Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

loginka
16. dec 2009

martinka, ozaj krasni chlapci, uplne som bola dojata ked som citala ako sa mali narodili, v tyzdni v ktorom som teraz ja, tak si predstavila ze aj moji dvaja tak vyzeraju 🙂

inak ako ste to vydrzali baby tak dlho, ja sa uz pomaly neviem v noci otocit a spat mozem len chrbte, ale uz ma tlacia vselikde, a este mam v plane 7 tt...

maartinkaa
16. dec 2009

ahojte, katrinb, su to jednovajecne dvojicky a dakujem vam dievcata za pochvalu a zvladam to velmi dobre 😀 😀

matelko ja som si myslela, ze nijaky iny uz pre dvojicky nie je, to som teda zvedava ako vyzera ten co ty chces 😵 ja mam tiez casualplay, ale dve citty

loginka, oni sa vlastne narodili v 29tt, 30. to bol podla ultrazvuku 😉

katrinb
16. dec 2009

martinka - ja som asi slepa, ale nevidela som nikde, zeby si pisala uz predtym, ako sa ti narodili tvoji.....akurat teraz citam, ze v 29 tt....no to ja mma o tyzden....ale ja verim, ze mi vydrzime...

Loginka - ty si uz ratas 7 tt a ja mam ciel minimalny....8 tt a viac samozrejme...no uvidime. Vsetkym nam cakatelkam prajem - aby sme si takto pobudli este dlho dlho.....aj ked nam je uz tazsie a tazsie. A inak aj mne sa zle spi...pri kazdom otoceni sa zobudim....ale ja sa snazim spatr na boku - velmi mi pomaha ten vankus dlhy. Bez neho by som nevedela na boku spat

loginka
16. dec 2009

mna nejako deti nepustia na bok, uz teraz si rozkazuju 😉

zefa
16. dec 2009

ahojte tehulky
nechcete niektorá toto?..ja mám deti marcové,takže sme to moc nenosili
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

pipka
16. dec 2009

mauzi, vranka, aj by som dobehla, ked uz som vo svungu...ale ked ste taaaak dalekoooo 😅 jedine, ze letenku zaplatite 😀 ja som dnes stihla s hanulou este aj kadernicku, tak uz som po dlhej dobe zase krasna mamina, aspon sa pred Jeziskom nemusim hanbit 😅 😀 😀 😀
este ma caka darceky pobalit a uuuz nech su tu Vianoce, sa vytesujem viac ako hanka, ked si predstavim ako sa uz tento rok bude z toho tesit 😎 minuly rok este len tak lezala pod stromcekom ako puk a teraz uz bude gule strhat 😝 😀 😀

pipka
16. dec 2009

inak hanke trcali nohy s vajca uz ako 6 mesacnej...ale do tych 10 mes. sme to nejako vydrzali, ale potom uz musela do normalnej, v smere jazdy, a tam jak kralovna, neskutocne sa jej to pacilo, ma rozhlad, miesta kopec...a diriguje 😀

pipka
16. dec 2009

z vajca 😅 😀 preklep 😝

avila
16. dec 2009

Ahojky zenicky,

dnes ma skolila nadcha a kedze negativnych info o chorobach je dost, zostavam doma. Tak lezim ako mrcinka. Baby tehulky, rozmyslate nad zaockovanim prasac. chripky? Ja som tak na 80% ze nie, ale Vam poviem, ze nie je mi vsetko jedno. Moj lekar a v tom sme v zhode, je proti akymkolvek liecivam v 1.trimestri. Bojim sa chemie ☹

Zukrik, zvladas to super, drzim paste 🙂

juliagregor
16. dec 2009

avila aj budeš smutná, keď tam bude len jedno 😉

avila
16. dec 2009

Zvlasne, ale ano 😅

matelko1
16. dec 2009

ahojte.
ani ja nemozem spat,kazde otocenie,tak sa zobudim,spim raz na jednom,raz na druhom boku.vcera vecer sa riadne drobci mrvili,tak sa mi brusko nadvihovalo,take to bolo pekne 🙂
chcela by som aspon 4-5 tt este vydrzat,tak dufam,ze vydrzim.

avila neviem ci sa dam zaockovat proti prasac.chripke,este som tak poriadne ani nerozmyslala nad tym.poradim sa,a uvidim.

alienka73
16. dec 2009

Avila ja sa nedam na zaockovat. Kadeco som o tom citala a nedam sa. Mojho maleho pediatricka je tiez zasadne voci vsetkym nepovinnym ockovaniam pre deti a myslim ze aj voci niektorym povinnym. Skoda, ze do tak malych deti toto vsetko pchaju. Ale jasne chripky ale aj obycajnej sa bojim aj ja.Dobre robis ze doma oddychujes. Snad nam prevencia pomoze.
Inac ako je to teraz s chripkou ma ju niekto vo vasom okoli? Lebo ja neviem o nikom ani v muzovej praci, ale v telke stale pocuvam ze tolko a tolko je nakazenych. 😨

murkaa
16. dec 2009

loginka si dobra, ze mozes spat len na chrbte. Ja uz velmi dlho len na boku. Z jednej strany na druhu. Ked si lahnem na chrbat, tak po chvíle nemožem dýchať. Začne mi maternica tlačiť na bránicu.

mauzos
16. dec 2009

logi na chrbte sa neodporuca spat v tehu. Viem, ze je to tazke, ale snaz sa na boku, ten kojenecky vankus ti pomoze. Alebo si zroluj nejaku deku, alebo tensi paplon a splni ti skoro rovnaky ucel 😉

mauzos
16. dec 2009

Matelko no ako s tym tvojim kocikom? Hodis nejaky link co funguje, ci az ked ho budes mat doma? 😀

julietka
16. dec 2009

ahojte babulky 🙂

logi mne dokonca zakazala doki spat na chrbte lebo vraj je tlak na dutu zilu a deticky nedostavaju dostatocne kyslik..no ale ak sa tak citis dobre..
ja som dnes bola na biometrickom UTZ poleziacky a som tam skoro skolabovala, musel ma doki dovysetrovat na boku

babulky je to na vas s tym ockovanim, no ja okrem povinnych som zasadne proti vsetkym ockovaniam..ono je to vsetko len biznis a viac to uskodi ako pomoze..v mojom okoli kazdy co sa dal ockovat vzdy dostal chripku....mozem povedat sama za seba nikdy som sa nedavala ockovat a cestne plehlasujem 🙂 ze som ani nikdy chripku nemala
uz vobec by som nad tym neuvazovala v tehu, je to podla mna nezodpovedne...

loginka
16. dec 2009

julietka kde si sa flakala? 😵 to je aky biometricky utz?

mauzi ja viem zeby sa nemalo, ale jednoducho oni su tam po bokoch vystrceni a to sa neda, normalne to boli, ja sm ale podlozena z kazdej strany vankusmi, taka nadvihnuta, tak hadam to nevadi, ale stale sa snazim ist na ten bok niekedy sa da, ale to pretacanie je hroza

ja sa tiez nedam zaockovat, keby som bola na sto pro presvedcena ze je oki, tak hej, ale to vobec nie som

katrinb
16. dec 2009

ahojte babule...ani ja sa nedam ockovat. Tak ako julietka, tiez som sa nikdy nedala ockovat ani proti normalnej chripke...tak teraz v tehu by som to isto iste neskusala.

Matelko - no je pravda, ze ani je som sa nijako nevedela dostat k tvojmu kociariku. videla som par fotiek, ale nie tak, ako si to opisovala....a uz vobec som nevedela nikde najst kolekciu 2010. Neva, ja si pockam....ale tesim sa na neho.

Ja som tiez pocula, ze nie je dobre spat na chrbte, ae ja tak tiez niekedy zspim. Ale vraj ak aj lezite na chrbte, mate si podlozit nohy, aj podkolenia. Tiez si musim zvyknut to uplne vynechat.

Vidim, ze s tym spanim to mame vsetky za jedno. neviete niekto nieco o deni? uz sa nam tyzden neozvala. Dufam, ze ju pustia do konca tyzdna dom. A ze sa ma OK.

julietka
16. dec 2009

logi to je taky UTZ ze nam vsetucko pomeral doki, kazdy detail, aj srdiecko, prietoky, uplne vsetko. Ale my sme boli u doktora Holana v Medifere. Dozvedela som sa o nom vdaka Mirindikovi a aj moja doktorka vravela ze je na svete len 6 ks takych specialnych UTZ a jeden z nich ma on,preto k nemu chodia zienky z celeho Slovenska. A pri dvojickach sa to naozaj oplati pretoze je skor pravdepodobne ze tam budu nejake odlisnosti ako pri jednom babatku.
No a vraj ked on ti zisti na tom UTZ ze je vsetko OK tak je to naozaj na 100 %, takze naozaj su to dobre investovane peniazky.. 🙂

julietka
16. dec 2009

logi mna chceli minuly tyzden kvoli tomu hemoglobinu si nechat v nemocke, ale som podpisala reverz a dochadzala som denne cely tyzden na infuzie. tak ako tebe sa mi trosicku uz zvysilo zelezo a je to o nieco lepsie..ale zacala som aj s alternativnou liecbou tak aj to mi dost pomaha..
ty sa uz citis lepsie? este stale ti trpnu ruky? lebo mne tiez zacali, ale nastastie len trosku ale iba ked chcem nieco chytit do ruky

julietka
16. dec 2009

matelko priznam sa ze tiez mi tvoj kociarik nenaslo 😕

katrin, logi a vy uz mate vybrate kociariky?

logi ty si mala tusim horuceho favorita Bumbleride vsak? 😉

mauzi vasim drobcom dokedy vydrzali vanicky Bumbleride? skoro z nich vyrastli?

maartinkaa
16. dec 2009

ahojte, no mna ten tajomny kocik tak strasne zaujima, ze ine nerobim, len sa hrabem v kadecom a nic ☹

juliagregor
16. dec 2009

hľadala som aj na yuotube a nič ☹

maartinkaa
16. dec 2009
juliagregor
16. dec 2009

martinka aj cvičíte?
ja som zarobila na medovníčky a čakám kým mi to stuhne, mám to také riedke, že asi budem vylievať do medvedík dlabiek a nie vykrajovať formičkami 😀
asi ma šlak trafí 😀

loginka
16. dec 2009

ja uz mam Bumleride doma, krasny cerveny 🙂
julie a kolko mas teraz hemoglobin, aku mas alternativnu liecbu? som zvedava na moje aktualne vysledky...
inak beriem 2x denne actiferin compozitum a listovku a B6
mne ruky netrpnu, moje su po noci a na vecer neohybne a sem-tam bolia ako keby nervy ci zily, ja ani neviem co - to je ten karpalny tunel, ja neviem otvorit ani mineralku tu mi musi manzel dopredu pootvarat co potrebujem cez den
a toho Holana si mala odporuceneho teraz od dr? ja som k nemu mala ist namorfologicky ale nakoniec som bola u Drobneho v 20tt

juliagregor
16. dec 2009

to bude asi ono 🙂
ja by som teraz potrebovala vyhrať v športke 😠

juliagregor
16. dec 2009

ja som bola aj na amniocentéze

julietka
16. dec 2009

logi mne stupol teraz na 101 a uzivam denne 1 tabletku tiez actiferinu, 2 tabl.mi nechcela dat, lebo vraj to nema vyznam, ze sa to vyplavi a navyse ma bude boliet zaludok, povedala ze radsej mi budu davat tie infuzky a pomohlo, ved uvidim dokedy..
K dr.Holanovi som sa sama objednala platila som aj celu sumu lebo mam nemoznu poistovnu aj ked som si vypytala od doki doporucenie, bolo mi nanic, ale ak mas napr.Doveru tak mozno zaplatis menej..neviem ako to je, ale mne aspon doki povedal ze kvoli mojej poistovni musim platit plnu sumu ale inak by som platila len 10 eur.
Logi urcite chod k nemu, len ma strasne plno, ale oplati sa 🙂