Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

pipka
5. júl 2009
agathe8
5. júl 2009

Ahojte! Ja som tu nová a pridávam sa do klubu dvojičiek. Tiež čakám dvojičky - dvojvaječne a dvoch chalošov. Akurát končím 22.týždeň a chcem sa spýtať čo máte dvojičky alebo čakáte na zašívanie krčka maternice. Či aj keď ste sa neotvárali vás poslali do nemocnice na zašitie pre istotu. Hrozne sa toho bojím a chcem sa tomu vyhnuť. ďakujem dufam, že ma medzi seba prijmete 😉

vranka4
5. júl 2009

Ahojte babky 🙂pipka-cyklovýlet sa zrejme vydaril,malá je na foto spokojná,vysmiata 🙂,možno sa už teší na ďalší,helma jej nevadila? ,Mirka,je to individuáne,určite je to väčšia záťaž pre organizmus,každý to ináč zvláda,záleží to od viacerých faktorov,moje dvojičkové tehotenstvo bolo super,drobce sa narodili v ukončenom 39.týždni spontánne,mali pekné miery-3000g a 2550g,49cm obaja,sú úplne v pohode,bystrí,robia nám ohromnú radosť,netráp sa ,mysli pozitívne 🙂 agathe 🙂 moja skúsenosť-zašívanie som neabsolvovala,ani ma nikto nenútil,pokiaľ som nemala problémy,nevidím dôvod 🙂 ,a vydržali do 39.tt. 🙂

eviska83
5. júl 2009

Pipka- super vyletik ste mali 🙂 🙂 🙂
Mirka- je to presne ako pisala vranka -individualne.aj ja som mala tehotenstvo bez problemov,len na konci som mala vysoky tlak tak mi porod vyvolali.rodila som v 38tt- miery 2950g a 3250g. 🙂
Agathe- vitaj 🙂 🙂 ani ja som zasivanie neabsolvovala 😉

pipka
5. júl 2009

vranka, ked sme ju skusali doma, stale si ju stahovala 😒 ale vonku, jak sme sa pohli, tak ju zaujalo kde je a vykrikovalaaaa na cely svet 😀 a o prilbe uz ani nevedela 😵 a ked videla, ze aj my mame, tak bola spokojna 🙂

martiina
5. júl 2009

Ahojte baby,
tak sa hlasím, šťastlivo sme docestovali, krpci zvládli lietadlo bravúrne, pri vzlietaní zaspali, pospali 10 min. a potom sa celú cestu rehotali a zabávali celé lietadlo 😵
dnes sme boli na výlete pri mori v Oestende a potom na výlete v Brugge, v jednom z najkrajších miest v europe, pamiatke Unesco. Bolo fakt supeeeeeeeeeeeer! Maličkí sa aj omočili v mori ale bolo dosť studené, keďže je to vlastne Atlantický oceán, ale Ninko sa tešil a veľmi a studená voda mu neprekážala. Mne osobne to nevadí, ja som taká že keď je vonku horúčava, hodím sa aj do ľadu 😀
pipka, cyklovýlet musel byť super 😉 .... helmičky vám evidentne pristanú a malá Hanulka je na zožratie 😵
my sme tiež s Ninkom chodili, máme taký ten cyklo vozíik a je dokonca pre dvoch, takže už čaká na krpcov a Ninko už bude samozrejme šlapať na svojom, poprípade na sedačke 😵
Mirka ja som rodila v 37tt a narodili sa 2900G a 2720g, tehotenstvo som mala bezproblémové a aj keď sa Laurika narodila trocha dotlačená, lebo Marko sa rozťahoval, cvičíme Vojtovku, ale len skrz skrátený sval na krku a už vyzerá že to má celkom v poriadku 😵
agathe ja som zašívanie absolvovala a tiež len preventívne, vôbec som sa neotvárala, ale mne ani nikto nepovedal že to nemusím, len že to je najlepšie, tak som neváhala a išla..... ale tiež som už počula že preventívne to už málokedy robia 😅
dobre lúčim sa s vami, lebo zajtra ďalší krásny deň pred nami 😵

martiina
5. júl 2009

a zabudla som na fotky, ak by ste chceli kuk :
http://www.facebook.com/album.php?aid=2009243&i...

chruminka
6. júl 2009

agathe ahoj ja som priblizne taky tt ako ty ,mne hrozilo zasivanie pred dvoma tyzdnami,ale urobili mi UTZ a zistili ze krcok je ok ,teda aspon zatial,uvidime o dva tydzne v poradni,tiez som bola z toho vystrasena ked mi to povedali,ale kamoska ma upokojila ze to nie je nic hrozne a ked to ma pomoct donosit deticky do konca tak nech ma zastopkaju ako kura 😀
Ale ako citam tak vy ste to pri dvojkach dotiahli riadne vysoko ze 37,38,39 tt !!!No parada 🙂

inac babulky nestiham vas ani poriadne citat,teraz ako je pekne tak som stale vonku 😉

Martinka tebe prijemnu dovolenku u vasich uzi si to tam a oddychni si troska 😉

pipka super fotecky mala sa asi rada vozi na bicykliku,ze?

pipka
6. júl 2009

mati kraaasne fotky, juuuj ako vam zavidim to more, ale v dobrom 😵 vidim ze laurika ma rovnake jahodkove plavky ako nasa hanulka 😎 a akurat vcera jej tatino kupil aj tie zabkove gatky co ma marko 😀 😀 😀 tak mame dvojky ako ty v jednom 😀 😀 😀
majte sa naaadherne, uzivajte si, oddychujte a veeela fotte 😀
my akurat odchadzame zase k babke, bazen nas uz caka, tak sa vytesujeme...teda asi viac ja ako vsetci ostatni 😀

este som rychlo teraz varila dzem marhulovy, pobalila som veci kym fifinka spi, a jak sa zobudi, nalozime sa do auta a ficime 😎

chrumi, no veru ona bude asi sportovy typ ako my dvaja 😀 sak co ine jej zostava 😅 😀 plavat uz vie 😀
uz sa tesim jak ju v zime postavime na lyze 😀

pipka
6. júl 2009

Evi a kde su fotky z Londyna? 😕 ja uz odchadzam, tak ich uvidim zase az v nedelu vecer 😒

zatial sa tu majte, v nedelu sme nazad, paaaa 🙂

agathe8
6. júl 2009

Ahojte. To ste ma potešili s tým štopkaním. Ja sa držím toho, že pokiaľ sa neotváram tak sa nedám.Nebojím sa toho len ma odrádza to ležanie v posteli celých 24 hod. a ani na WC nemocť ísť - podkladanie misy to ma odrádza. Stredu idem na poradňu a uvidím čo mi povie doktorka. Ako vám závidim, že ste to všetky tak ďaleko dotiahli. Moja sesternica čakala dvojičky a žije vo Wiedni. Nemala žiadne problémy a 36+4 jej spravili cisársky. Dievky mali hmotnosť 1860gramov a 1900gramov a potom jej povedali, že ešte jej ten cisársky robiť nemuseli. Ako potešili ju riadne.

chruminka - ty tiež čakáš dvojičky??? Kedy máš presný termín?

taella
6. júl 2009

agathe , keď si klikneš na chruminkinu fotku , tak sa ti zobrazí je profil a zistíš , kedy čaká dvojičky 😉

aj ty si môžeš urobiť svoj profil v nastaveniach .

mauzos , chlapcom všetko najlepšie k 3. mesiacom 🙂

katka.ott
6. júl 2009

ahojte, po dlhej dobe sa hlasim.

my letujeme v dobsienej - som u rodicov, neskutocna pomoc. kazdy den mam navarane (ak nie, tak ma MM zoberie do nejakej restiky), male mi nakrmia, prebalit ich musim sama, ale to nevadi, chodia s nimi na vychadzky, rozpravaju, .... uzivam si prazdniny 😀
len keby kazdy den neprsalo

idem vas trochu precitat, ze co nove 😉

agathe8
6. júl 2009

taella - ja som si to nevšimla. Som nejak mimo z toho tepla. Ale ďakujem, idem skusiť urobiť ten moj profil či mi to pojde. 😀

katka.ott
6. júl 2009

agathe, ja som vydrzala do 38+6 bez akychkolvek tazkosti. porod dosiel spontanne a skoncilo to CS. takze pokial by nenastali ziadne komplikacie, tak nie je sa coho obavat 😉

martiinka, tak skvelo ste to zvladli? my uz planujeme buducorocnu dovolenku - asi balaton alebo bulharsko.

mauzi, chlapcom vsetko naj k 3 mesiacom 😵

pipi, super vyletik

vitam nove dvojtehulky a dotiahnite to do co najvyssieho tt 😀

agathe8
6. júl 2009

taella - tak som to zvládla s tým profilom 😀. ďakujem.

katka.ott - no ja sa snažím aby tie komplikácie ma obchádzali a zatial sa cítim fajn. Len zakaždým keď idem na poradňu sa ma doktorka pýta, že či nechcem zašiť a ja pokiaľ sa neotváram nezašijeme. Inak si niekedy - teda dosť často cítim ako keby ani brucho nemala nie ešte dvoch mrňusov vo vnutri. Tak mi je dobre. Doktorka mi oznámila, že mám rátať s cisárskym, nakoľko som drobná a chudá. A aké veľké detičky si mala ty keď sa narodili? Aj si kojila?

katka.ott
6. júl 2009

agi, este kojim, ale od zaciatku dokrmujeme. male mali Danieli 2720g a Terezi 2950g. obe 48cm

katka.ott
6. júl 2009

a mna sa dr stale vypytovakl, ze kedy pojdem lezat. strasil ma od zaciatku marca a doma som ostala do 27. marca 😀
a to som este stihla zariadit detsku izbu 😀

chruminka
6. júl 2009

agathe citam ze ti baby uz poradili takze si si urcite precitala ze termin mam 5.11.09 akurat na nase osme vyrocie 😀 ,ale myslim si ze sa krpci narodia este v oktobri bola by sranda keby sa narodili na narodky mojho ocina,no vsak uvidime.....a inac sa ako citis?
Ja mavam take tlaky v bruchu akoby som tam mala kamene,neviem ci je to to tvrdnutie ale uz si preventivne davam magnezium,alebo sa mi mozno natahuju svaly.Poradnu mam az o 2tt tak som zvedava co povie doki.
Inac mam energie za troch 😀

katka.ott
6. júl 2009

jajaj - energia ta bola super 😀 . normalne som vyhladavala robotu 😎 😀

katka.ott
6. júl 2009

no, idem si pripravit veci na kupanie. do 9 mam o program postarane.
tak sa zatial majte, hadam tu niekedy zabludim 😵

agathe8
6. júl 2009

chruminka - ja sa cítim super. Teda zatiaľ a dufam, že to tak aj ostane. Keď som doktorke povedala, že sa skvelo cítim tak povedala, že to povie máloktorá mamička. len keby také tepla neboli. A to si eštelen užiejeme ten jul a august. Sa máme na čo tešiť. Aj ja rátam, že pojdem nejak v októbri. Som povedala, že aspoň do 13. 10 musíme vydržať. 😀 Ja som mala také pocity zvláštne keď som sedela a postavila som sa, jeden ten ťažší beťár bol dole a po celej dĺžke ale už sa konečne posunul na pravu stranu a druhý je na ľavej tak je to super. Ja pijem Magnesiu vodu. A ako často chodíš na poradňu?? Ja od začiatku chodila každé 3 týždne a teraz každé 2 týždne.

chruminka
6. júl 2009

agathe tak to bude asi tym ako su ulozeny lebo oni sa stale drzia spolu a jeden je dost dole aj ked ja mam pocit ze sa premiestnuju, vsak este kym maju miesto tak mozu,vsak v piatok ideme na 3D tak som zvedava ako tam zasa budu...lebo ten mensi co sa nechce ukazat tak ten sa schovava za toho teda tu (to uz vieme ze je babulka ) väcsiu.
Super ze vy uz viete co budete mat u oboch.
Aj ja sa citim super,poradnu mavam tak nejako hoci jako....zacala som sice chodit do rizikovej poradne,ale zda sa ze to tam dako flakaju,tiez mavam rozmedzie 3-4tt a pocula som ze pri dvojickach by malo byt 2tt.Ale to bude asi aj letom a dovolenkami.
tak si drzme palce nech to dotiahneme aspon do polovice oktobra az nie do konca 😉

agathe8
6. júl 2009

No keby sme to vydržali do konca tak to by bolo super. Všetko by bolo ok. 😵 Boli by sme pyšné na seba a na deti ako sme to zvládli. A ešte by bolo lepšie keby nastupime do nemocnice až na porod, že skor nie. Tak u jednoho babatka už viete, že to bude dievča. To je super, ešte nech sa ukáže druhé. Ale to si s vami asi hrá. 😀 Mne na tom 3D sone hneď povedal čo to bude. Tam to bude isto vidieť. Ideš 1x na to 3D sono?? Mne nahral na dvd 32 minut ale tam to najskor normálnym sono robil a potom mi to prepínal na to 3D a sme sa smiali lebo ten jeden kopal druhého do tváričky a on bol kludný, ako jemu to vobec nevadilo a ukazoval nam ručičku, a ako sa chytá za uško. Krásny pohlad. teraz by som chcela ísť okolo 26-27 týždňa na to 3D sono ako sme sa zmenili.

dracik1
6. júl 2009

caute baby, chruminka, je to dost mozne, ze sa tvoje dvojicky narodia na narodky tvojho otca, mne sa stalo to iste, termin som mala 21.7. a deti sa narodili 26.6. - na narodeniny mojho otca 😀

dracik1
6. júl 2009

cau pipi, pozerala som foto z vyletu, hanca bola super.....aj my sme teraz dost rozcestovani - v sobotu ideme zasa ku svokrovcom na 3 tyzdne do kremnice, potom v auguste, ak budes v Ba, mohli by sme dat stretko, ale take aby sa decka aj pohrali - mame super letisko- polka obyvacky su penove puzle 😀

ako sa mate? u nas Jakubko sa dnes rozchodil sam, urobi 5-6 krokov a tresne, Jurko vie ovela lepsie chodit, ale furt sa potrebuje nieco pridrzat, on je moj strachoprdinko 😀 , vsetko je tata, mama, baba, dokonca mi Jurko dnes sam od seba ukazal 2 pipinky/ rozumej sliepocky/ v knizke a potom aj tretiu a dnes sa naucil ako robi prasiatko 😀

vranka4
6. júl 2009

Ahojte nové dvojtehuľky 🙂 ,ani sa nenazdáte a už budete robiť albumčeky do MK 🙂 ,prajem vám bezproblémové tehotenstvo,nech sa drobčekom v brušku darí 🙂

mauzos
7. júl 2009

Ahojte 🙂

vitam nove tehulky 😵

Martinka, Pipka kraaasne fotky ...

Katka ahoooj, co sa neukazes castejsie, hlavne teraz ked mas taky dokonaly babysitting? Aj ja ceeem ...

Dakujeme za gratulacie, patricne sme to oslavili sampusom a mali dostali kocik 😀 😀 uz treti 😲 Potom hodim foto, momentalne ranajkujeme, malym sa dnes nejak nechcelo vstavat 😝

ajka72
7. júl 2009

mauzos dodatočne všetko naj chlapcom k 3 mesiačikom, my sme mali 22m 😵

mauzos
7. júl 2009

ajka dakujeme, aj Vam vsetko dobre 🙂