Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
30. dec 2009

matelko - tsak prajem dobru chut u mamky....a ty sa tiez moja setri

katrinb
30. dec 2009

matelko - a neulozis si nejake fotky s bruskom? Rada by som videla, ake mas.....hm?

matelko1
30. dec 2009

katrin vcera som sa bavila s notbookom,aj z telef.chcela som nejake stiahnut,no neslo mi to.u mamy ked som tak a bavim sa u nej s notbookom,tak nieje problem a mne to nejde,tak neviem kde je problem.
cely vecer som sa hrala,uz som bola z toho nervozna.dnes to skusim znova.

matelko1
30. dec 2009

ja sa inac setrim... 😅 ,manzel ma pekne obskakuje 😅 ....
a na obed ideme do talianskej restiky,aspon trosku ina strava.

katrinb
30. dec 2009

mnamky, taliansku kuchynu som nemala teda dlhoooo

deny32
30. dec 2009

to neviem, preco sa to brucho tak meni.. tiez sa mi v priebehu dna menitvar, ale to asi bude tym, ze sa deturence hybu a menia polohy 🙂 ale preco je vecer vacsie, to neviem... mozno to je len taky subjektivny pocit 🙂
Matelko, ked budem v Tvojom tt, tk to uz sa nebudem vedeit vobec hybat.. 😀 joj, ako Ti je super, ze nemusis varit.. ja este chcem ist aj do obchodu teraz niekedy, lebo poobdede bude zasa sialenstvo...

Katrin, mne pichli kortikoidy jna plucka, ked som bola v nemocke.. vcera dr. vravel, ze ich peknevidiet na usg... ale teraz sa este aj vyvija aj cievny system, takze asi preto.. a aj podrastu... Kazdy tyzden je dobry. Dnes mam optimisticky den a verim, ze to este potiahneme.. 😵 vcera som sa uz pomaly chystala na porod...
Ozaj, pytala som sa ako to je s porodom po serklazi.. da sa aj prirodzene, ale nemusim sa dobre otvarat. Je to vraj velmi individualne.

katrinb
30. dec 2009

No v 34 tt sa uz budeme viacere hybat tazsie.... 🙂

Deny - a zaidne chystanie na porod....pekne to dotiahneme ...neboj

eviska83
30. dec 2009

Ahojte kocky,
krasne tt uz mate 🙂 len vydrzat 😵 a nestresovat
Ja som od 34tt chodila asi len na zachod- 😀 inak bol gauc moj.Mala som tu svokrovcou tak sa starali o vsetko 😵Mne pichali inj.na plucka v 28tt a povedali ze za 2tt mozem rodit kedze jedno babo bolo veeelmi nizko- a potiahla som to do 38tt 😉
Ja som si preventivne vysetrovala moc a merala tlak- ale to len pre moj klud 😉

deny32
30. dec 2009

Kati, dnes som optimista.. dnes to vidim na 36tt 🙂)))
presne pred 6tt mi zistili ten krcok, som neverila, ze to dotiahnem do 30tt a uz som tu.. takze este 6 😉

Neviete niektora nieco o Loginke a Julietke? Velmi davno tu obe neboli, dufam, ze su ok aj s detickami..

deny32
30. dec 2009

Eviska, si moj vzor.. 😉 mne pichli v 27tt... to babo tak nizko aj ostalo, alebo sa sem tam vydvihlo? moj kempuje stale dole ... Ako bol na tom krcok?

katrinb
30. dec 2009

eviska - no super si vydrzala. Mne este nic nepichali...asi netreba zatial.....ono sa to ale moize zmenit...ako vsetky vieme. Ja si zase meriam tlak.....ale to uz od septembra.....

Tak ako pises deny....6 tt je nas ciel...minimalne..... 😉

eviska83
30. dec 2009

deny- ze vzor 😀 😀 😀 😀
takze to babo bola evicka a ostala dole az do porodu- ako bol na tom krcok neviem- kedze za cele tehu ma nikto zo spodu nevysetroval 😉 vtedy som sa aj pytala dr.ci ma nechce skontrolovat ,ale vravel ze to nieje potrebne- a teraz som aj rada ze to tak nechal.Ale ja som nerodila na svk.
Jooooj -presne ako vy som pocitala tt- vravela som si nech aspon do 32tt 🙂

luciaf13
30. dec 2009

jej krasna tema 🙂 aj ja sa pridavam cakame dvojicky a jedneho anjelika uz mame doma. Aktualne sme 24tt+5 a zatial vyzera byt vsetko OK

juliagregor
30. dec 2009

ahoj lucka

luciaf13
30. dec 2009

ahojky Julka 😉

juliagregor
30. dec 2009

ahojte tehuľky a maminky
obed sa dovára, krpci spia ja sa snažím písať diplomovku a učiť sa ☹

keď nehrozí akútne pôrod kortikoidy sa nepichajú, ale veľa záleží aj na lekárovi. Keby ich nepichli a deti by sa náááááááááááhodou narodili, dostanú ich priamo oni.

zatiaľ sa majte

deny32
30. dec 2009

Lucia, blahozelam k dvojickam.. 🙂 vitaj 😉
Katrin, mne pichali 3 injekcie v pravidelnych intervaloch.. tak ako pisala Julia, pichaju sa az ked nieco hrozi.. ja som rada ze mi ich pichli, som ovela pokojnejsia, ze keby nahodou nieco...
dnes som si kupila hroznovy cukor, aby pekne rastli.. niekde som to citala 😀 som zvedava ako z neho narastiem ja... 😀
Ozaj, ako ste na tom s vahou? Ja mavam skoky.. niekedy za tyzden nepriberiem nic, alebo minimum, minule som dokonca schudla a teraz som nabrala skoro 2kg... zatial mam hore 12 kil... ako ste na tom ostatne? Tiez mavate taketo vykyvy?

katrinb
30. dec 2009

Lucia - vitaj medzi nami..sme rady, ze si sa pripojila k nam a gratulujem k dvojickam

Deny - No tazko povedat, ako to je s tyxmi injekciami....ale ja to necham na lekara....asi vie, co robi. Asi by to bolo odomna drze si pytaj tie kortikoidy....a ako pisala Julia, kazdy ma na to iny nazor...resp. zavisi od lekara. Mozno mu to len medzi recou spomeniem....ved uvidim v pondelok.

No ja priberam uplne pravidelne uz od 20 tt tusim kazdy tyzden navyse kilo. A ja uz mam +16 kg 😒 . Pri mojej vyske 160 cm dost. ALe ked ma niekto vidi po dlhej dobne tak mi povie, ze som ani velmi nepribrala...ze len do bruska...no najviac do bruska - to ano...ale vsade somnabrala....a najmenej v hornej casti. Stale obleciem svoje Ska tricka - samopzrejme len tie dlhsie, ktore mi zakryju brusko...tie kratucke su teraz uz fakt kratke 😀

juliagregor
30. dec 2009

katka a keď sa ti prsia nalejú, tak to "S" neoblečieš 😀

katrinb
30. dec 2009

Juli - 😀 😀 😀 to uz asi nie.....

juliagregor
30. dec 2009

Ahoj
Alic, všetky tehotné s dvojičkami majú zvýšené AFP. V 10 tt alebo v 12 tt sa robí ultrazvuk na zmeranie šijovej štrbiny, mala by byť tuším do 3 mm.
Ja som mala zlé hodnoty už pri prvom synovi, preto som aj teraz postúpila amniocentézu. Predsa už som neni najmladšia 😉
Ak by si chcela niečo vedieť bližšie napíš mi do IP.

Bipka, kamoška mi teraz hovorí, že boli také "skapacinky" a aký chlapi z nich vyrástli.
Júlia

deny32
30. dec 2009

ja sa tesim na to naliatie... a manzel este viacej 😀
Katrin, oni to pichaju asi len vtedy, ked si v nemocnici. Nezda sa mi, ze by to pichali bezne ambulantne. Ale ved Ty nemas ziaden vaznejsi problem, bud rada a tes sa ze to nepotrebujes... 😉 Ak by Ti nieco hrozilo, tak Ta beru lezat a ak to bude potrebne, tak ti pichnu. Drzim palce aby si to nepotrebovala.

Ja nechapem to moje priberanie.. som zvedava na vahu o tyzden. Teraz je spln, takze moze byt, ze o tyzden budem mat o kilo menej... Kati, kila neries, budes potom.. a mozno si len naliata vodou a ta porodom odide... a ako som uz pisala, ja som mala zasoby uz pred tehu... 😒

Julia, takze biudeme ako Angelina Jolie, alias Lara Croft ???? 😀 no, teda okrem toho pasu 😀

juliagregor
30. dec 2009

Bipka ja rozmýšľam, že kto ma objavil, až po lepšom preštudovaní mien babuliek ma osvietilo 😀
ahoj

eviska83
30. dec 2009

Katrinb- bud rada ze kortikoidy nepotrebujes- mne to teda pichali ambulantne- 2x -po tyzdni.V nemocke som az do porodu nebola 🙂 ale teda nebolo mi vsetko jedno ked povedal ze steroidy 😕 radsej by som bola bez nich.
Lucia- vitaj 🙂
K priberaniu sa ja nevyjadrujem 😠 😠

juliagregor
30. dec 2009

deny ja som mala plus dve čísla 😀 ,
mm bol rád, lebo normálne mám Skoro "1" 😀

deny32
30. dec 2009

Julia, a nieco aj ostalo? Potes ma... 😉

juliagregor
30. dec 2009

skoro 1

deny32
30. dec 2009

sakra, takze nic? ☹

juliagregor
30. dec 2009

ale budeš mať väčšie bradavky, myslím tým vyťahanejšie 😀

ale vážne odporúčam naťahovať bradavky, aby si trošku zvykli, kľudne nech sa mm hrá 😀

no to už neni to telo ako za slobodna, teraz som na nete pozerala Zumbu, paráda

matelko1
30. dec 2009

lucia vitaj a blahozelam k dvojkam.

baby ja pri mojej vyske 173 cm som pribrala +16kg,ale len do bruska.
zajtra idem na utz,volali mi z nemocky,tak rano o 8-mej mam zavolat,ze si dohodneme cas,tak som zvedava.dam vam vediet.