveril,ake to moze byt narocne.Niekedy som z nich na vetvy 😠 ,hlavne ked dobrovolne sedia na nocniku a potom vstanu a hned je mlacka vedla.Veronike to ide lepsie,ta si sama sadka,hned sa vycika a potom ideme splachovat.Ale to asi podla nalady.Ale povedala som si ze to nevzdam. Uz som ich raz zacala oducat,ale potom sme prerabali byt,tak na to nebol cas a teraz na tom boli horsie ako predtym,takze 3x by som to uz nechcela absolvovat. Takze doma sme bez plienok a maju ju len ked ideme von a na noc.Hadam to uz nebude dlho trvat,citala som ze oducanie trva tak 2tyzdne,tak uvidime.

lusinkaj
20. sep 2010

@juliagregor ako to robis,ze stale vyhras? 😀 super.... 🙂

dracik1
20. sep 2010

@jitkatatarova , jitka, zameraj sa na veroniku, ked je sikovnejsia a nedaj jej plienku ani von...nas Juro sa zo dna na den vypytal na nocnik a ani som mu nedala von plienku, najprv som sa ho stale pytala, ci mu netreba cikat, prvy tyzden sa vonku pocikal asi 3 x , doma asi 2x, 1 x sa pokakal, druhy tyzden sa uz pyta sam a ide mu to dobre a mali len 2 x cikaciu nehodu

na nocnik uz chodi sam, da si dole teplaky, slipy , ideme spolu splachnut...teraz, ked to nejako uz ide same, idem sa zamerat na jakubka....vidim, ze ma snahu...ale podla mna moc malu...... 😀

a baby su na dobrej ceste...a plienky urcite nevracaj, drzim palce

dracik1
20. sep 2010

juli, gratulujem...

inak som zabudla, mapisat, ze oducanie od plienky mi pripadalo ako mat dalsie dieta....nechapem, ako to robiia kocky, ktore maju trojicky 😲

juliagregor
20. sep 2010

@dracik1 ty sa máš, že už aspoň jeden bez plienyk...ja ešte počkám...oni vôbec nechápu, čo od nich chcem...celé leto sú holotrti a nič...
roboty mám dosť aj tak, aby som si ešte zbytočne pridávala 😎

dracik1
20. sep 2010

juli, podla mna, ak dieta nespolupracuje, tak je to drina a makacka a pri 2 detoch otrocina, ktora sa neda zvladnut...u nas to bolo zo dna na den....neboj, ja som si vzdy spomula na grmi, ked povedala:.mali 26 m a zo dna na den...a ja som verila, ze den D u nas pride najneksor v 30m 😀 😀 😀

dracik1
20. sep 2010

inak juli, ked si spomeniem, ze ked decka boli male, tak som si hovorila, ved ked budu vacsie, bude lepsie....a niekedy figu drevenu....mam z nich taku ohucanu hlavu az no, ale zasa su uplne NAJKRASI...aj ked mi lezu niekedy na nervy 😀 😀 😀

juliagregor
20. sep 2010

@dracik1 😀 , máš svätú pravdu...a ked prídu a boškávajú ma...zlatíčka sú to...
ja tu s nimi bojujem... 😝 , Maťa zmohla horúčka, spí, Ajo zaspal po hodinovom boji a šimon ma má úplne na saláme, mm sa fláka a ja tu nervačím...má prísť poobede návšteva, bordel, nedá sami upratovať, lebo šimon mi znova rozhadzuje, písať tiež nemôžem, lebo píše so mnou ...tak sa s ním hrám a rozmýšľam ako to všetko stihnem... 😎
neurolog mi povedal, kým im to v tých hlavenkách necvakne, môžte sa aj pokrájať a aj tak vám to nepomôže...
tak som kupila 18 balení plienok a nech skúsia sa začať pýtať 😀 😝

taella
20. sep 2010

ahojte ,
konečne som sa dostala aj medzi vás 😀
akurát rozberáte dobrú tému a to odplienkovanie . Ja by som tiež najradšej už skončila s plienkami . Ale u Olivera je to tak , že sa občas popýta kakať , ale bude sa vrtieť na nočníku aj polhodinu a nič neurobí , a keď mu dám plienku , tak hneď sa pokaká 😠 a Karolína sa už asi mesiac pýta , ale iba kakať , cikanie zatiaľ nič . Neviem či máme už začať s odplienkovaní , lebo už si to viem predstaviť , že celý deň budem iba obliekať a vyzliekať 😒 😒 a do toho mi treba stále cvičiť s Karolínou ☹

juliagregor
21. sep 2010

@minkak šup sum 🙂 , Veronika je tiež chorá,, aj môj Maťko...v škôlke bol dva dni a stihol už angínu, prechladnutie a teraz neviem čo mu presne je, lebo už sa sťažuje, že ho bolí uško...behnem dr. pre ďalšie lieky.. a bambuľky sú ok?

@taella ahoj 🙂 , veru dávno si tu nebola 😉 , ty si najlepšie poznáš svoje deti a napadlo ma, ked sa ti Oliver pýta kakať tak to skús formou odmeny, sprav si tabulečky, s okienkami a za každé kakanie mu dáš krížik a ked bude mať plné, tak mu niečo splň (čo má rád) a postupne počet okienok zväčšovať...
ja zastávam názor, že všetky deti sa budú pýtať, a netreba sa zbytočne stresovať a nechať sa ovplyvňovať okolím...aj u nás sú deti . ktoré sa pýtajú v 18 mesiacoch,... musím napísať, že pri prvom synovi som to riešila a stresovala seba a j jeho a aj tak sa mi začal pýtať ked mal dva a pol roka, a hned aj kakal aj cikal a aj vnoci sa nepocikal....načo si zbytočne robiť robotu? ked vidíš, že sa snaží a pýta sa a hlavne, ked začne cikať, tak to vie...tak treba skúsiť bez plienok ale ked sa sem tam sa vyciká,,to je len náhoda...ak nemáš koberce, nechaj bez plienky a uvidíš, či ti hlási alebo len dohľadávaš mláčky 😎 ako Karolínka a očká? nás to čaká asi dvojmo 😢

minkak
21. sep 2010

@juliagregor jeeeemine ja pozeram ,kde som sa to ocitla,ze vsak tu su nejake ine prispevky.... 😀
uz som sa zorientovala teda 😀
tak sa k Vam mozem pridat babulky?
Veronika je OK-ta mala dva dni sopliky trosku,ale tam bol min.tyzden ten sviatok a chytili sme to aj my potom,tak som nevedela co s nou....ci to este nechyti uz sme ju nechali domka cely tyzden.
Hned po nej som to ja chytila v sobotu Sonicka v sobotu vecer uz aj Vierka a v nedelu muz....
S babulkami sme mali vcera poradnu-rocnu 😵a ockovanie mali mat.....
u dr.som zbadala Vierke novy zubok 😵 uz 8 🙂
babulky mali aj teplotku ale inak len soplikuju.
tak vy mate anginu ☹tak skore uzdravenie Vam prajem 😉

juliagregor
21. sep 2010

@minkak aj tu sa píše 🙂 , hlavne budte zdravé a ako vám ide bežkanie? a Veronike sa v škôlke páči?

minkak
21. sep 2010

@juliagregor viem,ze aj tu sa pisavalo.....len ja uz na MK chodim velmi malo a tu bola-je-zabehnuta partia,tak som sem nejako vtedy nechcela ist-rusit rozbehnute debatky,ale ako pozeram aj tu poznam vela kociek, 😉

Vierka beha okolo nabytku a tak....ta uz sa postavi vsade a ide,zacala a zaroven zacala aj stvornozkovat-dovtedy liezla len ,ale aj tak jej bolo vsade.
Sonicka ta zacina vzdy vsetko trosku neskor po Vierke-takze ta sa plazi-no je to sranda,lebo sa motaju jedna druhej 😅
Veronike sa paci velmi,len z rana mame slzicky-vodi ju rano muz-tak ja tie slzicky nastastie nevidim,ten prvy den som isla s nou a to som potom doma riadne becala....
teraz po tyzdni doma sa jej islo samozrejme zase tazko,ale zvladla to.....ta ma zase zazitkov.....ked pride zo skolky tak sa nezastavi az do vecera 😅 ,no podarena je 😉
a uz mi vcera zahlasila,ze uz vie vsetko,ze uz ju tam nemusim davat 😅
A Vy ako?

murkaa
21. sep 2010

@juliagregor julia, pre pána "18 balení?" čo si vykúpila celý obchod. A to ti na ako dlaho vydrží?

juliagregor
21. sep 2010

@minkak aj tu sú super kočky 😉

@murkaa do januára, my takto nakupujeme... 😀 😝
práve nám prišli tie sedačky Kiddy (15-36) kg, sú dobré, som prekvapkaná..
kto bude chcieť, nafotím v reále...

juliagregor
21. sep 2010

práve mi prišla super správička...@bobicek5 pred chvíľkou porodila dcérku Michaelu, 3340 a 51 cm...srdečne jej gratulujem a prajem veeeeeeeeľa mliečka
kto nevie, tak boba má 14 mesačných chlapcov - dvojčatká

minkak
21. sep 2010

@juliagregor jasne 😉 ved vravim,ze vacsinou tu kocky aj poznam vlastne.....ste tu tak pekne skoro vsetky poprechadzali 😉

pridavam sa ku Gratulacii 😵 Krasne miery 😉

jandura
21. sep 2010

ahoj minkak,tak ja som si az teraz precitala tvoju postu,nebola som tu dlho,dievcatam idu zubky tak bojujeme tato noc bola hrozna no ani ked boli mensie tak zle nespali ako teraz a to som si myslela ze po roku uz bude dobre.s Natalkou ideme na operaciu 5.10.a 6.10.ju budu operovat.co tvoje kocky ako spinkaju?a papaju ti uz vsetko?tak sa drzkajte

katrinb
21. sep 2010

@juliagregor jej, gratulujem k vyhre.....jeho koncert bude super.....ja som na jednom bola... 😉 a nelutoivala som vooobec

juliagregor
21. sep 2010

@katrinb dakujem 🙂
všetkým Matúškom prajem všetko naj k meninkám 🙂

katrinb
21. sep 2010

@minkak ahojky ja som velmi rada, zew si k nam dosla...spat

juliagregor
21. sep 2010

ahojte,
mám prestávku, som sa zasekla a neviem pokračovať ☹

dám na predaj autosedačku 9- 18 kg, Chicco zenith, červená, dá sa zapnúť 3 bodovým ale aj bedrovým pásom, super, široká, pohodlná PC 200 Eur, teraz 60 Eur používal ju len Maťko...
vo štvrtok ju dám do inzercie, ak by ste niektorá chcela, dajte vedieť...je ozaj super

juliagregor
21. sep 2010

Maťko mi dnes stresy spravil, prišiel za mnou, že mu je zima, bledý, celý sa triasol...za chvíľku zimnica, fialové pery, uplne studený, dala som nurofen, diazepan a za 20 minútho to prešlo...za chvíľku mu tak rýchlo stúpla teplota, že mal takú zimnicu...som sa riadne vyľakala ...

andrea_b
21. sep 2010

@juliagregor je mi jasne, ze vsetky deticky si musia prejst chorobami, ale ked citam tvoje zazitky tak sa normalne desim toho co nas caka...ja som pomerne zdravy clovek - okrem prechladnutia raz za par rokov - tento rok to prave vyslo :( - takze si vobec neviem predstavit ako to zvladneme
zatial sa utesujem, ze by snad mohli zdedit moju imunitu, ale ked nieco strasne chces, este to neznamena, ze to dostanes 🙂, takze sa mi kludne moze stat, ze budu po mojom drahom a to sa mame na co tesit...to mi prinesu domov uplne vsetky bacili...
mas moj obdiv, ako to zvladas