Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bewik
5. aug 2014

Ahojte baby,
@polynka9 ano, dnes som bola na kontrole. Ze to trosku pokrocilo, tak som sa aj potesila, ze hadam to uz pride, lebo nevladzem, ale ze vraj este nie. Bola som na monitore aj usg, tak jedno je hlavickou dole, ma 2800 g a druhe je priecne a ma 2300 g. Ktovie kolko maju v skutocnosti 🙂 v piatok dalsia kontrola. Mam pocit, ze sa uz ani nepohnem. Pretocit sa z jednej strany na druhu na posteli je heroicky vykon 😀 A ty ides kedy?
@juliana30 veru hod foto, podel sa s nami o tu nadheru 🙂

juliana30
5. aug 2014

@bewik,to je super,aj váhy sú už pekné 🙂Verím ti,ze každý pohyb je už namahavý.No pozri album,dala som tam baby 🙂

polynka9
5. aug 2014

@bewik Baby maju krasne vahy i ked je to len odhad, ale budu uzasne, uvidis, ako ich zbadas, ja sa tak z vas tesim dievcata 🙂
V piatok mas monitor ? hmmm, mam pocit, ze si ta tam asi nechaju, asi by si uz aj chcela ze ? 🙂
V piatok mam poradnu v USS o 9-tej a pred 12-tou idem k Dosedlovi na USG krcka, tak som zvedava co povie, viac menej sa citim OK, ale mam dost opuchnute nohy, najma lavu, tak neviem kamoska ma strasi, ze ak sa mi to este trosku zvacsi nech idem na pohotovost ..Mozno sa stretneme, kto vie 🙂 kedy mas v piatok kontrolu ? .. Inak stava sa aj tebe, ze drobci pomenej kopu ? - asi uz nemaju miesto, ale prave teraz asi hraju futbal 😅 ..... skoro cele dni prespim a v noci som hore aj do tretej :( ....
Chcela som sa ta opytat, kupovala si si aj tie poporodne vlozky Bella? Objednala som cez net, ale mne to pride maximalne velke, ..... a tie nohavicky jednorazove kolko asi ks, lebo zatial som zohnala len 2 ks ... ale si myslim, ze potom ked uz prejdu par dni po porode tak mozme aj klasicke, nie ? 😅 😅

polynka9
5. aug 2014

@juliana30 Ake su krasne, zlatunke, si stastna maminka, ze ich uz ma pri sebe, pamatas, aka si bola smutna, ze si stale v nemocnici a ako priserne varia, a pozri ako ten cas leti 😵

bewik
5. aug 2014

@juliana30 oooo, tie su krasne 😵 zlate babulky, to musi byt radost 🙂 a ako pekne spolu spinkaju. Uz sa tesim na tie nase

juliana30
5. aug 2014

@bewik,@polynka9,ďakujem baby,veru už ani nepamätám,ze som bola tak dlho v nemocnici a dievčatá už mali mesiac,letí to ako besné.Už majú plnšie líca a už sa rozbiehajú aj v papaní 🙂

polynka9
5. aug 2014

Dievcata co poviete, nie je to az prilis opuchnute ?

bewik
5. aug 2014

@polynka9 ano, tesim sa z tych vah, nech su pekne gulatucke 🙂
Takze zase ideme do Sace v ten isty den. Ja tam mam byt 7:15, dost skoro, asi potom operuje. No sama som zvedava ci si ma uz nechaju. Ani neviem ci bude zas monitor alebo len kontrola krcka. A ze magnezko uz nemusim brat. Uz je tu finale, pocity su zmiesane, neviem to opisat, ale aj chcem aj nechcem to mat za sebou, ciste schizo 😀
Opuchnute nohy su teraz asi normalne, nie? Hlavne v tych horucavach to asi bez toho ani nejde. Nemas doma tlakomer? Ak nemas vysoky tak podla mna nie je dovod na paniku.
Nase baby kopu stale dost, hlavne jedna, citim ich cez den dost, ale v noci spinkaju. Ale vraj je noemalne citit tie pohyby menej.
Nohaviciek mam 5 ks, vacsinou co som sa pytala bab, tak ze tolko je akurat a vlozky som kupovala tie najvacsie jeden balik, asi Bella, nepamatam presne znacku a potom mali este strednu velkost, tak aj to som vzala a zoberiem asi aj normalne vlozky. Nie su v Saci tiez zdravotnicke potreby nahodou? Mozno este tam by si aj tie nohavicky zohnala.
Aj ty si uz pekny tyzden, nech to takto pekne ide dalej 🙂

bewik
5. aug 2014

@polynka9 no teraz vidim fotku, tak mas ich dost opuchnute. To aj ked lezis? Moja svagrina ma take iste, tiez je tehotna, ale ona dost chodi este, kedze caka len jedno. Tak neviem posudit, ci by si s tym mala ist na pohotovost alebo pockat do piatku... Tlak mavas stale ok?

bewik
5. aug 2014

@juliana30 uz mesiac?? Vau, to leti. Su rozkosne, tak nech len pekne priberaju 🙂

polynka9
5. aug 2014

@bewik Presne ako vravis, na jednej strane by som chcela, aby chlapci boli uz tu, ale potom zase aj nie, nech si pekne velebia v brusku, uz som si nan aj dost zvykla 😅
Som zvedava, co ti teda povie v piatok 🙂 jaaaj to je adrenalin 🙂
Vies co tlak ma 110/70 na poradni, skor nizsi, takze nebudem teda robit paniku 😕 aj lezim, a obcas aj dam prat, alebo len spagety si uvarim, ale asi to bude od tepla, vtedy to zacalo ....
V tych zdravot. pomockach - lekarni som kupila tie posledne 2 ks nohavicky, lebo viac nemali, tak uvidim dokupim inde, alebo v piatok mozno uz budu mat ...

🙂

bewik
5. aug 2014

@polynka9 tak to mas super tlak, nemal by to byt potom problem. Ze vraj melon je dobry na odvodnenie, nech ti kupi manzelik. Mna minule tak odvodnil, ze az nedobre 😀
Ale sme si zvykli na tie bruska, co? Neviem sa spamatat z toho, ze budem mamou 😅

polynka9
6. aug 2014

@bewik hmm...melonik, ten som zjedla minule skoro cely, lebo tazko je zahasit smad, ale potom tie navstevy na WC 😅 ale stalo to za to 🙂
Veru veru, bruska nase zlatucke 🙂 .... ale su dni, teda kazdy den, ked mi nieco na nom ostane, inokedy by to padlo na zem, a tak sa prezliekam ako dojca 😅 😅
Niekedy pozeram na DAJTO alebo WAU v noci o 1:30 vola sa to BABATKA, musi to byt starsieho rocnika, ale su tam americanky, ako rodia, ako to zvladaju a vcera boli aj dvojicky - sla sice na cisarsky, ale bola uplne fit, dokonca mala babatka aj pri sebe, asi nie cely den... 🙂
Budes najlepsou mamkou na svete, uvidis, ako ti vsetko pojde jednym supom 😉

juliana30
6. aug 2014

@polynka9 na opuchy je tvaroh.Ja som mala po porode opuchnuté nohy,a Sestricky mi to poradili 🙂

polynka9
6. aug 2014

@juliana30 Akoze ho natriet na nohy ? 🙂

juliana30
6. aug 2014

@polynka9 ,nie jesť 😀 😀 ,nenapísala som to presne,ja viem 😀

polynka9
6. aug 2014

@juliana30 nebola som si ista, tak pre istotu sa opytam 😀 😀

juliana30
6. aug 2014

Jasné,aj ma napadlo,že asi som ti to mala napísať 😀

polynka9
6. aug 2014

@juliana30 Kto vie, mozno aj natriet, aj zjest a za 1 den som FIT 😀

juliana30
6. aug 2014

@polynka9, fit budeš,až keď porodíš 😀

bewik
6. aug 2014

@polynka9 😀 tiez sa zvyknem okydat. A som nevedela, ze take chodi v noci. Aspon mas dobry program, ked nemozes spat. Ja mam dnes nejaku krizu. Nic sa mi nechce, nejaka som bez nalady, uz mi to cakanie a nicnerobenie asi lezie na mozog. Asi sa natriem tvarohom, mozno mi to pomoze 😀
@juliana30 ako sa mate s kočkami? Uz su zdravucke?

polynka9
6. aug 2014

@bewik @juliana30 😀 natri natri 😀 ..... - pockaj a co keby som si dala taky ten s hrozienkami, co predavaju v LIDL 😅 hmmm....verim ti, je to na nic to cakanie, mozno je aj zataz. stupen BIO 5 alebo co ....ale pozri si, tak blizucko, uz vidno svetlo na konci tunela 😉 zajtra este prezit stvrtok a piatok mame lekarov ...

juliana30
6. aug 2014

@bewik,stále to isté,dnes sme boli od 1:00 do 4:00 v noci hore,nakŕmila som a Ninku jedovali stale sople,bola nekludna,to trvalo tak 2hodiny,potom jedli znova,a keď Ninka zaspala,tak zase Saška si mrnkala.Ale pospala som si cez deň s nimi trochu.Ale už sa im plnia líčka,aj dávky sme zvýšili,a dokonca uz sú im aj veci menšie,tak sa teším,ze priberajú 🙂,inak nic nové,uz len čakám na vas s @polynka9 kedy porodite 🙂

bewik
6. aug 2014

@polynka9 ten s hrozienkami je fajny, moj muz na nom fici. Tesim sa uz na ten piatok, nech mam nejake vzruso v tomto "akcnom" lete. Mas pravdu, je to uz blizko a nervicky asi pracuju. Vsak este budem spominat na to vylihovanie, vsak @juliana30 🙂 ? Saska s Ninkou ti musia robit velku radost. Teraz sa budu menit kazdym dnom. Vsak maminka sa o nich krasne stara, musia prosperovat 🙂 A ako u vas prebieha take kupanie? Ked jednu kupes, druha v pohode vydrzi v postielke? Ci radsej nekupes teraz ked maju sopliky? Som si pozerala nejake videa, normalne sa budem bat s nimi manipulovat, take male krehke stvorenia 😕

juliana30
6. aug 2014

@bewik veru často spomínam na to vylihovanie 🙂,este si to uži 🙂.Kúpem asi tak 3-4x do týždňa a robím to pred jedlom a vzdy,ked je niekto so mnou.Vezmem najskôr tú,ktorá sa zobudí prvá a okúpem ju (druhá je zatiaľ v postieľke),potom zobudím druhu a okupem zase tú (s prvou je už napr.muž ),chvíľu sú potom ohúkané z toho kúpania,len ticho pozerajú,ze co sa bude diať a potom ich nakŕmim a spia ako zarezané 😀.Ale keby som kúpala sama,tak jednu si uložím do toho lezadla a druhu Kúpem a potom opačne.Inak ani neplačú pri tom.Nebudeš sa báť,neboj sa,a ty keď už porodiš na čas,tak budú pekné veľké.Ja som sa bála na začiatku,tak asi ako každá mamina prvorodička a potom už to fičí 🙂

dana_l
6. aug 2014

@bewik @polynka9 nemusite kupovat ziadne jednorazove nohavicky ani extra vlozky po porode. zoberte si spodne pradlo ake ako normalne nosite, len vlozky mozno take co su hrubsie a viac sa "zmesti" . ja som nemala extra extra krvacanie po porode. a na wc sa da rychle skocit a vymenit ked citite ze velmi krvacate.

dana_l
6. aug 2014

@bewik @juliana30 ja som kupala deti sama. obe som zaniesla do kupelne, jedno cakalo a druhe som kupala vo vanicke v ruke - nie na podlozkach. islo to rychlejsie a mohla som ich vsade poumyvat ako ked by lezali.

juliana30
6. aug 2014

@dana_l ja tiež nepoužívam podložku,zdá sa mi to zbytočné a nepraktické.Lepšie sa mi manipuluje bez nej.(ležadlo som myslela to húpacie,neviem ako sa to volá správne).Zatiaľ som si este netrúfla kúpať sama,resp.som to vzdy využila,keď bola u mňa sestra,prípadne keď je doma muž.Ale tak,čaká to aj mňa,lebo akosi mi rodina veľmi nepomáha ,aj keď každý sľuboval ako mi budú strašne pomáhať ... No ale nevadí,ako tak to zvládam.Len zase mám hore Sašku a Ninka spí a potom si to prehodia.Zase som dospala ☹.

dana_l
6. aug 2014

@juliana30 daj si ku k sebe do postele a budete spat spolu 😉
vies, pomoc je dobra ale este lepsie je ked sa naucis sama na vsetko. nebudes musiet cakat kedy ti kto a ako pomoze.

juliana30
7. aug 2014

@dana_l,to máš pravdu a naučili sme sa s manželom ,že spoľahnúť sa môžme iba sami na seba ☹. A aspoň mi nikto nebude nič vyčítať do budúcna.Bojim sa ich dat si k sebe,tým,ze sú predcasniatka ,tak ležia na monitoroch dychu ,ale občas ,si ich šupnem k sebe na chvíľku ,hlavne,keď im vypadáva dudlík 🙂