Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

pipka
2. nov 2009

mauzi...no ukazem, ale uz sa neda denne, vacsinou su tu uz nove a nove dvojtehulky a zo starej partie to uz vsetko poodchadzalo do dvojickova...na par vynimiek...tak uz nakukam len obcas 😅 a s tebou mozem pokecat aj na FB 😉

zubadla stale nie su vonku 😠 ved ja stale hovorim, ze to strajkovanie nemalo vobec nic spolocne so zubkami...boh ho vie, kedy jej konecne vyjdu...stale sme na pocte 9 😅 🙄

julietka
3. nov 2009

logi aj ja som bola vcera v poradni a mam ist v stredu na glukozovy test, ale tuto stredu sa mi este nechce, pojdem az buducu, ale doki mi poradila, aby som to prezila ze si mam do tej vody vymackat jeden cely citron 🙂

tiez si si musela kupit v lekarni glukozu?

julietka
3. nov 2009

zukrik ja som uz davno uvazovala nad tym monitorom co spominas, ale si neviem predstavit ked to ma mimi uchytene na plienke ci ho to netlaci pod satami, ved tam bude mat chuda vyryty odtlacok 😕

katrinb
3. nov 2009

zukrirk...vies mi poslat link na ten monitor prosim?

loginka
3. nov 2009

juliet, aj mne to poradili 🙂 ano musela som si kupit
pipka a baby zo starej partie, kludne sa tu ukazte aj castejsie aspon nam poradite 😉

deny32
3. nov 2009

Ahojte, dnes sme boli na poradni.. dr. mi povedal, citujem: " je obdivuhodne, ake mate vsetky dobre vysledky, dobre to znasate a to este pri dvojickach a chodite do prace.. " 😵 😵 😵 ma neskutocne potesil 🙂 krcok ok, placenty tiez, deticky rovnake, pomeral hlavicky, bruska aj stehienka... moc tiez ok, tlak 110/80, krv ok, jedine som velmi minimalne anemicka.. takze mi ani nedaval ziadne vitaminy, mam pokracovat tak ako doteraz, kontrolna krv v 24tt... inac, podla neho som o jeden tyzden tehotna skor.. 🙂 jediny problem je infekcia, ale s tou teraz nebudeme nic robit...

Zukrik, paci sa mi ten monitor.. pozerala si aj "snuza" ? ten je lacnejsi.. 🙂

Julietka, tiez zbieram odvahu na tu glukozu... sa mi strasne nechce a este k tomu tam ist na 8:00... ved to vacsinou este spiiiim 😠

deny32
3. nov 2009

posielam link na monitory snuza ....

http://krasnebruska.sk/eshop/produkt/monitor-dy...

http://krasnebruska.sk/eshop/produkt/monitor-dy...

Inac, nasla som niekde na webe, ze positovna dovera prispieva na nejaky typ monitoru dychu, ak su obaj rodicia jej poistenci. Neviem preesne podrobnosti, mi sme inde, ale mozno niektorej z Vas sa to zide 🙂

zukrik
3. nov 2009

Ahojte
Deny ma predbehla,dnes len ležkám a oddychujem,mám pocit,že mám 100kg 😀 😀
Pozerala som aj snuzu,je to vlastne to isté 🙂 nám to prinesie kamoš z Anglicka,je to
tam ovela lacnejšie.
Deny tá glukoza je fajn,celkom mi to chutilo,ja milujem sladká a hlavne teraz 😀

Inak,ten monitor je vyrobený tak,že vôbec netlačí dietatko,toho sa nebojte.
Ale cena,čo je na Slovensku je strašná 😒 Možno treba skúsiť cez poisťovnu.

deny32
3. nov 2009

Zukrik, tiez ked som muzikovi povedala, cenu, tak vravel ze to najde v UK a objedname odtial, lebo tie ceny u nas su neskutocne 😠 😠 😠
ked nieco najdeme, tak sem dam link..

zukrik
3. nov 2009

Ok Deny,ja som z toho dosť prekvapená,lebo ozaj tu je velmi draho ☹
Mohla by si to táto naša vláda konečne uvedomiť 😠

Inak Deny,super,že babatka sú v poriadku,gratulujem a držkajte sa 🙂

loginka
3. nov 2009

deny, parada, len tak dalej 🙂
hod potom ten link, to co spominas je asi Union co nemame
zukrik drzte sa aj vy!!! ake mas velke babatka?

deny32
3. nov 2009

Dakujeme krasne 🙂
Loginka, urcite s tym prispevkom je dovera..vcera som to citala.. je to prispevok na kupu a nie zapozicanie 😉

loginka
3. nov 2009

aha a musia byt v Dovere obidvaja rodicia?

julietka
3. nov 2009

babule posielam vam linku na Doveru, su tam dve moznosti, jedno ze ste poistenci ale aj zapozicanie ked nie ste poistenci
http://vyhody.dovera.sk/10546

julietka
3. nov 2009

deny ten snuza monitor som kukala tiez, ale odradila ma ta cena. Zatial nam slubili znamy ze nam pozicaju, tak dufam ze nezmenia nazor 😉 lebo naozaj si neviem predstavit vycalovat dvakrat tkau sumu...
No co by sa stalo keby davali v obchodoch zlavy pre rodicov co cakaju dvojicky, ved vsetko kupujeme dvakrat takze stale maju z nas velky zisk... 🙄

deny32
3. nov 2009

Julietka, ono s tymi zlavami by to bolo pekne, ale je to asi nerealne 😒 skoda.. ved je uz celkom bezne, ze su mnozstevne zlavy...
Mna tiez ta cena riadne sokla.. beriem to aj tak, ze to potom predam... teda aspon dufam 😉

ell
4. nov 2009

Ahojte dievcata 😉 zase som nakukla k vam. Deny to je vyborne co ti dr povedal. gratulujem! Ja som akurat vcera bola na kontrole a vsetko je ok, malinke maju 2 cm a srdiecka krasne bili malinke sa tak hmyrili 😀

zukrik
4. nov 2009

Ahojte
Loginka,neviem aké sú velké teraz,ale pred 3tt.mali 1820g 2068g 😀
Dúfam,že dobre narástli,lebo podla kopancov majú teda dobrú silu 😀 😀
Deny.neboj určite ich potom predáme,lebo to je vec,ktorá fičí stále 😉

ajka72
4. nov 2009

zukrik moje babulky mali váhy pri narodení 1840g a 2020g v 38tt boli teda dosť drobunke ale sme ich vypiplali ale tým že boli donosené neboli ani také drobné v inkubatore takže hlavne potiahnúť čo najdlhšie 😉

zukrik
4. nov 2009

To máme potom celkom dobrú váhu nie? Určite pribrali,lebo
už ma tak bolí brucho na dotyk a hlavne ked sa skrúcajú 😀
Ja to ešte vydržím,ale neviem či moje klby.Hádam ano....

mauzos
4. nov 2009

Zukrik moj Tomi mal len 2050 a to som rodila v 39 tt, takze mate krasne vahy, neboj. Luki mal 2840.

julietka
4. nov 2009

ajka ved to ste mali pekne vahy, vsade citam ze dvojicky vacsinou nechavaju lekari max.do 38tt potom je uz riziko ze nebudu dostatocne vyzivovane lebo vraj placenta starne..no ale ked tu citam tak dvojkove maminky to nadherne tahaju 😵

zukrik aj vy mate krasne vahy 🙂 ty mas planovanu sekciu?

mauzi ved aj vy ste mali krasne vahy, ale to je normalka asi ze donosene dvojcatka maju nizsie porodne vahy, hlavne ze maju vsetko pekne vyvinute a su zdravucki ako buci 😉

chruminka
4. nov 2009

ahojte
vsak aj nase boli (este aj su) take malicke drobucke Alexia mala 2150g a Viktoria 2220g a obe 45cm a to som rodila na konci 38tt.
Naposledy ked ich vazili v piatok v poradni tak mala Alexia 2200g a Viktoria 2410g takze pekne priberaju ,vsak maju z coho kedze ich nekojim ale krmim Nutrilonom.

Zukrik tak sa nebojkaj tvoji chlapci budu oproti nasim jezibabulkam valibuci 😉.A kedy ides do nemocky?
Mne robil nakoniec CR Doc.Plank a som spokojna pekne sa to zahojilo ani rez nemam velky a babulky su v poriadku.

Ajka tak tvoje princeznicky boli este mensie ako nase a to som si myslela ze v 38tt sa mensie babetka uz ani nerodia ako nase jezibabulky 😅

eviska83
4. nov 2009

Ahojte,
Ja uz akosi stracam prehlad- nestiham 😉
pipka- som rada ze hanulka Ta uz necha si pospat 🙂
My sme boli na vazeni asi pred tyzdnom a uz mame :Adam 9.1kg a Eva 8.2kg- Eva ma 2 zubky dole a Adam 2 dole + skoro 3 hore a dalsi sa derie.
Ja sa k Vam drobuliatkam velmi nepridam- My sme mali Adam 3250g a Eva 2950g- rodila som v 38tt.
Ale hlavne nech su babetka zdravucke 😉 😉 😉

pipka
4. nov 2009

evi kraaasne vahy, no vidim, ze pomaly nas s vahami dobehnete 😎
my ideme buduci tyzden do poradne a aj na ockovanie, tak som sama zvedava kolko vazi, lebo doma ju dostat na vahu je nadludske umenie 😅 😀

loginka, ja kludne poradim...ale len s jednou nespratnickou mam skusenosti 😀
ale uz pracujeme na surodencovi, tak snad tentokrat nam uz tie dvojky vyjdu 😎 😎 😎

julietka
4. nov 2009

eviska, chruminka, ajka a vsetky mamulky
vy ste uzivali do koca tehu nejake prenatalne vitaminy?
ja viem ze uz som sa tu na to pytala, ale kedze teraz konkretne spominate tie porodne vahy tak ma to fakt zaujima, pretoze mne doki odporucila aby som nic neuzivala, lebo budeme velmi velki,ale ja v tom nevidim logiku ked bude aj tak sekcia
velmi rada by som vedela vas nazor, napiste prosim 🙂

julietka
4. nov 2009

pipka a surodenca skusate domacim snazenickom, alebo mate este mrazacikov? 🙂

julietka
4. nov 2009

chrumi kukla som tvoj albumik si pridavala fotecky, tie tvoje jezibabulky su take krasnucke 🙂 uz aby som aj ja tych nasich krpcov drzala v naruci..

babulky BA a okolie neviete mi nahodou poradit kde sa daju zohnat detske zimne rukavicky? som uz presla tolko obchodov a vsade maju len na vacsie deti ale na novorodencov iba tie tenucke aby sa neposkriabali..

elisa7
4. nov 2009

ahojte,tak ja zase po dllllhom case-nejako nestiham 😝 , mam strasne vela mliecka a tak si musim medzi kojeniami este aj odsavat- co mi zaberie dost vela casu a tak toho vela nenaspim- nemate nejake rady ako tvorbu mliecka trochu obmedzit? drobcom sa potom aj zle saje, vyteka im to kutikmi- na druhej strane krasne priberaju-ako dvojtyzdnovi vazia uz 3560 a 3420g (pri odchode z porodnice mali 2980 a 2960, takze za tyzden pribrali pol kila...)
chruminka aj minkak, mate krasne dievcatka 🙂ako zvladate prve dni?
aj ja som konecne pridala fotky mojich krasavcov 🙂

chruminka
4. nov 2009

eliska krasnucky su aj tvoji drobci teda "dropci " oproti tym nasim su valibuci.Ja mam zasa s mlieckom opacny problem mam ho prilis malo a tak papame Nutrilon a bolia nas z neho bruska a ja odsavam tych par kvapiek a som tiez z toho uz na nervy 😝
Inac to zvladame celkom dobre ,len vecery su trosicku tazsie kedze som po celodennom kolotoci totalne unavena a jezibabulky akurat na vecer ozivaju,ale noci su v celku ok klop klop klop 😕