Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

alienka73
14. dec 2009

A v com je lepsi Casualplay podla teba? Myslim v porovnani so Jane. Pri malom som velmi chcela Jane ale bolo to tiez dost drahe tak mame neonato reverso a celkom je v pohode az na to ked je sneh tak sa velmi tazko ide.

matelko1
14. dec 2009

lebo pri jane sa nedala sportove sedacky otacat a ja chcem,ze si ich mozem otocit.moja segra mala jane a jedine tu nevyhodu mal ten kociar,ale vraj teraz aj oni uz zacinaju robit,ze sa bude dat otocit.uz som videla novinky na rok 2010,len skoda,ze bude len trojkoleckovy.

alienka73
14. dec 2009

Nas kocik je tiez trojkolesovy a nevadi to, dobre sa s nim manipuluje ale tym ze ma tri kolesa tak je sirsi a nevojdem sa ani na nase kolajnice pred branou. NO ale s dvojkocikom neviem ako je to. Ci je lepsi troj alebo stvorkolesovy.

matelko1
14. dec 2009

tak je predsa do dlzky,tak som si myslela,ze bude lepsie ak bude mat 4 kolesa.aj mne sa trojkolky pacia.viem,ze sa dobre manipuluju,lahucko...

juliagregor
14. dec 2009

Ahojte tehuľky aj maminky, konečne trošku kľud, dnes máme nejaký zlý deň ☹
chalani sú uplakaní, mňa stráááááááááášne bolí chrbát, idú Vianoce a ja ani do umývačky riad dať nemôžem. ☹

Loginka kým som ráno prišla zo škôlky, kamoška si bola po kočík a nemala som na čom ten fusak odskúšať, ale volala som kamoške, čo má Bumbrlík, deti má v klasických fusakoch, majú 6 mesacov a ešte sa tam vojdú. Tie vaničky sa dajú naspodku kočiíka nejako natiahnuť a zväčšiť. Skúsila som ho dať aj do tašiek z môjho dvojkočíka a v pohode na šírku ale na dlžku moc nesedel. Moje tašky majú len 26 cm na šírku a na dlžku len 60. Neskôr hodím fotky. No podľa môjho názoru mali by sa fusaky zmestiť, keď som ho odmerala stiahnutý tak na šírku mal 35 a na dlžku 81 cm, ale pre istotu si to ešte prever. www.dvojcata.cz, je tam diskusia o kočíkoch, keď dáš otázku, maminy Ti určite odpovedia.

čítam ako rozoberáte kočíky. Casualplay je dobrá značka ale straaaaaaaaaašne drahá. Kamošky majú monokočíky, pekné, nejaké vychytávky ale nič zvláštne...
Posielam vám klik na jednu stránku, kde nájdete zoznam vecí, ktoré budete potrebovať na výbavičku a aj koľko stojí výbava pre dvojčatá. www.dvojcata.kat.cz

loginka
14. dec 2009

julie, diky, aj teba boli chrbat, z nosenia?
k tomu fusaku co znamena ze si ho merala stiahnuty? jeho dlzka je vlastne kolko? ked pisu ze predna strana ma 63 cm?
ta spodna cast je cela odopinatelna, ci len otvor na nohy? pisala si, ze je dost teply, ze?
este rozmyslam nad tymto, ten som do neho skusala
http://www.malvik.sk/Kocarek-doplnky/fusaky-a-p...

juliagregor
14. dec 2009

boboo gratulujem, ja som sa už tri roky nevyspala, ale ako hovorí mamina mojej kamošky, veď do 18-ky to hádam trvať nebude 😀

bibianka chlapci sú v 35. týždni, mali 2000 a 2200 g, psychomotoricky by som povedala, že zaostávajú tak o dva mesiace oproti donoseným deťom. sú v poriadku, ako povedala moja doktorka, či spia v postieľke alebo v brušku je to jedno...

loginka
14. dec 2009

julia, uz mi odpisala ta pani z tej stranky, ze sa tam zmesti 🙂

loginka
14. dec 2009

inak v cechach maju ovela viac info a stranok o dvojcatach

juliagregor
14. dec 2009

majú a páči sa mi na nich, že maminy sú úprimné a povedia svoj názor aj keď sa mi niekedy zdá, že slovenky moc nemusia 😒

loginka
14. dec 2009

tak by sme si mali zalozit vlastnu stranku 🙂
a je teda dost teplny ten eisbarcher?

juliagregor
14. dec 2009

určite budeš spokojná, je to termofusak a nad tou stránkou som už rozmýšlala

juliagregor
14. dec 2009

chcem sa opýtať aj Vám to robí, že keď chcete vidieť ďalšie odpovede musím sa stále vracať na zoznam tém, aby mi to prečítala dalšiu odpoveĎ?

juliagregor
14. dec 2009

chrbát ma bolí aj z nosenia /nosím ich už len hore dole po schodoch/, prechodila som chrípku a naviac bol manžel 1O dní v nemocnici a bola som sama, tak sa mi to pekne všetko zozbieralo dokopy. Bývame na štvrtom poschodí bez výťahu ☹
ten fusak, na druhej strane je taká prošmyková látka a tá vlastne robí tvar toho fusaka, dám fotky, dá sa rozložiť na deku, a je tam naspodu magnetické zapínanie. Emitex je trošku iný, chýba mu tá protišmyková úprava ale už sa dá tiež priviazať ku kočíku. Robia viac farieb. Či kúpiš jeden alebo druhý myslím, že spravíš dobre. Ešte jeden poznám Kaiser.

juliagregor
14. dec 2009

loginka fotky sú tam

juliagregor
14. dec 2009

ešte k tomu mliečku, čo maminka to iné...mám kamošky, ktoré kojili do roka bez prikrmovania, kamošku, ktorá už 6 mesiacov len odsáva - má môj obdiv, ktoré prikrmovali a aj také čo žiaľ mliečko nemali.
treba napísať, že deti, ktoré papajú UM spinkajú dlhšie ako deti na materskom mlieku. Všetko má svoje pre a proti, ale netreba sa dopredu tresovať.
Hlavná vec, že sú detičky šťastné a maminky tiež a je úplne jedno aké mliečko papajú. 🙂

bobooo
14. dec 2009

matelko nechali ma rodiť normálne ale po 2,5 hodine to vzdali a zobrali ma na cisársky,,,malý bol dole ale nemohla som ho vytlačiť no a potom zistili že mal pri hlavičke nožky 😠 no a bola som na 10dní na pozorovanie v nemocke asi v 6 mesiaci-bola som asi na 3cm otvorená, ale nič sa nemenilo tak ma pustili domov...a potom som bola koncom 8mesiaca až do začiatku 9mesiaca tiež asi 10dní , šla som domov no a asi o 2týždne som prišla rodiť ale tak nejako to bolo
no a k tomu kočiariku ja mám Jané Twin Two a som s ním spokojná...a nejako mi nevadí že športová časť je otočená odo mňa - práve naopak aspoň deti vidia všetko okolo 😎 ale myslím že všetko má svoje výhody aj nevýhody
juliagregor neboj čím sú deti staršie tým je medzi nimi menší a menší rozdiel...do roka ani nevydno ktoré boli donosené a ktoré nie 😀 😀 ale aj mňa niekedy bolí chrbát no sú ťažky na také nosenie že sa im len tak chce...je to síce u nás málokedy ale vieš niekedy im vyhoviem 😉
a stou stránkou sa mi ten nápad véééééééééééľmii páči 😵 😵 😵

juliagregor
14. dec 2009

musím spraviť aspoň polku diplomovky a idem na to 🙂

katrinb
14. dec 2009

Juli - ked mudem moct, pomozem s tou strankou......akokolvek

juliagregor
14. dec 2009

Ďakujem 🙂
Katka ako sa dnes cítiš ?

dracik1
14. dec 2009

bibi,niekedy si upracu- daju knizky do stolika a hracky do suflika...ale to je naozaj semtam 😀

alienka, ja neviem, ten kocik mi pride divny, ved neviem ako vidis na druhe babo 😕 a hlavne ked budu vacsie, neviem ako sa bude citit to chuda na spodku 😕

juli, my mame Jane powertwin a som maximalne spokojna, je to fakt uzasny kocik...v Dvojickove ho maju urcite minimalne 4 baby a max spokojnost, moja kamoska ma dvojcata, nahovorila som ju na Jane powertwin a tiez je velmi spokojna...je to sice kocik pre vacsie deti / ked deti spia v postielkach/ ale uzasne ovladatelny- co je perfektna vyhoda pri deckach, ktore sa ucia chodit al. uz chodia a potrebujes priblizovadlo..... 😀 vazi 14 kil

dracik1
14. dec 2009

logi, my mame Emitexy, su to vyborne fusaky, jednak sa daju pouzit neskor v sportovej casti ako podlozka na sedadlo / jednoducho sa fusak rozzipsuje/ ked je zima + maju cast na nohy , ked su deti obute, lebo ta spodna cast nema vo vnuti teplu vlozku, je tam len taka umyvatelna sustakovina , ta spodna cast sa nemusi pouzivat ak je babo male....a ak mate tie vlozne/prenosne tasky do kocika - oni sa volaju FUSAKOTASKY....to znamena, ze nepotrebujete fusak, staci dietatu dat overal, napr. ho zabalit do deky a dat do ten vloznej/prenosnej tasky...fusaky sa skor vyuziju v sportovej casti - t.j. bez tej tasky...ak sa vam deti narodia teraz v zime, to znamena, ze o rok budu mat 1rok, tie fusaky super vyuzijete 🙂

dracik1
14. dec 2009

boboo, ale to je dobre, ze ten kocik je otoceny od teba..lebo vacsie deti uz nezaujima maminka ale okolie....a este k Powertwinu / boze , mali by mi platit za reklamu 😀/, ta druha zadna sedacka je trosku vyssie , takze zadne babo ma tiez dobry prehlad o okoli

juliagregor
14. dec 2009

ahoj dráčik, rozmýšlali sme nad Jane ale trojkolesovým aj mi jedna maminka z dvojičkova napísala, poslala rozmery strašne zlatá bola, len ja nevojdem do kočíkarne s tandemom ☹ , nedokážem sa vytočiť, skúšala som to na Cam-ke Cortine a smola ☹
potrebujem kočík, aby som ráno a poobede rýchlo prešla vzdialenosť medzi škôlkou a domom a na detské ihrisko, keď pôjdeme do lesa, vytiahnem starú dobrú trojkombináciu, ťažký ale prejdeš všade 😀

juliagregor
14. dec 2009

dráčik má pravdu
moji chalani sa jedujú, keď ich mám otočených k sebe, ja sa s nimi chcem rozprávať a oni sa tak rozčuľujú, že ich musím otočiť

dracik1
14. dec 2009

juli, s tym kocikom sa zmestim do najmensieho vytahu, aky bol na slovensku postaveny... 😕 a otocim sa na 5korune...ale zasa verim, ze kocikaren je taka 50 centimetrova 😀 ....to vlacenie deti nezavidim, my byvame nastastie len na 2 poschodi bez vytahu, kocik vlacim hore do bytu a s detmi chodim za ruky po schodoch 😀 ...

mne vyhovuje aj nizka hmotnost , lebo svokrovci byvaju v Kremnici a tam je vsetko do kopca, takze lahky kocik - tazke deti = idealna kombinacia

juli, mne sa na jednovajecne nezdaju nedonosene, com citala, ze pre jednovajcne je idelany termin 35-36 tt kvoli placente..nasi sa narodili 36 + 1, co je o tyzdne neskor ako vasi a su uplne v pohode...nechodili sme ani do rizikovej 😕

a k tomu spaniu....hroza, odkedy Jakub vylezie...spanie je nasim hororom...ale zasa uprimne, presli sme vselicim..aj drzanim za ruky pri zaspavani 😀 , takze snad prezijeme aj to vyliezanie...ale ma stve, ze kym zaspia, ja som totalne rozladena

dracik1
14. dec 2009

juli, musia byt strasne zlati, ked sa rozculuju 😀

alienka73
15. dec 2009

Dracik aj mne sa to druhe dieta otocene opacnym smerom zda divne riesenie a este je ta vanicka tak nizsie, to mi pride ze v dazdi ho kazde auto ostrieka 😕 . Pozriem na tej Jane ako vyzera. A prosim ta , pises ze nosis kocik po schodoch a aj deti za ruku ako presne? Nechas deti dole vynesies kocik a vratis sa po ne? Lebo naraz to asi nejde. A teraz uz chodia ale ako si to robila ked boli malicke novorodeniatka? My byvame len na 1poschodi tak sa tesim ale uprimne, ja ani nas neonato reverso pre jedno dieta nechytim len tak do ruky a neodnesiem ani par metrov, a pritom je jeden z najlahsich, ja chodim schod po schode, ci s dietatom ci bez.Tak ta obdivujem! 🙂

alienka73
15. dec 2009

Dracik je to tento kocik co mas? http://www.prenasedeti.sk/product/trojkolka-pre...

Vyzera dobre, ale kde je hlboka cast? Su tam len vajicka.

mauzos
15. dec 2009

Dracik to si nevidela nas vytah, tam nevojde ani sportovy kocik pre jedno babo. Mam problem tam nasukat dve tasky s detmi a mna, samozrejme jedna taska na zemi a druhu drzim nad nou, lebo na zem by uz nevosla ☹

Alienka ano je to ten kocik, ale nie je od narodenia, preto nevidis vanicky. Da sa pouzivat len s vajcami 😒