Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

elapp
2. nov 2012

@kkatka113 budem... inkubatorova :😉

catik
2. nov 2012

@elapp Tak prajem, aby všetko dobre dopadlo a budem na teba myslieť, hoci sa nepoznáme.

catik
2. nov 2012

@dadanr Môj manžel videl deti hneď, keď ich niesli z operačky, ale len na chvíľu, keďže jedno dieťatko malo trošku problém s dýchaním. Ale keď je všetko OK tak si môže detičky aj vyfotiť. Najlepšie je spýtať sa v nemocnici, kde budeš rodiť, aký majú systém.

catik
2. nov 2012

@griska11 Ja som rodila cisárskym, ale dostala som od doktorov info, že keď je aj len jedno dieťa otočené hlavičkou dolu, tak je možný prirodzený pôrod. Primár, ktorý odrodil moje deti my vravel, že do vtedy rodil dvojičky len prirodzene a ja osobne poznám jednu pani, ktorá tiež rodila dvojíčky prirodzene.

dadanr
2. nov 2012

@elapp Budem na teba veľmi myslieť. Neboj sa budete všetci ok. 😉

kacena85
2. nov 2012

Baby co ste tehu alebo ste boli s dvojkami mohli ste sexovat?mne dr povedal,ze ziaden pohlavny styk ale my nesexujeme vnutorne od zaciatku, prvy trimester sme vobec a potom len "vonkajsi" sex,ale po orgazme mi vzdy tak naplo podbrusko, ale to sme nie tiez nejak casto, myslite,ze teraz uz vobec radsej???

kkatka113
2. nov 2012

@elapp Kolko vazia podla ultrazvuku drobci? No drz sa a dobre to dopadne uvidis 🙂 Davaju ti aj injekcie na plucka deticiek? Uz to nie je tak strasne skoro, to zvladnete uvidis, tak sa par dni vyhreju v inkubatoroch a budete skoro vsetci spolu 🙂

kkatka113
2. nov 2012

@kacena85 Nooo, u nas to popravde teraz nie je ani nahodou na dennom poriadku 😀 Mne to sice nikto nezakazal, mozno na zaciatku, ale teda ani nemam na to teraz chut, ked mi je uz tak celkovo nepohodlne....cize u nas 0 bodov a uz to ani inak kym sa drobci nenarodia ani nebude 😀

xxxjanetaxxx
2. nov 2012

@elapp kľud, nič sa neboj, moji drobci sa narodili v ukončenom 35tt, cisárskym pri epidurálke, veľmi som sa o ne bála, zdalo sa mi to moc skoro....váhy Danielka 2005g - Peťka 1900g, manžel ich videl ako prvý, celý čas bol v miestnosti, kde ich premerali a poutierali ( dokonca ho pani lekárka z detského s nimi aj odfotila), potom ich ukázali aj mne a odniesli na novorodenecké, Danielka vôbec nemusela byť v inkubátore,bola malinká,ale životaschopná, Peťka najskôr bola o.k. ale v noci začala mať problémy s dýchaním, tak mi ju preložili na JIS-ku, pravdepodobne jej zostala voda v pľúckach, bola tam cca 6 dní a potom ju preložili za Danielkou na novorodenecké, teraz majú moje deťúrence skoro dva roky 🙂 držím palčeky, nech všetko dobre dopadne 😉 drž sa ...

xxxjanetaxxx
2. nov 2012

@griska11 ja som rodila v TN, vtedy bolo "úrodné obdobie dvojčiat 😀 " bolo nás tam 6 mamičiek, ktoré sme postupne odrodili, mám prehľad-ja som si to tam musela odležať ...... všetky mamičky porodili normálne, dvojičkové tehotenstvo nie je dôvod na cisarák, mne sa však jedna /spodné bábätko/ už nevedela pretočiť hlavičkou, lebo mala málo miesta, tak urobili cisarák, rodiť normálne by bolo priveľké riziko, lebo keby nastal problém pri prvej čo by šla nožičkami, druhá by sa mohla udusiť, tak to povedali mne... možno iné nemocnice majú iné pravidlá....
inak monomaminy tam bežne rodili aj nožičkami....

elapp
3. nov 2012

@xxxjanetaxxx @kkatka113 @dadanr @catik dakujem vam zienky. jasne ze to zvladneme, nic zle nepripustam.... babatka mi na utz nemerali, iba kontroluju prietoky a ci maju dost vody. Vraj tie ultrazvuky maju aj tak odchylku pol kila.... ja dufam, ze na 2 kilecka som ich vykrmila 🙂

elapp
3. nov 2012

@kkatka113 ja som lezala v nemocke uz od 32tt, tak kortikoidy mi fukli preventivne hned vtedy

kkatka113
3. nov 2012

@elapp aha jasne, tak to bude vsetko urcite ok, a ak budu v inkubatoroch tak snad len kratucko, vsak to je uz pekny tyzden 🙂

sonia1501
3. nov 2012

@kacena85 ahoj, mne tiez doktorka nedoporucila pohl. styk uz na zaciatku tehotenstva, ale ja som pocas tehot. vsetko porusovala, cize aj toto :o) Ja som na to mala chut stale, furt som manzela otravovala a samozrejme nechcela som ho zanedbavat co sa sexu tyka. Ani kondom sme nepouzivali, kedze spermie neposobia dobre na krcok. Mne sa krcok od zaciatku skracoval, ale ani napriek tomu ma to neodradzalo :o) Kondom nemam rada a samozrejme ani muz nie. Dotiahla som to skoro az do konca 39+1tt aj to som rodila planovane sekciou. Krcok stale drzal, aj ked bol kratsi, neotvarala som sa a doktorka ma den pred porodom vysetrila a hovorila, ze to este nevyzera na porod. To uz je na tebe ako sa citis a ako sa rozhodnes ci mat alebo nemat pohl. styk. Ale ked mas na to chut tak chod schutou do toho :o) Co je prijemne pre mamicku to je prijemne aj pre deticky :o)

kacena85
3. nov 2012

@sonia1501 dakujem za odpoved si zlata, tebe po orgazme nestvrdlo nenaplo podbrusko?mne hej a preto sa bojim,ci to bude ok

dadanr
3. nov 2012

@sonia1501 Ja som tiež sexovala jedna radosť no už teraz sa ledva hybem tak sa mi to nejak nedá a neuskodilo mi nič. Dokonca som v 26. tt išla autom na dovolenku.

gemina
3. nov 2012

@kacena85 ahoj, mne takisto stvrdne brucho po orgazme, az sa zlaknem, ze porodim, ale potom sa uvolni. Ale pre istotu sa ho vzdam az do porodu, predsa len take stahy mozu vselico vyvolat... A nesexujem uz tak od 15 tt, len zvonka, ako pises🙂...

kacena85
4. nov 2012

@gemina no uvidim ako my vydrzime, teda vnutorne nehrozi 🙂 ale presne aj mne tak stvrdlo az som sa lakla vzdy a sem tam trosku bolelo podbrusko, teraz budem asi rada, ze je chvila co ma nic neboli
dnes v noci otras, ani nalavo spat ani napravo, neviem ci sa mi nejak inak deturence ulozili, ale inak ako rovno som nevydrala, inak ma brucho strasne tahalo a pichalo v nom nechapem 😖

pistaciaa
4. nov 2012

Ahojte takze v piatok sme sa stali velkou rodinou, baby prisli na svet cisarskym v spinali a mali 2430g a 3030g. Teraz si na seba zvykame a ucime sa papat 🙂.

andy_123
4. nov 2012

@pistaciaa - velikaaa gratulacia, nech su deticky zdravucke, stastne a krasne rastu. Nech ti prinasaju len a len radost v zivote. 🙂 🙂 🙂 Rychle zostavenie a dostatok mliecka zelam!!! 😉

andy_123
4. nov 2012

Potrebovala by som babulky poradit, boli ste niektora pocas tehu /11-12 tt/ na dovolenke letecky? Nie je to nebezpecne?
Chcela by som buduci tyzden este stihnut taku tyzdnovu, ved tak skoro sa uz nikam nedostanem s dvojkammi 😉 Či... ???
Dakujem.

dadanr
4. nov 2012

@pistaciaa Velmi Vám gratulujem a želám len to najlepšie do života. Maminka nech sa rýchlo zotavi a deticky pekne papkaju.

dadanr
4. nov 2012

@andy_123 Je to úplne v poho. Mna odradzali v 6 mesiaci od toho a aj tak som išla a bolo super! Ak máš bezproblémové tehu tak chod potom to bude horšie!

sisi79
4. nov 2012

@pistaciaa gratulujem drzkajte sa! 🙂

gemina
4. nov 2012

@andy_123 ahoj, ja som bola letecky na dovolenke v 8-9 tt a vsetko dopadlo dobre. Jedine mi prislo zle po 3-hodinovom lete pri pristati, tak som sa povracala, ale inak bolo vsetko ok. Brala som vsak denne utrogestan, dufaston a este nieco na udrzanie tehu a proti krvacaniu (pre istotu). Nemala som ziadne problemy, tak som sa odvazila na let... no ak by som co i len trochu krvacala alebo co, nesla by som nikde.

gemina
4. nov 2012

@kacena85 ja tiez neviem ako sa mam v noci ulozit, stale sa prehadzujem, nevydrzim na boku ani 5 minut a uz ma nieco taha, picha pri pupku alebo ma jedno zacne kopat, citim, ze je nepokojne, tak sa dam radsej na chrbat. Uz mam z tych poloh na boku strie. Lebo ked si lahnem na bok, tak sa mi natiahne pokozka a splosti brucho, ze sa necudujem, ze sa potrha. V noci uz ani nespim, maximalne nad ranom od 5 do 8mej, inak len buntosim a som nervozna, ze nemozem zaspat.

kacena85
4. nov 2012

@pistaciaa gratulujem k babikam, krasne vahy, vela vela zdravicka

kacena85
4. nov 2012

@gemina jeeeeemine presne ako ja, ale dr mi povedal, ze na chrbte nemam spavat kvoli dutej zile, ze len na boku, len neviem ako, nech si to nejaky chlap vyskusa, ja som tiez dnes bola normalne nervozna z toho, tak som sa presla na wcko a lahla si, funela, kuk na draheho ako si sladko spi spokojne, potom som sa nejak pretocila na bok zazmurila oko a o hodku dve opat hore no krasa fakt

zojaaa
4. nov 2012

@pistaciaa
Ahooj, tak velke gratulacie, a mame to za sebou 🙂🙂🙂
Uz mas male u seba na izbe??? Nas domov pustili na 6 den. Ja zatial mliecko mam, ale tak pol na pol...dokrmujem nutrilonom, lebo tolko by som nedala 🙂
Hlavne ja si odstriekavam a davam im cez flasku, lebo som bola zufala, ze som nevedela kolko papali a takto si to pekne zmeram 🙂 a mam prehlad.....

foryou25
4. nov 2012

@kacena85 tak taketo problemy so spanim mam aj ja, a to som este len v 19.tt a babatka su malinke, tak ja neviem co budem robit ked budem v tyzdni ako ty jemine 😖