Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

fedra
17. okt 2009

ell ... ja som sa tiez hrozne bala predcasneho porodu, a nakoniec som rodila planovanou sekciou na konci 39tt a drobcekovia mali cez 3 kg ... sice som sa uz nevladala ani pohnut, ale bolo to vsetko fajn ... uvidis, ze to potiahnes aj ty 😉

pipka
17. okt 2009

fedri vitaaaj, 😉 no krasne vam tie vase blsky rastuuuuuu, uteseni su 😵 matusko hotovy manekyn 😎 a dorotka modelka 🙂

deny32
17. okt 2009

Fedra, krasne deticky.. dorotka ma nadherne ciapocky 🙂

ell
18. okt 2009

Fedra to je skvele, gratulujem k detickam. 😉 taketo spravysa super citaju 😀 diky za povzbudenie 🙂 teraz najma nch su malicke fazulky v poriadku lebo cesta pred nami je este dlha 😅

ajka72
18. okt 2009

pipka ja som s dvojkami mala podobný problém ako ty, po 1 roku veľmi neradi zaspávali vo svojich postielkach, a v noci sa budili s veľkým plačom keď som prišla ku ním tak s plačom naťahovali ručky ku mne tak som ich vzala ku nám do manžl. postele a v sekunde kľudne spali až do rána, najprv mi to robila Natálka tak som s ňou mesiac bojovala že som sa snažila dať ju naspať do postielky ale keď to začala robiť aj Lenka tak som to vzdala lebo to by som ani nemusela ísť večer spať, a byť kvoli nim celu noc hore, takže som to riešila tak že asi od 15 mesiacov už zaspávali u nás v manž. posteli a pekne bez plaču prespali celú noc, takto sme spali do 2 rokov a potom veľmi pekne prešli na veľké postele a spia na nich bez problémov doteraz, ja som o tomto nočnom budení detičiek po roku veľa čítala jednak sa im môže niečo zle snívať, spracovavaju veľa zážitkov a objavov z dňa a jednak chcu byť pri mame a mať taký pocit istoty každá mamina to rieši inak ale ja som už nevládala ku ním vstávať na striedačku tíšenie nezaberalo jedine spanie v našich posteliach takže pre kľud moj a hlavne babuliek som to takto poriešila a postielky som v podstate od 15 mesiacov zrušila a teraz je už pokoj a krásne spia vo veľkých posteliach, tak neviem či som ti pomohla alel aspoň vieš že to že vám hanka nespí nie je len váš problém ale vačšiny bábatiek v jej veku a je už len na tebe ako to budeš riešiť držím prsty 😉

pipka
18. okt 2009

ajka, no tak u nas je to tak, ze ona sa na pocudovanie vecer normalne vypyta do svojej postielky 😅 mi len ukaze ze tam ha ha...a ked dopije mliecko bez slovka ju tam ulozim a zaspinka...lenze spi max hodinu a potom to zacne 😒 trucy a vrieskanie, az kym ju nevyberieme, ale nepomoze hned ju dat do manzelskej, to sme skusili ako prve 🤐 , ona proste chce ist k nam do obyvky, lebo ja som s nou lezala aj hodinu v spalni, sa mi zdalo, ze uz total tvrdo spi a akonahle som sa zdvihla, tak okamzite hlava hore a uz rev, ze idem prec ☹ tak som to uz prestala riesit a vezmeme ju na hodku do obyvky a akonahle si zacne zulit ocka, tak s nou zase idem do spalne a ulozime ju uz k nam do velkej postele, a ked zaspi...tak ak nezaspim aj ja, tak sa este vykradnem k telke 😅
dnes sa mi napr. podarilo ju o pol jedenastej uspat, a ked sme isli spat my o polnoci, tak sme ju preniesli do jej postielky a spala tam az do pol siedmej do rana 😉 a po rannom mliecku schrupla s nami este do pol deviatej 😉

ale vzdy to tak nie je...vacsinou sa po preneseni zobudi, tak to nesilim a tlacime sa s nou az do rana 🙄 😝 😀

mne hlavne vadi to, ze sa stale budi s placom ☹ preco? Ved cele dni je stale vysmiata ako leco...a nic zle sa jej nikdy nestalo...zeby sa jej nieco snivalo? 😕 😖

deny32
18. okt 2009

Ahojte, idete niektora na vystavu dvojkocikov do Brna? Ja som uz rezervovala ubytko som zvedava, ci tam niektoru stretnem.. 😉

ajka72
18. okt 2009

pipka poslala som ti IP, inak detičky v tomto veku objavuju nove veci, maju množstvo nových podnetov ktoré cez noc spracovavaju a niekedy aj s plačom, to neznamená že by neboli šťastné len to je ich sposob ako toto spracovavaju, u nás to bolo medzi 1.a 2, rokom dosť časté preto som aj riešila to tak že dievčatá spali s nami treba toto obdobie nejako prežiť najsť si systém ktorý bude najlepšie vyhovovať tebe a maličkej a pri ňom ostať, musí cítiť že tu ma mamu, tatu, teda mať pocit istoty tiež píšeš že pri vás pekne spinka tak to tak nechaj a teš sa že v noci môžeš spať s maličkou cítiť ju pri sebe to že sa trošku potlačíte kvoli tomuto pocitu obetuješ a hlavne pre pocit že maličká kľaudne spinká, inak aj ja som zo začiatku keď zaspali v našej posteli ich prenášala do ich, ale často sa potom budili tak som to už neriešila a nechala ich s nami a dnes si uvedomili že mať svoju veľku posteľ je fajn 😉

gajana1
18. okt 2009

Ahojte ja vas väčšinou len čitam
chcem sa spytať kedy vam DR. povedal pohlavie?

deny32
18. okt 2009

Gajana, mne povedal v 18tom... ale niektorym babam aj skor 🙂

katrinb
18. okt 2009

Ahojte baby, ja mam otazocku - vcera som mala take pichanie...zospodu (ne v podbrusku...ale ako je posva a niekedy ma pichalo az ku kostrci - ale to len tak cezomna preslo, ta bolest)......take zvlastne, doteraz som nic take necitila. Dnes mam take jemne bolesti v podbrusku...nie vzdy, len sem-tam.-...ale toto je urcite maternica, ktora sa zvacsuje..... Len to vcerajsie pichanie ma vystrasilo.....nemali ste niektora nahodoou nieco podobne? Povedzte mi, ze to nic nie je..... Svagrina ma vystrasila, ze ci sa neotvaram...ale myslite, ze zena to citi, ak sa jej otvara krcok? Ja som prvorodicka...cize absolsutne neviem...? Prosim napiste mi vase nazory...

ajka72
18. okt 2009

katrinb podľa mňa sa ti rozťahuje panva telo sa pomaličky pripravuje na porod ale nechcem ťa strašiť že by bol teraz to je len postupná priprava tvojho tela hlavne nepanikar 😉

katrinb
18. okt 2009

oki ajka, budem kludnejsia

lalupa
18. okt 2009

pipka, ja si myslim,ze sa boji, moja druha baba nieco podobne, nastastie zvladatelne, musi mat svetielko...spinka v postielke, niekedy celu noc krasne, inokedy sa par krat prebudi a zavrieska, no ked ju objimem,tak citim,ako sa spusta a vlastne spinka, takze aj zle snicky, niekedy prdiky, zvrieskne a pukne si a je klud...
vravi sa,ze deti vidia duchov 😕 , moja si aj casto opakuje,ze bojim bojim, spomenie bubaka a je to tam ☹ ...
ktovie, co hanka 😕

mauzos
18. okt 2009

lalupa nestras s duchmi 😲

lalupa
18. okt 2009

ja viem,ale mne uz vselico napada,ked mi mala vrieska a ako tehu som si citala taku temu tu na konovi a potom mi dost lepilo 😀

deny32
18. okt 2009

Katrin, mne tiez mala take "vystrelujuce" bolesti, ale tie boli od kostce smerom do lavej nohy... bolo to ako elektricke krce, vsetko mi tam strplo... vraj je to bolest z roztahujucej sa panvy....
Mauzi, Teba tusim boli klby,vsak? Asi sa ta bolest prejavuje u kazdej inak...

deny32
18. okt 2009

Baby, v ktorom tyzdni ste boli na testy cukru? Ja mam ist po 20-tom, nie je to skoro?

lalupa
18. okt 2009

deny,ja som bolo az niekedy okolo tusim 26??? pamatam,ze sa riadne zlostili a priserne ma od hladu kopali male, som skoro revala,ze ich tryznim kvoli hovadinam 😕

deny32
18. okt 2009

no ved to ma zaraza.... ja tak dlho hladna nevydrziiiiiiiiim ☹ a smadna... ☹ ☹ ☹

pipka
18. okt 2009

lalupka...nestras ☹ snad nie...lebo akonahle som tam, tak sa skeriii..a ked ju vezmem do obyvky uuuplna vyhra 😅 😀 ale uz sme nasli ako-taky system...od osmej haja do deviatej, potom ked zacne plakat, tak ju vezmeme a po hodinke je zase tak unavena, ze si s nou lahnem do nasej postele a ked zaspi tak ju prenasame do postielky...a zatial uz tri dni ok 😉

deny, ja som bola na cukor tusim v 24tt, ale presne si to uz nepamatam 😒 ale uz som mala male brusko 😵

deny32
18. okt 2009

Pipka, tak v 24tt uz bude moje brusko riadne, a nie male.. teraz sa nejako rozrastli 😵 😵 😵
Ja sa len bojim toho hladu... mne sa vtedy toci hlava... ja hned ked otvorim oci myslim na ranajky a v noci vypijem velky pohar dzusu s vodou... to bude utrpenie... ☹

Hanulka ma krasnu tu kombinezu, je v nej teda riadna kocka... 😉 este lyze alebo sane a moze ist do snehu.. 🙂

zukrik
19. okt 2009

Ahojte kočky 🙂
Neviete niekto,čo je s Chruminkou?

evka76
19. okt 2009

kocky mam problem... nevmestim sa s kociarom do vytahu... teda mi ho musi manza zniest dolu a az voku poskladat... aky kociar vlezie do vytahu petrzalskeho???? ☹

ell
19. okt 2009

Ahojte skusene 2tehulky a 2maminy 🙂 viete mi povedat, ze kedy asi vam zacalo rast brusko, resp. kedy to na vas zacalo byt vidno tak, ze si to vsimlo okolie 😀 diky!

katrinb
19. okt 2009

ell - mne brusko zacalo rast uz v 2 mesiaci - ale to som videla len ja...a moje rifle, do ktorych som sa uz nezapla.... a ostatni si to zacali vsimat teiz rozne....zaviselo najma od toho, co som mala oblecene...ale teda brusko vykukalo v cca 4 mesiaci....to si vsimli vsetci uz

murkaa
19. okt 2009

Deny ja sa chystam na tu vystavu do Brna. Som z BA tak ja to zvladnem odskocenim. Samozrejme, ze nejdem sama, ale manzel robi akurat 24. Tak som nahovorila svagrinu. Oni bezne chodia nakupovat do Brna, tak to tam pozna. No mam vytipovane nejake kociky tak si ich chcem okuknut na zivo. Rozmyslala som aj nad Polskom, ale to je daleko a mne sa uz zle cestuje.
Brusko rastie podla mna velmi rychlo. Az mam napnutu kozu a mnohokrat ma az stipe co sa natahuje. Mastim si ju, ale je to hodne napnute. Hoci ludia mi hovoria, ze na tt a to, ze su tam dve babenka mam male brusko. Pravdou je, ze s takymto bruchom som prve dieta uz isla rodit. Tak to bude.

ell
19. okt 2009

Katrinb diky. Ja mam totizto pocit ze sa zacinam rozsirovat a mam problemy zapnut rifle....a tak som len chcela vediet, ci mi nahodou nesibe lebo sa mi zda ze mam trosku taky naznak bruska 😉 😀

mauzos
19. okt 2009

evi aky mas kocik? kocikaren nemate? My mame velmi maly vytah, nam do neho nevojde ani jednoickovy kocik 😠 Aj ked nerada, ale sme nuteni ho mat v kocikarni ☹

evka76
19. okt 2009

mauzos... praave, ze nemame... :(