Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

kacena85
21. okt 2012

ahojte zienky, dlhsie som tu neprispievala ale citam vas pravidelne, cim sme blizsie k terminu tym mam vacsie stresy ci uz z tej nemocky ked vidim kolko vas tam bolo uz tak dopredu a ako dlho a tiez co po porode s mimi, snazim sa na to mysliet co najmenej, pomaly perem vybavicku, ostatne nachystane este treba tasku do porodnice a uz len cakat
v piatok mam poradnu po mesiaci tak dufam, ze bude vsetko ok a aj krcok ze poslucha, dr mi doteraz nevedel povedat vahu tak dufam, ze piatok sa konecnce dozviem kolko vazia, zatial to vyzera na jednu babu a druhe nas natahuje, stale otocene smerom dnu a ani na 3D sa neuracilo otocit a prave to (ak si dobre myslim)ma najviac kope a mrvi a prevracia sa hehe ako na just
termin mam 13.1, dr povedal, ze pojdeme isto cisarskym joj uz vidim tu depku ked budem v nemocke cez vianoce ☹ dufam, ze nie to uz mozno budeme 4 pod stromcekom 😵

griska11
21. okt 2012

@kacena85 treba veriť ze všetko dopadne dobre🙂 držím palce, hlavne veľa kludu🙂

griska11
21. okt 2012

@dadanr ja to mám tiez ale dávam to za vinu cystam ktoré mám na oboch vajacnikoch a rozpinajucej maternici... Ale treba sa opýtať aj lekára, ja idem v utorok na poradňu a morfologicky UTZ tak uvidíme...

kaprkapr
21. okt 2012

@duffydevil ahoj,ja som si urobila test na 12 DPO,to bol 27 den cyklu.test bol s citlivostou 25 a mala som este silnejsiu ciarku ako ty 🙂 som rovnako ako ty 5.tyzden a v utorok idem na krv k doktorke,tak uvidim co povie,tiez mi lepi,ze dvojky,ale zaroven si myslim,ze ta silna ciarka tak skoro este nemusi nic znamenat

kacena85
21. okt 2012

@griska11 dakujem, verim ze to tak bude, jej vidim, ze mas termin blizo mna, ako sa citis?uz mas nachystane?

iwa1
21. okt 2012

@sonia1501 mensiu kojim a sem tam dokrmim,lae vydrzi spat aj 5 hodin v noci 😕 😀 tak asi jej stzaci a vacsiu mam na UM a sem tam nakojim,kedze sa nechce chytit prsnika 😖 v nemocnici ich dva tyzdne krmili bud sondou alebo flasou kazde tri hodky a cez to nesiel vlak 🙄 ...a Selke nestaci len moje 😖 takze kombinujeme...vacsinou spia tei tri hodky,najedia sa a zase spia alebo pozeraju 😵

kacena85
21. okt 2012

Baby co uz mate vacsie dvojky nechysta sa niektora predat monitory dychu?buduci mesiac sa chystam kupit

susy
21. okt 2012

@zojaaa moooc gratulujem a prajem vela sily, zdravíčka, mliečka a trpozlivosti.

griska11
21. okt 2012

@kacena85 ja tiez pomalicky periem zehlim ale v podstate už chcem pripraviť všetko dopredu aby potom ked to príde nemal môj muzicek stres a len zobral tašky a bude🙂 do teraz to bolo v pohode ale tento tyzden ma už bruško tlači a hneď ma boli chrbát ... A to mám len 30tyzden no lepšie to už asi nebude. Zajtra idem k tomu ešte na hematológiu lebo mám aj pri tabletkach podlimitne Fe, tak snáď nebude na mna nik kričať ako minule, ze kde som doteraz bola, ale nejako sa to vyrieši. A ty v pohode?

kacena85
22. okt 2012

@griska11 presne to iste,kazdy,ze co to tak skoro perem,ze casu dost a ze na co uz vsetko kupujem,aj tak si spravim po svojom,pri dvojkach clovek nevie a co potom??drahy bude prat zehlit?chystat vsetko a kupovat?radsej nech to je nachystane a v november december nohy vylozene a budem rada,ze co to navarim,upecem.
Mna cca dva tyzdne trapi bolest panvy a slabin k stehnam, jedine co uzivam su tehu vitam ale neobsahuju vobec vapnik, tak sa v piatok na poradni spytam, ved co citam skoro vsetky uzivaju magnezko a podobne,ja som mu povedala,ze ma pobolirva spodok,ze sem tam brusko tvrdne a on,ze to je ok ;( no neviem
Ty uz chodis kazde dva tyzdne k dr?ja idem po mesiaci tak som zvedava,aj sono by mal robit,naposledy nerobil
A tiez uz ledva nieco spravim a ked aj navarim tak som ko potom na cely den,snazim sa co najviac sediet lezat ale ked vidim ten neporiadok joj no co uz musi pockat

kacena85
22. okt 2012

Baby este vas troska pootravujem....pri dvojkach je to asi dost zo zaciatku narocne, kazda ste mali niekoho kto bol s vami?mne slubil drahy, ze si vezme volno aspon tyzden len bude v novej praci tak uvidime, mamina ta nema problem dobehnut po praci, a svokra sa tiez ponukla ale neviem co je lepsie a co horsie, ci to nebude skor opacne, ze budem este viac nervna z nich a hlavne zo svokry lebo s tou sa moc nemusime 😖

keesa..
22. okt 2012

@kacena85 Tak neviem čo je lepšie ja Som na moje dvojičky od začiatku sama uz Som si nato zvykla , moja Mama Sem tam pricestuje k nám vtedy si aj trochu odpočiniem, aj sa vyspím Lebo ešte stále neprespia noc 😝 , niekedy rozmyšlam AKo Som to vôbec do Teraz zvládla lebo ty moji velmi rádi vymyšlajú ;) čo sa tyka domacich prác a varania stym Som mavala na začiatku Problem nič Som nestíhala atd.. Teraz to uz Tak Ani nerieśim čo stihnem, stihnem a ked nie Tak aj Tak je dobre ;) Určite dobre padne ak máš neaku pomocnú ruku Ale AKo Som uz pisala dá sa to aj bez cudzej pomoce zvladnút ,neboj zvladneš to aj sama bez cudzej pomoce , neni ,to zas az Take strašne ;)

zlatanka30
22. okt 2012

@kacena85 poslala som ti ip skus sa jej opytat ma tiez dvojicky ale uz su vacsie

dadanr
22. okt 2012

@zojaaa jeeej až sa mi slzičky vtisli do očí. Teším sa, že sú takí krásni, a že všetko dopadlo ok. Mooooc. Držím Vám palčeky.

dadanr
22. okt 2012

@eeska ahojky moja no ako???? Ja som mala 2 noci za sebou nočnú už som myslela, že porodím bolelo ma brucho jak šlak. A nič ešte trčím domka ale na konci 36-teho sa chystám do blázninca aby sa nepovedalo.

gemina
22. okt 2012

@kacena8 ahoj, vidim, ze mame uplne rovnake problemy, tiez sa snazim mat vsetko pripravene co najskor, aby som potom nemala zbytocne stresy. A tie bolesti slabin a stehien zacinam mat aj ja, takze asi je to normalne. Tiez mi casto tvrdne brucho, hlavne ked sa najem alebo proste hocikedy. A beriem Magne B6 2x denne, na upokojenie.

eeska
22. okt 2012

@dadanr ahojky, no ja mam dnes zase depku jak hovado, ked som sem prisla, tak mi kazali vydrzat dva tri tyzdne...dnes, po mesiaci tu stravenom mi doktor zarval, ze este minimalne dva tyzdne!!!! ja som uz s nervami uplne v prdeli, o tom ako sa citim nehovoriac..nohy mi puchnu pomaly uz od kolien, prsty na rukach uz ani zohnut neviem...tak teraz mi dali curat na 24 hodin do dzbaniku, ze ako mi oblicky pracuju.....mesiac som tu bola uplne zbytocne, fakt mi stacilo prist az teraz...ty dakuj bohu, ze si tolko vydrzala doma...a tie bolesti ti iba v noci chodia, ci aj cez den? ja to mam tak na striedacku, v sobotu ma bolelo brucho cely den, vcera nic, dnes zase....

griska11
22. okt 2012

@kacena85 nie k doktorovi-porodnikovi sa objednavam az tento piatok ze az ked budem mat UTZ morfologicky za sebou- to idem zajtra... Dnes som bola na tej hematologii v podstate sa mi to FE zvýšilo z 86 na 109 takze povedala ze to nie je az take tragicke ale mám tam nejakú hodnotu vysokú kvôli ktorej ma bude chcieť vidieť ešte v novembri 2x. Veru to magnezium pomáha ja som v noci skoro nespala kvôli brušku a ráno ked som si ho dala hneď to bolo lepšie🙂 no bude boliet urcite ved uz tam majú čím ďalej menej miesta🙂 len nech vydrzim aspoň do 36 tt to budem rada....

dadanr
22. okt 2012

@eeska no ja som vydržala doma len preto, lebo som odmietla ísť do nemocnici. No dá sa povedať, že nemám cez deň nejaké obzvlášť bolesti. Ale po tých bolestiach v noci sa každej noci bojím ako čert. Som sama doma len s malou, ktorá je opäť chorá a bojím sa, že keď mi niečo začne budem nahratá. Hovorím ak sa niečo nerozbehne skôr tak ja do nemocnici pôjdem najskôr v 36 na konci alebo až 37 na začiatku nejak. A to sa budem sťažovať každý boží deň aby mi to urobili do 2 týždňov. 😉 Budú ma chcieť mať z krku a urobia mi cisársky s radosťou. Hádam 🙂 🙂 🙂 Ty si 36? Počíta to nejak divne veď si bola odo mňa len o týždeň či??

dadanr
22. okt 2012

@griska11 ahoj podľa mňa vydržíš ja som si tiež myslela, že kto vie či vydržím do 34. a som už v 34 a ani neviem ako a nejak sa pretĺkam a to mám železo mizerné, skrátený krčok, nadmernú plodovú vodu a deti väčšie cca o 1 týždeň a pol počítaného týždňa. Dr. povedal, že budem rada ak sa dostanem do 32. a hop už 34. 😉

dadanr
22. okt 2012

@gemina Magnézium od Galvexu je lepšie to dávajú aj v nemocke nakoľko podiel magnézia je 500mlg oproti magne B6 čiže je účinnejšie kde je podiel magnézia tuším 100 mlg a aj cena je lepšia ale o to nejde to je najmenej. Skús sa informovať a uvidíš čo ti povedia, ale v nemocnici mi to potvrdili, že mám pravdu a aj môj Dr.

griska11
22. okt 2012

@dadanr ďakujem za povzbudive slova🙂 dúfam ze to bude tak ako vravíš🙂

griska11
23. okt 2012

Tak ja som naozaj z toho mimo, mala som byt v 30 týždni a podľa rozmerov je jedna 28+6 a druha 29+2 obe majú cca 1240 g a sú uložené ako jing a jang, jedna hlavou dole a druha hlavou hore🙂 tak som rada, ze sú hlavne v poriadku🙂 😀 pekny den Vám držte sa ....

eeska
23. okt 2012

@griska11 a vsak rozmerovo sedia, co sa ti nezda? kedy si zacala 30 tt?

griska11
23. okt 2012

@eeska nezačala doktor povedal ze som 28 tt takze 30-ty az o 2 týždne či? Ja som z toho úplný pako, vždy mi posúvajú tt 🙂 zdajú sa mi byt ale vrahovo maličke...

eeska
23. okt 2012

@griska11 lebo tu ti pise 30 tt, tak preto sa pytam...z kadial nabral, ze si 28? vahovo su podla mna uuuuuplne ok 🙂

griska11
23. okt 2012

@eeska podľa rozmerov a z posledného dňa MM ale ja im mu vravela ze som asi mala ovulaciu posunutu.... Ale je to jedno nech len sú zdrave a narodia sa s váhu väčšou ako 2kg

eeska
23. okt 2012

@griska11 vahu netreba riesit, pokym rastu.... podstatne je, aby boli donosene...vsak oni narastu 🙂

eeska
23. okt 2012

inak baby, ja som si dnes odrodila jedny dvojicky, dievcatka 🙂 chodim kazdy den na porodnu salu na ctg, dnes ako som prisla, tak prave jednu babu odvazali na operacku a za 15 minut som uz pocula takyyyyy plac 🙂 rychlovecka to bola, mali aj super vahy,, jedna okolo 2300 a druha vyse 2500...pekne vydrzali v brusku do terminu 🙂 tak som jej tak ticho zavidela, ze bodaj by som to uz aj ja mala takto za sebou 🙂

griska11
23. okt 2012

@eeska to dúfam a ja s nimi🙂 uz mám +16,5kg.... Ale kazdy mi hovorí ze len brucho mi narástlo a všade inde som normálna.....