Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mauzos
4. jan 2010

fefferonka asi ta sklamem, ale obidva linky je ta ista baba Silvia, na ktoru som ti dala link ☹ My sme kupovali kocik v januari a dvojky sa narodili v aprili. Ale prave kvoli tomu, ze v januari jej dosli z USA, tak aby ho mala a presne aj tu farbu, ktoru sme chceli. Ked ich ma ona vypredane, tak ho asi nikde nezozenies, lebo pokial viem, tak ona je vyhradna dodavatelka pre Slovensko ... jedine ze by mali niekde na predajni zasobu, co pochybujem ... popripade vystavny kus.

lenuliatko
4. jan 2010

Ahojte tehuľky a maminy,môžem sa sem votrieť? Deny ma k vám volala už dávnejšie, ale až teraz začínam riešiť také dvojičkovské "problémiky".
Vidím, že sa tu často bavíte o kočiarikoch. Tiež mám dilemu, aký vybrať. Nerozmýšľala ste niektorá aj nad Tako jumper duo? Ja viem, značka nič moc, ale vizuálne sa mi páči. Nemáte s ním skúsenosti, alebo recenzie? Ďalší horúci favorit je práve bumbleride, športová verzia je úplne super, také kolieska, resp. prevedenie kočíka som chcela, len verzia s vaničkami, neviem. Veľa obrázkov som nenašla, aby tam mali drobci dosť miesta, aby to aj dobre vyzeralo... V úvahu by prichádzal aj duo walker, ale nepáči sa mi ten úplne čierny spodok s kolesami, ABC design zoom je zaujímavý, ale asi radšej deti vedľa seba než za sebou. Jane twintwo (alebo tak nejak) je síce fajn, ale to už je pálka za kočík. A ešte by ma zaujímalo, či hneď neplánujete kúpiť aj nejaký monokočík, ak by napr. jedno bábo bolo choré, alebo by plakalo, že by sa von šlo len s jednym? Lebo uvažujem kúpiť ešte nejaký lacnejší kočík, ktorý by sa dal využiť od novorodenca, aj ako športový kočík pre väčšie bábo.
Potom by ma zaujímalo, ako to riešite s postieľkami? Od začiatku budete dávať detičky spávať do dvoch postieľok, alebo im úplne stačí jedna? Zas aby sa nebudili, ale keďže boli zvyknuté byť v brušku spolu...?
A ešte ma napadá, kedy sa začína materská dovolenka pri dvojkách? Skôr, alebo je to rovnako? Viem, že sa poberá dlhšie, ale ešte som nezisťovala, kedy začína.
A kedy ste začali cítiť prvé pohyby?
Ak vám to nebude vadiť, občas zabehnem k vám po rozumy, čítavala som si vás a hlavne na začiatku mi to pomohlo, keď som videla, že sa to zvládnuť dá, aj keď mám trochu obavy 🙂

julietka
4. jan 2010

lenuliatko aj moj favorit bola tako jumper, velmi som ho chcela, ale kedze byvame v bytovke a nevojdem s nim do vytahu tak som sa ho musela vzdat. Mame rezervovany easy walker a tusim aj deny ho ma
..k tvojej otazke ..prve pohyby som zacala citit v 15tt, ale iba take vyduvanie a kopceky sa mi robili na brusku, ale take ozajstne ze bolo citit rucicku, nozicku cca v 18 az 20tt

lenuliatko
4. jan 2010

Julietka, ďakujem. Mne sa Tako veľmi páči, len ste ho tu myslím ani nespomínali, tak som nevedela, či je nejaký vadný, alebo čo... Keď to je jedna vec, vidieť ich na obrázku a potom naozaj. A dvojičkovské kočíky majú len zriedka.
A na tie prvé bublinky netrpezlivo čakám, zajtra začíname 15tt, tak som v pozore, kedy to príde 😀
Pozerám, že čakáte párik, tiež tajne dúfam, že bude. Kedy vám povedali pohlavie? Vraj už od 16tt to pekne vidno (ak sa drobci ukážu), ale skôr asi až okolo 20tt, nie?

matelko1
4. jan 2010

mne zistili pohlavie v 19 tt.....a co sa tyka postielok,tak ja od zaciatku budem davat kazde zvlast do postielky.

julietka
4. jan 2010

lenuliatko na kvalitnom UTZ je to vidiet uz v 13tt, nam to vedeli povedat na morfologickom ten sme mali tusim v 21tt a tiez sme neverili ze by sme mali take stastie ze rovno parik sa nam podari, je to naozaj uzasne dve muchy jednou ranou, aj ked starosti bude okolo dvoch deti strasne vela..

julietka
4. jan 2010

co sa tyka postielok, viem ze niektore baby davaju spolu, ine samostatne..
ja budem davat cca prve 3, 4 mesiace spolu, ale uvidime ako sa predvedu drobci..predsa len boli zvyknuti spolu byt pri sebe v maternici a citit jeden druheho tak ich nebudeme hned oddelovat, ale cas ukaze, realita moze byt uplne ina..

matelko1
4. jan 2010

aj ja viem,ze niektore baby davaju spolu......
julietka a mena uz mate vybrate.

lenuliatko
4. jan 2010

Tiež som strašne zvedavá, čo budeme mať, chystám sa na morfologický UZV, ale ešte nemám termín, tak sa naňho spolieham 🙂 Ja uvažujem, že kúpime dve postieľky, ale na začiatku by som ich chcela mať v jednej a potom sa uvidí. Včera som surfovala po internete a zhľadúvala, čo by sa nám zišlo, kočík, postieľky, hniezda, vajíčka, lehátka, hracia deka, monitory dychu, oblečenie, perinky, časom cestovná postieľka a tie ceny... No, to nie je sranda mať dve detičky naraz, ale zas nechcem aby im niečo chýbalo. Koľko ste tak investovali do výbavičky?

alienka73
4. jan 2010

Feferonka vdaka, pozriem tie stranky, dufam,z e neskor ked budem chciet ja objednavat ich budu mat, zaujalo ma ze je to aj s vajickami, aj ked mi jedno po malom mame.
Ja by som v tvojom tyzdni uz kludne objednala aj kupila. Po tom 20tt asi zacnem zhanat veci, teraz len obzeram.

Tintin, ja som presne tuto dilemu riesila ci dat alebo nedat do skolky,bojim sa kvoli chorobam tak isto ale ak by bol zdravy bolo by to lepsie 😒 .
Vcera a dnes maly nespal a je to s nim na nevydrzanie ked nevie zaspat.Vrieska , bucha so vsetkym otras. Neviem ako to vydrzim ked budem mat vacsie brucho. Budem musiet nasadit ten medovkovy caj a snad pomoze. Po dnesnom dni neviem ci ho do tej skolky predsa len nedam 😖 .

alienka73
4. jan 2010

neviem ako sa to tu opravuje, samozrejme my nie mi 😀

katrinb
4. jan 2010

ahoj lenuliatko a vitaj medzi nami....sme rady, ze sa pekne rozrastame

Co sa tyka kociarikov, ja som rozhodnuta za abc design zoom...ja ale vedla seba som nechcela. Ale easy walker duo sa mi tiez lubi..hlavne ked su autosedacky. Ale ten si objednala deny...a myslim, ze si h ovelmi chvalila...
Co sa tyka postielky...ja mam na zaciatok len jednu - pozri moje fotky, tam ju mam fotku...je to ale dvojickovska postielka a neskor dokupim este jednu ale uz obycajnu.
Materska zacina ako u jedneho babatka - 6-8 tt pred ale trva o mesiac dlhsie. To je jedina vyhoda, lebo matersku a rodicovsky dostaneme len ako pri jednom babatku.
Pohyby u mna zacali podobne ako u Julietky......take jemnucke motyliky v brusku som mala cca v 16 tt a take uz pohyby kopanceky a podobne od 18 tt
Mne pohlavie povedala doki v 14 tt...a potom mi to uz len potvrdzovali ostatni
A vybavicku ja som kupovala postupne....4 mesiace postupne...a uz mam vsetko. Ale oklko som do tho investovala...to neviem presne.....ale bolo to dost

ajka72
4. jan 2010

katrinb matersku máš dlhšie o 3 mesiace a potom prechádzaš na rodičovský

katrinb
4. jan 2010

az o 3 mesiace? teda, nieco mi asi uslo..ale dik 😉

katrinb
4. jan 2010

luciaf - no tak to si jedina, ktora je na tom tak isto ako ja s talkom.l Aspon ze viem, ze nie som sama v tom....hihi Ale verim, ze to mame len ten syndrom a hlavne je, ze sme OK....aj ked je normalne, ze nas to stale vy&strasi ten vyssi tlak. Musime len vydrzkat co najdlshie..... ved uz aj tebe sa to krati

vatina
4. jan 2010

Ahojte, dnes som musela ísť kvôli bolesti v pravom vaječníku k lekárovi. Som 25. deň po prenose embryí.
Lekár mi dnes našiel cystu 7,5cm na pravom vaječníku a povedal, že tehotenstvo vidí veľmi slabo.
Bolo vidieť v maternici také dve machuľky ale jemu sa zdalo, že na 25. deň by už malo byť vidieť
aj niečo konkrétnejšie ako dva rozmazané fliačiky ( naše dvojičky ). Viete mi poradiť, lebo ma to vyľakalo - ani nie tak tá cysta ako informácia, že tehotenstvo vidí slabo. Dal mi zobrať aj hcg. Tak teraz neviem, čo by malo byť na 25. deň od prenosu embryí vidieť. Koncom týždňa idem na ultrazvuk.

deny32
4. jan 2010

Lenuliatko, vitaj.... 🙂)))
my mame objednany easy walker duo, strieborny, aj s autosedackami maxi cosi. Objednali sme ho z CIech na vystave v Brne, vsetko nam tam predviedli a vysiel nam ako najlepsie riesenie, hlavne co sa tyka autosedaciek... mam dojem, ze niektore baby pisali o Take, ze sa velmi tazko ovlada a je tazky, skus pozriet dozadu. Bumbleride ma Mauzi a Taella a velmi su spokojne.. oni tie kociare v skutocnosti vyzeraju lepsie ako na fotkach, easy walker ma zaujal az nazivo. nA s babatkami vyzeraju najkrajsie 😵 😵 😵
Vo februari je vystava kociarikov v Brne, neviem ako si na tom, ci by si sla. Nam dojde kociar niekedy vo februari, tak mozes mrknut.. Katrin bude mat ABC a baby maju bumble.. a budes mat mini vystavu 😀
Nam vedel dr povedat pohlavie v 18tt a aj to sa sekol.. . presne nam povedali na morfologickom. POhyby som tiez zacala citit okolo 15tt, ale len take motyliky.. silnejsie okolo 19tt, ale uz neviem presne.
Co sa tyka spinkania.. my mame postielky z Polska, povedali sme si, ze niekde myusime usetrit. Su drevene, z masivu, s komplet vybavou (kokosovy matrac, paplonik, oblecenie, mantinel, baldachyn,...).. oba dokopy nas vysli na 150 eur... !!!! tu by sme mali mozno jednu. A to co je v pOlsku je tu neskutocne predrazene. Oblecenie som zacall kupovat az ked som vedela pohalvie a rozbehla som sa az po 24tt... uz mam vybraty monitor dychu, isofix zakladne a ostatne, len objednat.. 🙂 a co sa tyka penazii, kolko to vyjde,... no brutalka... ☹ ratam do toho aj pupocnikovu krv, "porodne" a tak...

Ten Tako ma vanicky, alebo tasky?

deny32
4. jan 2010

Katrin, tiez viem tak, ze materska je 9 mesiacov pri dvojickach... pokial viem, tak sa to nemenilo v novom zakone.
Vatina, uvidis na dalsom utz.. co lekar to iny nazor. Najlepsie je ist v 8tt, ked uz je vidiet srdiecko. Ja som mala tiez cystu, priblizne taku velku ako Ty. A aj oba vajecniky som mala zvacsene, mali skoro cca 7cm... takze toto neries, je to po stimulkach. Hlavne pekne pokoj, papaj kyselinu listovu a oddychuj. Velmi drziiiim palce 😵 😵 😵

juliagregor
4. jan 2010

ahojte,
materská je 37 týždňov, potom rodičovský
výška materskej je každý mesiac iná, lebo je rátaná ako suma na deň
rodičovský je stále rovnaký

lenuliatko
4. jan 2010

Ahojte, ďakujem za privítanie 🙂
Katrin, pozrela som si postieľku, to som netušila, že aj tá sa dá zohnať pre dvojičky 😅 Pekná je, len asi sa nedá dlhšie využiť, lebo sa budú detičky navzájom budiť.
Také komplexné odpovede ste mi dali 🙂 Deny, ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď.
Inak materská pri dvojčatách sa poberaá dva mesiace dlhšie. Pri jednom je to 28 týždňov, pri dvoch 37, len som nevedela, kedy začína.
Veru, rada by som tie kočíky videla naživo, do Brna sa mi trepať nechce, predsa len je to ďaleko, ale do Košíc by som zabehla urobiť obhliadku 🙂 A s bábätkami sú jasné, že úplne najkrajšie. A tie bumbleride kočíky mali kočky už od narodenia pre deti? U Taelly som videla kočík na fotke, ale nevdela som identifikovať značku. Tako kočík má vaničky, veď to, že to sa mi pozdáva viac než tašky u bumbleride. To ešte bude dilema 😅
A ttie postieľky ste boli kde konkrétne kupovať? 150€ za dve aj s výbavou - paráda, daj tip. Ja by som chcela biele postieľky. Kde do Poľska sa oplatí ísť nakúpiť? A monitor dychu len jeden? Ako sa to kupuje? Treba všetko dupľom, alebo podložky dve a prístroj len jeden? Ktorý si vybrala? Vy ste tu už mnohé "zabehnuté" tak budem rada, keď sa podelíte o dobré tipy.

Vatina, nestresuj. Na 25 deň po ET by chcel doki čo vidieť? Dutinky sú na tento čas akurát. Nech ťa zbytočne nestraší. Všetko sa to pekne rozbehne a za pár dní bude vidno pokrok. A to HCG by ti mal vziať obdeň aspoň dvakrát, či hodnota pekne rastie, jedno číslo veľa nenapovie. Ja som mala už po potvrdenom tehotenstve v bruchu niekoľko cýst cca po 3cm a vaječníky viac než dvakrát také veľké, ako majú byť. Tiež voľnú tekutinu v bruchu. To sú následky stimulácie a postupne to odozneje.

mauzos
4. jan 2010

Lenuliatko Bumble ma tiez vanicky a nie fusakotasky 😉 Mam ho aj ja na viacerych fotkach v albume, neviem uz ktora ste to chceli vidiet viac zaberov. Malych sme mali vo vanickach do 4 mesiacov, potom sa im uz nepacilo len tak lezat, tak sme presli na sportak. Do vaniciek vojdu doteraz, aj ked uz na doraz 😝 nosime ich v nich do kocikarne.

Monitory musis mat dva pri dvojkach a dokonca pri tych klasickych podlozkovych sa neodporuca mat dvojky v jednej postielke.

vatina
4. jan 2010

Ďakujem Vám za podporu. Vo štvrtok po utz Vám dám vedieť, čo robia naše dve machuľky.
Kyselinu listovú som si práve dala a idem do postele oddychovať aj tak som z tej cysty nejaká ubolená.
Ďakujem ešte raz.

juliagregor
4. jan 2010

ahojte
nové tehuľky vítama gratulujem 🙂
mauzos tiež som niekde čítala, že keď sú monitory dychu musí mať každé bábätko svoj a zvlášť v postieľkach, ja som nemala

tako má nevýhodu ☹ , že je širšie ako 80 cm, čiže nikde nevojdeš, pokiaľ bývaš v dome a nemusíš riešiť šírku kočíku, tak to tak nevadí..

fefferonka ja som kočík kupovala jazdený od kamošky, dohodla som sa s ňou, že ho však zoberiem až po narodení detí. Myslím, že aj väčšina obchodníkov to tak robí, ale nechávajú si zálohu. inak máš krásny týždeň 🙂 , ja som už ležala v nemocnici ☹

lenuliatko
4. jan 2010

Mauzos, pozrela som si fotky, konečne mám reálnejšiu predstavu, lebo všade sú fotky len ako šporťák. Máš krásnych chlapcov.
Julia, ty si doma ako princezná medzi toľkými chlapmi 🙂 Ešte sa rozhodnem, ak na trh nepríde nič nové, tak to vidím buď na tako alebo bumble a keď niekde naživo uvidím duo walker alebo ABC desig, tak som tam, kde som bola 😀 Končím na dnes, lebo mi strašne pomaly ide koník. Pekný večer a ďakujem za rady 🙂

juliagregor
4. jan 2010

lenuliatko, ak chceš niečo iné kukni aj
www.babyjogger.sk
www.mountainbuggy.com úžasný kočík mala ho kamoška

dik, že princezná 😀 niekedy si pripadám ako stará a unavená kráľovná 😝

deny32
4. jan 2010

Julia, to prejde.. ja s pripadam ako velryba a ked vstavam z postele ako lienka.. len trepem rucickami a nozickami.. 😀

Leni, rataj s tym, ze aj ked doam prejdes cez dvere, v obchode, u lekara a do vytahu sa ti to nemusi podarit...

http://www.detske-chuvicky.cz/p/snuza-halo
ja so sa uz pevne rozhodla pre tieto monitory.. dnes som tam volala, v januari im dojdu nove typy, kde bude uz vymenitelna bateria, co je super.. tazke pockam si. Na tomto webe su aj najlacnejsie ake som zatial nasla. A maju aj Respisense, ktory ma Zukrik, dokonca vyhodnejsie pre dvojicky.

Leni, este mas cas objednat kociar, v aprili uz urcite kocikujem aj ja s Katri, tak vyskusas... ja som si takto skusala Bumble.. a keby nebol Easy Walker, tak urcite beriem Bumble... ale vyskusaj si viac..
ABC maju v Kike, Bumble myslim ze este maju v optime v All Toys.. ale je to urcite ine s babatkami, predsa len je to vaha naviac, s ktorou treba ratat.

ajka72
4. jan 2010

ja som dávala do 3 mesiacov obidve do postielky a potom každá mala svoju postielku teraz sme už od septembra veľkáčky spíme v 190cm posteliach 😀 monitor dychu som nemala vtedy to ešte nebolo tak rozšírené aspoň ja som o tom vtedy nevedela a chválabohu sme v zdraví prežili tie kritické mesiace 😉 a do 3 mesiacov som používala klasické perinky veľmi dobre sa mi tak s dievčatami manipulovalo a podľa mňa aj oni sa lepšie v tých perinkách citili 🙂

deny32
4. jan 2010

Ajka, tu je lik na tie kupele.. Ako pisala Mazi, je to na Moldavskej pri kruhovom, ides tam ako ku ucilistu.. je tam tusim aj hotel, lekaren, vub,.... oproti je Lidl... ja som tm nebola, som nestihla...ale co boli zname, velmi chvalili. Akurat ze by si tam mala ist naholo.. ale ze tam nechodia cumilovia a mas osusku. ked vojds od bazena, das dole. Svagrina mala spodok plaviek 😉

http://www.spqr.sk/

fefferonka
5. jan 2010

fuuha mauzos, aj tak ti dakujem, skusim jej dnes, Silvii, zavolat, nebudem cakat na mail, nez sa to vsetko po sviatkoch este len rozbehne... blbe je to, ze sme v panelaku, cize nemozem moc vyberat. Do toho mam 157cm, takze si neviem predstavit ako by som napr. tlacila kocik s vanickami za sebou a hlavne, ani by som ho nedostala do kocikarne.... nuz, budem robit vsetko pre to, aby som ho zohnala, lebo ked si predstavim, ako som chodila dva tyzdne s metrom v ruke a merala a merala... tak sa mi nad novym kocikom nechce vobec rozmyslat....

juli, dakujem za pochvalu, takto ma nikto este nepochvalil 🙂 aj ja som rada, ze drzim (tuk, tuk), do vianoc som mala dve roboty, ale teraz po sviatkoch uz jednu rusim a druhej sa uz nebudem nadrapovat ako pred tym, tak snad vydrzim 🙂 v piatok idem do poradne, tak snad ziadne zle spravy nebudu.

fefferonka
5. jan 2010

no, prave som si nasla na nete odpoved ohladom kocika. na celom Slovensku su vypredane a pridu zaciatkom februara. ak by sa po nas dostal vo februari, bolo by to este fajn, to budem zacinat 33tt a SNAD to do vtedy vydrzim 😨

baby, normalne som zostala nervozna... a to so si myslela, ze kocik riesim vcas.... 😒