Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ritusuk
29. jún 2012

@sonia1501 Ahoj, ked som bola na ne sama, vzdy bolo jedno v postielke, muselo vydrzat. V nemocnici mi poradili, ze ich mam kupat len kazdy druhy den, je to skor ritual pred spanim ako hygiena - ze vraj 🙂 Tak som ich kupala kazdy druhy, dnes uz kazdy treti den (mame 10m). Kupali sme az vecer po osmej, nase boli vzdy ako sovy, chodili spavat pred polnocou, ale zato spali do nejakej deviatej, desiatej dalsieho dna (okolo 4-5m), dnes chodia spavat presne o deviatej a budia sa okolo siedmej rano. My sme v zahranici a som opat tehu, takze teraz je kupanie prevazne na partnerovi - vlastne ako skoro vsetko v poslednom case 🙂 Kedze som velmi kratko po sekcii, snazim sa ich nedvihat, nevyberat z postielky atd, no viete si to predstavit ked ma moj drahy napr. poobednu sichtu, to je od tej pol druhej do pol jedenastej prec a ja som na ne sama 😀 Takze teraz to mame velmi vesele 😀

pistaciaa
29. jún 2012

Ahojte dievcata, viete mi poradit aky je vhodny vankus na kojenie pre dvojicky, pripadne asi aky dlhy ma byt?

kacena85
29. jún 2012

@lubka_to ahoj az teraz citam spravu ,lebo si ma neoznacila tak mi nedoslo upozornenie 😵 , no tak som zvedava co povie mne dr, ja budem rodit v nitre a vela maminiek nadava na vsetko, na pristup, na dr, kamoska rodila 1.6 chlapceka ze to vytlacite ja malinky, na komplet sa roztrhla, ze sa bala potom aj dole kuk a maly mal nad 4kg
sestra moja ta pred porodom mala ledva 50kg, ked bola tehu len brucho jej trcalo a to iste, tiez pojdete normalne, malinka mala 3,9 kg a akurat tam bola znama sestricka tak povedala dr nech ju daju cisarskym, sak kde by ju ona vladala vytlacit jemine

dibik
29. jún 2012

@pistaciaa ahoj, ja som mala tento a bol paradny: http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
myslim, ze s nim bolo spokojnych viacero mamiciek dvojiciek. je sice drahy, ale stoji to zato. mozno sa da zohnat aj v bazariku, alebo ho niekto bude predavat. je pevny, siroky, v pohode na nom mozes kojit obidve deticky naraz.

sisi79
30. jún 2012

@ritusuk ahoj a v ktorom si mesiaci ak sa mozem spytat? lebo my mame tiez desatmesacne dvojicky a cakam dalsie babo som v stvrtom mesiaci a neviem si celkom dobre predstavit ako budeme fungovat ked sa male narodi radsej nad tym ani moc nerozmyslam 🙂

ritusuk
30. jún 2012

@sisi79 Ahoj sisa, ja som v druhom trimestri a len teraz to zacina byt vazne vesele 😀 Navyse sme v Uk, takze uz vymyslame bojovy plan 😠 Vy ste na Slovensku? Aj vas si vacsina ludi tuka na celo, ze ste sa na to dali alebo len ja mam to stastie? 😀

pitipitipa
30. jún 2012

@ritusuk ahojky, tiez cakame tretie, ale nase dvojicky su trosku vacsie...ale tesime sa, ze bude tretie...by the way, tiez sme v uk 🙂

ritusuk
30. jún 2012

@pitipitipa Jeeeej a tiez mate Samka 😀 A Danka, to je super tie mena 🙂 A tiez ste tu len dvaja na vsetko?

pitipitipa
30. jún 2012

@ritusuk tiez mame samka...a teraz dufame v biancu 😀 tak ale aj oliver potesi, hoci to bude mm dlllllho rozdychavat 😝 😀..vy uz viete kto sa skryva v brusku???
veru tak...len my dvaja..ale da sa to v pohode, hoci obcas je to o drzku ale sranda musi byt...aspon sa nenudime
😀

hural
1. júl 2012

@ritusuk @sisi79 @pitipitipa my cakame chlapceka a dievcatko. Mena uz mame davno vybrate. Samuel a Hana.Aj ked teraz je vsade vela Samkov, ale stale sa nam to meno paci. Co sa tyka dotazu ci si ludia tukaju na celo, stretavam sa s tym velmi casto. Ked niekomu poviem ze cakame dvojicky, kazdy sa najprv potesi a potom to ukonci ake tazke obdobie nas caka a pod....uz som na tie reakcie alergicka, viem ze to bude tazke, ale vobec to takto nevnimam, tesim sa, ze su to prave dvojicky a negativne reakcie ludi beriem s rezervou...tie bambuliatka v brusku by som nedala za nic.....

pitipitipa
1. júl 2012

@hural ahojky...blahozelam...mne sa hanka tiez paci, ale bratranec mojho mm ma haneen co je odroda od hana..takze sme zamietli...
Co sa tyka tukania na celo...mne je to totalne ukradnute..zijeme v uk, a kazdy co okolo nas prejde len frfle double trouble..a ja si zakazdym neodpustim poznamku..double love! 😉 na zaciatku ma to stvalo...ale teraz si ich vobec nevsimam, nevedia o com hovoria 🙂
Dvojcata su tvoje prve ci uz mas dietatko??

hural
1. júl 2012

@pitipitipa to sú naše prvé....o to vzácnejšie

parvitas
1. júl 2012

@elapp ahoj, jednoducho stale 🙂 urcite celu trojkombinaciu... my vajicka vyuzivame vzdy pri cestovani autom. a ked prideme na miesto, tak podla potreby prekladame dvojicky do vaniciek (vsade ich berieme so sebou, lebo obcas ich tam dam aj na brusko.... ak vsak ideme len k dr., tak iba vajicka naklikneme na podvozok a ide sa. je to fakt lepsie, lebo okrem samotnych autosedaciek-vajicok ide s nami este aj prvorodena a tiez berieme tasku plnu potrieb na prebalovanie, jedlo a pitie a nieco na prezlecenie. na sporta ku este male, ale aj k tomu sa dopracujeme...
a baby sa narodili vo februari, cize este v zime a vyuzili sme ich od narodenia. aj s podvozkom. mimochodom mam e baby jogger city select...

jujulinka
1. júl 2012

@parvitas jej, ty mas baby jogger, ako si s nim spokojna? Dobre sa to manevruje, ked su tam obidve deti? Lahko sa ide na chodnik? Alebo sa do stran lahko zataca? Pocula som, ze kociky so sedenim za sebou sa tazsie manevruju, ale ja by som chcela prave tieto kvoli praktickosti a uzkym chodnikom a ulickam, a vytahu...

dibik
1. júl 2012

@jujulinka ahoj, ja mam tiez baby jogger... manevruje sa mi s nim dobre, nemam ziadny problem... tiez som sa bala ako ty, ze ci to nebude problem, hlavne tie obrubniky, aj som sa pytala bab, ktore ho mali... no a nakoniec som si velmi rychlo zvykla. pri vystupovani na obrubnik si sice pomaham nohou, ale absolutne mi to nevadi.

jujulinka
1. júl 2012

@dibik super, dakujem 🙂 Tiez sa mi pozdava. A este pri tych hlbokych vanickach, nie je ta prva vanicka prilis nizko? Ja mam termin v decembri, ci od spodu nebude moc zima.

dibik
1. júl 2012

@jujulinka 😀 riesis presne tie iste otazky momentalne ako ja, ked sme uz ale mali doma kocik kupeny 😀 nase baby su oktobrove, takze vo vanickach boli celu zimu a ja som chodievala von kocikovat aj ked boli treskuce mrazy... kedze doma baby nespali... vobec im zima nebola, praveze vanicky na BJ su dost teple, aj odspodu su take ako keby vystlane, takze toto neries vobec... to ze je jedna baba nizko mna dako netrapilo, mozno by ma to trapilo, keby som im davala stale papat vonku z flasky mliecko, ze by som sa musela sklanat ku nej... ale ja som to urobila len 2x, lebo nase baby mali reflux a ked jedli poleziacky, tak to potom bola hroza, ako sa trapili, takze mi ta nizsia vanicka vobec nevadila a kym boli male - tak do 4.mesiaca, tak spinkali v kociku skoro cely cas... ale skus sa na tu nizsie polozenu vanicku este opytat aj inych mamiciek, ktore davali detickam vonku aj papat... mne ta vanicka neprekazala vobec

jujulinka
1. júl 2012

@dibik super dakujem za skusenost, urcite pomoze 🙂 Este musim ist tie kociky pokukat v reale, ako sa mi budu pozdavat. Ale paci sa mi mi, ze BJ ma velke kolieska vhodne na zimu 🙂 Nechcem tie dvojite a male kolieska.

ritusuk
1. júl 2012

@pitipitipa My dufame v Zojku 😀 Ale ked bude Marian ml., tak sa nic nestane 🙂 Hlavne nech vsetko prebehne o.k...teraz, ked uz mam dvojky, sa snad viac bojim porodu ako predtym ☹ Strasne sa bojim, aby sa nieco nestalo...budeme vediet snad zajtra pohlavie, vy kedy? Na tretie babo cakate nejake posily z rodiny? Lebo moja mamka videla nase twins az ked mali polroka, aj to prisla len na 2 tyzdne...Majkova mamka ich este nevidela vobec...teraz chcu prist obe a na dlhsie, ale musia sa nejak vystriedat, aby sa mi tu obe nemotali zbytocne po dome 😀 😀 😀

@hural Kraaaasne mena....na to tukanie Ti poviem len tolko...aj ma to zamrzelo...RAZ 😀 To je ako s bezdetnymi, ked Ti zacnu mudrovat, ja sa dviham alebo idem urobit kavu alebo cokolvek...uz som zistila, ze sa s nimi neoplati ani len hadat...zistia ked budu mat vlastne, dovtedy nepochopia 🙂

sloto
2. júl 2012

ahojte baby, tak dnes kracam opat do poradne, tak dufam ze bude vsetko v poriadku, drzte palce 🙂

angieska
2. júl 2012

@sloto ahoj,drzim palce,mna tiez dnes poobede caka poradna,tak som trosku nervoznejsia, ale verim,ze vsetko bude v poriadku🙂

sloto
2. júl 2012

no tak poradna dopadla super, babulky vazia cca 1200 g a 1100 g, obe su v polohe hlavicka napravo, nozicky nalavo, cize priecne a inak vsetko v poriadku 🙂
no ale teda to teplo, som myslela ze ma zabije... a este cesta autobusom presne na obed.... kde sa nedaju ani otvorit okna a musite prosit cestujucich, aby vas niekto pustil sadnut, ze vam je na odpadnutie... no to stalo za to....

sloto
2. júl 2012

@angieska drzim takisto palce, nech vsetko dopadne dobre 🙂 daj potom vediet, ako si dopadla 🙂

angieska
2. júl 2012

@sloto tak poradňa super, krčok drží, bambuľky sa mrvia, momentálne sú otočené hlavičkami hore a zadočkom dole (pred dvoma týždňami boli naopak 😀 ), cukrovkové testy v poriadku, takže sa teším 🙂 ale tá horúčava stojí za to, ja našťastie chodím autom, kde si zapnem klímu, ale už sa na mňa dosť škaredo sestrička pozerá, že šoférujem sama....ale čo mám robiť?

sloto
2. júl 2012

@angieska aj ti ich pomerali a povážili?

angieska
2. júl 2012

@sloto nie, dnes nie, ale pred dvoma týždňami mali 740 a 660 gramov .... predpokladám, že teraz majú okolo 1000 už, aj na ultrazvuku boli nejaké väčšie 🙂

sloto
2. júl 2012

@angieska a cakas jednovajecne ci dvojvajecne? mne ich meraju kazde dva tyzdne kvoli tomu ze su jednovajecne, tak ich sleduju

kkatka113
2. júl 2012

@sloto Ahoj, jej ty cakas jednovajecne dievcatka, aj ja cakam jednovajecne a podla mojej doktorky dievcata, ale je este skoro aby to povedala na 100%, cize to mam v knizke s otaznickom 🙂 sa ti to uz krati, to mas super, a ake mas brusko? Je o moc vacsie ako pri jednom dietatku? No ja ho uz rozhodne nezakryjem ale ked som sa porovnavala s jednou kockou co je v tom tyzdni ako ja, tak mame rovnake bruska, ale je mi jasne ze je to len zatial kym su drobci malicki, ze potom ten rozdiel asi bude vidiet 🙂 A odkedy si nepracovala? Alebo este nebodaj pracujes? Ja idem najblizsie o dva tyzdne na poradnu, tak rozmyslam ze sa dam vypisat, je sice pravda ze som asi unavena z tych horucav, ale tak zas si hovorim ze naco sa trapit a radsej si moct poobede pospat, to fakt uvitam 🙂 PEkny den, papa 🙂

angieska
2. júl 2012

@sloto aha, tak ja neviem, nevedel mi doktor povedať, lebo majú každá svoj vlastný plodový obal aj placentu....takže môžu byť aj jedno aj dvojvaječné, uvidíme po narodení, či ich rozoznám 😀

sloto
2. júl 2012

@kkatka113 no ja nepracujem od zaciatku ako som zistila ze som tehu, mala som pracu, kde by mi tehu prekazalo, tak som radsej ostala doma a nestresovala sa... brusko? no ja neviem, ja ho mam podla mna dost velke, aj ked dnes na poradni boli zeny, co mali pri jednom vacsie ako ja pri dvoch v tom istom tyzdni.... ja som uz aj dost pribrala, ale tak co narobim... pri prvej tiez som vela a potom som vsetko schudla dokonca som bola chudsia nez pred tehu
@angieska ja mam baby kazdu vo vlastnom vaku, ale s jednou placentou 🙂