Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ajka72
4. nov 2009

julietka poštovné je zanedbateľné myslím že by vyšlo na 0,5 alebo 0,6 eur ale naozaj nechám to na teba , mám foto aj na www.babybazar pod menom inzerenta babulky ak by si chcela nakuknúť

už som si spomenula aj ja som brala calibrum 😉

zukrik
5. nov 2009

Ahojte
Chrumi,možno pôjdem už dnes,alebo nabudúci týžden.Ten doc.Plank je velmi
milý,aj ja k nemu chodím.Prečo vlastne čakali až do konca 38tt.
Ak sa ti bude chcieť a budeš mať čas,prosím napíš mi do IP ako to
všetko prebiehalo dakujem 🙂
Poobede sa ozvem ako som dopadla.Idem na 12hod.

doublemamca
5. nov 2009

caute babule...ani vas nestiham vsetky citat,len tak velmi zbezne

chruminka - si na tom s mlieckom tak isto ako ja...ja som po tyzdni uplne vzdala odsavanie pre malych,bo to nestacilo ani pre jedneho...tiez papame nutrilon a drzime si uroven priberania cca 350g za tyzden kazdy,z nemocnice som ich brala po tyzdni a mali 2510 a 2350g a teraz po dalsich 3 tyzdnoch mame krasnych 3520g a 3350g...takze sa o babulky neboj, nutrilon je dobry..aj tie bruska za chvilku prejdu..len to chce trosku si na to zvyknut...nasi uz po dvoch tyzdnoch nemali problem s bolestami bruska..ale tiez som mala pocit,ze im nerobi dobre kombinacia materskeho s nutrilonom,tak som presla uplne na umelu...a kolko spapaju na jednu davku? mne uz po tyzdni pytali 60ml a chvilu na to 90ml..no proste hladosi 🙂 teraz uz obcas musim aj 120ml zarobit, hlavne po dlhsom spanku 🙂 tiez im obcas davam trosku fenikloveho cajiku, ked mam pocit,ze ich kruti..a hned sa im ulavi...tak skus 🙂

minkak ako? princezne posluchaju? pochval sa ty ako to zvladas aj s kojenim, bo myslim,ze krmenie z flase asi zaberie menej casu..teda neviem..ako rastiete?

a vobec, mate uz aj nejaky problem s babatkami? okrem zltacky este v nemocke sa mi maly cely vysypal, vraj nejaka alergia..asi na praci prasok...tak sme dostali kvapky a davam pozor na vsetky mozne alergeny..specialne pre neho pouzivam nutrilon HA..inak pre babulku normalny..

zukrik..krasny tyzden..este podrz chvilku a bude to super...drzim palceky,aby vsetko dobre dopadlo 😉

elisa7
5. nov 2009

dakujeme za rady 🙂 ja som skusala aj neodsavat, ale to mi hned zacali tvrdnut prsia a robit sa v nich hrcky a nechcem riskovat nejaky zapal...mne radili na tvorbu mlieka pit vela tekutin, caje Teekanne na kojenie, Vineu a bielkovinovu stravu a vysledok sa dostavil nadmerny 😉 , ale na druhej strane mam dva tyzdne po porode dole vsetkych tych pribratych 18 kil a pokracuje to dalej 🙂
deny, julietka, katrinb,to vsetko tak leti, ze sa ani nenazdate, a uz si ich budete mojkat aj vy....
zukrik, pekne si to dotiahla, to som zvedava na tie vahy...drzim palce 🙂

vranka4
5. nov 2009

ahojte,elisa,tie prvé týždne som aj ja mala veeeľa mlieka,normálne mi striekalo ako vodotrysk,musela som nosiť plienku v podprsenke,ale postupne sa to ustálilo,tvorba mlieka sa prispôsobila potrebám 🙂 ...hlavne,že máš mliečko a pekne drobce prospievajú 🙂

scarlette
5. nov 2009

elis ja uz mam tiez mensiu vahu pred tehotenstvom 🙂

loginka
5. nov 2009

ozaj kolko sa Vam podarilo pribrat? ja mam 13 kil teraz

scarlette
5. nov 2009

loginka ja som pribrala len 10 😉

loginka
5. nov 2009

cooo? si dobra

scarlette
5. nov 2009

no neviem ako by to dopadlo kebyze rodim v termine ale rodila som v 32tt 😀

nana77
5. nov 2009

logi, ja som pocas tehu pribrala 23kg! a to som sa vobec neprejedala... ale zadrziavala som dost vodu, ku koncu tehu som si uz nevedela nic obut 😅 , kazdopadne porodom mi odislo 17kg, a zyvsne isli tiez velmi rychlo dole, az som bola prekvapena.

chruminka
5. nov 2009

doublemamca no presne akoby som nase baby videla ked citam co pises,len ja im nemam zvysovat davku ale maju cez den jest v kratcsich intervaloch tj. 2-2,5h ale to nezvladame usta na flasu mi otvoria tak po troch hodinach inac ked skusam po 2,5h tak len vyse pol hodiny s nimi bojujeme a aj tak sa najedia az po 3h.
Ten cajik im davam aj ja ale tiez len obcas a Dr. mi poradila kvapky pre dojcata ze Espumisan L,proti kolike tak od vcera davam aj to,len neviem ci to zabera,lebo Alexia aj tak po kazdom jedle reve ako tur.
Ako si sa zbavila toho odsavania?Lebo ja uz na to nervy tiez nemam kazdu hodinu mi zacne tiect mlieko a ked osajem tak mozno 5ml.
Ale ked si to neodsajem a dam si podprdu z vlozkami tak ma zasa bolia prsia ako slak.Tak teraz neviem ako sa toho mlieka zbavit.
My ideme buduci tyzden v stredu na kramare na kontrolu tak som zvedava ako sme pribrali.

katrinb
5. nov 2009

elisa - klobuk dole, ze uz mas dole vsetky kila.....a ani si vela nepribrala...ako pozeram

ja som v 22 tt a mam + 9 kg.....nie je to vela? Trosku sa bojim..kvoli tym hlupym chorobam....aj ked sa citim vyborne.....a verim, ze nic nedostanem...ale predsa len clovek ma boja

doublemamca
5. nov 2009

mno ja som odsavala len tak 2-3x denne...vobec som nemala vela mlieka...ale zato som na jedno odsatie dala tak 30ml....a odislo to samo...teraz uz len obcas pod sprchou trosku vycickam pre istotu a je to v pohode..
inak aj mne povedali,aby som budila na krmenie kazde 2 hodky a vies co? kaslala som na to,bo len boli crobci zbytocne mrzuti...nechala som to na ich potreby...ked sa zobudili a pytali,vtedy som ich krmila...ked spali 4 hodiny,spali 4...ked 2 tak 2...proste ziadne nasilie .. a sami si po case pytali viac...a teraz krmime tak 6x za 24hodin..co je akurat...no a bala som sa ze nebudu priberat ak ich nebudem budit a tudle...krasne ideme hore raketovou rychlostou...takze som sa spolahla na stare babkovske rady,ze babatko potrebuje klud a spanok, aby sa dokazalo aj dobre napapat 🙂 a vysledok sa dostavil...takze nenahovaram ta na nic,ale moja skusenost mesacnej mamicky je zatial takato...
Alexia placka? ☹ a skusas ju dat odgrgnut aj medzi papanim? tak po polovicke davky? ja to tak robim,potom im aj lepsie smakuje..no proste som ich pozorovala a trosku aj experimentovala,aby som dosiahla zelany vysledok 😀 a klop klop klop zatial sa nam dari 🙂

lucila83
5. nov 2009

Ahojte.
Baby,ktore ste z KE a rodili ste v novej nemocnici,ktory lekar vas rodil?A je naozaj potrebne mat ho zazmluvneneho alebo to mozem nechat na toho,kto bude mat sluzbu?Co si myslite?

zukrik
5. nov 2009

Ahojte
Až teraz som sa dostala k PC,som ešte domka 🙂
Ale len do pondelka,mám sa hlásiť v pondelok ráno na príjem,
doc.mi povedal,že jeden drobec sa otočil tak,že nie je priečne,
ale opačným koncom 😒 takže má hlavičku hore a nožičky dolu ☹
Povedal,že to bude určite cisarak .
Ešte k tomu som sa začala otvárať,takže ma pustil domou s tým,
že budem doma ležať.Povedal,že uvidíme či krčok vydrží do 15.11
a ked áno,tak spraví sekciu.
Drobcov nemeral,len pozrel polohu,srdiečko a krčok.
Ešte sa ozvem cez víkend a potom niekoho poprosím aby vám dal vedieť
ako to prebieha dalej 😀

Maminky,super to zvládate 😀 😀 Držím palčeky a prajem vela zdravíčka.

loginka
5. nov 2009

zukrik, nevadi, ze bude cisarak, bude to istota, no tak este 10 dni, alebo aj skor, drzim palce aby si tie posledne dni zvladla a potom posles foteccky drobcov 🙂
maminky veru, obdiv
katrin, mas akurat 😉

zukrik
5. nov 2009

Loginka,ani nevieš ako sa teším na drobčekov 😀 😀
Verím,že bude všetko v poriadku a budú zdraví.
Aj tebe sa to už pekne kráti,strašne to ubehne po tom 20tt 🙂

mauzos
5. nov 2009

Chruminka to caste krmenie vam kazala Dr.? To sa velmi divim, ved UM sa nema davat castejsie ako 3 hodiny, lebo je tahsie stravitelne ako MM. Aj z toho ich mozu boliet bruska.

Lucila ja som rodila u Adama, bola som spokojna, ale oni su tam vsetci dobri. Ja som ho nemala zazmluvneneho, chodila som k nemu posledny mesiac na kontroly a dohodli sme sa, ze mi urobi sekciu v ramci jeho sluzby, aby som nemusela platit zazmluvnenie 😉

Zukrik drzim palce, aby si to do 15. vydrzala, kazdy tt je pre babatka k dobru 🙂

chruminka
5. nov 2009

mauzos ano takto mi to kazali este na kramaroch tam sme ich pchali ako husi striekackou az mi bolo z toho zle.
Ale teraz ich krmim flasou a vyjde to väcsinou kazde 3h ,buduci tyzden ideme na kramare na kontrolu tak este pockam dovtedy a potom uz aj ja kaslem na to budeme sa krmit podla potreby a nie podla hodin,je to pre mna strasne unavne.
Doublemamca dakujem za rady,ja som uz velmi zvedava kolko pribrali.A tiez im asi budem musiet zvysit davku lebo hlavne v noci lebo v noci im dako lepsie chuti

deny32
5. nov 2009

Eliza, krasne Ti idu dole tie kilka...
a Scarlette, pribrat len 10 kg.. waww.
Loginka, Katrin, ja mamm ku vcerajsiemu ranu hore 6,9 kg.. takze ani nei sedem.. 😀 😀 😀 sa utesujem 🙂
ale mam brutalne rozdiely.. posledby tt som pribrala 0,4 kfg a tyzden predtym 2,2 kg.. tak nechapem ze preco a ako.. sestricka v poradni povedala, ze to moze byt sposobene nalievanim sa a nie tukom, tak neberiem uz priberanie tak tragicky a nebudem stresovat ln pre kila... ved oni pojdu casom dole 😉 azda..

Maminky, krasne to zvladate.. 🙂)) Doublemamca, krasne Ti priberaju a super Ti to ide.. a to si mavala take sny a vidis, je to prave naopak.. 😉

Zukrik, krasne sa drzite.. 🙂

Lucila, ja tiez chcem ist do Novej, le ked si konecne vyberiem lekara, tak urcite sa s nim dohodnem vopred, ale ais tak ako Mauzi... este vaham medzi dvoma..

Mauzi, uvazujem prave nad Adamom.. 🙂

scarlette
5. nov 2009

deny len co viem najviac sa priberie prave v poslednych dvoch mesiacoch a to som ja uz nemala...

chruminka drzim palce na kontrolu, my ideme v pondelok na poradnu a v piatok mame kontrolu na antolskej v ambulancii pre rizikovych novorodencov tak uvidim ci este musim aj lieky detom dalej davat alebo uz nie, hlavne zelezo sa zle perie z plienok ked trosku nahodou odgrcnu...

deny32
5. nov 2009

Scarlette, ako ste boli dlho v nemocke? Kolko mali babulky ked sa narodili?

scarlette
5. nov 2009

deny isla som tam v 25tt+3 a rodila som v 31+3, cize presne 6tyzdnov, drobci mali 1380 a 1800g

mauzos
5. nov 2009

Deny ked budes rodit prirodzene, tak sa asi nedohodnes 😉 Ako mas vlastne ulozenych krpcov?

deny32
5. nov 2009

v utorok boli obaja hlavickami dole.. jedno sice trosku vyssie nad druhym, ale uz akoby sa ukladali.. ale to sa este urcite bude menit, teda myslim.... no njaradsej by som isla rodit klasicky, tak uvidime... re istotu posilujem panvove dno 😉

Scarlette, a co bolo pricinou skoreho porodu? otvarala si sa?

Tehulky, dnes som pocula nazor, ze najlepsia proti striam je vraj obycajna vazelina z lekarne.. nepocula ste o tom niektora?

scarlette
5. nov 2009

deny sla som tam kvoli tomu ze som sa otvarala, cize prisny kludovy rezim a infuzky, a zrazu mi ked som vstavala z postele ze mi treba cikat odtiekla voda...do dvoch hodin boli drobci na svete a ja som ich videla prvy krat ked mali tri dni, pri porode som ich len pocula a hned ich brali lekari ani mi ich neukazali, ale to som cakala kedze boli velmi mali

o tej vazeline som nepocula ale nieco na tom bude lebo vazelina dobre zvlacnuje pokozku

deny32
5. nov 2009

juuuj Scarlette, to mi je luto, ze si ich tak dlho nevidela.. asi by som sa uplakala, keby sa mi to stalo ☹ Myslim, ze aj Taella bola na tom podobne, chudatko..
Hlavne ze uj je teraz vsetko ok a pekne priberaju.. drzim palce nech to tak ide aj nadalej 😵 😵

S tou vazelinou si myslim aj ja.. asi kupim a budem striedat s kremom... 😀

minkak
5. nov 2009

Ahojte kocky 🙂
teeeda Vy sa prekonavate ,ale ste popisali normalne nestiham 😅 My sme bvoli dnes na prvej poradni-dnes mame 3 tyzdne 😵babulky krasne priberaju- Vierka o 380g a 3cm viac 😵 Sonicka o 470g a 2cm viac 😵
teeeeda doublemamca no vy inak priberate no supeeeeer 😵 my kojenie zvladame teda uplne super-neviem mne by sa zase veru nechcelo s flaskami behat nezde sa mi,ze by nam to dlho trvalo tak 5-7 minutiek a su napapkane 😵
inak vsetko v poriadku babulky su zlatunke vsetky 3 😵
tehulky drzkajte sa vsetky 😵 zukrik tak sa Ti to uz pekne blizi drzkaj sa 😵

zajkka
6. nov 2009

Baby,pozrite.Keby som nemala chlapcekov,tak ich beriem urcite.Za 3,50 jeden a su aj do sedacky aj do sportoveho,lebo su aj na zapnutie 😉 http://www.babybazar.sk/overaly-na-zimu-id20729...