Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

loginka
16. feb 2011

@juliagregor, no ved uz som sa chcela opytat inej Julky Robertsonovej, ale nejako mi neberie telefon...
ja ti neviem s tym tandemom, mne sa skratka nepaci ze ten druhy cloviecik tam nema taky vyhlad a ten babyjogger sa mi paci ze je taky lahucky

juliagregor
17. feb 2011

@loginka ja som síce neni taká celebrita, ale skusim ti napísať 😀 ...teda ak môžem
osobne by som riešila skôr mini double ...su dva typy tých šporťáčikov, má väčšie kolesá...nikde som sa nedopracovala k šírke sedenia...

a tandemu sa neboj, mna prehovorili dievčatá z dvojičkova a keby sa vytočím v baráku, tak neváham...čím dalej budú deti ťažšie a s tými malilinkatými kolečkami sa nadrieš
deti sa dívaju do boku...
ja som mala ovela menšie deti ako ty a hrešila som riadne 😝
skoč murkee na návšteve a kukni

juliagregor
17. feb 2011

@loginka dopátrala som sa k rozmerom
Sirka sedenia: 28,5 cm
Hlbka sedenia: 23,5 cm
Sirka v najsirsom bode: 74,38cm
Vyska od sedadla po striesku: 62cm
Dlzka od kolienok po chodidla: 24,5cm
Vaha celeho kocika: 12kg

tu to je ale v iných mierach http://www.letsgostrolling.com/baby-jogger-city...
cez prevodník mi však vychádza sedenie 27 cm, tak neviem kde je pravda...do IP ti dám celý mail

loginka
17. feb 2011

@juliagregor julinka no teeeeda, dakujem za snahu, ty si nas velikansky pokladik 🙂
pocuj, ja som si ani neuvedomila, ze su 2 typy mini a micro, aj na obrazkoch vyzeraju rovnako, server pre nasedeti predava micro, a tie kolieska vyzeraju skoro rovnako ako mini, no pockam si na marec

juliagregor
17. feb 2011

@loginka 🙂 , mna to samu zaujímalo, lebo som sa nevedela dopátrať k informáciám...a ja nerada niečo neviem 😀

loginka
18. feb 2011
sterea
19. feb 2011

Ahojte, prepáčte že som vám sem tak vtrhla, ale chcela by som sa spýtať nemáte niektorá na predaj dva samostatné mono golfáče?

juliagregor
20. feb 2011

@loginka tu je link na to forum, čo som spomínala, staršia verzia je presmerovaná na novú adresu
http://www.e-dvojky.cz/forum/viewforum.php?f=99

juliagregor
20. feb 2011

trošku to ešte blbne, prevádzkovatelia prišli o onformácie a postupne ich obnovuju...

katrinb
21. feb 2011

ahojte maminky a tehulky...ja len ze som dala nejake nove vecicky...a aj hraciu deku a lehatka do bazaru...ak by ste chceli, mozete kuk 😉

tinka9
27. feb 2011

mam babyjogger city elite, super kocik, velmi spokojna, uz davnejsie mam sice problem s brzdou, ale je to moja chyba. Nebyt toho ze dvojky nechcu momentalne sediet v ziadnom kociku, tak napisem ze sme k nemu prirasteni, mozno sa to casom opat zmeni. Jazdime na nom od narodenia. Sirka nebol nikdy problem. Najlepsia je strieska, sklopi sa velmi nizko, ziadne slnko nas nedostane ak nechceme.

jennys
1. mar 2011

Kočky, a prosím kuk sem na túto otázku, mám zatiaľ len dve tak aby som mala čo dať na stránku, ktoré pravdaže chcete:

1. Aké boli vaše prvé noci s dvojčatami a ako často sa vám v noci budili?

http://dvojickovo.webnode.sk/products/ake-boli-......

Ďakujem!!!!!!!!!!!!
🙂

andysok
1. mar 2011

@jennys po kliknuti na odkaz mi pise Stránka nebola nájdená

andysok
1. mar 2011

@bombula
@fatulda
@terezke
@jennys
@katrinb
Dievcata mozem mat par otazok*
1.v ktorom tyzdni a ako ste rodili
2.do kedy ste kojili a ci ste kojili deticky naraz , pripadne dokrmovali naraz ak nie ako ste zaopatrilo medzi casom druhe babatko
3.ja by som rada deti zvladla sama cez tyzden za vecernej pomoci manzela, ci ste niekoho potrebovali a ci to ide samej
4.ci ste mali reflux
Dakujem

andysok
1. mar 2011

@loginka aj teba som sa chcela opytat dakujem
Dievcata mozem mat par otazok*
1.v ktorom tyzdni a ako ste rodili
2.do kedy ste kojili a ci ste kojili deticky naraz , pripadne dokrmovali naraz ak nie ako ste zaopatrilo medzi casom druhe babatko
3.ja by som rada deti zvladla sama cez tyzden za vecernej pomoci manzela, ci ste niekoho potrebovali a ci to ide samej
4.ci ste mali reflux
Dakujem

fatulda
1. mar 2011

@andysok ahoj 🙂
1. Takze, rodila som prvy den 36tt (cize 35+1), den predtym mi odisla zatka, zacala som mat v noci kontrakcie, rano o 7 sme isli do nemocky, kde dr. skonstatovala, ved vy rodite, ste na 8 prstov otvorena 😕 , rodila som sekciou v spinalke
2. Kojila som tak vselijako, najskor len Emku, kedze som mala Sarinku v inkubatore, tam sa naucila na flasu a nechcela mi sat, neskor, asi az okolo 2 mesiaca sa mi prisala, takze som kojila aj ju, ale okolo 4 mesiaca nastal bojkot, zacali mi odmietat prsnik, skoncila som pri odsavani do 8 mesiaca
3. Prvych 9 mesiacov sme byvali v dome u mamy, kedze nas sme nemali dokonceny, chodila do prace, domov chodila okolo 5-6, prve mesiace mi pomahala, ale neskor to bol skor stres, lebo sme mali ponorku, myslim, ze by som to zvladla aj sama, za pomoci manzela
4. Mali sme skryty reflux, Emke sa vracalo mliecko do krku, ale nezvracala, ani neviem ako to postupne preslo
😉

andysok
1. mar 2011

@fatulda dakujem pekne za vycerpavajucu odpoved 😉

bombula
1. mar 2011

@andysok
1. zacaty 38my, zacali kontrakcie
2. nekojila som
3. zvladnes ak nebude ina moznost🙂 ak ti ale chce niekto vypomoct, nebran sa. vsetko je individualne, ako sa budes citit po porode, ake budu deticky ... velmi individualne. uvidis ako budete na tom. a taktiez vsetko sa meni z mesiaca na mesiac, takze uvidis.
4. ano bol reflux, co komplikuje trochu situaciu , u druheho zase silene ckanie po jedle ak sme ho nenechali co najvyssie polohovaneho aspon pol hodinku po jedle . takze krmenim to u mna nekoncilo...
som strucna, ak este volaco potrebujes, kludne sa pytaj

andysok
1. mar 2011

@bombula dakujem pekne, cize si ich nekrmila spolu, ale kazde zvlast?

bombula
1. mar 2011

@andysok budila viacmenej spolu (resp. prvy kt. sa zobudil dostal papat prvy a vzapati sa budil dalsi, v tomto fungovali fakt ako dvojicky alebo som ho zobudila papanim) krmila zvlast, trochu neskor som mala take lehatka kde som uz mohla krmit naraz nakolko som ich mala pekne vedla seba .

velmi ocenujem ze si sa podakovala za odpoved, nie je to tu bezne.

ak volaco este kludne posli otazku

andysok
1. mar 2011

@bombula tak podla mna je to slusne ked niekoho poziadas otazkou o radu pomoc ci skusenost podakovat sa, ale mas pravdu vsimla som si, ze to nie je celkom bezne ☹ myslim ze na dnes mi to staci, to som si potrebovala len v sebe ulozit par nezodpovedanych otazok.....ale este ich urcite bude kvantum 😉 takze zatial este raz dakujem a zelam vsetko dobre deckam aj celej rodinke

katrinb
1. mar 2011

@andysok
1, rodila som cisarakom...naplanovanou sekciou 37+6, cize na konci 38 tt.
2. kojim dodnes. Zajtra maju princeznicky rok. A spociatku som kojila naraz, uz v nemocke...ale potom mi Adelka nevedela tak rychlo hltat, dusila sa mi, tak som ich kojila osobitne a dodnes kojim osobitne. Malokedy spolu. Tak som si zvykla. Ale spolu bolo super, lebo som usetrila cas. A spociatku to bolo aj 45 min...jedno kojenie 😉 A ked som davala jednej papkat...druha ked mboli malinke tak bud spinkala alebo lezala vedla nas......a ked boli vacsie, tak som kojila tak,. aby som sa s druhou (druhou rukou) s nou hrala 🙂
3. ja som stale sama...babky mam 100 km daleko. A prvych 6 tt bol so mnou mm. A urobili sme si system. A pomotom uz len sama. Da sa to zvladnut....ale niekedy je to tazke, hlavne ked si unavena. Treba podporu mm......deticky su uzasne, hlavne, ked je maminka spokojna....tak sa snaz mat stale chladnu hlavu. No neda sa to vzdy.....a ked ti nieco nepojde, poplac si.....a nikto z nas nie je stroj. Ale uvidis, ze ked si sama pomozes....s dvoma babikami, tak budes na seba patricne hrda 😉
4. nie, nemali sme reflux

andysok
1. mar 2011

@katrinb uctiva poklona a vdaka za vycerpavajucu odpoved no poviem pravdu dodali ste mi vela sily..... dakujem a zelam vsetko dobre celej rodinke 😉

katrinb
1. mar 2011

@andysok dakujem a halvne ty sa drzkaj aj s bobacikmi malinkymi aby ste to potiahli co najdlhsie. A kludne cokolvek a kedykolvek sa pytaj....mne vzdy dobre padne, ak mi poradia skusenejsie maminky

jennys
1. mar 2011

ešte raz posielam odkaz na tú otázku:

http://dvojickovo.webnode.sk/products/ake-boli-...

juliagregor
1. mar 2011

@andysok a nemali sme reflux 😉

juliagregor
1. mar 2011

@katrinb tvojim krásnym princezničkám prajem k zajtrajším narodeninkám hlavne cela zdravíčka a aby boli stále také usmiate a šťastné ako doteraz 😉 , chlapci posielaju pusinky a aj ja ...cmuk 😉
neviem ako zajtra sa dostanem na net a vieš, že chcem byť skoro všade prvá 😀 😉

jennys
1. mar 2011

@andysok odpovedám na tvoje otázky:
1.v ktorom tyzdni a ako ste rodili - v 34tt, cisárskym, ale predtým 8 hodín kontrakcie
2.do kedy ste kojili a ci ste kojili deticky naraz , pripadne dokrmovali naraz ak nie ako ste zaopatrilo medzi casom druhe babatko - detičky dojčím stále, každého zvlášť, naraz som asi 2x skúšala na začiatku ale lepšie mi vyhovuje každého zvlášť, keď som bola doma sama, kým jeden sa kŕmil, druhý musel čakať takže revy ale dá sa to prežiť
3.ja by som rada deti zvladla sama cez tyzden za vecernej pomoci manzela, ci ste niekoho potrebovali a ci to ide samej - deti sa zvládnuť dajú aj bez pomoci, ja som nepotrebovala nikoho ani nepotrebujem, aj k doktorom s nimi chodievam sama, minule som bola sama s troma deťmi u doktorky a dalo sa, však tam je vždy sestrička ktorá druhé dieťa zoberie aj v čakárni sa nájdu ľudia ktorí pokočíkujú alebo zabavia druhé dieťatko, nemala som s tým nikdy problém a večere sa lepšie zvládajú s pomocou manžela ale zvládnem troch aj sama, ide to len si treba vytvoriť systém
4.ci ste mali reflux - náš Vilko má reflux, stále pogrckáva ale zlepšuje sa to tým že prechádzame na tuhú stravu

andysok
1. mar 2011

@jennys Ďakujem Velmi pekne za vycerpavajucu odpoved ;) uvidíme ako to pôjde nám ;)

loginka
1. mar 2011

@andysok
tak prispevam aj ja..
1. rodila som uz 32 tt, po hospitalizacii kvoli opuchom som jednu noc krvacala, ale nerodila som este, potom nas ale zacali pripravovat na porod (kortikoidy a tranfuzka) co mi skomlikovalo stav, tak sa dr rozhodli ze mali pojdu von
2. mesiac som odsavala - deticky boli v inkubatore a na hadickach, potom sa nam podarilo sa prisat a kojila som ich oboch do 3 mesiaca a malu kojim doteraz, maly bojkotoval co mi ale zjednodusilo situaciu, lebo kojenie naraz som si neoblubila, dost zla poloha na chrbat a deti tiez neboli spokojne teda DOmi, ja som sa nevedela tak uvolnit, takze radsej po sebe, najprv Domi lebo on bol napapany za 10 min a potom Lauri a ta tie z aj 45 min
3. ja som mala skoro cely prvy rok pri sebe mamu, velka pomoc samozrejme, deti mali tym vacsi komfort lebo mohli by t viac nosene, necakali na napapanie, mali sme tiez ponorky a mozno by som tiez zvladla sama, ale bolo to tak lepsie, clovek nebol taky ubity a zavisi aj toho ake deti budes mat, ci pokojne ale take nekludnejsie, tym sa treba viac venovat
tak myslim si ze sa to da zvladnut aj sama, ale ked mozes mat pomoc, tak neodmietaj
4.reflux sme mali to trosku komlikuje papanie, po napani sme sa museli este ponosit, drzat zvislo, ale potom sme ich davali do kresielok
drzim palce a verim ze je to indi-vindi a kazdy si ti zariadi najlepsie ako vie