Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

loginka
16. dec 2009

v infuzkach si mala zelezo? lebo ja som chodila na injekcie do zily - zelezo
a aku alternativnu liecbu?

matelko1
16. dec 2009

martinkaa no na tej stranke je aj kociar casualplay,taky mam vybraty,len skoda,ze niesu rozne kombinacie nafotene,len sportak a vajicka.
loginka pekny mas kociarik,aj na ten som pozerala.co stal cely komplet ak sa smiem opytat.

maartinkaa
16. dec 2009

juli, necvicime, mame len jeden cvik a ten sa mi zda neucinny, kedze je to na dvihanie hlavicky a s tym nemame problem 🙂

julietka
16. dec 2009

logi ja som nemala injekcie, mala som klasicke infuzky do zily, do tej flase s infuzkou napustili zelezo a tak mi to kazdy den tieklo, preto ma chceli hospitalizovat, lebo vraj je to fyzicky narocne aby som to kazdy den absolvovala a dochadzala, no ale zvladli sme to..ja mam traumu z nemocnice a este je cas, ved si tam urcite dost polezime ku koncu alebo po cisarskom..

bobooo
16. dec 2009

ahojte baby ja tu normálne nestíham čítať 😠
k tomu spaniu naozaj sa v tehotenstve nemá spať ani na bruchu ani na chrbte ...ale na boku raz na jednom raz na druhom a dobré je to častejšie striedať
teda moje noci ku koncu boli katastrofálne naozaj nijaká poloha mi nevyhovovala 😖

alienka pošli mi IP tvoj email mám pekné detailné foto z kočiariky tak ti ich pošlem je ich tam asi 7 z každej strany v každej polohe a tak 😀

loginka
16. dec 2009

my sme kupili za 649, ale dali nam aj zlavu 5per, lebo sme tam kupovali aj sedacky (osobitne)

mauzos
16. dec 2009

Julietka nasi boli vo vanickach do 4 mesiacov, potom sme isli na mesiac k rodicom a tam sme mali iny kocik. Ked sme sa vratili domov uz sme ich dali do sportaku, lebo uz nechceli len lezat. Ale do vaniciek sa zmestia stale, nosim ich v nich z bytu do kocikarne, aj ked uz je to len tak tak 😀

Logi kupovala si komplet vybavu za tu cenu?

matelko1
16. dec 2009

loginka no,aj mna zaujima ci komplet za taku cenu.a ten kociar ma vanicku,vajicko+sportova cast,ano?

loginka
17. dec 2009

bez sedaciek, tie sme kupili take lacnejsie, ale maju tusim za 840cca aj s Romerkami, ktore sa daju pripevnit na sportovu cast, ale ja to nepotrebujem tak riesit
ale ja som uz preto teraz kupovala, lebo maju ich dostat az koncom januara, teraz uz velmi nie su, moj mali posledny na predajni, ja som k tomu mala aj plastenku zadara

ozaj Mauzi, ta plastenka je len na sportovy? nejako sa mi zdalo, ze tam budu mat malo vzduchu potom
ja by som ich rada davala von aj ked bude sychravo ci prsat

mauzos
17. dec 2009

Logi tak dobra cena, len o trocha menej sme ho kupili my pred rokom. Mas k nemu aj fusaky a nanozniky?
Plastenka je aj na hlboky aj na sportovy. Neboj ono to vetra, nebudu mat malo vzduchu 😉

rosienka
17. dec 2009

baby, vy tu riesite kociky o 106 🙂 ...aky je rozdiel medzi vanickou a vajickom? a mylite ze je lepsie ked sedia vedla seba, alebo za sebou, alebo oproti sebe? este to mam sice daleko, ale dobre je aj dopredu vediet. Su tie dvojite kociky, kde sedia vedla seba spratne?

mauzos
17. dec 2009

Rosienka vanicka je klasicky hlboky kocik a vajicko je autosedacka, ktoru mozes na niektore kociky nakliknut, ale neodporuca sa v tom dlho kocikovat kvoli chrbatiku. Nas Bumble ma sirku 74 cm, takze skoro cez vsetky dvere s nim prejdes, ale samozrejme ako asi s kazdym dvojkocikom mame niekde problem ... napriklad do malych obchodov kvoli pokladniam nehrozi.

katrinb
17. dec 2009

rosienka - no kociare ma kazda mamina urcite svoje naroky...niektora nema vytah alebo maly otvor do vchodu a podla toho vacsinou sa riesi vyber kociarikov. Vajicko je vlastne aj autosedacka taktiez....cize ak su malinke babatka (vacsinou 0-13 kg) tak sa pouziva vajicko....a mas to 2v1 s tou autosedackou. A co sa tyka sedenia, maminy ti urcite viac poradia...ale ja mam vybraty kociar ABC Design zoom...co su za sebou alebo oproti sebe..podla toho, ako ich posadis. Cize ja vedla seba nemam.....men osobne sa to nepaci...ale ako som pisala, kazda mamina ma na to svoj nazor. A vanicka je to, kde ti lezkaju malinke babatka. Skus si mrknut nejaky kociarik a tam budes mat napisane, co je co...a budes mudrejsia

rosienka
17. dec 2009

mazous, katrin- myslela som si to s tou autosedackou, ze je asi vajicko... no ved je toho take nepreberne mnozstvo a kazdy ma 1000 moznosti, ze je clovek z toho pretazeny 😅 . mna zatial len zatazuje, aby sa mi drobci dobre vyvijali a vybavicku este neriesim. Inak chodievali ste pravidelne cvicit aj v 1.trimestri, alebo ste sa radsej setrili? ja tomu zatial vela nedavam, ale vraj je to prospesne a chcela by som viac cvicit.

juliagregor
17. dec 2009

rosienka pri dvojičkách sa neodporúča cvičiť, maximálne prechádzky. 🙂

rosienka
17. dec 2009

julia- preto sa pytam, mne doky nic nepovedal, resp. absolutne nic, coho by som sa mala vyvarovat, tak som taka bezradna a nechcem nic pokazit. Este aj volno z roboty som si musela naordinovat sama, inak by ma nechal sa lopotit v tom strese ☹

juliagregor
17. dec 2009

prvý trimester sa šetri, dobré sú vitamíny - kyselina listová...
hlavne sa nestresuj a užívaj si to 🙂

rosienka
17. dec 2009

julia- tak potom robim vsetko dobre 😉

loginka
17. dec 2009

mauzi, mali sme na to aj zlavu 5 per. takze super, domov sa s nim zmestime, aj na terasu, este sa musi zmestit ku dr. a to mi staci, obchody tu u nas su take dedinske ze bud vecierka so schodikami alebo jeden Coop kde sa urcite nezmestime, ale tam by sme sa zmestili maximalne s malou buginou, neviem ako budem nakupovat, asi cez internet 🙂

katrin a uz mas kupeny voz?
rosienka mna mingovalo cvicit, bola som 2x na cviceni vo vode - mne voda robila dobre, to bolo v 2 trimestri ale potom uz nastupil zmakceny krcek, tak dr povedala ze radsej nie, treba sa setrit jednoznacne

dnes som bola na kontrole cukru - dobry, ale sakris zase bielkovina v moci a aj krv, joooooj dufam, ze nic vazne

deny32
17. dec 2009

Ahojte maminky a tehulky.. ozyvam sa po dlhej dobe, neslo mi pripojienei v nemocke... zajtra ma pustaju domov, tak sa veeeeeelmi tesim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 pustili by nma dnes, ale moj dr. mi nestihal urobit usg ja chcem len od neho... aspon ma vysetril, vsetko je ok, uz som skoro zatvorena a krcok amm teraz skoro 2cm.. sice podsitych, ale mam... 😎
Chalani krasne kopkaju, brusko mi rualne narastlo za ten cas co som tu.

K tomu ockovaniu.. tiez som zasadne proti ockovaniu proti chripke a uz vobec nie voci tej prasacej.. a v ziadnom pripade v tehotenstve... ale kazda mame svoj nazor...
Kociar uz mame tiez vybraty a rezervvany, pride vo februari...
Loginka, tiez mi dr. tu v nemocke vravel, ze spat a lezat hlavne na boku... je tu jedna pani, ktora caka trojicky a jedno babo jej tlaci na dutu zilu.. asi.. z nicoho nic jej pride zle a odpadava, chuda... zmodreje jej pusa, ona zbledne..stalo sa jej to uz pri ranajkach, postojacky, kedykolvek... nie je to sranda. Skus ten kojenecky vakus, ako Ti pisala Katrin. Mauzi ho tiez velmi chvalila a ja si neviem predstavit, ako by som zvladla lezanie vnemocnici bez neho. Davam si ho pod chrbat a hlavu a som v pololahu, netlacim babatjka v brusku.. a to mam este vyzdvihnutu panvu...

Rosienka, mne v prvom trimestri dr. neodporucal cvicit, ale v 14tt som uz mohla zact.. chodila som k jednej pani, ktora sa na to specializuje, cicili sme na fitlopte, psilovala som panvove dno, krize, chrbticu a ruky.... od 24tt necvicim kvoli krcku. Al3 poviem Vam, ze okrem jedneho dna tu v nemocke po serklazi ma chrbat nebolel, nemam ani problemy so spanim, spim prevazne na boku.. a odkedy si vcer vypijem cajik z medovky,m spim ako babatko aj tu v nemocke 😉
... dnes som skonstatovala,z e nebyt mojho nestastneho krcka a keby mi nenaratlo brusko a nekopali chlapci, neviem ze som tehu... 😵 😵 😵

deny32
17. dec 2009

Joooj, velmi sorry za tie moje preklepy.. velmi zle sa pise poleziacky 😉

ajka72
17. dec 2009

deny a aky kočiar ste nakoniec vybrali

deny32
17. dec 2009

Easy Walker Duo strieborny, vedla seba su babelky... islo nam hlavne o to, aby sa tam dali nakliknut vajicka... a tiez ma skvele parametre, no ale za tu cenu by som prosila.... 😉 Objednali sme ho na tej vystave v Brne a dostali sme fusaky zadarmo.. takze aspon nieco.. a zlavu na vajicka MAxi Cosi.. tiez sme uz chceli vajicka s ISOFIXom, takze este musim dokupit zakladne do auta. To zu vsak nechavame na janura, ci nahodou nebudu nejake vypredaje 😉
Ako sa mas Ty a dievcatka krasne okate? 😵 Tesite sa na Vianoce?

loginka
17. dec 2009

super deny 🙂 tesime tesime 🙂

ajka72
17. dec 2009

deny sme zdraví a to je hlavné, zajtra ideme robiť stromček a bud. týždeň chcem piecť, darčeky už mám pokupené takže Vianoce môžu pomaly aj prísť, tebe držím prsty aby si vydržala čo najdlhšie aby si pohodovo strávila Vianoce v kruhu najbližších a vlastne to prajem všetkým tehulkám však buduci rok už budete so svojimi drobcami 😉

avila
17. dec 2009

Ahoj Deny, jeeej super, ze je vsetko OK 😉

Rosienka, to Ti je take zvlastne s tym cvicenim. Ja som bola pre tehu presvedcena, ze budem sportovat dalej, ale... bolelo ma zakazdym brusko, tak som prestala. A doky mi povedal, ze v podstate mozem, ale nex pocuvat svoje telo. Tak ho pocuvam, chodime s manzelom na prechadzky ale poviem pravdu - prevazne cas je len cez vikend 😒 No a este jednu pikosku, ja som aktivne spinningovala, tak som sa pytala dokyho, ze co on na to - ze vraj mozem, ale nex sa setrim. No a ked somvolala s kamoskou, jej to ako 1. spanielsky lekari zakazali. Nuz co...

Ale chcem chodit na cvicenia pre tehu ale este sa mi zda skoro. Ci ani nie? V 8.t.t.... Ale asi zacnem uz od 2. trimestra... Aspon budem v kontakte s tehulkami, lebo ziadnu nepoznam ☹

deny32
17. dec 2009

Dakujeme 🙂
Avila, ja by som teraz este asi necvicila.. prechadzky su super, my sme chodili velmi casto.. Tvoj lekar asi ani netusi, co je spinning. V tehotenstve sa nemas velmi zadychat, pretoze to vraj moze obmedzit prisun kyslika k dietatku.. a neviem si predsatavit spinning bez zadychania. Taktiez je dolezite neprekrocit urcitu tepovu frekvenciu, len uz neviem aku. Prvy trimester je celkovo rizikovy, formuju sa najdolezitejsie organy a ghlavne mozog, tak radsej neriskuj. V druhom je to ovela lepsie, aj ty sa budes uz lepsie citit.
Jedna velmi znama kosicka cvicitelka a fitneska nechala moju svagrinu cvicit v tehu Tae Bo.. ze vraj moze, len nema skakat a ma vynechat brucho... ja by som ju asi za taketo nieco prizabila.

matelko1
17. dec 2009

deny ta baba co je tam v nemocke,ty si v KE,ze...je moja kamoska,ta je od 19 tt v nemocke,ta lezala tu u nas v spisskej do 24 tt a potom ju previezli do ke...ano,chudatko byva jej zle,len musi vydrzat,nic ine jej neostava.

loginka
17. dec 2009

matelko, ona bola predtym aj tu na MK? Lebo jednu som zachytila, zaujimalo ma to, lebo aj moja stara mama mala trojicky. Mysleli si, ze 2 a sup 3 🙂 Inak to musi byt tazke.

rosienka
17. dec 2009

logi- ja by som aj sla do vody, keby tu nebola taka preplnena mini plavaren a nehnusila sa mi ta spinava voda plna bakterii, ale v 2.trimestri pôjdem.
deny- na panvove dno budem aj ja cvicit. doteraz som chodila totiz na fyzioterapiu, kde som mala cvicit najmä na brusne svaly, panvu a chrbat, lebo som tam bola kvôli bolestiam c krizoch a neviem, ci tie brusne cviky su dobre... 😲
avila- no ved to, jeden kaze to, iny ono a mne doky ani slovom o cviceni...co sa asi konkretne nespytam, to sa nedozviem 😠 Podla mna jazda mierne na bicykli nie je zla, ale spinning je poriadny zaberak, to ide srdce z hrude vyskocit, to sa mi zda moc na teraz... 😒