• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dvojičky, druhá časť

4. januára 2017 
@meusicka presne tak :wink:
15. jan 2012 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meusicka mna prave nikto na kojenie ,,nenahovaral,,. povedali- vy mlieko mat nebudete....
-pila som caro, caje, jedla polievky......opuchla som ako slon z tekutin ale mliecka nikde....
@poleva uz som sa s tym zmierila ale bcas mi to pride tak luto, ze som im nedala to najlepsie......
15. jan 2012 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gemini2 ale chcela si,to je hlavné
a hlavné je aby boli dieťatka napapané a spokojné
moje také sú,žiaden plač,len úsmeviky,nezbednosti a spinkanie celej noci,vdaka kašičke a mliečku :slight_smile:
a kľudná je aj maminka s ockom
15. jan 2012 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@poleva to je fakt... :slight_smile:
Dakujem.... :slight_smile: :wink:
15. jan 2012 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meusicka ja ich zo začiatku budila na to tandemové kojenie, ale teraz už nie.
16. jan 2012 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaelka1412 vitaj a gratulujem :slight_smile:
16. jan 2012 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dana_l kraaaaaaaaaasne mieri agratullujem k zubku :slight_smile:
16. jan 2012 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@schaja dakujeme.
ked mali male zubky tak som jednuducho skrikla a oni sa "zlakli" a prestali hryzt. teraz ked su na mne obaja tak kricat nechem lebo malinka predsa nic "nerobi". tak len dufam ze maly nebude dlho hryzt.
17. jan 2012 o 03:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@betina1984 joj tak ja som ich chudatka budila na kojenie v nemocke aby cim skor priberali, ale kedze sa narodili mensie, tak to bola riadna fuska ich vobec zobudit. takze teraz uz ich nechavam spat a podla toho ako sa budia tak im davam papat. na dnes rano sa mi budili naraz, takze som ich kojila obe, co mi fakt usporilo kopu casu a som sa aj "vyspala" :grinning: inac Rebecca je o nieco vacsia a aj viac vytaha naraz, a tak spinka dlhsie, a Barka zase potrebuje castejsie cucnut. no a o tom ani nehovorim, ze kolko sa im cka a potrebuju cucnut aj preto :stuck_out_tongue_closed_eyes:
davate babatkam aj cajik??? napr. ked sa im cka?
17. jan 2012 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meusicka ja som davala cajik malemu casto ,ked sa mu ckalo alebo aj ked sa budil a este nebolo cas papania tak som ho trosku oklamala a teraz mi cajik pije pekne ,malu som nemusela cajikom klamat a ta mi teraz cajik nepije vobec -nechce, ale my nie sme kojeny neviem ci je v tom rozdiel, ale cajikom mu ckanie preslo
17. jan 2012 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@meusicka dávam čajík. A ja aj dokrmujem a to UM dosť "suší", tak dávam čajík aj po ňom.
17. jan 2012 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@meusicka ak kojis tak nemusis davat detom ziadnu "extra" tekutinu. to ckanie mi velmi pekne vysvetlil pediater - to my s tym mame vacsie problemy ako babatko. tomu je to jedno.
17. jan 2012 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky, prosim vas , vedeli by ste mi poradit ako davat deti poobede spolu spat do postielky ? Maju teraz 5,5 mesiaca , tak zacinaju sa ucit na pravidelnost a nerada by som bola, aby sa naucili na "nieco zle" . Prvy dlhy spanok maju v kociku a to je v pohode, hned naraz zaspinkaju a spia 3 hodiny . Naraz ich aj budim a idu papat. A potom by mal ist dalsi spanok doma a s tym mam trosku problem. Jeden je unaveny uz za 1,5 - 2 hodiny , tak ho ukladam do postielky a vie tam pospat hodinku . Druhy vsak vydrzi dlhsie a uspavam ho neskor ( alebo sam zaspi obcas) kdekolvek po byte a najlepsie vo vybrujucom lehatku a pospi max 30 minut. Teraz mi to vyhovuje , ale obavam sa, ze mi nebude chciet spavat v postielke ked bude starsi. Ako doma davate spinkavat vase dvojicky ?
17. jan 2012 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tina1979 Ahoj, uspať dvojičky naraz je naozaj ťažké...moje baby maju už 10,5 mes. a konečne poviem máme super režim! Ale zrušila som preobedné prechádzky...vždy mi v kočíku zaspali a doma naobed už nechceli ....opotom zaspávali každá inak a to až niekedy okolo 17 h. ...a dlllho v noci nevedeli zaspať....Takže my nechodime von predobedom, hráme sa...upratujem...o 12 h. obed + krátke kojenie a spia 2 h. :slight_smile: ale toto sa mi darí tak od novembra a to mali 8 mes. Skús im skrátiť ten 3 h. spánok na krátší čas...naša dr. mi povedala, že po 2 h. treba jemne detičky budiť, lebo si prehodia režim a nebudú chcieť spávať v noci.
17. jan 2012 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcata,
ak by ste poznali nejaku mamicku, ktora by potrebovala oblecko c.46
pre predcasne narodene deticky,velmi rada darujem.
Moje dvojicky uz z neho vyrastli a je mi luto ho vyhodit ked este moze posluzit.
Ja som ho dostala minimalne nosene z nemecka a tiez sme ho nosili malo.
Su tam krasne veci tricka, bodicka, ciapocky, ponozticky...pre chlapca a dievca.
Darujem,len si treba po nho prist, som z BA. Dik
17. jan 2012 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dana_l :grinning: mojim sa vacsinou cka po papani, vraj im tlaci na branicu plny zaludok. no len oni potom nevedia zaspat a ja tiez nie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. jan 2012 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamoka4 ked som vypustila kocikovanie na par dni , tak mi spavali iba 1h a 3x. , ale ani to som ich nemohla dat spolu spat do postielok, lebo ked jeden mrncal, druhy sa pridal a nezaspali ani jeden.
Pri kocikovani mi zaspavaju o 11 do 14 , a potom druhy spanok medzi 16-17 a potom vecer spat o 20. Len neviem ako ich mam ucit oboch v postielkach . Myslite , ze si zvyknu na toho druheho mrnkanie ?
17. jan 2012 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tina1979 ja prave z dovodu rusenia a plytsieho spanku cez den ich rozdelujem v detskej mame prenosnu postielku a tam spava jeden a druhy normal v postielke v spalni, uz som ich jednu dobu aj zlucila ,ale malemu isli zubky a tak mrncal, no tak su zasa rozdeleny a vecer mi zaspia spolu aj ked ten druhy mrnci, klop-klop -nech sa to neposer... :wink:
17. jan 2012 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby poradte co mam robit.Som na dne.Moj synacik uz asi mesiac poriadne nespi.Zaspime o 7.30 a o 8.30 sa zobudi a potrebuje bud si cucnut z flasky mlieko alebo ho pocapkat po zadku.A to potom robi az do rana kazdu hodinu.Nemyslim ze ho nieco boli.Mate s tym niektora skusenost?
18. jan 2012 o 07:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirfa ahojky :wink: áno ešte sú malinké v nemocnici, ale už začínajú pomaly priberať, tak hádam nás čoskoro pustia domkov... tebe kedy ich pustili domkov, koľko mali kg...
18. jan 2012 o 09:08  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@parvitas ahoj... :wink: ďakujeme... už aby sme ich mali domka a bude všetko dobré... :slight_smile:
18. jan 2012 o 09:10  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@usjak ahoj :wink: ďakujeme veľmi pekne... :slight_smile:
18. jan 2012 o 09:11  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana110 no je mi ta luto, viem o com hovoris tak- trochu ,aj ja som to mala z malym,ale nebudil sa az tak casto, mne s toho vychadzaju len zuby ze im idu, u nas sa to postupne zlepsilo, ak je vecer patricne unaveny a nieje chory tak len tie zubky, ja som potom na noc davala homeopatika -chamomila vulgaris 9 alebo 15ch 5 guliciek v troche vody - je to na ukludnenie pri raste zubov , trochu sa to zlepsilo, ale aj tak sa este budil,niektore veci clovek asi neovplyvni bohuzial, tak si ho daj k sebe do postele,ked sa to zlepsi budes oducat :confounded: , ale neviem to tiez neni az take riesenie ale ak si vystavena
18. jan 2012 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzika30 dakujem,volaco musime poriesit.A teraz ti uz lepsie spinka?
18. jan 2012 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana110 a este sa ta spytam,kolko krat ti denne spia?
18. jan 2012 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzika30 Aj my mame tu prenosnu ( malu) postielku. Tak by bolo asi lepsie ho ucit v tej postielke zaspavat , aby sa naucil, ako v toho vybrovacom lehatku , co ? Ked bude starsi , asi by sa mu v postielke nechcelo spavat .
Vecer mi spolu zaspia v postielkach bez problemov, dam flasu a spia obaja.
Dakujem :slight_smile:

A ostatne kocky ako davaju spinkavat svoje dvojicky cez den ?
18. jan 2012 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana110 no uz vydrhsia dlhsie hore, nechceli mi spavat 2xdenne tak som ich davala hned po obede, ale zistila som ,ze sa nebudia na jedlo a tak ich terz davam okolo 10,30-11,00 podla rana ako vstaneme 7,30-8,00 a potom o 16,00 si pospia ,ale o 17,30 ich budim ak spia, lebo vecer o 20,00 aby spali
18. jan 2012 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky a chcem sa spytat chodite s detmi zakazdym k doktorke ked su chory, nasa mala mala kasel a soplik volala som Dr. a povedala ,ze nemusim s nou chodit ,ze je vela chorych v cakarni a ze mam davat ambrobene na kasel a kvapky do nosa, to jej preslo a teraz zas maly kasle a soplik ma malo, ani odsavat nemusim a uz aj mala zas dnes zacala vlhko kaslat, asi ma porazi , su bez teploty chvalabohu, neviem teda ci postupovat sirup+ kvapky do nosa a vyckat kym to prejde, alebo sa ist ukazat Dr. ,dufam ze to nebudeme donekonecne kolovat po sebe
18. jan 2012 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte mamicky dvojiciek, prosim vas, chcem sa spytat taku prakticku otazku. Ked ste porodili dvojcatka a boli to vase prve deticky, dostali ste na obidve ten priplatok k prispevku pri narodeni, co je na jedno tych 678 EUR ? este sa chcem spytat, ked mate dvojicky, moze s vami zostat oficialne na materskej aj manzel alebo napr. mama alebo nieco take neexistuje?Som neznala veci :wink: tak zistujem, sondujem. Dakujem za vase skusenosti. :slight_smile:
18. jan 2012 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzika30 boze to ti zavidim,ze spia do 7.30.Moji sa budia o 5.00 a tym padom chodime spavat 3krat. Uz som skusala vsetko mozne o tej piatej ale nedari sa mi.Su tak nauceny,ja len dufam,ze si to jedneho pekneho dna predlzia.
18. jan 2012 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok