Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

sloto
9. aug 2012

@griska11 ja som myslela ze budem latkovat, ale tiez som si myslela ze bude jedno... takto pri dvojkach som nakupila uz teraz koooopec pampersiek 🙂))

hural
9. aug 2012

@griska11 ahoj, uz som sa na to aj ja pytala bab. Tiez som bola rozhodnuta latkovat pri jednom babatku. teraz som nerozhodna. Zacneme s jednorazovkami, uvidim ako budeme vsetko zvladat, a ak budeme, prejdeme na latkovky. Kupim si zo dve startovacie sady a vyskusam....potom ak nam to pojde dokupim dalsie....

griska11
9. aug 2012

@hural No asi tiež tak nejako... inak to nevidím... skúšaním uvidíme že čo a ako 😝

susy
9. aug 2012

ja by som mala otázočku, ohladne postielok. Tiež sme čakali len jedno bábo 😅 . Spálnu si tento rok stahujeme do menšej izby, tak dve postielky nieje možné, ale myslela som, že dám jednu 70x140 a mimiskovia budu spinkávať spolu. každý názor potešíí.

moncikg
9. aug 2012

@susy ja mam dve postielky 60x120 a na zaciatok ich chcem dat spolu do jednej...aj kamaratky tak mali a bolo to v pohode...je to vec nazoru...

juliagregor
9. aug 2012

@hural poznam maminky co latkuju aj pri dvojkach, ale napisem asi tak... nech latkuju maminky s jedn7ym babatkom, budete mat roboty dost aj bez toho... a treba ratat, hlavne v zime, s miestom aspon na 2 susiaky, ak nemate susicku...

sloto
9. aug 2012

ja tiez 2 postielky, ale na zaciatku kym sa zmestia budu spolu v jednej 🙂

deniseee
9. aug 2012

ja mam jednu velku postielku, vacsi rozmer, nez je ta klasicka a chalani maju 9. mes. a spavaju krasne spolu... od miminiek su tak nauceni 🙂 . A latkujeme tiez a je to obrovska pohodicka, ziadna otrava, ci praca navyse... a to som s nimi vacsinu dna sama, aj na starsieho syna... po prvom dietati mi dvojicky uz prisli ako brnkacka... 🙂 🙂 🙂

sloto
9. aug 2012

@deniseee to rada pocujem, ze brnkacka...lebo ja mam strach ako to zvladnem 3 deti 🙂

deniseee
9. aug 2012

Ja som sama takmer permanentne, a chlapcov som si priniesla domov ako dvojkilovych 🙂 . Mam aj starsieho syna a ten malych zboznuje. Nezazili sme ziadne ziarlenie, ale bol dobre pripraveny na to, ake to bude, ked pridu chalani, ziadny med sme mu okolo pusiny nemazali, pekne krasne sme mu vysvetlili, co bude a ako... a naozaj zvladnut tri deti, aj ked som skoro stale sama, tak je to v pohode. Bola som s inou mamkou dvojiciek, ktora ma permanentne doma svojich rodicov (byvaju spolu) a vraj traja ludia vobec okolo ich dvojiciek nestihaju ... ale su to jej prve deti (a ako ona vravi, aj posledne). Mozno je to aj tym. My sme si pri prvom preskakali vela, potom som sa starala o dve dievcatka, ktore neboli nase a teraz, ked mame dvojicky... uplna pohodicka. A latkovanie? Kedysi som si myslela, ze tie, ktore latkuju, su na hlavu... dnes latkujem aj ja a musim povedat, ze takto jednoducho som si latkovanie fakt nepredstavovala... takze u mna fakt pohodicka 🙂 🙂 🙂

sophie123
9. aug 2012

@susy Nasi spavali v jednej postielke asi mesiac a potom sa zacali navzajom budit, tak sme ich rozdelili a teraz vacsinou prespia celu noc. Tiez mame mensiu spalnu a tak sme museli nejaky nabytok nacas prestahovat do detskej izby 😀

eeska
9. aug 2012

ja tiez planujem mat malych zo zaciatku v jednej postielke..sestrine baby spavali spolu do 3 mesiacov, potom sa zacali viac roztahovat a vadit si 🙂

griska11
10. aug 2012

Ako čítam tak to latkovanie asi naozaj bude brnkacka🙂 ale nie všetko má svoje za aj proti...my sme objednali 2postielky ale na začiatku keď nebudú sa vyrušovať tak určite by som ich nechala spať v jednej postielke ved si na seba za 9 mesiacov museli zvyknúť a neskôr sa uvidí. Ja rozmýšľal spat s nimi v detskej aby sme muža nerusili ale veľa ľudí mi povedalo za len nech spia pri oboch , nech aj muž vidí co to je... Tak neviem...

marccelina
10. aug 2012

@griska11 ahoj, mas pravdu, na zaciatku je najlepsie nech babätka spinkaju v jednej postielke, moje, tak spinkali zhruba do 3 mesiaca, teraz spinkaju osobitne....a zhruba od 2 mesiaca spinkaju celu noc..... 🙂 ved uvidis ako to pojde, ked budu na svete....good luck 🙂

elapp
10. aug 2012

ahojte maminy, mate niektora/e skusenosti so zavinovackami / ulitkami ? (swaddle me)
zatial citam same pozitivne ohlasy a zvazujem, ze ich tiez nasim dvojickam kupim....

hural
10. aug 2012

baby planujete,alebo mate monitory dychu? Manzel je proti, ja by som chcela, predsa len budem pokojnejsia. Je to jedna z veci ktore este nemame vo vybave. Aky mate nazor? Rosmyslala som nad tymi co sa davaju na plienocku.

zuzusydney
10. aug 2012

@sophie123 My sme tiez rozmyslali nad jednou postielkou, ale pre pokoj duse chceme dat obidvom baby monitor do postielky, tak preto ich dame kazdeho do svojej.

zuzusydney
10. aug 2012

@elapp ja mam velmi pozitivnu skusenost, nas maly spal v podobnej (wrap me up) asi do 4 mesiacov.

griska11
10. aug 2012

@marccelina Ďakujem za podporu 🙂

ivkamaco
10. aug 2012

@elapp Ahojky, neviem ci si pozerala stranku www.ulitka.sk, ak nie tak kukni , su tam super clanky aj videa, mne sa to dost paci, aj som si teda skusila objednat, jedna dvojickova maminka mi poradila, ze sa to urcite oplati vyskusat, tak teda uvidime,

petko8888
10. aug 2012

@marccelina prosim ta.to ako robis,ze ti spia celu noc od 2 mesiacoch?? nase dvojky tahaju na 6 mesiac a budia sa po 3 hodinach a ked sa jednemu podari spat dlhsie,necakane ho ten druhy zobudi 😀

angieska
10. aug 2012

@iwa1 ahoj,ako si dopadla v nemocke?mne tiez zistili zly ko a nedostatok zelezs,vapnika,zimku asi vsetkeho,tak dufam,ze ma neposlu lezat..

petko8888
10. aug 2012

jedna otazka pre mamicky,je tu taka co ma dvojicky a je bez pomoci,myslim co dojde muz z prace cca o 16h?? moja zena je sama do 16h a ma toho strasne vela a je uplne vycerpana ja utekam z roboty domov a pomaham co sa da.ale je toho strasne vela,bojim sa aby to zvladla,vam sa to ako dari,alebo sa najde aj taka co to taha bez muza,zevraj su aj take no ja tomu neverim,to sa proste neda..

betina1984
10. aug 2012

@susy moji maju 8 mesiacov, kazdy spi osve od troch mesiacov. A poviem ti, taka postielka ti je zbytocna, potrebuju priestor. Ja ked dam mojich spat do nasej manzelskej o velkosti 200x210 ci aka je to velkost, tak aj ta im je mala, co sa furt prehadzuju, kopu do seba. Neni nad dve postielky

betina1984
10. aug 2012

@juliagregor presne, mna ani nenapadlo latkovat u dvojok, sak by som mala denne 30 plienok, denne ich prat, zehlit, no co som na hlavu padnuta? Pampersku zlozim a zahodim. A financne to vyjde rovnako...

cherryl
10. aug 2012

@petko8888 to je asi dane v detoch mne jeden od mala spava super celu noc a druhy je od mala nekludny a aj teraz sa stane ze neprespi ,ked boli mensi 6-10m tak sme k nim na krmenie v noci vstavali obaja dali sa rychlejsie ukludnit ako skakat od jedneho k druhemu a potom sa mi len rusili a nie a nie zaspat spat

petko8888
10. aug 2012

@cherryl noc sa este ako tak da.aj mi vstavame k nimi dvaja davame UM kazdy sa ujme jedneho,najedia sa spia ako tak,ale cez den ked je zena sama doma je to tazke a este ked jej dakdo povie vsak si oddychi ked deti spia cez den,no malo kedy spia cez den spolu a ked zaspia spolu vzdy sa zobudi aspon jeden po polhodine,najlepsie je to cez vikend,ked sme na nich dvaja,vtedy je to do pohody a vsetko sa stiha

sophie123
10. aug 2012

@petko8888 Ahoj, aj nasi vacsinou prespia celu noc (ak maju na to vhodne podmienky). Ja im davam jest cez den kazde tri hodiny - jedavaju 5x denne, lebo som citala, ze ked prijmu cez den dost kalorii, tak sa v noci nebudia, tiez sme kupili taku roletu, cez ktoru nepresvita svetlo, tak si aj nad ranom myslia, ze je noc 😀 No a v noci spavaju v spalni a cez den v obyvacke, aby vedeli kedy je den a kedy noc. Nepodari sa to kazdu noc, este su mali, budu mat este len tri mesiace, ale vacsinou prespia do tej 5-6tej. Vecer ich davame spat pred siedmou. Myslim, ze ked zavediete rovnaky rezim kazdy den, tak nan po case nabehnu 🙂

cherryl
10. aug 2012

@petko8888 inak poradit neviem asi mam moc dobre dvojcata nakolko som s nimi cele dni sama a zatial sa mi pri nich vsetko stihnut da aj samej a mozno aj preto ze som to potrebovala zvlandnut sama od mala prisne dodrzujem denny nocny ritual -samozrejme sa to vekom meni - doterz si pri nich pospim ked potrebujem ,drzte sa to sa casom podda aj sa rychlo na tie noci zabudne 😵

evusaa
10. aug 2012

@petko8888 ahoj ja som sama s detmi do 18tej kedy pride manzel z prace vtedy uz kupeme a krmime spolu a o 19 spia takze potom uz mame chvilu pre seba 😉 a cez den to zvladam sama v pohode len musim mat vsetko na 200 % dopredu zorganizovane, musim vediet co dnes varim mat to vopred nakupene, musim vediet kam a o kolkej idem a tak sa to da vsetko pekne zvladnut. Ale venujem sa len detom hrame sa a varim im, sebe varim vecer a upratujeme spolu s manzelom. Za par mesiacov si uz aj vasi vytvoria rezim a budu spat naraz cez den nasi zacali asi tak od 8 mesiacov a potom stiham ist aj na net 😉 no a nechcem strasit ale ked zacnu lozit a stavat sa na nohy tak vtedy to len zacne byt narocne 😉 aspon u mna to tak je cim dalej tym narocnejsie co sa pohyby deti tyka 😀 a pre mna je najvacsia fuska jedenie 5 krat denne a trva nam to aj hodinu 😢 ale inak su dobrucki takze ja sa nestazujem. Drzim palce