Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

scarlette
13. jún 2009

ahoj Janula,
gratulujem k drobcom su rozkosni 😵

elisa7
13. jún 2009

Janula,ako rychlo to ubehlo....
blahozelam Ti ku krasnym detickam 🙂

cherry01
13. jún 2009

janula, krásni chlapci..gratulujem z celého srdca 🤐

cherry01
13. jún 2009

eviska nehnevaj sa...idem to napravit..pridám nejaké foto.. 😅 a nekašlem na vás 😠

taella
13. jún 2009

cherry , super fotky. Ako pekne už sedia detičky 😉

eviska83
13. jún 2009

cherry- huuuuuraaaaa,tak som sa dockala 😀 mas ty vobec dvojicky?syn ako otec,dcera ako matka 😀 ,my to mame presne naopak. Ved zachvilu Ti uz budu rackovat.to sa len nabhas 🙂
Janula- nadhrerni su chalani,uzivaj si mamickovania 😉
Mauzi- nabuduce sa na mna vykasli, 😎 ale neboj ja pojdem na dalsi tyzden na ocne
tak dnes sme boli na tom dni otcov,samozrejme Andrej odmietol akekolvek malovanie,ale tatik dostal hrncek ,pero,a par drobnosti 😀

mauzos
13. jún 2009

Jani vitaj 🙂 mali su velmi zlati.

cherry aj ja som reklamovala 😠 Mali su rozkosni. Uz sa takto spolu hraju?

cherry01
13. jún 2009

eviska, práve naopak...syn je mamka a dcéra čistý ocko 😀

cherry01
13. jún 2009

mauzos...no hraju..oni ani nevedia čo robia, Tomi objavuje Kristínkine vlasy, Kristínka Tomáškove nohy..a tak..ale dúfam ze aj hrať sa niekedy budú 🙂

mauzos
13. jún 2009

evi ja ze sa dal namalovat tatik 😀 😀
a nic si z toho nerob, aj cherry prehliada dotazy na nu 😀 😀 som sa pytala, ci uz sa spolu hraju ..

mauzos
13. jún 2009

cherry sorry, este si nedopisala 😉 no ved ja som to tak myslela, ze ci uz sa navzajom vnimaju a objavuju 🙂 Jasne ze sa budu solu hrat a urcite aj mlatit 😀 😀

cherry01
13. jún 2009

bože taella, to už maju 4 mesiace???? neverímm
a mauzi - aj tí tvoji chlapi...no hotovo..zlatunkí sú. Manžela si na krmenie zobudila??????,,, 😀 😀

cherry01
13. jún 2009

mauzi, neštvi... normálne som sa asi opila..som tak schuti vypila bažanta 12tku...už som asi rok nepila pivo...aj viac.. 😀

mauzos
13. jún 2009

preco zobudila, ze ma pyzamo? ved nestihacka prezliekat sa 😀 😀

ty si sa od porodu este neopila? malych zapijal len manzel?

cherry01
13. jún 2009

ty ozdaj si to zapila?

eviska83
13. jún 2009

Cherry- to fakt?vravim ze musim ist na ocne 😀 😀
Mauzi-tatik tiez odmietol 😠 😠
No nas tatik ich este tiez nezapil,nemas kym ☹ ale v septembri si to urcite vynahradi,Jeden vykend krstiny,druh jarmok 😵 😵

taella
13. jún 2009

hehe cherry že 4 mesiace ? Veď vo štvrtok už budú mať 5 mesiacov 🙂

ani ja som ešte nezapila drobcov 😒 nejak mi ani nejde na chuť nič 😉

mauzos
14. jún 2009

jasne ze som zapila, vsak chcem aby boli zdravi 😀 😀 😀

jarka82
14. jún 2009

dobre ranko vsetkym mauzi no teda ty stihas vsetko 😀
taela ten cas leti ze?
janulka tebe prajem rychle tovenie,vela mliecka a strasne vela radosti 😵 😵 😵
cherry velmi zlate deticky mas 🙂 🙂 🙂

mauzos
14. jún 2009

jari jasne, ja som stihacka 😀 😀

bobicek5
14. jún 2009

ahojte dievcata

janulke gratulujem k nadhernym uzlickom. Uz aj ja sa tesim na svoje 😵 . Takze kocky, aj mna caka sekcia, vraj nechcu riskovat a narodit by sa mali zaciatkom augusta. Ked dosiahneme aspon 2,4 kg a potom uz podla potreby ako vydrzim ja, zdravie a chlapci.

Baby, kojite este? A v pohode? Mne sa uz par dni tvori nieco ako mlieko. Tak dufam, ze ho budem mat dost... Ked uz ich nebudem moct porodit normalne, aspon nech ich kojim...

zuzka0807
14. jún 2009

ahojte baby,

neviem, či si ma ešte pamätáte, už som tu dlho nebola, lebo som bola dva mesiace pred pôrodom v nemocnici, lebo som sa otvárala a tvrdlo mi bruško...

všetky vás zdravím a dúfam, že budem mať čas na koníka

babulky sa nakoniec narodili na začiatku 36 tt, Romanka 2520 g a 46 cm a Karolínka 2440 g a 48 cm (slížik). Narodili sa spontánne, Romanke bolo v brušku už asi tesno, pustili mi vodu 26. 5. o 4.25 ráno, bolesti mi začali asi okolo 12.00, len som stále nevedela či je to už ono, už to bolelo riadne, ale doktor prišiel až o 16.00 a zistil, že som na 6 prstov otvorená, tak som volala mužovi, o 15 minút prišiel, baby sa narodili o pol šiestej večer, Karolínka 4 minúty po Romanke, pôrod naozaj nemožno s ničím iným porovnať, neviem, či by som si to chcela zopakovať 🙂 ale myslím, že sme to zvládli ok...

baby boli vo vyhrievanej miestnosti v nemocnici, mali aj žltačku, takže som ich ani na roomingu nemala, domov sme išli po dvoch týždňoch, teraz sme doma šesť dní, máme teda čo robiť... ako ste zvládali vy tie prvé dni? kojím ich, ale cez dudle na flaše, lebo nechcú chytiť bradavku, majú malé ústočká a ja malé a dosť naliate prsia...,

baby, ktoré ste kojili /maťka alebo neviem kto ešte/ mali ste váhu? v nemocnici sme ich vážili a vedela som koľko vypili, teraz to neviem a neviem, či papajú dosť. oplatí sa kúpiť tú kojeneckú váhu, alebo sa tomu nevenovať a zistiť až na poradni, či dobre papajú? museli ste aj odsávať? čo ste robili s mliečkom naviac?

kedy prebaľujete? pred či po kŕmení? v nemocnici pred a potom sa nakojili a lepšie spinkali,lenže keď sa zas po kojení pokakajú, tak ich zas prebaliť a to je o plienku naviac... tak neviem ako...

a čo kúpanie? moje baby strašne jačia, vôbec sa im to nepáči, ja som v strese... ako ste kúpali také malé bábätká? a čistíte každý deň aj ušká, noštek, ústočká...?

janka, gratulujem k chalanom, vy ste vydržali tuším o týždeň dlhšie. potom si už nebola v nemocnici? ako si rodila?

ďakujem za odpovede

bobicek5
14. jún 2009

ahoj zuzka, pozeram, ze sme z rovnakeho kraja. Kde si rodila? A ku ktoremu porodnikovi si chodila?

janula13
14. jún 2009

dakujem vsetkym za gratulacie, velmi sa tesime z krpcekov, ale teda dava to zabrat, skaladam klobuk pred kazdou maminkou a hlavne vami dvojickarkami az teraz vas plne chapem...nuz my sa snazime ako sa da, tesime sa aj ked sem tam mame dost, hlavne to nocne krmenie ma ubija, ale vzdy sa to da, lebo viem pre koho a preco to robim, ved same viete...asi vas budem zase otravovat otazkami...co uz, som zaciatocnik..a musim zase koncit, kupkanie caka...

mauzos
14. jún 2009

ahojte 🙂
Zuzka gratulujem k babikam su rozkosne a krasne si to vsetko zvladla 🙂
ja sice nekojim, ale vahu by som urcite nekupovala. Na malych uvidis, ci su napapane, alebo su hladne a ked mas dostatok mliecka, tak nie je problem. Oni si same vypytaju, ked im bude malo a viac by si do nich aj tak nenatlacila, ci by si mala vahu, alebo nie. Inak to s tym dudlom pocujem prvy krat. To sa da? Ja som si kupila tie klobuciky na kojenie.
Ja prebalujem stale pred krmenim, lebo po krmeni by sa mali a hlavne Tomasko povrackali. Ked sa pokakaju pocas krmenia tak ich prebalim tak najskor po hodine. Ta plienka naviac mi stoji zato, aby nemali zaparenu ritku 😉
Nasi tiez nemali radi kupanie, pacilo sa im iba ak boli pod prudom vody, ale uz si zvykli a vo vanicke si bahnia 🙂 Zacali sme ich kupat kazdy den, aj ked nam kazdy vravel ze staci len dvakrat do tyzdna. Prisli sme na to, ze ich to krasne unavi a zaspia uz na flaske, takze nie je problem s vecernym uspavanim 😝 Uska im cistim kedy pride, urcite nie kazdy den 😒 Nosteky im odsavam odsavackou na vysavac, ale len ked vidim ze maju sopliky, alebo sa im horsie dycha. A ustocka? Tie som teda este necistila. Aj to sa ma? 😲

A musim sa pochvalit, dnes som prvykrat sama zvladla kupanie, drahy je v praci, tak mi nic ine ani neostavalo 😀 Bola to fuska, uff, ale uz su obidvaja zalomeni, tak dufam, ze potiahnu par hodin.

taella
14. jún 2009

nové fotky
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
dnes sme boli prvýkrát v šporťáku , lebo Oliver je už veľmi zvedavý a už mu nestačí iba nečinne ležať vo vaničke , tak okukoval svet 🙂

mauzos si šikovná 😉 , ja som ich ešte sama nakúpala , ani nemám odvahu sa zatiaľ do toho pustiť 😒

martina ako bolo na svadbe ? Už sa teším na fotky 🙂

pipka sa ešte nevrátila ? 😕

mauzos
14. jún 2009

taella krasne fotky, mali su rozkosni 🙂 Takze vy uz v sportaku? Zavidim ☹ Aj ked neviem, ako ich budem sama znasat dole bez vaniciek. Kedy dame zase stretko? Uz mame konecne kocik v kocikarni, tak uz mozem kedykolvek vybehnut s malymi.
A inak to kupanie nie je az taka hroza ... najhorsie bolo, ze kym som prveho kupala, druhy reval na raty. Pri druhom kupani uz ten prvy zaspal 😀 😀

martiina
14. jún 2009

ahojte baby,
no tak už máme po svadbe, celkom dobrá len krátka.... pokiaľ som malých uspala a nakojila a rozhodla sa že už budú piť prichystané odsaté mliečko, tak bolo 23hod, baviť som sa začala okolo polnoci a o jednej veľký šok, starejší zahlásil že mladoženáči už sú unavení a že koniec svadby 😠 😲 .... no a ja akurát v najlepšej nálade a to som mala možnosť konečne si trocha vypiť 😒 .... no ja takéto svadby nepoznám, ja aj moja rodina sme vždy mali také kde sa baví a tancuje do rána do siedmej a na druhý deň sa pokračuje 😅 , žiadne ukončovanie pokiaľ sa ľudia bavia....
janula a zuzka gratulujem ku krásnym bábikám 😵
ja by som tiež určite váhu nekupovala, nestresuj sa, počkaj na poradňu a uvidíš.... mne Laurika zo začiatku tiež horšie cuckala ale naučila sa a za chvíľu váhou predbehne aj Marka
mliečko naviac dám buď Ninkovi alebo dám zamraziť, tam vydrží aj 3 mesiace
cherry, mne sa ani nechce veriť že medzi našimi deťmi sú len 2 týždne, moji ešte ani sami nesedia a nieto že Tomáško už aj stojí v postieľke, to je iný macher 😀 .... ale je pravda že ja ich ani moc sedieť nedávam
taelli aj môj Marko chce len kukať svet okolo seba, musí byť v polosede aby všetko videl, lebo ako leží tak už sa aj dvíha a nepáči sa mu 😀
pridávam fotky aj zo svadby aj fotky kočíka z bazáru pre mauzos
inak baby, že kúpete prvý krát samé 😲 .... ja sama vždy ale zdá sa mi to úžasne lebo vodu milujú
ja kúpem tak každý 2 až 3 deň, noštek čistím tak ako mauzos odsávačkou na vysávač ale len keď počujem že sa im horšie dýcha a zavadzia im tam nejaký šušník, a pred odsávaním im vždy streknem morskú vodu na zvlhčenie aby to išlo ľahšie
ušká sa vraj čistiť nemajú, čoraz viac ušiarov na to upozorňuje, lebo dosť často sa vatovou tyčinkou poruší niečo vnútri uška, vraj stačí pri kúpaní prstom a mydlom očistiť zvonka to čo sa dá, vraj maz je tam na ochranu a nie je dobré ho vytierať, takže ja ušká iba umývam pri kúpaní a o ústočkách som tiež nepočula
pipka, no čo ako sa chatovalo?
bobicek ak sa ti zdá že sa ti tvorí mliečko hlavne si neskúšaj vytláčať, zvykne to vyvolať kontrakcie, tak aby si zbytočne skoro neporodila 😉

martiina
14. jún 2009

fotky mám na azete, lebo tu už ich mám akosi veľa a viac sa mi nezmestí
http://pokec.azet.sk/em-ge?i9=23160550af58&show...

martiina
14. jún 2009

inak dnes som bola s Ninkom na tom muzikáli Pat a Mat s kamarátmi, bolo to veľmi pekné a Ninko bol nadšený 🙂