Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
21. dec 2009

juliagregor aspon mate doma veselo 😀 ..deturence maju zabavisko....musia byt podarene... 😅

deny32
21. dec 2009

Ahojte,
Julia, nepytala som sa, kedy mi ten steh vyberu.. ani ma to nenapadlo. Dnes mi dr. na poradni povedal, ze mi da este pesar.. som zvedava, co este vsetko tam budem mat 😠
Tiez mate kapra vo vani? Jooooj, deturence z toho musia byt paf... sa pamatam este na svoje detstvo... s bratom sme ho stale chodili chytat 😀 uz sa tesim, ked budu nasi chalani vyteseni.. len neviem, kde bude ten kapor.
Ja som dnes tiez dostala jedneho ziveho v Metre a cakam na braska, aby ho zabil ... ja to neviem, ani muzik nie.. on ho chcel odniest do Hornadu 😵

Katrin, ako ste dnes dopadli?

deny32
21. dec 2009

Julia, tak ma napadlo... aspon ma teraz skrina pauzu 😉 😀 😵

juliagregor
21. dec 2009

deny to si iba myslíš 😀 , skriňa je v kurze stále
no už ti tam len tata chýba 😅

včera som jedného obliekala do kombinézky, mrvil sa, mrkotal a nakoniec som zistila, že som ho obliekla aj s vešiakom 😲

deťúrence sú najlepšia vec aká ma stretla 🙂
aj ked ich je niekedy veľa 😀

loginka
21. dec 2009

julia 😀 s tym vesiakom

joj aj mne sa ratal ten kapor vo vani, to ma svoje caro, ako ho otec zvycajne doniesol takeho poloskapateho, potom plaval na boku, my sme ho otacali a vacsinou ozil 🙂

deny32
21. dec 2009

Loginka, aj nas dnes ozil... ale uz je po nom 😔 toto neznasam... chudak kapor...
idem ho ocistit a sup do mrazaka...

Julia, tak Tvioji chlapci su sikulkovia, ked to vsetko stihaju 🙂
ten vesiak nema chybu 😀 mala si aj druheho, nech sa mu nekrivdiiii 😀

juliagregor
21. dec 2009

loginka ešte som zabudla periem v detskom prachu a zásadne bez aviváže

avila
21. dec 2009

Ahojky,

aj ja sa pripájam do klubu vanových kaprov 😉 Môj mužiček ho prosím pekne hneď oživoval, potom mu robil vlny 😕 a nakoniec ho sám posúval z jednej strany na druhú 😅 A nakoniec výkrik OŽIL!!! No povedzte, nie sú tí naši chlapi za všetky deti niekedy?

Inak ste zachytili správu, že v BB sa narodili 3-ky? A vážili všetky niečo vyše 2000g. Ale že maminu potrápili. Boli však nádherné 🙂

juliagregor
21. dec 2009

trojčiatka to je super ale u susedov 😀
váhy krásne - mamina by mala dostať metál

katrinb
21. dec 2009

matelko - no aka si ty ale sikovnica...ked uz mas napecene 😉 😉 😉 Ja som si zase povedala, ze tento rok konecne napeciem, kedze som doma a nie v robotke. Zacala som piest, mam dva druhy a uz ani nebudem. Mam totiz uzasnu kamosku, ktora mi z BA do KE dnes poslala balik. Teda dnes mi dosiel - kurierom a v tom baliku 10 druhov suchych kolacikov. 😲
Takze som uz dopiekla....kedze som na vianoce s manzelikom sama....uz mame toho sladkeho az az.

rosienka - aj ja budem na teba mysliet....teda na vas 3, aby sa babatka udzali obe. Ale ja verim, ze ano - musis verit aj ty.

Deny, Juli....normalne som odkvecla - zaspala som, elbo cely den som bola na nohach. V nemocnici od rana od 7 do 11,30. Myslela som, ze z toho cakania zosaliem....potom som utekala ku kadernikovi a od neho do prace....nejaku robotku zriesit, A domov som dosla o siedmej vecer. Viete mi ma predstavit, aka som bola unavena? Ked som vacsinou doma.....a vegetim-. Dnes som si dala zabrat. Ale uz som sa prebudila nejako. Hlad ma prebudil 🙂 😀 😵
No dnes u doktora som dopadla OK....strasne sa teskam. Dievcence su krasne velke, obe hlavickou dole. Cize uz ostali tak, ako boli pred 3 tt. Jedna slecna ma 1113 g a druha 1144. Ja som dnes 27+5 a bambulky su v tyzdni 27+3 a 27+4. Cize skoro idealne. Normalne doki, ktora mi robila UTG sa aj cudovala....ze na to, ze su dve v brusku...su krasne velke ako jedno babo KLOP KLOP .... Doktor ma aj prezrel...neotvaram sa....proste na koze je vsetko ako ma byt (chvalabohu). Jedna bambulka ma akurat na jednej oblicky dilataciu do 4 mm....co je v norme, kedze do 10 mm je norma. Tu jej doki nasiel uz pred 3 tt....ale vraj je to uplne bezne u babatiek.... vraj niektori doktori o tom ani mamine nehovoria. Ale kedze ja som dostala spravu do ruky...no neprecitajte si to... takze bambulky rastu....su zdravucke, ja sa tiez drzim -. no co viac si mozem priat. TESKAM SA 😵 😵 😵

Juli - s tzym kaprom si ma vratila o par rokom dozadu..krasna spomienka. A este zije? Hybe sa ? 😀

katrinb
21. dec 2009

O tych trojcatkach som nepocula...no teda FIIIHA. To je ale spravicka. A krasne vahy mali babatka.

deny32
21. dec 2009

Jeeej, Katrin, blahozelam.... krasne vahy mate 🙂 🙂 🙂 tesim sa, ze je vsetko super a tak, ako ma byt 😵
Tak to si toho dnes stihla dost, normalne zavidim... ja po tej nemocke nevladzem skoro nic ☹ ale uz pomalicky naberam kondiciu. No tiez som si musela poobede zdriemnut, dobre padlo 😉

Tie trojicky boli vcera v spravach.. krasnucke boli 😵 😵 😵 Maminka si vazne zasluzi uznanie a to ma uz jedno dietatko.

juliagregor
21. dec 2009

pozerala som tie trojčatká, aké sú vlasaté 😀

katrinb
21. dec 2009

Deny - nemas co zavidiet...ty o chvilinku bude s v kondicke opat - a el nezabudaj, ze treba uz radsej hlavne oddychovat. Ja mam taky perny den mozno len parkrat dpo mesiaca - inak tiez doma len vegetim....ale uz to vydrzime dokonca sa setrit...ved potom si tak skoro asi neoddychneme..... hmmm 😠

rosienka
21. dec 2009

matelko, julia- dakujem, ja myslim pozitivne, len som bola po tom vysetreni taka trochu vyhukana, ze co to s mojim zlatusikom bude, ked nema dost velky vacok... 😖

katrin- jasne, ze verim a ako! 😀 ...krasne ti dopadlo vysetrenie, princeznicky sa uz pekne nachystali hlavickou dole, snad sa uz nebudu privelmi mrvit a otacat, inak vyzeraju pekne na 28tt 😉

minule som tu v nejake teme citala (nie tu?) ze v Kosiciach caka jedna trojicky a je stale v nemocnici, lebo odpadava...to trojkove tehu da teda zabrat, uvidim ako budem na tom v dvojkovom... 🙂

matelko1
22. dec 2009

ahojte.
prajem pekny de 🙂
katrin krasne vahy maju tie tvoje princeznicky.moji drobci su koncom panvovym,ale chcem si vybavit utz medzi sviatkami nech sa na mna kukne.mam tam v nemocke znameho dokiho,tak dufam,ze medzi sviatkami robi.

rosienka ta baba co caka trojky a lezi v KE je moja kamoska.sme denne v kontakte.na vianoce chcela ist domov,ale nedostala priepustku,nema este nic pripravne,ani nakupene,tak to musi vsetko cez net povybavovat,nakupit.hadam mamina jej pomoze a j s pranim atd.ano byva jej zle,pride jej z nicoho nic zle,pery jej zmodreju a odpadne,jedno babatko jej tlaci na akysi nerv.....ale co narobi,musi vydrzat,robi to vsetko pre babatka.jej babatka mali v 28 tt po 1200g co je krasna vaha na to,ze su tam tri.

katrinb
22. dec 2009

rosienka, matelko dikes

a ta s trojickami - neuveritelne, ze mali babatka take krasne vahy.....je im v brusku urcite dobre, ked tak prospievaju.mateklo, pozdrav tu maminu, ze jej drzime palce...a nech vydrzka este

matelko1
22. dec 2009

katrin jasne,pozdravim ju.ona sice ani kilo nepribrala,ale babatka ano a to je zaklad.len nech este vydrzi aspon par tyzdnov.
moji drobci ma kopu ostošest a citim tie kopance akosi dole pod bruskom,tak urcite su zadockami dole.
v noci ma tak palila zaha,ze som si musela ist dat sodu bicarbonu.to bolo strasne.a pri tom som nic tazke na veceru nejedla,tak nechapem.

loginka
22. dec 2009

matelko pozdrav aj odo mna, ze prajem vela sil fyzickej aj psychickej!!!!
katrin pekne vahy, no tvoje dievky pekne posluchaju, len tak dalej!
ja nic nepeciem, nieco mame od rodiny a este pridu nasi, mne celkom staci ked uvarim nejaky obed

juliagregor
22. dec 2009

ahojte tehuľky
krpci spia, suší sa mi podlaha, tak mám chvíľku čas 🙂
na žáhu mi pomáhal malox, cumlala som ho celý deň
trojčiatkovú maminku pozdravujm a prajem jej veľa síl
dnes som si naplánovala toľko roboty a ako obyčajne mama mieni a deti menia 😀
ale stihla som aj niečo upiecť 🙂
a naviac mi ešte aj kamarátka poslala plnú krabicu suchého 🙂
kapor ešte žije 😲 , je nejaký čulý stále plieska chvostom a Maťko sa ho bojí ☹
prajem pekný deň

matelko1
22. dec 2009

ahoj juliafregor ty si,ale sikovna ked si stihla popri dciek aj napiect,super..... 🙂 kapra kedy zabijate...

deny32
22. dec 2009

Matelko, ta Tvoja kamaratka si zasluzi obdiv... mi jej bolo velmi luto, ked som videla ako jej pride zle ☹ je maminka s velkym M a este aj krasne vahy maju deticky 😵 😵 😵 velmi jej drzim palce, aby este vydrzala.
Mne na zahu pomahaju mandle.. zopar ich pochrumem a je to ok... a tiez polystyrenovy chlieb. Ale tiez badam, ze palenie je coraz castejsie...
Julia, tak to pekne stihas sikulka 😉

zukrik
22. dec 2009

Ahojte
Naši chlapci pekne narástli aj pribrali,už máme skoro 4 kg 😀
Baby,prosím vás,máte skúsenosť,že vaše dieta stoná 😕 ,lebo náš Palko,vydáva také
stony celé dni a neviem prečo,samozrejme,len ked spí 😀
Inak Petko nám grcal a museli sme ísť zase na pohotovost a dali nám Nutrilon confort,som
aj rada,lebo ho mám na predpis.Petko nechce tahať s flaše a nahltá sa vela vzduchu a potom
ho bolí bruško.Kúpila som mu cumlík na flašu +3m.od Aventu.Ide mu to dosť rýchlo ale
dávam pozor aby sa nezalial.Doktorka mi povedala,že 5t.dieta musí vyťiahnúť 120ml. za 5-8 min 😕
Petkovi to trvalo dlhšie,ale ked máme viacdierkovú flašu,tak to trvá menej.Aj si konečne odgrgne 😀 😀
Lepšie spinká a nemá také plače.
Baby ako mám vyriešiť aby Palko nebudil tými zvukmi Petko,som z toho na nervy ☹

matelko1
22. dec 2009

deny mandle tak na chvilku zaberu,ale je sranda,ze nie kazdy den ma pali.vcera som s chute zjedla mandarinky a pomarance a tie spustili to palenie zahy.
a sona je fakt mamina s velkym M...klobuk dole,ale cochvila bude drzat v naruci 3 klbka a na vsetko urcite zabudne.

od zajtra ma manzel uz volno a do prace ide az 7.1.2010....zajtra ho poslem do obchodu na nakup,lebo ja sa nemam chut pretlacat v dave.

chruminka
22. dec 2009

zukrik krasne rastiete 😵
mne zasa povedala Dr. ze maju papat pomalsie menej a castejsie,lebo ze ked hltaju tak potom z toho grckaju.Tak si teraz viber.
Alexia stiahne 130ml za cca 10 min.Viktoria od 10-15 min.väcsinou jej to trva dlhsie.
Mame ale tiez problem najst vhodne mlieko aby nam vyhovovalo,lebo z jedneho maju krce dalsie ich zapeka popr. maju hnacku a z dalsieho grckaju.To protigrckave im uz nemozem davat lebo ich strasne zapeka a maju strasne krce ,nemohla som sa uz pozerat ako sa mi krcia od bolesti a ako plackaju.Na toto huste mlieko sme pouzivali tiez ten dudlik +3m od avent inac pouzivame pre Alexiu stale este 0m+ a pre Viktoriu 1m+
Zukrik oni sa ti uz budia navzajom?U nas je to zatial v pohode s tym budenim,zatial som si nevsimla ze by sa nejako vyrusovali a to ich mam este stale v jednej postielke.

juliagregor
22. dec 2009

Ahojte
toho kapra by som najradšej klofla, ked nebude Maťko doma 🙂 , nemusí všetko vidieť 😉

zukrík máš dve možnosti, buď ich oddelíš a každý bude spať zvlášť /veľa kamarátiek takto funguje/ jeden bude spať s maminou a duhý s tatinom, alebo ich necháš chvíľku potrápiť a chlapci si zvyknú. Ja som spala s dvojkami v jednej izbe a muž so starším v druhej izbe. Budili sa a keď som nebola dosť rýchla 😝 Keď máš nutrilon na recept, dosť to pomôže peňaženke. Mne hovorila detská doktorka, že ked majú rodičia zapísané v karte nejaké alergie môže mi predpísať mlieko na recept.

Tehuľky už v pôrodnici musíte zahlásiť meno detského lekára. tak sa popýtajte kamarátiek, nech dobre vyberiete.

Matelko a trojtehuľka Soňa má ešte nejaké deti?

matelko1
22. dec 2009

nie to budu jej prve babatka...ona je tiez po ivf ako ja,...doki jej vlozil 2 embrya a jedno sa rozdelilo.ja som bola ten isty pripad,ale navrhol mi redukciu,tak som ju podstupila,takze mam tazke obdobie,ale donosit 3 je velke riziko a este ked niesi na tom zdravotne najlepsie.

zukrik
22. dec 2009

Chrumi,niekedy sa zobudia narovnako a inokedy zase každý zvlášť 😒
Je mi lepšie ked sa budia rozdielne,lebo mám viac času a aj si to užijem.
Náš Palko spapká aj 150,ale zdá sa mi to dosť,najskôr vypije 120ml. a potom za hodku je mrzutý a
vypije ešte 30ml.Petko ked vypije 100ml. som rada 😕 strašne dlho mu to trvá a aj odgrgnutie ☹
Palko je v postielke,ale Petko vedla mna na posteli,ale už ideme kúpiť postielku aby bol na pevnom a hlavne
zdvyhnutom matraci 😉 poradila mi to detská,aby negrckal 🙂
Ako sa ti budia ježibabky?,lebo naši chalani s plačom ☹
Juliagregor,asi to chalani musia vydržať,lebo nemáme kam dať postielku do vedlajšej izby ☹
Ved oni si zvyknú 😀 😀 Penaženke to pomôže 😀 ale hlavne nech sú chlapci spokojný a dobre napapkaný.
Inak naši chalani neznášajú ked ich prebalujem,taký spustia plač no hrúúúza 😖
Jaj už nech majú rok,tak si ich vychutnám 😀 Teraz len plačkajú papkajú a zase plačkajú a spinkajú aaaach.

juliagregor
22. dec 2009

prečo všetci chceme to čo nemáme 😎

zukrík ono bude stále lepšie 🙂 a ten čas tak rýýýýýchlo letí.

dracik1
22. dec 2009

zukrik, uzivaj si to, mne je teraz strasne luto, ako to ubehlo ☹ ...kazde obdobie ma svoje super a otras 😀 ..ked boli deti male, plakali a spali, ked boli vacsie, plakali a lozili vsade, nevydrzali sami, ked su okolo roka, placu, vymyslaju, spekuluju, nevydrzia sami, vsetko davaju do ust, valaju sa v kazdej brecke, utekaju inym smerom, robia doma bordel, robia vsetko tak ako ty nechces 😀 😀 😀 tak si vyber, co je lepsie 😀 ...ale je pravda, ze teraz su nadherni......vlastne stale su nadherniiii