Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

babybubble
21. nov 2012

@dadkal
@timmka
No čo sa týka pôrodu - doktorka, ktorá ma rodila, vravela, že moje telo nie je pripravené na pôrod, takže sa mi preto horšie aj tlačilo, nemala som dobre pripravené pôrodné cesty. Takže moja bábika si to riadne odmakala, chudiatko, až po 40 minútach tlačenia asi sa dostala von, ja som mala kontrakcie veľmi ďaleko od seba - až 4 minúty - a chlapček sa dostal von len 3 minúty po dievčatku, si robili srandu, že ten išiel ako na tobogáne :D ani neviem, ako sa dostal von. Zo začiatku dýchali len s pomocou, pritom mi aj pichali injekcie asi 10 dní pred pôrodom na rozvoj pľúcok. Teraz ale vyzerajú prognózy fajn, chlapček má 1. stupeň retinopatie (problém so sietnicou) ale vraj sa mu to asi vylieči samé, bez operácie. Tak je len v to dúfam. A pri pôrode malo dievčatko 1590 g a 40 cm a chlapček 1350 g a 39 cm. Ten sa ale aj "spravil" o pár dní neskôr ako dievčatko.

dadkal
21. nov 2012

@babybubble budem drzat paste, nech vsetko dobre dopadne. a kojis?
Ja by som strasne chcela, kubka som kojila 13 mesiacov, viem, ze pri dvojickach je to ine, ale snad sa mliecko rozbehne.
ja som tiez nakoniec zvedava, ako to dopadne so mnou. ale doktori snad vedia, co robia.

vampgirl
21. nov 2012

@dadkal my cakame dvojvajecne - chlapceka a dievcatko 🙂 to s tou skolkou ste dobre vymysleli, my to tak chceme zacat skusat od jari, dovtedy nejak musime zvladnut tri deti 🙂

vampgirl
21. nov 2012

@babybubble tohoto sa ja stale bojim, kamoske sa stalo to iste, mala pohodove bezproblemove tehotenstvo a z nicoho nic jej odtiekla voda a deti sa narodili v 33.tyzdni. Drzim palce aby ste nemali ziadne komplikacie !
A inak gratulujem k orirodzenemu porodu, ja by som velmi rada rodila spontanne, uvidime ci sa podari.

andy_123
21. nov 2012

@aymee - tak to si radne schudla, aku vahu si mala predtym ako si otehotnela?
@nishka - ty si teraz v ktorom tt? Ked si nepribrala vela na vahe, na objeme to bolo uz v 13-14tt vidiet?
Ja si meriam obvod pasu a pupka, a musim povedat, ze som uz dost narastla... 😒

aymee
21. nov 2012

@andy_123 ja som pred tehu mala 68kg pri vyske 180cm, teraz mam nejakych 63, cize malicko ale tak brusko mam zato poriadne 🙂

aymee
21. nov 2012

@kejkej neboj aj ty sa dockas vytuzeneho babatka, ako dlho sa snazite ak sa smiem spytat?

babybubble
21. nov 2012

@dadkal no odsávam si mlieko a nosím ho do Trenčína Dúfam, že sa mi potom prisajú, keď mi ich dajú 😒 strašne chcem kojiť! Mne kázali po pôrode odstriekavať ručne mlieko, ale nešlo mi nič. Tak som bola zúfalá, že nemám mlieko, vraj nemám vôbec používať odsávačku ale skúšať len ručne. Ale po príchode domov som skúsila aj tak a mlieka som mala dosť 🙄 tak som aj bola nahnevaná, že to najvzácnejšie prvé mlieko nemali odo mňa.

babybubble
21. nov 2012

@vampgirl ďakujem 🙂 a držím palce

andy_123
21. nov 2012

@aymee - pekna modelkovska vyska, na tebe to tehu nebude velmi vidiet, pri takej vyske sa to stratíííí.. Ja som malicke ,,pivo,, mam sotva 160cm. Uz teraz mam pocit, ze sa gulam . Rano 20min. stojim pred skrinou a prevetravam vsetky veci. Zatial nik nevie, ze som tehu, tak to stale maskujem,.... chcem s tym pockat do konca prveho trimestra a potom vystrelim s novou figurou hihi 😀 😀
@babybubble - drzim palceky, nech mas cim skor svojich drobcekov doma. Ty nemozes byt s nimi v nemocnici? Neviem,ako to chodi v takych pripadoch. Malinky asi piju mliecko len z flaky, ze?

aymee
21. nov 2012

@andy_123 ze na mne tehu vidiet nebude 😅 na mne to uz teraz vidiet 🙂
a u mna uz kazdy vie ze som tehu to sa skryt neda a k tomu som doma na pn takze uz to vie asi kazdy 🙂

andy_123
21. nov 2012

@aymee - ano vidiet to tvoje brusko pekne, ja sa radsej dnes nefotim, az v piatok je moj den..... 😀

aymee
21. nov 2012

@andy_123 to je fotka spred tyzdna 😅 teraz je este vecsie co uz narobime 🙂 aspon je vidiet ze sme tehu 🙂

babybubble
21. nov 2012

@andy_123 no piju z flasky a nemozem byt pri nich, nie je tolko tam miest pre taketo matky. A prednost maju matky, ktore koja. Ale do dvoch tyzdnov idem za nimi, naucia ma vraj, ako zvladat dve deti naraz, co kedy urobit, aby som stihala 🙂

kejkej
21. nov 2012

@aymee teraz sme zacali zhruba oktober

aymee
21. nov 2012

@kejkej neboj ono chce spravny cas a pride aj babo mesiac snazenia sa nie je vela 😉

kejkej
21. nov 2012

viem ze nieje mesiac vela....co som sa tu docitala ☹
len som nedockava a plna obav ci sa to vobec podari a ci vsetko bude okej....uz teraz sa zozieram ci sa splni sen a preco nie hned na prvy sup ☹

andy_123
21. nov 2012

@babybubble - ach tak, a kolko drobci pribrali za ten 1 mesiac od porodu?

babybubble
21. nov 2012

@andy_123 dnes mala Dianka o 440 g viac ako porodna vaha a Marek mal viac o 310 g Ale po porode este prvy tyzden schudli zhruba o 100 g.

andy_123
21. nov 2012

@babybubble - dolezite je ze pekne priberaju, drzim päste aby bolo vsetko v poriadku!!! Mam znamych ktorym sa po xx pokusoch narodil syncek s vahou 900g a 27cm, po porode este 200g schudol. Dnes je z neho velky asi 9rocny chalan, neskutocny mudrlant.... 😉

dadkal
21. nov 2012

@babybubble ja som pri prvom tiez trosku mala tazsie zaciatky. v nemocnici ho aj prikrmovali, ked sme odchadzali z porodnice, tak sme kupili aj pre istotu nutrilon, ale prisli sme domov a mliecko sa rozbehlo. a nutrilon som potom predala. tiez som si nevedela odsat odsavackou, najlepsie mi to islo rukou. a neboj, prisaju sa. a este ti ich nedavaju na cicku? ved uz by hadam aj mohli, nie?treba potom zavolat laktacnu, len teraz si odstriekavaj, aby si ho nestratila. neboj, potom drobci zacnu tahat.

foryou25
21. nov 2012

@kejkej no ked tu take citam mi je smiesno, ved to ste sa este poriadne nesnazili, ale nic v zlom
nam sa to podarilo po 3 rokoch snazenia aj to nie prirodzenou cestou, takze nezufaj

babybubble
21. nov 2012

@dadkal no, zatial mi ich nedali prisat. A vsade pisu, ake je dolezite klokankovanie a doteraz mi dali len raz Dianku na hole telo. Tak sa tesim, ked mi ich daju, aby som ich klokankovala, aj ked uz budu vacsi. Ale vela bab, co tam maju babatka, tak si odsavaju a nosia mlieko a aj ked tam lezia tak som nevidela z nich tam ziadnu kojit ale nosia mlieko odsate a davaju im ho z flasiek. Neviem preco, ci preto, ze maju tie babatka pod dve kg, ale som citala, ze aj kilove babatko sa dokaze prisat ... asi v tych nemocniciach tu nemaju na take veci cas, malo sestier, vela roboty, potom to tak vyzera...

zuzana_luk
21. nov 2012

caute baby🙂 my mame 20tyzdnove dvojicky🙂 jakubka a ninku...narodili sa v 29+3 jakub mal 1420g a nina mala 1270g...takze v podstave mame len devat tyzdnov🙂 narodili sa prirodzenou cestou obidvaja zadockom...
jaky ma teraz 5800g a ninka 4300g takze krasne priberame🙂
doma mame este ani nie 3 rocneho betara....tak vam poviem este teraz sa z toho vsetkeho neviem spamatat!!! :D

griska11
22. nov 2012

@kejkej nezufaj my sme čakali 3 roky a s mojou diagnózu endometrioza na vaječnikoch mi doktor povedal ze v živote nebudem mat môcť deti... Kedže nie som za umelé oplodnenie, prestali sme to obaja riešiť zmierili sme sa s adopciou a na druhý mesiac som ostala prirodzene tehotna... O to bolo väčšie naše prekvapenie ked sme zistili ze čakáme jednovaječné dvojičky, takze ak ste obaja fit žiadne zle vízie treba sa pozitívne naladiť a pôjde to uvidíš🙂 ešte musím zbehnúť za tým prajným doktorom do centra pre liečenie neplodnosti ked porodím aby som mu tie dva naše zázraky dala pred nos.... Viera je silná vec.... 😉

elapp
22. nov 2012

ahojte maminy / STELA /2670g,48cm/ a HUGO /2780g, 48cm/ dvihli dvojickovsku populacnu krivku 20.11.2012 /presne mesiac pred svojim planovanym terminom, v 36tt/ a vsetky vas pozdravuju

griska11
22. nov 2012

@elapp krásne tuj tuj nech ste len všetci zdraví a čoskoro doma v rodinnom kruhu🙂 držte sa.... Vivat všetkým dvojičkám!!! 😎

kejkej
22. nov 2012

@griska11 dakujem za podporu....myslela som si ze to pojde raz dva... ☹
tesim sa ze ti robia dve fazulky radost 😀 ked niekedy sa neda mysliet pozitivne ☹ alebo nemysliet ci uz alebo nie.....

griska11
22. nov 2012

@kejkej viem ze je to ťažké sama som tým prešla, ale mesiac.... Športuj, venuj sa sebe, manželovi, choďte na prechádzky užívate si predvianočne obdobie a uvidíš ani sa nenazdáš a budete traja🙂 možno štyria 😀

kejkej
22. nov 2012

bodaj by 😀 este raz dakujem