Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

06katka
29. aug 2013

@xevulax urcite bude dobre a bude to fajn...tesim sa s tebou ...tie moje babule su teraz vsade...naucili sa chodit tak hroza...su vsade...neviem ku ktorej mam skor bezat ked nahodou nieco vyparatia 😀 ...ale som stastna ze ich mame 😀

dvojickovo
29. aug 2013

@betina1984
ako ti prebiehalo tehotenstvo? ja ich chcem všetko naučiť spolu robiť ale vieš všetko má svoj systém aj ja si musím nájsť svoj a zabehnút sa do toho
ty si si kupovala dve postielky alebo ti stačila jedna pre začiatok?

dvojickovo
29. aug 2013

@avana7
ahoj aj ja prežívam to isté, ja som si kúpila knihu dvojičky a po jej prečítaní som mala normálne depresie
ja čakám svoje prvé deti ale tiež si myslím, že mať dvojičky je aj výhoda nie iba samé negativum

xevulax
29. aug 2013

@06katka ďakujem, si zlata. Naša tiež nejaký mesiac behá, nemám šancu ani nič porobit, aj ked som si preorganizovala domácnosť, aby sa mohla voľné pohybovať, aj tak stale niečo nájde prípadne sa buchne do steny hlavou ked uteká a podobne. Ja som minulé mužovi vravela, že keby sú peniaze aj štvrté by som brala. Si klepal po čele🙂 ale to by musel byť fakt benjaminek o nejakých 6 rôčkov. Ale myslím, že 3 nám asi stačia. Ja som vždy chcela mať 3 detičky. Inak u váš v rodine sú dvojicky? U nás sú v každej generácií, len v našej este neboli a ja som aj vravela, že podľa mňa@ my budeme mať druhé dvojicky a aj tak je 🙂🙂 sranda

xevulax
29. aug 2013

@dvojickovo necitaj knihy a hororove scenáre. Samozrejme, že tá starostlivosť je náročná, ale to je aj o jedno dieta. Možno budeš mať detičky take, že ani nebudeš vedieť, že ich máš. Nikdy sa nestresuj dopredu, nevieš ako bude. A neboj sa, veľmi rychlo si zvyknete a urobíte si režim. Poviem ti za seba, že moja mala je kooopec starosti ale este viac radosti. Stačí jeden jediný úsmev, jedno objatie a na x rokov dopredu má asi vyzehlene všetko. Je tó tó najkrajšie čo môžeš v živote cítiť, ked vieš, že tvoje dieta je šťastné a tó len a len koli tebe! A predstáv si toto šťastie dvojnásobne. Nič mi nenahradí smiech mojej dcérky. A aj ked v decembri začne fakt perne obdobie, teším sa na ďalšie dva uzlicky, čo budú u nás doma a budeme ich vsetky ľúbiť a budú šťastné, spokojne. Uvidíš, bude tó fajn. Zo začiatku ťažké, ale ver tomu, že kazdy deň bude lepší a lepší. Tó tí môžem poveedat ja, čo som trpela poporodnou depkou.

betina1984
29. aug 2013

@dvojickovo ale to robíš veľkú chybu... Každá jedna mamina ti povie, že aj v zime mali kočík. A keď ti nebudú chcieť spávať v postieľkach? Moje len v kočíku spávali od narodenia až do 14 mesiacov, postieľky nechceli ani vidieť... To ako nepôjdeš 2-3 mesiace von na prechádzku? A keď nebude snehová zima, ale suchá? Veď to je ohromná škoda... Budú ti bývať choré, ak nebudú chodiť na vzduch... Kočík je najlepšia pomôcka, hlavne pri dvojčatách...

betina1984
29. aug 2013

@dvojickovo tehotenstvo som mala úplne suprové, perfektné, ani som veľa nepribrala. Do 20 tt., som dokonca 2,5 kg schudla a potom 10 kg pribrala. Ale mne mali z čoho brať. Mala som 90 kg, keď som otehotnela. A rodila som v 39 tt., prirodzene, žiadny cisársky, krásne sa otočili hlávkami dole. Ja som mala úžasné tehotenstvá, obidve. Užívala som si ho. Predsa len, mohla som porovnávať, aké je tehu s jedným a s dvomi bábätkami. Je to náročné, bola som ako vagón, ale tie pohyby, keď kopali jeden tam, druhý tam, tie vlny, čo robili, to je na nezaplatenie, to vie len maminka dvojičiek...

shania31
29. aug 2013

@betina1984
@xevulax
Suhlasim s betina1984 - kocik aj v zime je dost potrebny, ja som sa tiez musela s nasimi vonku niekedy aj 2-3 h prechadzat, aby spinkali - a vyslovene prechadzat, lebo ked kocik zastal, oci otvorene ako sovy 😀
Hlavne jeden mi nechcel prve 3 mesiace doma skoro vobec spinkat, len vonku v kociku :-/ A ked som isla k lekarke- detto potrebne, autosedacky pripla na kocik a pekne s kocikom az k dveram lekarky - fuu to by som sa navlacila, keby som ich mala na rukach nosit.

shania31
29. aug 2013

@betina1984
Waw ty si to potiahla az do 39 tt- fuu, klobuk dole 🙂 A kolko mali dvojicky, ked sa narodili?

shania31
29. aug 2013

@dvojickovo
Suhlasim s betina1984 - kocik aj v zime je dost potrebny, ja som sa tiez musela s nasimi vonku niekedy aj 2-3 h prechadzat, aby spinkali - a vyslovene prechadzat, lebo ked kocik zastal, oci otvorene ako sovy emoticon
Hlavne jeden mi nechcel prve 3 mesiace doma skoro vobec spinkat, len vonku v kociku :-/ A ked som isla k lekarke- detto potrebne, autosedacky pripla na kocik a pekne s kocikom az k dveram lekarky - fuu to by som sa navlacila, keby som ich mala na rukach nosit.

shania31
29. aug 2013

@xevulax
Ospravedlnujem sa, ten prispevok z 21:35 nebol tebe adresovany 🙂

betina1984
29. aug 2013

@shania31 no, potiahla...🙂, aj to mi pôrod vyvolávali, lebo by som tam bola ešte aj na Silvestra. Mali 2850 g a 2550 g

shania31
29. aug 2013

@betina1984
Vyvolavali? Hm neuveritelne, ja som uz dobre nerodila v 27 tt 😀 Ale nastastie sme to potom potiahli az do 36 tt.

betina1984
29. aug 2013

@shania31 ja som bola zaštuplovaná aj pri prvej, aj teraz. Ju som týždeň prenášala a tiež bola vyvolaná a dvojkám bolo tiež pomohnuté...🙂. Ešte v 33 tt. som zbierala na záhrade orechy, brucho medzi nohami a makala som... A ani za svet von..

shania31
29. aug 2013

@betina1984
Hm, tak to ta obdivujem.

shania31
29. aug 2013

@avana7
Ahoj, no uprimne je to narocne, kazda maminka dvojiciek to prizna. Az zvacsa, ked sa zacnu tie deticky spolu hrat atd, trosku sa to ulahci, ale uz som sa stretla aj s maminkami, ktore hovoria "ono stale pride nejake to narocnejsie obdobie".
Mne osobne hovorili, prve tri mesiace su najhorsie-tym, ze babatka castejsie papaju, v noci sa castejsie vstava k nim, plus mozu byt u babatiek (samozrejme nie u vsetkych) nejake tie koliky a reflux atd atd, potom, ze uz to bude lepsie. No potom zasa pride obdobie, ze uz tie babatka viac vnimaju, treba sa im viac venovat, pohrat sa, potom su to zasa zubky a stale nieco. Jedna maminka mi nedavno povedala, ze odplienkovavali dvojicky- vyslovene mi povedala, ze to bolo dost tazke u nich doma, asi najtazsie obdobie s dvojkami mala prave toto .....
Ale na druhej strane nie je nic krajsieho ako male nevinne stvorene sa vie na maminku krasne usmiat, chytit, objat a my maminky dvojicky to mame hned naraz dvojnasobne 😉

avana7
30. aug 2013

@06katka ďakujem. Ja by som si teda radšej vybrala tu variantu prirodzeného pôrodu, nie ako ta mamička, ktorú si spomínala, že chce radšej cisársky. No škoda, že si tak málo kojila, ja pevne verím, že bude mliečka dosť a budú pekne papkať. Aj sa na to teším, lebo malého som kojila 2,5 roka a užívala som si to. Pre mňa to bolo a je niečo krásne, keď sa tak ku mne pritúlil a pil mliečko. Boli sme vtedy len my dvaja a nič to nenahradí takýto kontakt. Tak dúfam, že aj s dvojičkami to zažijem, čo najdlhšie. A ako píšeš ešte nájsť ten režim správny, aby rovnako alebo aspoň približne spali a papali. Ale to všetko tak rýchlo utečie, že ani nebudeme vedieť ako, tak aj to najťažšie obdobie prejde a potom bude super. Ja som tiež vždy chcela tri deti, takže sa mi to aj nakoniec splní, aj keď takto som to neplánovala 🙂

avana7
30. aug 2013

@shania31 Viem viem, že budú horšie obdobia, ale radšej teraz myslím na tie lepšie. Lebo by som sa zbláznila, keby som len myslela na to aké strašné to bude. Ale všetko si to uvedomujem a možno keď príde realita, tak bude ešte riadne zaskočená a potom tu napíšem, aké je to náročné a bude s vami súhlasiť. Ale ako píšeš nie je nič krajšie ako láska, ktorú nám deti dávajú. Je to pre mňa dar, že môžem priviesť na svet 2 nové životy. V dnešnej dobe je to niekedy problém vôbec otehotnieť, takž ja som vďačná. 🙂

avana7
30. aug 2013

Súhlasím s ostatnými, že kočík treba. Tiež si to neviem predstaviť bez kočíka. A neviem, či je dobré, aby boli príliš dlho bábätká v autosedačkách, ak to nie je nevyhnutné. Prechádzka po čerstvom vzduchu je to najlepšie, nielen pre bábätká ale aj pre mamičku 🙂

avana7
30. aug 2013

@betina1984 No teda, 39 tt, super, to by som aj ja rada vydržala, čo najdlhšie. Ale vyvolavať by som asi nechcela. Aj pekné váhy mali bábätká. A koľko trval pôrod? A ešte k tomu prirodzený pôrod. Tak nejako si to predstavujem aj ja. A bolo náročné vytlačiť dve bábätá? Išli hneď po sebe? A po pôrode si sa rýchlo zotavila? Veľa otázok, že? Ale som strašne zvedavá 🙂

betina1984
30. aug 2013

@avana7 oni mi ho len tak polo vyvolali, bola som už na 6 cm otvorená, dali mi len infúzku na rýchlejšie otvorenie, nech sa netrápim dlho... Inak, nemala som žiadne bolesti, ani neviem, kedy som sa stihla tak otvoriť...🙂. 8.30 ráno mi dali infúzku, o 10.00 prepichli vodu, mala som v pohode kontrakcie, len som ich predýchavala a pred 11.00 som utekala na sálu, lebo už sa tlačili von. O 11.00 sa narodil syn a o 6 minút neskôr dcéra. Ono si každý myslí, že druhé bábo len tak vyletí, ale to sa mýli, bolo to rovnako náročné, ako vytlačiť prvé, ba možno aj horšie, lebo už som bola unavená. Po rodila som druhú 11.06 o 13.30 som bola na izbe, dovtedy som bola na sále a pridržala a stláčala si brucho, aby sa sťahovala maternica, ale bola som nesmierne unavená. Tak unavená som nebola nikdy, doslova som tam zaspávala. Ale potom som sa najedla a bola som nový človek. O 16.00 som už išla na záchod a osprchovať sa a už som behala...
Jej, akurát kukám, že Nové Mesto... Si priamo odtiaľ? Ja som zo Bziniec...

shania31
30. aug 2013

@avana7
No priznam sa, u nas bola a je nevyhnutny prostriedok aj doma - na hojdanie, prdiky, ked sa zaseknu .....- hlavne jeden maly bez autosedacky nedokaze byt 🙂

betina1984
30. aug 2013

@avana7 ja som tiež kojila, ale len málinko, asi necelé dva mesiace. Kojili sme sa naraz. Mala som taký perfektný vankúš a išlo to... Snažila som sa im vytvoriť režim hneď od narodenia, lebo potom si už neporadíš... Všetko bolo na minútu plánované. Neznášala som, keď mi ten môj zabehnutý režim niekto alebo niečo narušilo. Pri dvojke to inak nejde, je to doslova pásovná robota...

janis24
30. aug 2013

Ahojte kocky, citam vas uz dlhsie, tak som si povedala, ze vas pozdravim aj realne 😉 Tiez cakam dvojicky, po dlhom boji (6-7 rokov snazenia), podaril sa az 5. pokus umeleho oplodnenia, takze to, ze sa uchytili obe, nebolo ani nejake velke prekvapenie, boli sme s tym vyrovnani od zaciatku a strasne sa z toho tesim 🙂

@xevulax Pozeram, ze mame termin skoro narovnako, ja som dnes 23+5tt, takze o den skor 😉

@betina1984 Pises, ze si zo Bziniec? Asi budem vediet o koho sa jedna, rodila si na MY, vsak? Tvoja sesternica je moja byvala kolegyna, takze porod som prezivala s tebou viac-menej, kazdy den sme sa jej pytali, ako si na tom, vtedy som este ani nesnivala, ze raz sa mi mozno podari nieco podobne 🙂

betina1984
30. aug 2013

@janis24 áno. Ak máš na mysli Timku Čamekovú, tak áno, je to moja sesternica...🙂. Aj som rodila na Myjave... Moment, ty čakáš tiež dvojičky? Super, gratulujem... A čo to bude, ak to nie je tajné...🙂. Môžem si ťa šupnúť do priateľov? My dvojmaminky držíme pospolu...🙂

06katka
30. aug 2013

@xevulax z mojej strany dvojicky nemame a z manzelovej strany...manzelov ujo ma dvojicky a chlapec z tych dvojiciek uz ma tiez dvojicky...ja som prvy krat potratila a druhy krat nam banbozko nadelil dve.....je to riadna raost ale aj starost....uvidis ako ti budu pomahat ked podrastu :D ...ja sa na to tesim 😉

janis24
30. aug 2013

@betina1984 tiez cakame parik 🙂

betina1984
30. aug 2013

@janis24 superko, gratulujem... A kočík nepotrebuješ? Strašne mi zavadzia... Ja používam už len golfáč. Ale asi si budeš kupovať čisto nový.

06katka
30. aug 2013

@avana7 ta mamicka uz mala doma tusim dve deticky a mala nejake problemy pri prirodzenom porode tak preto chcela radsej cisar....no ale ako dopadla to uz neviem.ona rodila inde ako ja a skor.Ja som mala aj preto malo mliecka lebo som skoro kazdy den jazdila za druhou dcerkou do nemocnice...bola v inkubatore nejaky cas a potom mala operacie takze asi preto tak malo mliecka...bolo to caste jazdenie a hlavne stresy.Ale trosku som si toho kojenia uzila aj ja s tou druhou...mas pravdu je to krasny zazitok..a tie male rucicky ked sa ta chytia ..joj 😵 ...prajem teda vela mliecka a zdravicka 🙂

betina1984
30. aug 2013

@06katka sa ešte načakáme, kým budú pomáhať...🙂. Zatiaľ len neplechu robia...