Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ell
16. okt 2009

eviska vsak to je jedine coho sa bojim - toho predcasneho porodu 😒 kazdopadne ale dufam, ze vsetko bude ok a budeme bojovat do maxima 🙂

katka.ott
16. okt 2009

Ahojte, uz sme DOMA 🙂

Terezi ma este bulvu na hlave, ale vsetko ok. a Danieli taaaaaaaaaaak vyrastla 🙂

deny32
16. okt 2009

Ell, hlavne ssa nestresuj tym predcasnym porodom, ten je este veeeelmi daleko.. 🙂)) este si ho nebodaj privolas.. hlavne bud v pohode, citaj si o tehulkovani, ako sa babätka vyvijaju... klud a pohoda, nohy hore 🙂 Ako Katrin pisala, je nas tu vaicero, kazda obcas stresujeme, ale je to ok.. a forum je na to, aby sme si navzajom radili a podrzali sa... 🙂 Na zaciatku som zavidela tym, ktoe boli o niekolko tyzdnov predo mnou a teraz uz je 19-ty a ani neviem ako..

Katka, super ze ste uz doma a hlavne vsetci spolu... ta bulva zmizne a bude ok... 🙂

ell
16. okt 2009

deny dakujem 🙂 posnazim sa o non-stop usmev a hned to bude dobre 🙂 zatial je vsetko ok, srdiecka biju a fazulky su ok 😵 😵 😵

deny32
16. okt 2009

no vidis, len tak dalej.... potom uz bud evidiet rucicky, nozicky,... 😀

katrinb
16. okt 2009

no ako citam - ja som asi sama co cakam jednovajene......a mirinda...len ta tu dlho nebola.......a mamicky, co matč abbatka mate vsetky dvojvajecne...ja by som tiez rada vedela, ci si ich budem mylit.... 😉

ell
16. okt 2009

deny mam ist zase na kontrolu o tyzden a potom uz idem k inemu dr tak som zvedava 😉 ale na rucicky a nozicky si este pockam 😀
katrinb podla mna ty ich budes poznat ale ostatni nie 😉

pipka
16. okt 2009

minkak veeelika gratulacia k babulkaaam, vela mliecka a zdravicka vam zelame 😵

ajojte aj vsetky ostatne, nejako v poslednej dobe nestiham 😒 hanula stale nechce spavat, stale riesime place a tak...tak moje nocne pokecy su zatial v nedohladne 🙄 uz sme skusali mozne aj nemozne...ale doki povedala, ze len docasna prilisna fixacia na mamu, ze treba vydrzat 😅 tak drziiiim 🙄 uz nech ju to prejde a nech je to zase to babatenko, co sme vecer dali spat a rano sa zobudilo 😅

dracik, vitaj 😉 no to ste teda dost drahe bundy kupili 😒 a este dvojmo, uff. Mne sa podarilo zohnat kraaasnu supravu oteplovaky a bunda za 25€ a nove..na babybazare 🙂 tak som ju hned do toho navliekla a tesim sa, kedy uz bude sneh 😀 a dalsiu bundicku zimnu mame za 5€, naadhernuu,uplne jak nova vypada, mam asi stastie na vymaknutie dobreho inzeratu...a hlavne nepotrebujem dve...to je fakt 😒 😅

zofa
16. okt 2009

Katrinb ja som tu s jednovajecnymi dievcatkami 😉 Az na to, ze tie moje uz budu mat 8mesiacov. Podla mna si ich nebudes mylit uz po par dnoch po porode, teda ja aj od zadu viem ktora je ktora 😉 Len sme im dali obom mena na T a tie sa nam niekedy miesaju 😀 😝
Ell ja som rodila v 34tt+5dni. A teraz su z nich uz velke slecny. Sice v 8mes. vazia len 6kg, ale inak je vsetko ok.
Lezu, same si sadkaju, kazde rano urobia potrebu do nocnika(len rano 😒 ) a vcera sa zacali stavat v postielkach. Takze ziadny problem, klop-klop. Su ovela sikovnejsie ako niektore deti v ich veku, co boli narodena na termin. Nicoho sa neobavaj, len si uzivaj tehotenstvo 😉

ell
16. okt 2009

zofa gratulujem k babatkam a super ze je vsetko ok 🙂 no a samozrejme diky za pekne slova 🙂

vranka4
16. okt 2009

ahojte 🙂 ,pipka,neboj sa, raz dospíš toto nespavé obdobie Hanulkine 😀 😀 ,ja mám 3 známe,ktoré majú detičky okolo roka a tiež majú takéto hrozné obdobie s nočným spánkom 😖 ,čím to bude?treba len vydržať,raz sa to zmení k lepšiemu,tak ešte drrrrržžžžž 😉
zofa,tie tvoje bambuľky sú veeeľké šikuľky 🙂 ,nie je to pravda,že dvojičky a hlavne predčasne narodené musia zaostávať vo vývoji,veľakrát predbehnú svojich rovesníkov,naši tiež pohybovo boli veľmi šikovní,liezli po štyroch 7-mes,Marek začal chodiť už ako 10-mes.,Ivka týždeň pred rokom,ale tiež sme boli takí drobnejší,ale hlavne ,že zdraví 🙂

ell
16. okt 2009

vranka juuuj to sa dobre cita super a gratulujem k sikovnym detickam 🙂 hlavne nech sa teraz malinke maju dobre u mna a ostatne uz bude 😉

zofa
16. okt 2009

Vranka mna strasili, ze s predcasne narodenymi dvojickami je vela problemov a kedze som nikoho s dvojickami nepoznala, tak som sa obavala. No nie je to pravda, ako hovoris, velakrat predbehnu svojich rovesnikov co boli narod. na termin. Sama som prekvapena ake su sikovne na svoj vek.
Kocky ja som sa vam min.tyz. pohasterila v detskom klube s jednou maminou. Strcila mojim babulam cokoladovy keks, skoro som z koze vyskocila 🤐 A ked som im ho zobrala a peknej jej povedala, ze si neprajem aby mojim detom davala cokoladove kekse a ani ziadne ina, tak na mna vyskocila, ze som posadnuta vlastnymi detmi , ze v ich veku (budu mat 8 mes.) ona uz davala svojim detom kupene rybie prsty s hranolkami😠 Skoro ma porazilo.
Tak ja ich doma pekne zdravo stravujem, zeleninka, ovocie, kuracie maso a ona, ze som posadnuta len preto, ze im nedovolim jest cokoladovy keks 🤐 🙄 Povedzte mi, ze som neni ja divla ale ona.

ell
16. okt 2009

zofa vsak to ze ja tiez nikoho nepoznam...ale vlastne poznam - vas vsetky a to je super 😉 😉 😉 😉

zofa
16. okt 2009

Ell kde v zahranici si, ked sa smiem spytat?
Pipka Hanulka je nadherska v tom obleceni 😉

vranka4
16. okt 2009

zofa,tá maminka bola asi z inej planéty 😀 😀 😀 ,tiež poznám pár maminiek,ktoré dávali polročným deťom takéto maškrty 😕 😕 ,dokonca aj párky a halušky,a celé šťastné sa chválili ako pekne to spapkali 😖 ,...a potom sa čudujeme koľko všelijakých alergií majú deti 😖

vranka4
16. okt 2009

pipka,krásna je tá kombinéza 😕 😕 ,aj to dievčatko ,čo je v nej 😀 😀

zofa
16. okt 2009

No super, parky a halusky a ked budu mat 10mes., tak uz budu jest rezne 😠 Ja to nechapem, asi som divna ale ved skodia vlastnym detom, to ich netrapi? Ale ja som posadnuta,takze to asi ani nepochopim 😀 A to len preto, ze nechcem dat svojim detom keks, co je cely obliaty cokoladou 😅 🙄

deny32
16. okt 2009

Zofa, urcite nie Ty si vadna, niekde inde sa stala chyba.. tak ako pisala Vranka, niektore mamicky davaju detom skoro rozne blbosti a potom sa cuduju... jedna moja znama davala synovi zemiaky, ked mal styri mesiace... teraz ma 3 roky a nadvahu cca 10KG !!! ked to takto pojde dalej nechcem vediet, uz teraz nevladze behat s inymi detmi... Rybie prsty a hranolky su zataz aj pre zaludok dospeleho cloveka, a nie este pre male deticky, ktore tolko oleja z vyprazania nevedia stravit a to nehocvorim o tom, co vsetko v niektorych rybich prstoch je... socialku na nu podla mojho nazoru... 😠
Nedivim sa Tvojej reakcii, ja by som asi reagovala ovela prudsie. Sama vidis, ze tvoj pristup a strava ma na Tvoje dievcatka dobry vplyv, su sikulky... 🙂))
.... sorry, som sa nejako rozohnila... take cosi na mna, co som zastanca zdravej stravy, je silna kaffe.....ale to je len moj nazor, kazdy ma narok na vlastny...

ell
16. okt 2009

zofa som v belgicku 😉

zofa
16. okt 2009

Deny ale ja som zostala ta blba lebo vsetky mamicky na mna hladeli ako keby som prave spadla z oblakov 😒 Pre nich to bol len coko.keks ale pre mna to bolo nieco, co do detskych ruk nepatri.Ja som gula a cely zivot som na dietach a prave preto chcem pre moje babule len to najlepsie, no niektori ludia maju pocit, ze som posadnuta a oberam ich o to najlepsie. A este nazabudla dodat, ze ona by mojim dietatom teda nechcela byt 😠 Neviem co tym chcela povedat. Ale len preto, ze sa snazim svojim detom dat to najlepsie som podla niektorych posadnuta, no je mi to jedno lebo vidim, ze som neni jedina s takymto nazorom.

zofa
16. okt 2009

Ell skoda ja som v UK. Bolo by super keby tu bola daka mamina dvojok alebo dvojtehulka( teda myslim v UK), no mam smolu.

deny32
16. okt 2009

Zofa, si v UK? Neber spravanie Tvojho okolia ako standard, mas vlastny rozum a nazory a za nimi si stoj.. cudujem sa tym mamickam, ved aj media su plne odporucani zdravej stravy, hlavne u malych deticiek, kedy sa formuju navyky na cely zivot... cokolada je silny alergn, obsahuje navykove latky, a pochybujem, ze na tych keksoch bola nejaka kvalitna.. ber to tak, ze im tam robis osvetu... 🙂)) namiesto cokolady bananik, maju sladke a este k tomu aj vitaminky.. cokoladu sa este napapaju... 🙂)) inac, ja tiez cely zivot bojujem s nadvahou, mala som problemy s travenim a pod., a prave zmena stravovania pohohla nielen mne, ale aj manzelovi.. a to nespominam jej vplyv na imunitu, co ocenis neskor...

deny32
16. okt 2009

Zofa, UK a stravovanie... no comment... stacil mi pohlad na niektorych v Grecku.... Fish&Chips zaklad stravy a potom sa divia....

eviska83
16. okt 2009

zofi- tak to niesi sama komu taketo veci a reci vadia- proste ked viem co nieje dobre a vhodne pre moje dieta tak mu to nedam a hotovo a podla toho nech sa sprava aj okolie.Nas Andrej ked isiel do skolky (mel 11mes.) tak som spisala cely zoznam co mu nesmu davat- nastastie to respektovali 🙂 🙂 aj ked na mna divne pozerali ale mne to bolo jedno.
A ja nestacim??? 😀 😀
Pipka- Hanulka ako vzdy fesanda velka- len vydrz ono sa to ustali 😉

pipka
17. okt 2009

dakujem babulky 😉 ....držííííím 😅 snad vydrzim az do konca 😀 ...ak nezaspim 😀

mauzos
17. okt 2009

pipka ako? este drzis? 😀 😀

pipka
17. okt 2009

staaale drzim 😅 momentalne spinka...ona vzdy prvu hodku haja...a potom to zacne 😅 a do jedenastej...aj do polnoci niekedy to skusa...a vrieska, jaciiii, tak uz to neriesime, vezmem ju hore a potom ide spat az s nami 😒 inak sa to nedalo...a dufam, ze pride den, ked sama od seba prespi zase celu noc.

mauzos
17. okt 2009

este stale jej idu tie zubky, alebo to uz je nieco ine? ☹

pipka
17. okt 2009

podla mna to so zubkami nema nic spolocne 😒 jedna stvorka je uz vonku a dalsia uz uz...ale ona akonahle prekona prah spalne je uplne ina...jej sa proste nechce spat, alebo neda spat...co ja viem... ☹ vzdy pospi len od osmej do deviatej + - a potom zacne vymyslat...ale do postele ani za ten svet 😠 🙄 uz sme skusili mozne aj nemozne, ale nic nezabera ☹

aj dnes od stvrt na desat kukuckovala a zaspala az o pol jedenastej 🙄