Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
20. nov 2009

murkaa - no len pri jednovajecnych, ktore maju jednu placentu moze vzniknut syndrom TTS...co u dvojvajecnych je minimalna ak vobec nejaka moznost aby si babatka brali krv....preto nas trapi, ze mi s jednovajecnymi by sme mali byt asi predsa len viac sledovane...

Ale ak je vsetko ok...mne nevadi, ze chodim kazde 4-5 tt na kontrolu...ja sa citim vyborne (klop, klop).....len myslim na malinke, ci su rovnako velke...a to sa cez telefon neda s doktorkou konzultovat...to musim ist na UTG....

Ale som rada, ze sa mas OK....a drzkaj sa...uz si pred koncom...skoro 🙂

matelko1
20. nov 2009

veru my s jednovajec.by sme mali byt viac sledovane.ja som bola na 3D v KE v 24 tt a tam mali drobci,670,631g
doki povedal,ze je to ok,ze velky rozdiel tam nieje.
ja sa citim tiez fajn,sem-tam ma pichne v brusku,hlavne ked urobim prudsi pohyb.

diddi
20. nov 2009

caute buduce dvojmamicky....ak by ste mali zaujem o postielky,mam ich v mojich inzeratoch,alebo v "dvojickach"....su kvalitne,z masivu,vyrezavane,predavam ich spolu aj s matracom-zdravotny,kokos-molitan....ak mate zaujem,tak kuk na foto.Nase baby sa uz citia velkymi a nechcu spavat v postielkach 😒

zuzitka
20. nov 2009

ahojte

nemáte nejaké správy o zukrik? už má chlapčekov pri sebe? 😵 😵

deny32
20. nov 2009

Ahojte, ja sa dnes pokusam lezat, ale uz mi to lezie teda riadne na nervy a este ani obed nie je. ☹ uz nech je o tyzden neskor, nech viem, ako sa to dalej vyvija.. ta neistota je fakt hrozna..

katrinb
20. nov 2009

matelko - no ja som bola na morfologickom utg v 20tt to mali bambuly este len 294 a 290 g.....teraz by mali mat raz tolko...som taka zvedava, ci aj maju...no ale este musim pockat 9 dni a uvidim ich...dufam....

deny - no je to otrava s tym lezanim...zober si notebook na kolena...rychlejsie ti prejde cas

gajana1
20. nov 2009

Ahojte dvojtehulky a dvjmaminky
Chcem sa vás spytať ohľadom kočika aky mate alebo aky sa vám pači mne sa jeden pačil ale ten kvoli rozmerom nemôžem kupiť. Poradte prosím

katrinb
20. nov 2009

Ahoj gajana a vitaj...gratulko ku dvojickam

No ja som asi jedina mamina, ktora kupuje za sebou...ale mne sa hroooozne paci ABC DESIGN ZOOM

Skus mrknut. Ale viem, ze maminky uprednostnuju vedla seba, ze vidis babatka...ale ono aj ked lezia za sebou, tak ich vidis 😉

gajana1
20. nov 2009

katrinb dakujem
aj mne sa strašne pači ten ABC desing len manželovy nejako nie
mne sa pači Tako jumper duo ale ten je široky neprejde mi cez dvere ☹ už som bola pre neho rozhodnuta a teraz musim zhaňať nový

julietka
20. nov 2009

ahojki babulky 🙂

logi k tvojej otazke mas odpoved v IP 😉
baby tie vankuse su podla mna len dalsi obchodny tah...kamoska si ho kupila a vobec s nim nevedela kojit, bol jej na ostaru, rovnako dobre vam posluzi aj obycajny velky vankus a urcite nemate v domacnosti len jeden..ale to je len moj nazor, ze radsej kupim za tie peniazky nieco ine pre deticky

gajana mne sa tiez vlemi pacil tako jumper 🙂 ale cez 80tky dvere by nam zial nepresiel..tak sme kupili Easy walker DUO< velmi sa nam paci a muzik sa donho hned zalubil. Nam sa totiz obom vobec nepacia kociky co idu za sebou, ale je to vsetko vec vkusu, kolko ludi tolko chuti 😉

matelko, katrin, davajte si naozaj pozor na tie pravidelne navstevy u gynekologov co sa tyka jednovajecnych dvojok. Mirindik mala stastie v nestasti ze sa nespoliehala len na tieto kontroly..ved jej pisnite IP ak chcete..

diddi
20. nov 2009

julietka,ten vankus na kojenie je vyborna vec....ale musis mat kvalitny,zalezi od vyplne-najlepsie su tie gulicky,lebo sa da tvarovat....este stale ho pouzivame,aj ked uz nie na krmenie,ale na hranie,alebo opierku,zatarasu...

katrinb
20. nov 2009

julietka - no s mirindou som si pisala IP...je to hrozne co sa jej stalo......

julietka
20. nov 2009

didi ved hej, ako pisem kolko ludi tolko chuti, ja sa priznam narovinu, ze som lakoma vyhodit za niektore veci peniaze ked viem improvizovat s nejakou inou alternativou 😉 ja vela veci tak nakupujem aj do bytu aby som ich mohla vyuzit na nieco ine neskor ked sa mi zunuju na konkrektnu vec pre ktoru som ich kupovala povodne, pretoze potrebujem casto zmenu a vsetko sa mi casom okuka 🙂
a musis uznas ze vela veci trh ponuka hlavne co sa tyka vybavy pre babatka, pretoze vedia ze na to nalakaju novopecene mamicky a vela veci je takych bez ktorych sa zaobisli nase mamy, tak sa mozeme aj my, ale zas ked si kupis pomoze ti to 😉

julietka
20. nov 2009

katrin u nas lekari naozaj velmi podcenuju tehu s jednovajecnymi dvojkami, a mam pocit ze niektori nemaju ani paru o tom ze vobec existuje nejaky transfuzny syndrom..som rada ze pri dvojvajecnych nic take nehrozi..
ale vy ste uz celkom pekne daleko tak ak by sa aj nieco vyskytlo je tam asi vyssia sanca na zachranu, ale neboj sa nicoho, ved je u vas vsetko v poriadku 😵

katrinb
20. nov 2009

juli - ved ano....mas pravdu...asi pojdem sama o tyzden skor ku lekarovi, co som mala ist az o tyzden...kaslem na to ze pojdem skor

loginka
20. nov 2009

skuste si to vyziadat - tie castejsie navsetavy u dr.
baby a co hovorite na ten vankus na kojenie speci pre dvojky?
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=145102

loginka
20. nov 2009

co sa stalo mirinde?

loginka
20. nov 2009

gajana, ja chcem kupit bumbleride

minkak
20. nov 2009

Ahojte kocky 🙂
som sa tu dlho neukazala sa len tulam na FB 😅
dakujeme za gratulacie k mesiaciku-no leti to veru,vcera sme boli uz aj na nozickach 😉
inak babulky vsetko v poridku v pondelok mame druhu poradnu
🙂
spinkaju v noci stale pekne tak 7-8 hodiniek tahaju od tej 12-ej-takze paradicka,

katrin nie si sama,co si zabudla aj ja mam kocik za sebou 😉 a je to pravda pekne ich je vidiet obe...(keby som chcela)ale ja ich tam babusim tak ich az tak nevidim 😅

julietka tak ja vankus vyuzivam-ked ich kojim obe naraz-je to super-ked kazdu zvlast ani nie.
ale napr.vcera som bola u nasich zobudili sa mi naraz tak som si zobrala perinu prehodila okolo seba ako ten vankus a dalo sa aj tak 😉

a co sa stalo?

inak ja som tiez mala kontroly raz za 4 tyzdne az ku kncu to bolo castejsie 😉

deny drzkaj sa a pekne oddychuj-teda vsetky maminky cakatelky pekne oddychujte a nozky hore!!!!! 😵
pekne sa tu vsetky opatrujte
😵

deny32
20. nov 2009

Minkak, dakujem, setrim sa az je to pre mna sok 😀 teraz si varimkapustnicu, dostala som taku chut,z e by som zabil za nu ... a ze vraj chute na zaciatku.. 😀
Gajana, my sme si objednali taky isty ako Julietka, Easy Walker duo. hlavne preto, lebo sa nan daju nasadit autosedacky. Aj Bumbleride je skvely, ma ho Mauzi a Taella a myslim ze su velmi spokojne.. 😉

Juli, ten vankus je skvely aj teraz na spanie. Odkedy ho mam (2 dni 😀 ), tak mi v noci netrpnu ruky a sa aj celkom dobre vyspim.. nebudim sa az tolko ako predtym.. ale uznavam, mas pravdu v tom, ze trh je zaplaveny kopou "zbytocnosti", bez ktorych sa da zaobist, ale zasa vedia aj sprijemnit zivot.

Zuzitka, o Zukrik neviem nic, teda aspon ja nie ☹

loginka
20. nov 2009

minkak paradne vychovane mas babulky 🙂

julietka
20. nov 2009

deny 😀 musim sa smiat, tiez som dostala asi v 24tt taku strasnu chut na kapustnicu ze by som tiez zabila pre nu 😵

logi ty mas ake krasne brusko v albumiku, ja to moje ani nefotim ake je malinke..nikto mi neveri ze cakame dvojky, mam asi ledva polovicu z toho tvojho, ani "ciarka" pigmentova sa mi neurobila, vyzeram ako keby som sa viac najedla, chudatka tie nase drobce kde sa tam vobec pomestia 😕

minkak ty mas ale uzasne deticky, takto dlho ti vydrzia spinkat, princeznicky dobrucke 🙂

katrinb
20. nov 2009

minaka - prepac... fakt soj zabudla ☹ No takze nie som sama 😅

mirinde jedno babo zomrelo....pri operacii, ale prezilo by, kevby sa to udialo po nejakom 22 tt tusim....ale nechem tu velmi o tom pisat, je to smutne

deny32
20. nov 2009

Loginka, wawww.. krasne mas brusko... 😵
Juli, ja tiez nemam tu ciaru... a mam tiez omnoho mensie brusko, ale ved dorastieme.. 😉 😵 😵 😵 mna foto muzik kazde 2 tyzdne v spodnom pradle a kazdej strany a aj zozadu a porovnavame 🙂
Minkak, krasne spinkate.. 🙂
Katrin, ak mas taky pocit, urcite chod ku dr. skor... ja by som urcite isla. No ja by som bola najradsej kazdy tyzden, aby som vedela ci je vsetko ok...

katrinb
20. nov 2009

deny - ja by som tiez najradsej videla babenka kazdy tyzden 🙂

dracik1
20. nov 2009

deny, aj ja som bola v 24tt otvorena na 1 cm , hospitalizovali ma v nemocke na 3 tyzdne a odvtedy som bola doma na PNke, nemocke som si odlezala potom este zopar tyzdnov, ale dotiahla som to do 37tt ale fakt len vdaka lekarom, babule, davajte si pozor...a neupinajte sa velmi k vaham deti, dolezitejsie je ako je dieta vyzrete a nie kolko vazi....nechcem ta samozrejme strasit, ale tehu s dvojickami je naozaj zataz na organizmus

prajem krasne tehulkovanie 🙂

dracik1
20. nov 2009

katrin, kocik ABC design sa mi velmi paci , videla som ho nazivo a je super...ja si tiez neviem vynachvalit nas Jane za sebou...
videla som nazivo aj Easy walker, je to velmi uzky kociarik, neviem ako sa tam daju vobec spratat deti 😕

julietka, z maleho bruska si nic nerob , ani ja som nemala nejake velke brucho a pribrala som len nejakych ledva 14 kil 😀

mirinda10
20. nov 2009

matelko a kantrib, ak cakate jednovajecne dvojky tak by ste mali automaticky byt vedene v rizikovej poradni nakolko TTTS mozete dostat kedykolvek aj par tyzdnov pred porodom aj ked sanca sa zvysuje ich prezitia ale moze to ma nasledky na mozgu a srdiecka ak sa s tym nic nebude robit
ale inak ako som pochopila od mojho super zachrancu nasej babulky, tak jednovajecne su 3nasobne rizikovejsie ako dvojvajecne, placenta musi viac makat ako pri dvojvajecnych, takze treba merat prietoky skor ako standardne atd. je toho vela
utz by ste mali mat kazde 2 tt, moj obvodny ani nevedel co je TTTS
inak dr. Dankovic je dobry ak ste z KE a okolia, tak moj dr. co ma v Hradci Kralove operoval tak ho chvalil, ze vie co robi, ja by som si sama platila utz u neho ak vam vasa dr. to nerobi, ale ak nevie co je TTTS tak ani nevie co ma kontrolovat
ja som chodila na utz do Brna a dakujem bohu, ze som tam chodila inak by sme ani neprisli na to, ze babullky su chore a ako ste mohli vidiet v nedelu na joj - crepiny plus tak sanca ak sa nic neurobi to znamena ziade zakrok 99% ze nepreziju, najlepsie je na tom, ze u nas sa to neda liecit musite vycestovat mimo SR

deny32
20. nov 2009

Dracik, aj sa Ti skracoval krcok? Krasne si to potiahla.. 😉

Mirinda, je mi velmi luto, co si musela zazit... 😔 drzim palce, aby Ta cakali uz len prijemne spravy a udalosti 😵

deny32
20. nov 2009

Dracik, musela si lezat aj doma? S nadvihnutou panvou? Nechceli ta zasivat?