Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vranka4
10. jan 2010

mauzi,tie zubadlá- trápia nás v detstve,potom aj v dospelosti,keby raz vyšli a svätý pokoj 😉
ja si už ani neviem predstaviť domácnosť bez mikrovlnky a takýchto elektro- pomocníkov 🙂

mauzos
10. jan 2010

no presne, najlepsie su na tom dochodcovia s protezami, tych uz netrapia 😀

mikrovlnka bol asi prvy elektrospotrebic ktory sme kupovali na chalupu, fakt si tiez neviem bez nej predstavit zivot 😉

deny32
10. jan 2010

Ahojte, zdravim vsetky mminky a tehulky...
tak bez mikrovlnky si zivot neviem predstavit ani ja... a teraz uz ani bez parneho hrnca, vdaka Mauzi...
Parnu sterilizacku uz mame, nie je to az taka velka investicia, zeby sa to nedalo zvladnut...

Citala som vetko co som zanedbala, ale uz ani neviem, na co vsetko som chcela reagovat.. 😀
Matelko, aj svagribna utekala s tvrdnucim bruskom, takze radsej skoe a zbytocne, ako neskoro...
Vcera vecer a v noci sme mali naizbe velmi zivo... prisla k nam doobeda nova tehulka v 23tt, mala uz par dni krce a zacinala uz krvacat.. dali jej antibiotuka, magezko.. aasi o desiatej zacali krce kazde 2 minuty a bolesti sa stupnovali.. robilis nou co mohli, ale zacala silno krvacat a chuderka potratila... 😔 mam pocit, ze ho musela porodit... takze ekd Vas tehulky nieco trapi a sa Vam nezda, hned na pohotovost a radsej skor nemocka a pomoc, ako neskor nieco horsie...
Z tych stresov dalsia spolubyvajuca dostala kontrakcie a porodila do rana... ja som ostala sama na izbe a len tisko som cakala a tisila chalanov, lebo strasne kopali z toho, ze som bola nervozna... nechcela som byt dalsia na rade... ☹

deny32
10. jan 2010

.. a este jedna pihoda z mojho prijmu v stredu...nastup[ovala som do nemocky na pozorovanie.. a akcna pni Dr., ktor aked sa ma esteraz dotkne tak bude mat ruku v sadre, ma neposlala na oddelenie lezat, ale na porodnu salu.. bez bolesti, kontrakkcii... ved naco, rodit mozes asi aj tak... tak som tanm stravila skoro cely den.. stres a panika s manzelom, ani nevravim... nanestastie rodila 16rocna tmava spoluobcianka. ktora skoro pri kazdej kontrakcii vykrikovala... od oveda do cc 18:30, kedy porodila.. bola o dve koje dalej, tazke som to mala nazivo... no azda kazda si vieet domysliet, ako asi reagovali babatka v brusku a moja psychika... na oddelenie ma previezli o 20:30 psychicky na dne....
Tak asi tolko...
.. ale zatial sa drzime, dnes ma vysetroval moj dr, krcok drzi na dobre slovo, ale nejako vyzrazne sa nezhorsil... maly uz tak netlaci, pomaha to lezanie dole hlavou, aj ked si to odnasa chrbat.. dnes mi vravel, ze este aspon 10 dni vydrzat, aby sme neboli dlho v nemocke.. tak sa snazime...a drzime nohy spolu.... len sa obavam ze este par takych noci a rodiacich vrieskajucich tmavych neplnoletych obcianok a idem aj ja....

Drzte s vsetku tehulky aj maminky.. ja Vas citam... 😉

Jula, blahozelam k skuske.. a este A.. super pri detickach, sikulka si... REPECT !!! 😉

deny32
10. jan 2010

Julia, sorry preklep.. velmi blbo sa mi pise v lahu a cez brucho nevidim poriadne na klavesnicu.. a ma byt RESPECT.... 🙂

juliagregor
11. jan 2010

no deny tak si si tam užila 😠 len sa držkaj a nohy hore 😉,
zatiaľ som sa stretla s viacerými ženami gynekologičkami ale len dve boli super 🙂
chlapi sú podľa mňa lepší 🙂
stačí aby ona mala bezproblémové tehotenstvo, nemala krče pri menzese, rýchly pôrod a potom sú také protivné 😠

má niekto dobrú gynekologičku ženu?

zuby - nám idú stoličky a nespia každú druhú noc

ozaj v Tescu budú mať Pampersky - 3ks za cenu dvoch,

vranka, ked si tak dlho kojila, kedy si dostala menzes? ja ešte nemám a už sa desím, kedy prídu a v akej intenzite 😒
všetkým prajem pekný deň, idem sa učiť zajtra mám skúšku

mauzos
11. jan 2010

Ahojte 🙂

Julia s tymi plienkami si ma predbehla 😉 Super cena.
Ty este nemas mrchu? No to si teda uzivas 🙂
Ja mam dobru gynekologicku, ale menila som, ked som otehu, lebo ta stara bola fakt onicom. K muzovi som chodila len raz, vraj odbornik, ale bol masiar, tak som ho zmenila. Ja som nikdy nemala nejake problemy, chodim viacmenej len na preventivky, takze to nejako neviem posudit, iba podla pristupu a podla citlivosti pri vysetreni.
Drzim palce na dalsiu skusku, zda sa mi ze to zvladas uplne v poho. Aku vysku si robis?

alienka73
11. jan 2010

Ahojte, necitala som vas teraz len chcem napisat, ze som uz doma od lekarky a vsetko je v poriadku. Pozrela mi babatka na usg a vsetko v poriadku. A aj ten kombinovany test je uplne v poriadku, sestricka si len precitala vetu, ze kvoli veku mi odporucaju amnio a tak mi povedala, ze vysledky su hranicne. Ale nie su, tak som stastna ako blcha. Aj ked viem ze to tiez nic nemusi znamenat, ale tak snad to bude v poriadku.

Drzte sa vsetky , neskor vas precitam, teraz ideme von s malym.pa

juliagregor
11. jan 2010

robím si Manažérstvo kvality produkcie v Trenčíne, posledný rok, budem Ing. 😎, chodím tam 6 rokov

inak je to dobré na duševné zdravie 😀 , lebo fakt som niekedy z tých mojich krpcov na nervy 😔

mne to pomáha aj ked skúškové obdobie zo srdca neznášam 😠
najťažšie boli prvé dva roky, to som sa naplakala 😔 , teraz je to o moc ľahšie

mrchu nemám ale asi bude sila, ked príde 😲 , teda dúfam, že príde, lebo by ma vystrelo 😲

taella
11. jan 2010

čo sa týka sterilizácie , tak ja to robím od narodenia tak , že fľašky , cumle , odsávačku zlejem vriacom vodou z kanvice a hotovo . Tak sme to robili aj v nemocnici .

ajka72
11. jan 2010

juli ja som končila VŠ keď sa dievčatá narodili, teda narodili sa v septembri a ja som išla do 5 ročníka no bola to fuška a to poriadna ale tiež ke´d som prišla do školy cez semester tak som trošku vypla ale skuškové bolo o držku pri miminách 😒

my tiež už vyše dvoch rokov sterilizujeme vo veľkom hrnci ktorý sme si na to vyčlenili, o sterilizátoroch som ani poriadne nevedela a teraz keď som už informovaná ho kupovať už nebudem však už budeme od septem skolkárky tak verím že fľaše postupne potrebovať nebudu 😉

ajka72
11. jan 2010

alienka gratulujem k dobrým výsledkom 😵

matelko1
11. jan 2010

ahojte.
baby tvrdne mi brusko a aj v noci mi tvrdlo.v sobotu som bola v nemocke,dali ma na pasy a pustili domov,ze je vsetko ok...som hotova z toho.neviem co mam robit,ci mam znova ist do nemocky,alebo co.

juliagregor
11. jan 2010

matelko chod aspoň skontrolujú bábätká a budeš kľudnejšia

matelko1
11. jan 2010

ved aj pojdem,ale neviem co to znamena.jeden moment je brusko ako skala,potom po chvilinke zase ok.

juliagregor
11. jan 2010

sťahuje sa maternica,
tak nejako vyzerajú aj kontrakcie pri pôrode, ale ešte to aj bolí ako čert

deti sú už veľké a je to záťaž pre matku, keby ti bruško netvrdlo, tak by som sa divila, ale nech ich skontrolujú krpčekov 🙂

juliagregor
11. jan 2010

ajka super že si zvládla školu a aj bábätká 🙂 si šikuľka
ja mám predsa už chalanov väčších a mám viac času, pri malých miminkách si to musela mať veľmi náročné 😉

adka super že máš dobré výsledky 🙂

matelko1
11. jan 2010

julia a ty si rodila normalne,alebo sekciou?
ked bude vsetko ok,tak ma pustia domov,alebo si nechavaju na pozorovani?

juliagregor
11. jan 2010

sekcia 35 + 5 tt
matelko ja neviem čo ti navrhnú

každá nemocnica má iné zvyklosti tak ja neviem, ale ja by som už domov nešla, to záleží na tebe ako sa cítiš
napíšem ti do IP

tinuska123
11. jan 2010

ahojte, mám pre Vás pozdrav od loginky a od jej bábätiek Laury a Dominika, ktorí sa narodili 2.1.2010. 🙂 🙂 🙂 Trošku skôr ako mali, ale všetci sú v poriadku. Váhy pri narodení 1,80 a 1,70 kg. Narodili sa cisárskym. Ostatné podrobnosti už loginka po návrate domov. /Ak bude stíhať/ 😀

juliagregor
11. jan 2010

super často na ňu myslím 🙂

nech sa ozve 😉 hlavne že sú v poriadku 🙂

katrinb
11. jan 2010

deny - ahojky. Som radal, ze si sa ozvala a ze ste OK. A ked som citala o tej tehulke v 23 tt...co sa jej stalo. Normalne zimomriavky mam - vsade...hrozne nieco. Chalanov pohladkaj aj za mna, ze moje kocky ich pozdravuju 😉

Juli a aj ja gratulujem ku skuske. Afakt klobuk dole, ze to stihas popri troch drobcoch....studovala som tiez porpir praci...ale to som chodila len do prace a mala som co robit. PO nociach som sa ucila....fuuu...ale mam to uz daaavno za sebou. Clovek zabudne, casom ....ake to bolo. A ja mam zenu gynekologicku...obvodacku ale.- Rodit idem k chlapovi. A moa doki je fakt dobra....ale teraz, ked som tehu...no z niektorych veci som ostala velmi prekvapena...s jej pristupom. teda porodnik sa k tej celej veci stavia inak. Ale nemozem sa na nu inak stazovat. Ale vo vseobecnosti su chlapy urcite lepsi....podla mojej skusenosti.

alienka - super, ze mate take dobre vysledky. To je perfis. Len tak dalej.

Matelko - moja, no to tvrdnutie uz v tvojom tyzdni musi byt. AJ mne dnes doki povedal, ze je uz nacase...ale ak ti to tvrdnutie neprejde po magnezku...chod do nemocky. Fakt - radsej. Ak ti prejde po magneziu...tak pootm len oddychuj. No uz sa ti to blizi....a ako pisala Julka. Ta vaha babatiek je narocna na vsetko v maminke....Hlavne sa drzkaj...a keby cokolvek, radsej chod ku dokimu.

ajka - no piaty rocnik s malinkymi musela byt teda tiez poriadna fuska.... 😖

tinuska (loginka) - to je take uzsane, ze su vsetci OKI....Aj ja na vas velmi casto myslim.

No a nakoniec mojho romanu ☹
Dnes som bola u doktora - porodnika na kontrolu. A ani sama som neverila - ale vsetko je v uplnom poriadku. Aj doki sa trochu az cudoval, ze sa neotvaram....ze je vsetko OK. Samozrejme v dobrom. Aj mi dal poklonu, ze to pekne "zatial" vsetko zvladam a aj bambulky. A aj potvrdil, ze pojdem cisarakom..ak sa nahodou priroda neozve skor.... Bola som aj na USG - tom takom velkom, nieco ako morfologickom..a aj na prietoky. A vsetko tiez OK...bambulky su zdravucke...doktor pozrel opat vsetko, co by mohlo robit akekolvek komplikacie...a sme zdrave. Vahy mame trosku mensie na moj tyzden....ale iba o malinko dni...ale su skoro rovnake a to 1320g a deuha 1443 g. Takze aj dievcata sa mi drzia. A aj tlak som mala v norme. Velmi ma to potesilo....velmi

Maminy a tehulky - krasny dnik prajem, aj ked u nas pod mrakom

katrinb
11. jan 2010

deny - ahojky. Som radal, ze si sa ozvala a ze ste OK. A ked som citala o tej tehulke v 23 tt...co sa jej stalo. Normalne zimomriavky mam - vsade...hrozne nieco. Chalanov pohladkaj aj za mna, ze moje kocky ich pozdravuju 😉

Juli a aj ja gratulujem ku skuske. A fakt klobuk dole, ze to stihas popri troch drobcoch....studovala som tiez porpir praci...ale to som chodila len do prace a mala som co robit. PO nociach som sa ucila....fuuu...ale mam to uz daaavno za sebou. Clovek zabudne, casom ....ake to bolo. A ja mam zenu gynekologicku...obvodacku ale.- Rodit idem k chlapovi. A moa doki je fakt dobra....ale teraz, ked som tehu...no z niektorych veci som ostala velmi prekvapena...s jej pristupom. teda porodnik sa k tej celej veci stavia inak. Ale nemozem sa na nu inak stazovat. Ale vo vseobecnosti su chlapy urcite lepsi....podla mojej skusenosti.

alienka - super, ze mate take dobre vysledky. To je perfis. Len tak dalej.

Matelko - moja, no to tvrdnutie uz v tvojom tyzdni musi byt. AJ mne dnes doki povedal, ze je uz nacase...ale ak ti to tvrdnutie neprejde po magnezku...chod do nemocky. Fakt - radsej. Ak ti prejde po magneziu...tak pootm len oddychuj. No uz sa ti to blizi....a ako pisala Julka. Ta vaha babatiek je narocna na vsetko v maminke....Hlavne sa drzkaj...a keby cokolvek, radsej chod ku dokimu.

ajka - no piaty rocnik s malinkymi musela byt teda tiez poriadna fuska.... 😖

tinuska (loginka) - to je take uzsane, ze su vsetci OKI....Aj ja na vas velmi casto myslim.

No a nakoniec mojho romanu ☹
Dnes som bola u doktora - porodnika na kontrolu. A ani sama som neverila - ale vsetko je v uplnom poriadku. Aj doki sa trochu az cudoval, ze sa neotvaram....ze je vsetko OK. Samozrejme v dobrom. Aj mi dal poklonu, ze to pekne "zatial" vsetko zvladam a aj bambulky. A aj potvrdil, ze pojdem cisarakom..ak sa nahodou priroda neozve skor.... Bola som aj na USG - tom takom velkom, nieco ako morfologickom..a aj na prietoky. A vsetko tiez OK...bambulky su zdravucke...doktor pozrel opat vsetko, co by mohlo robit akekolvek komplikacie...a sme zdrave. Vahy mame trosku mensie na moj tyzden....ale iba o malinko dni...ale su skoro rovnake a to 1320g a deuha 1443 g. Takze aj dievcata sa mi drzia. A aj tlak som mala v norme. Velmi ma to potesilo....velmi

Maminy a tehulky - krasny dnik prajem, aj ked u nas pod mrakom

katrinb
11. jan 2010

hups - aj mne zblbol konik a dvakrat mi poslal "roman" - sorry ☹

murkaa
11. jan 2010

juliagregor drzim palce, aby sa ti uspesne darilo v skole a aby si to uz rychlo mala za sebou. Je to sila.
Ja sa pridavam za skoncene studujuce. Tiez som zacala skolu popri praci, potom som ostala na MD a prve statnice s rocnym babom. Druhe statnice som mala v maji a vyzera to, ze som pri nich otehotnela s dvojickami. Ozaj som mala mysel uplne inde ako pri detoch. No a drobci su uz na svete. Aj s titulom. A tiez som sa tesila, ze kazdu sobotu vypadnem z domu. Skuskove som nenavidela, ale mesiac sa dal vydrzat - v hektike.

K tej odsavacke a zakladnej vybave do porodnice (niektora to spominala). Ja som mala svoju v porodnici pre istotu, no ked som sa spytala nechceli mi ju sterilizovat. A nakoniec ked mi zobrali malu na fototerapiu, kvoli zltacke som si odsala pre nu mliecko, isla im ho zaniest TAK GOL - nemohli jej ho dat, lebo len z nemocnicnych odsavaciek mohli zobrat mlieko na novorodenecke odd. TAk mi tam bola moja nanic. A nemohli zobrat ani mlierko navyse pre ine deti. Tak sa radsej pytajte.

A tu je zaujimavy link na kocik DORJAN DANNY DUO
http://ww.mimibazar.sk/foto.php?id=7463616

tintin
11. jan 2010

Deny klobuk dole pred tym co si zazila, mna by asi porazilo. Drzim palce nech vam to este vydrzi 😉

Julia, mam zenu gynekologicku/porodnicku a je super 🙂 ja som zase chlapa nikdy nemala, je mi to take neprijemne. ale aj moja mamina hovori, ze lepsi gyn su chlapi. Dakujem za tip na plienky. na noc este potrebujeme, tak kupim.

streilizator - kojila som malu do roka, takze som nepotrebovala a potom po umelom mliecku rano a vecer som len umyvala s kefou a takym bio/eko prostriedkom na riad. Pockala by som, ci budes kojit alebo nie a ked nie tak potom kupis.

Murkaa kde si rodila? a ako zvlada surodencov najstarsi? a ty ako zvladas 3 deti? pytam sa, lebo budem v rovnakej situacii 😉

murkaa
11. jan 2010

tintin rodila som v BA - Ruzinove.
Najstarsi je dobry - on chce len braceka (nie, ale v zlom). Dojde k detom a zakrici DANIELA co robis. Musime ho krotit. Je ozaj dobry !!!!!!!!!!!!- ukazuje im ako sa papa, ako sa oblieka a pod. Zatial ani moc neziarli, ale padli uz otazky tipu - Maminka lubis ma. My ho stale volame k sebe ked robime s detmi, aby sa aj on zucastnoval. Aby nebol odstrceny. Je hlucny, ale deti nechcem a a ani nemozem drzat v tichu. Nech si na rusne prostredie zvykaju. A celkovo mi zatial pomaha manzel. Este je doma z prace. Hlavne sa stara o syna. S detickami mi pomaha aj prebalit a aj pri kupani. Krmim sama z prsnika.

dia..
11. jan 2010

Ahojte tak v sobotu som sa pýtala za to tvrdnutie brucha ,potom ma začali strašne bolieť kríže , to už sme išli do nemocnice , tam ma prijali dali na monitor a potom mi nasadili na 24 hod infúziu , že ešte mám 10 dní vydržať 😠 .Na druhý deň som sa pýtala lekárky , že teda kedy ma pustia domov a ona že už mám dosť vysoké týždne že to budú už ukončovať , no a dnes ma pustili domov . Nerozumiem tomu , malý majú 3200 a 2900 váhu , na kontrolu idem cez víkend a potom sa rozhodnú že čo dalej . Koník mi pridal jeden týždeň. Teraz som 37

alienka73
11. jan 2010

No Murkaa mna zaujima to iste, ako to zvladas? Pomaha ti niekto?

Deny, otras takto lezat v nemocnici 😒 . Lezis v novej? Ale hlavne, ze ty s malickymi ste v poriadku a este sa drzis. Vydrz kym mozes.. 😉

Ja mam tiez gyn.zenu ale zatial sa nemozem vyjadrit.Netusim ani ci ma deti ale zatial sa mi zda dost dobra. Predtym som mala chlapa a az na taky dost blby uvod do mojho prveho tehotenstva, kedy sa tak "mierne" pomylil a potom neospravedlnil a nam s muzom sposobil dost velky stres tak inac ho vsetky zeny na nete chvalia a musim povedat, ze ozaj vysetruje velmi jemne, nikdy nie bolestivo a celkovo ma dobry pristup. Nebyt toho uvodu... Ale zmenila som ho teraz lebo sme sa prestahovali a je uz daleko.

Tintin a ty ako zvladas tehotenstvo? Mas uz trochu brusko? Ja uz mam mam pocit, ze dost velke.Tebe bude niekto pomahat v tehu a potom pri detoch?

alienka73
11. jan 2010

Murka, tak som neskor napisala, dik za odpoved 😉 .

Dia,deticky maju krasnu vahu! Drzim palce aby si to nejak vydrzala a aby si mala rychly a bezproblemovy porod.