Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dana_l
13. mar 2015

@emina78 urcite sa polepsi. trochu odrastu, viacej sa unavia pocas dna a potom bude aj spanok lepsi

juliana30
16. mar 2015

@polynka9, @bewik,ahojte baby,no ako sa máte?My rastieme ako z vody 9kg a 10kg 😃.Mám čo robiť.Ninka sa už plazí a už sa aj sama posadí,poviem vám,mám čo robiť...je to také besné vajce,za hračkou sa nechce plaziť,ale akonáhle je na zemi ovládač,telefón,papuče alebo plienky ,tak za sekundu je tam.Prebalovanie mi s ňou trvá 10 minút,v sekunde sa otočí,no hotový boj.Keď vám niekto povie,že neboj,už bude len lepšie..tak neverte ženy,neviem,čo budem robiť,ak sa rozplazí aj druhá.Uťahaná som ako kôň.Ale už sa rehocú na všetkom,na zrkadle,baran,baran buc,keď ich šteklím,no tak je smiechu 😃😃,sú podarené.Papáme už 3 príkrmy,ale často dávam aj kupované veci,lebo doma varím stále dokola to isté a v pohároch sú rozmanité veci,stále niečo nové.Už ich zaujímajú hracie hračky,už mi šibe z tych zvukov,v noci dokonca zaspávam a v duchu si spievam pesničky zo spievankova...🙈😱,hrozné voľačo,úplne som mimo 😳.Saška už rozpráva tatatatata,dede a jeeej 😃 ❤️.Cez víkend sme boli v dráčiku,tak som nakúpila aj hojdačku,odražadlá a nejaké hračky,tak som minula celú materskú...no ale aj mne sa utreli rifle a nejaké tričká 😃,nebola som tak dlho po butikoch 😃.Noci sú dobré,vstávajú 1x,ale to zaspávanie je niekedy hrozné,stále ich bolia zuby a stále nemajú ani jeden.Už 3 mesiace sa s tým trápime.A čo vy baby,čo máte nové?

bewik
16. mar 2015

@juliana30 @polynka
Jeeej, ahoj! Joj baby, ja by som tak chcela vidiet tie vase dvojky nazivo! Verim, ze je to tazsie, pretoze mam to iste 😀 Jedna sa mi uz plazi asi dva tyzdne, je to zivel! Neviem kam sa tak ponahla. Asi sa potatila, lebo on zacal chodit ako 9 mesacny. Je to velmi akcne dieta, co mi naopak velmi vyhovuje, pretoze sa vie sama krasne zabavit. Dostane sa vsade, najviac ju samozrejme bavi nas psik. Dotyka sa jej labiek, musela som uz skryt psie hracky a neviem neviem, kde bude mat misku s jedlom a vodou, to musim nejak domysliet este. Takze z toho uplakaneho dietata je zlate decko. Druha babika naopak len lezka, obcas sa pretoci, ale najradsej je aj tak na chrbatiku. Vyzaduje si viac pozornosti, lebo sa nevie sama zabavit, resp. len chvilu, kedze pristup k inym hrackam nema. Su zlatunke, len keby sa chceli spolu kamaratit. Vobec sa o seba nezaujimaju, jedine, ked ma nase staticke dieta nieco, co chce to pohyblive 😀 kradne jej hracky 😀 Toto mas perfektne, ze sa ti kamaratia, musi to byt rozkosne 🙂
Ked sa chcem najest alebo upratat v kuchyni, musim im pustit Fiha tralala, vtedy su ako vsetky deti zhypnotizovane. Dala by som tvorcom nobelovu cenu za to 😀 ale snazim sa pouzivat to iba v tychto situaciach, ked sa potrebujem na chvilu vzdialit.
Ale spia ovela lepsie cez den ako predtym. Normalne mame rezim, ze spia pekne aj doobedu aj poobede. Akurat, ked ideme kocikovat, tak Majka nechce spat. Jedna spi lepsie vonku a druha dnu. A ked nejdeme na prechadzku, musia spat kazda v inej izbe, lebo sa budia. No a podrzte sa baby, Majka uz spi sama v izbicke. Odhodlavala som sa na to par dni, tak strasne mi bolo luto, ale nedalo sa inak. Martuska mi ju budila celu noc, mala dost dlho take budiace sa obdobie, aj teraz sa este zvykne. No a Majka bola totalne nevyspata, cely rezim sme mali rozhaseny. Ale mam samozrejme vysielacku. Ako to mate vy so spankom? Rusia sa vam navzajom ci ani nie?
Inac presne ako pises, aj nasa miluje take nase veci ako papuce, tie ju uplne fascinuju. Tiez kable, vypinac od lampy na zemi, dvd prehravac, samozrejme telefon.... Aaaa miluje olizovat zem 😕 😅 na toto som si tazko zvykala, ale vzdy prave v tej chvili krmim Majku, alebo robim nieco co nemozem okamzite ukoncit, takze tomu neviem hned zabranit 😀 je s nimi zabava, ale milujem, ked ich moze prist niekto aspon na chvilu postrazit a ja mozem mat aspon minutku pre seba. Vie ma dobit obycajny nakup v Tescu, vratim sa ako clovek, co zazil nieco vynimocne a je plny energie z toho 😀 Alebo dnes, navsteva socialky 😀 . Toto maju monomatky super, ze mozu zobrat dieta so sebou a ist takmer kamkolvek, ale nemenila by som. Trosku podrastu a budeme super parta 🙂
A ako sa mate vy poly? Podaj spravu

bewik
16. mar 2015

@juliana30 och prepanajana, som sa rozpisala 😕 nuz, moja potreba komunikacie zjavne nie je momentalne naplnena v beznom zivote 😀

juliana30
17. mar 2015

@bewik tak som sa nasmiala,úplne chápem ako sa cítiš,lebo u nás je presne to isté 😃😃.Zem zatiaľ síce nelížu 😱,ale už sa schyľuje k tomu,aby oblízali koliesko na kočíku ,brrrr,Umrem asi.Inak som zvedavá,kde dáme aj my misku s vodou pre psa.Zatial ju neobjavili.Máme 2 psov,fenka uteká pred nimi,ľahne si na posteľ a má pokoj,a psa už chytajú za laby,za uši,za obojok ,tomu sa to ale páči,drží ako hluchý dvere.No ja tiež ráno pustím Spievankovo a idem sa rýchlo najesť a porobiť čo musím.Vravis,ze fíha tralala je dobré?mala by som objednať.Ktorú časť?Ja sa tiež teším z nákupu z Kauflandu,dojdem domov nadšená ako z dovolenky 😃.U nás už je režim.Baby vstanú cca.o 6:30,mlieko o 7:00,9:00 spánok (spia tak po 20.min.),9:30 kaša,11:30 spánok,potom obed atď...asi dve až dve a pol hodiny sú hore a potom si vzdy pospia na 20-30minut.Večer zaspia okolo 20:30 a cca. o 2:30 sa zobudia na jedlo,vzdy len jedna,ale robím jedlo obidvom,lebo začnem krmit jednu a zobudí sa aj druhá.

juliana30
17. mar 2015

@bewik inak spia v postielkach pri mne,nerušia sa v noci.Inak sa ľúbia,tešia sa,ale vsetky hračky musí mať Ninka,berie ich Saške a tá potom hučí ,ak máme aj rovnaké hračky ,tak Ninka musi mať obidve 😃.Tak snáď až bude stretnutie dvojičiek v lete na Slovensku a pôjdeme,tak sa urcite musíme stretnúť 😃

bewik
17. mar 2015

@juliana30 ano ano, presne tam sa dufam vsetky stretneme, dobry napad 🙂
A vy mate az dvoch psikov? Vraj budu mat deti lepsiu imunitu. Ale nie je mi vsetko jedno, ked ich nahodou Lily olize, nuz ale nezabranim tomu. Sranda, ze Martuska sa jej vzdy tak jemne dotyka. Myslela som, ze deti capu po vsetkom bez citlivosti. Koliesko na kociku, to uz je iny masaker, to budu odolne uz naozaj voci vsetkemu 😀
Fiha tralal je perfektne, zatial som im to pustala len z youtube, ale uz som objednala DVD. Pre najmensie deti je dobre to prve co ma cierny obal. Pozri si to na fihatralala.sk. Dievcata augustovky to odporucali a naozaj je to super.
To je dobre, ze sa ti tak nerusia navzajom. Ja som mala kvoli tomu dost dlho problemy. Hlavne Martuska je taka, ze ma horsi spanok od narodenia. Ona vlastne spala minimum casu ako novorodenec. Len osem hodin dokopy, co je strasne malo. Ale konecne sa ako tak naucila spat. A tesi ma, ze ich uz vobec netreba uspavat, to je naj. Mne tiez tak nejako vstavaju okolo 6.30, potom idu spat az o 10.00 a spia taku hodku a pol, niekedy aj dve. Poobede potom spia medzi 15.00 az 17.00, tiez tak hodku a pol az dve. Potom idu spat az vecer okolo 20.30. Majka spi celu noc od dvanastich tyzdnov, ked neratam tie budicky od Martusky. Ale teraz sa jej spi dobre, ked je sama a nikto ju nerusi.
A pomaha ti s nimi obcas niekto? Vybrala si sa uz aj sama s nimi autom niekde? Ja by som velmi chcela skusit. Najprv si vyskusam k nasim. Najhorsie bude natrepat kocik do auta.

bewik
17. mar 2015

@juliana30 a vy uz ste asi aj v sportovon kociku, co?

juliana30
17. mar 2015

@bewik aj ja som počula,že deti majú pri psoch lepšiu imunitu.Ale veď to aj tak neustriehneme,vždy niečo oliznú 😃,my sme ako deti chytali psov a potom jedli ovocie zo záhrady,myslíš,že som si umyla ruky?o piesku ani nehovorím.Sama s nimi chodím autom len lekarke,tam ma počká sestra a pomoze mi s nimi.No sama s obidvomi som ešte nebola,ale určite pôjdem,už som dohodnutá s kamoškami do mesta do parku a tam už budem odkázaná ísť len ja s nimi.Najhorsie je to s tým skladaním kočíka 😞.Len este neviem ako ich tam budem kŕmiť !?!Lebo plánujem byť v parku alebo v meste aspoň pol dňa.Asi v kočíku (máme už športový)im dám jest (myslím výživy,nie mlieko).Už začíname riešiť nové autosedačky,to sú pálky za ne 😱.Vybrala som romer.Nepomáha mi nikto,asi 2-3 návštevy za mesiac na pol dňa-sestra alebo neter.Ale na veľkú noc príde tase švagrina z KE ,tak budem žiť 😃😃,ale nemyslím teraz kaufland 😃,snáď nejaké kino 😃

sophie32
17. mar 2015

Dievcata, keby ste potrebovali odrazadla pre dvojicky, pozrite do mojho bazarika. 🙂 Pekny dnik

polynka9
17. mar 2015

@bewik @juliana30 cauko baby. Stale na vas myslim,ako sa mate. Pozeram, ze mate rusno. Az mam strach, ako vas citam 🙂 u nas rezim ako tak. Budia sa uz pred siestou. Papkaju. Potom su s nami v kuchyni pokial s mm ranajkujeme. Medzi tym chystam cajik, obed atd. To uz mrncia. Potom sa v obyvacke hrame. Potom okolo deviatej zaspia na 45 minut a to mam cas umyt si zuby a dokoncit obed.Na desiatu bud vyzivka, banan resp. pribinacik. Obed a ideme vonku okolo druhej. Niekedy spia do stvrtej. Potom mlieko a vecera je uz krupica. Niekedy zaspia a veceru nestihnu. Aj teraz zaspali o siedmej.a stale spinkaju. Emilko ma konecne detstvo. Smeje sa,tesi a pohra sa lepsie ako Janko. Pri nom mam pocit, ze jeho to uz nezaujima, chce len chodit a vsetko vydiet. Emilko vypije cca 200 ml, Janko zase podstatne menej sotva 100 ml. V noci to chce dobehnut a papka kazde 3-4 hod, Emilko prespi celu noc, alebo sa1 krat zobudi. A Emilko je pritom lahsi ma 8 kg, Janko 8,5 kg. Mne pride sem tam svokra a mm zase chodi na obed domov, da sa to. Obdivujem vas, ze to zvladate bez pomoci 🙂 dufam, ze sa stretneme. Evka ak budes mat chut mozme si dat prechadzku po okoli. Zbalim kociar a ideme 😉 od pondelka sme uz v sportovej casti. Chalani sa moc nekamaratia. Cmulkaju si navzajom rucky a Janko stale beria hracky Emilkovi 🙂

leho29
17. mar 2015

baby .. ponukam vam oblecko po chalanoch ... samozrejme pre nenarocnu maminku .. je toho strasne vela .... link :
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=8486382
kedze malicka uz ponosila co sa dalo .. uz nepotrebujeme ..

polynka9
18. mar 2015

@juliana30 @bewik ako uspavate? Ja na rukach a potom ich nesiem do postielok.

22mima
18. mar 2015

@bewik @juliana30 @polynka9 Citam vase prispevky a sledujem ze to je s dvojickami ozaj pestre. Neviem kedy to je najtazsie..ked sa narodia ci ked uz lozia?! Aj ja cakam v juli...zatial neviem co to bude...ale uz sa na ne tesim. Kedy ste porodili a mali ste nejake problemy v tehotenstve?

polynka9
18. mar 2015

@22mima ahoj. Gratulujem a zaroven drzim prsty, nech mas krasne tehoyenstvo. Ja som rodila v 37 +4 tt, skracoval sa mi krcok v 6. Mesiaci. Lezala som stale s nohami hore, oplatilo sa a vydrzali sme ☺ ku koncu som naberala vela vody. Rodila som sekciou pri vahe 91 kg a zacinalanslm na 67 kg ale schudla som prve mesiace na 63 a potom to slo hore ☺ a tvrdlo mi brusko, polezala som si 1 tt v nemocke na magneziove infuzky a bolo ok. Drzim prsty ☺ nech si fit a bezproblemov 😊

22mima
18. mar 2015

@polynka9 Ja dnes koncim 21 tt a dufam ze vydrzim co najdlhsie. Este aspon 15 tyzdnov a budem rada. A snad sa nepridruzia ziadne problemy. Zatial som pribrala 4 kg a citim sa relativne dobre. A tvoji drobci sa narodili pri akej vahe? Po porode bolo vsetko ok? Ja uz mam jednu sekciu za sebou...tak viem co ma caka ak by nahodou. Dakujem pekne za podporu...si zlata 🙂

polynka9
18. mar 2015

@22mima moji drobci vazili - starsi Emilko 2950 g a 49 cm a Janko mal 3120 g a 49 cm. Bude to fajn, zvladnes a vydrzis dlho. ☺
po porode vsetko ok. Emilko mal zltacku. Dlho sa trapil, este aj doma. K tomu este silne koliky. V nemocnici sme boli 7 dni.
Mas tusenie ohladne pohlavia ? Su dvoj alebo jedno vajecne ? ☺

juliana30
18. mar 2015

@polynka9,ja uspávam v kočíku,potom ich preložím do postielok.Ruky by mi odpadli,už sú ťažké a ani už nechcú byť na rukach ležmo 😃
@22mima ahoj ,aj ja gratulujem,ja som rodila v 34tt,chvalabohu sú baby zdravé,týždeň predtym som ležala už v nemocnici,baby mali 1860g a 1930g (sekciou),no tehotenstvo s dvomi je náročnejšie,ja som už od toho 28tt nevládala nič,vsetko som kupovala cez net,uz ma nikto nedostal do nákupných centier,chvíľu som bola na nohách a už ma bolelo brucho.Hlavne sa šetri,aby si čo najdlhšie vydržala.No u nás boli prvé 3 mesiace katastrofa,spala som v noci asi 4 hodiny,koliky a stále len krmit,odgrgnut a prebaliť.Potom bol 4-5 mesiac super a potom išli zuby,ani jeden este nemáme a bolia ich na striedačku,raz jednu,raz druhu.Mne vadí to,že sa mi nedá s nimi samej nakupovať.Snáď,keď trochu podrastú.Aj ti bude mať kto pomocť?Lebo mne nemal a teda zapotila som sa.Ale zase už si neviem predstaviť ,že by som mala len 1 dieťa.Je to samozrejme aj veľká radosť.A už vieš aj pohlavie?Tak sa drž ,nech ste hlavne všetci zdraví.

mirka0703
18. mar 2015

tak zienky nakoniec dvojicky nebudu...jedno zaniklo ale to druhe sa vyvija pekne....tak som v podstate aj rada....aj ked viem ze by som sa tesila aj z dvoch aj ked som ten sok 2tyz. predychavala... 😀 😀

22mima
18. mar 2015

@polynka9 @juliana30 dakujem baby za podporu. Velmi sa tesim. O pohlavi este ani netusim...ale kdesi vo vnutri mi cosi vravi ze bude mix 🙂 aj by som sa potesila. Ale to je jednoo... Pomoct mi ma kto...byvame s nasimi hoci este pracuju...aspon po veceroch s kupanim a krmenim bude kto pomahat. Manzel chodiela na turnusy do BA tak nie je vela doma. Hadam to nejak zvladneme. To su vase prve deti? Ja uz mam skoro 3-rocnu dcerku...tak snad to spolu vsetko zvladneme. Hoci viem ze to bude narocne, tesim sa, len nech je vsetko v poriadku a donosim ich aspon tak ako vy dve.

juliana30
18. mar 2015

@22mima aj môj muž sa tešil na dvoch chlapcov,ja som sa tešila na mix a nakoniec sú to 2 baby 😃😃😃,ale nemenila by som ❤️.Tak to velmi oceníš pomoc rodičov,to zvládnete ľavou zadnou 😃👍.U mňa sú to prvé deti a aj posledné 😱.Hlavne sa naozaj šetri a oddychuj a určite vsetko dobre dopadne 😃

bewik
18. mar 2015

@22mima ahojky 😉 tiez drzim palce. My sme prisli na svet v 38tt, vahy boli 3120 a 2870. Jednoznacne boli najtazsie prve dva mesiace, v porovnani s tym je dnesok prechadzka ruzovou zahradou 😀 ale aj to vsetko zavisi od konkretnych babatiek. Moje su uplne rozdielne. Keby som mala dve "Majky" tak by to bola viacmenej pohoda, ale dve "Martusky" by som isto nezvladla pri dobrom dusevnom zdravi 😀 Podla mna ty mas vyhodu v tom, ze uz mas jedno dieta a nebude to pre teba vsetko nove. Ty uz v podstate vies do coho ides. Druhe dieta vzdy rodicia zvladaju lepsie ako prve. Ano, budu sice dve naraz, ale ked budes mat doma pomoc, tak to zvladnete. No a neviem este vlastne co nas caka, ked zacnu chodit, ale stale vsetko porovnavam s tymi prvymi tyzdnami, kojenim do bezvedomia, prikrmovanim s cievkou, ziadnym spankom.... takze verim, ze tazsie to nemoze byt. Pokial budu zdrave, tak bude vsetko v poriadku.
Drzim palce, bude z vas velka rodina 🙂

22mima
18. mar 2015

@bewik No v podstate viem co ma caka ale pri dcerke ktorej sa tiez treba venovat mi pribudnu dva babatka naraz a neviem si to zatial predstavit. Aspon pri terajsej unave a lenivosti 🙂 Hlavne nech su zdrave a vsetko ostatne bude dobre. Ty si pekne potiahla do 38 tt...kiezby i ja som tolko vydrzala. A mali aj krasnu vahu. @juliana30 @ polynka9 a vy ste mali dvojvajecne ci jednovajecne? Ja by som mala mat dvoj....aspon v knizke je zapisane mo-bi gemini.

bewik
18. mar 2015

@polynka9 no ahoj 😉 jasnacka, musime dat stretko. Ako by sme to poriesili? Predpokladam, ze po ceste s kocikom to nepojde az z Rozhanoviec alebo naopak 😀
Tak uz aj vy vo velkom papate a mate uz uzasne vahy. Ja mam tiez obcas pomoc, manzel ma presvedcil na jednu dievcinu, aby mi chodila raz do tyzdna. Je to super, lebo zoberie ich kocikovat a ja aspon mozem upratat. Venuje sa im cez den, takze mozes spokojne co to porobit. Tuzobne ocakavam v aprili mamu, ta mi tiez dojde pomoct.
My uz neuspavame vobec. Len polozim do postielok a zaspinkaju. Zaklad je, aby boli unavene. S Majkou v tomto smere to bolo lahke od nejakeho tretieho mesiaca, pekne sama zaspala a akekolcek uspavanie z mojej strany jej velmi vadilo. Ona je taky typ. Martuska zas naopak, nevedela vobec zaspat a ani spat. Precitala som vsetky mozne knihy o spanku, lebo uz som bola zufala a pomohli mi, postupne sa naucila. Ale predtym bola najucinnejsia metoda na rukach s cumlikom a opatrne polozenie do postielky. Neskor som skusala dat ju tam vzdy trosku bdelu a tak postupne sa to naucila. Je to velke odbremenenie musim povedat.

juliana30
18. mar 2015

@22mima dvojvaječné ,každá je iná ,aj výzorovo aj povahovo 😃

polynka9
18. mar 2015

@22mima dvojvajecnendvojky. Uplne odlisne babatka ako povaha, papanie a vyzor ☺

polynka9
18. mar 2015

@bewik ☺prisla by som autom. Odparkovala a mozeme kocikovat. ☺ super, ze mas na pomoc dievcinu ☺ urcite je to velka pomoc. Skusim uspavat co najmenej ...

22mima
18. mar 2015

@juliana30 @polynka9 tak to musi byt zaujimave sledovat ich ked su take rozdielne. Najma povahy a kazda ma svoje ritualy a potreby...to musi byt ozaj pekne sledovat. Tesim sa uz 🙂

shania31
18. mar 2015

@22mima
@bewik
Nooo ja si myslim, ze horsie obdobie je, ked uz chodia a vsetko objavuju. T.j. niekolkokrat denne mi vyhadzu sufliky, skrinky..... Non stop ich mat pod dozorom, lebo si mozu ublizit, .... Som z nich viac unavena, ako ked boli malinke babatka. A nehovoriac vonku sa rozbehne kazdy inym smerom, do toho obdobie vzdoru, vymyslanie s jedlom. No proste vecer padam unavou.

juliana30
19. mar 2015

@shania31 och,tak tam sme este neni,ale veru každý to hovorí.Zatiaľ plazí len jedna,a večer som už uťahaná ako kôň a neviem si predstaviť,keď začnú obidve.Ja som to vedela,že dobre už bolo 😃😃😃.No a búchanie hláv je už teraz,takže raz reve jedna,potom druhá 😱.Už som dnes dávala tie ochrany na rohy -na nábytok,a zabezpečovala zástrčky a šuplíky.