Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dracik1
17. jan 2010

julia, dakujem za opytanie, zdrava nie som ani zdaleka, muz ma aj zajtra dovolenku, lebo dneska som mala taky zachvat kasla, ze som skoro skolabovala 😔 ..., na muza tiez nieco lezie...deti su zatial zdrave...boze oni su neznicitelny , hyperaktivny....vcera lietali poobede 2,5 h v tej kose vonku....vecer sa im nechcelo spat..ja to nechapem 😝

katrin, neboj sa, aj ja som mala presne rovnaky datum porodu ako bibianka.....preto bol pre mna sok, ze Biba porodila tusim v 33tt...ja som to nejak doklepala este mesiac.....tak ver aj ty, ze mesiac este urcite potiahnes....tu u nas v Ruzinove su cca 3 rocne jednovajecne dvojicky dievcatka - jedine co poznam / lebo poznam len samych jednovajecnyvh chlapcov/....su nadherne....vzdy ked ich stretneme, nemozem sa vynadivat...DOSLOVA....

juliagregor
17. jan 2010

dráčik tak si už chystaj frajerky 😀 , ja som chcela aspoň jedno dievčatko, ked vidím kamošky ako ich vyobliekajú sukničky, šatečky, copíky ...jaj
keby bolo viac peňazí ja by som si ešte dala povedať 😀 ale tata asi nie 😅

kamoška čo býva vedľa mňa (zachvíľku sa sťahuje a bude mi veľmi chýbať) má dievčatá staršie o mesiac sú také zlaté a šikovné...keby sme bývali v Índii už to máme spísané 😀
tie naše deti behajú hádam ešte aj v spánku 😀
sú to také duracelky 😀

keby aj koník tak išiel v poslednom čase je to modrý slimák a nie koník

dracik1
17. jan 2010

ze modry slimak 😀 , to mas pravdu....moj muz by prijal este dievca...ale ja uz nechcem deti v ziadnom pripade....uz sa tesim, ze su chlapci velki a mozeme zacat chodit na vylety a ukazovat im svet....

inak baby, vsetko o kocikoch najdete: http://www.dvojcata.cz/forum.php?idtema=36
dufam, ze prelinkovanie bude fungovat

juliagregor
17. jan 2010

už sa teším ked bude pekne a budeme môcť chodiť dalej od domu 🙂

ale balenie sa to je vždy sila, poobede sme boli u známych na návšteve a klasika ruksak na chrbát - pre každého náhradné oblečenie, papučky, plienky, olovrant a kamoška ked ma videla skoro sa zľakla, že sme prišli na dlhšie 😀
dráčik poslúchajú ťa? mňa ako kedy - dnes som piekla koláč a samozrejme, že mi pokrútili kolečkom na trúbe, tak mi zhorel ...skoro ma vystrelo 😠 ,

julietka
17. jan 2010

dracik, juli to je mile ze vy tu uz riesite take "odrastenejsie" mile problemy 😉

matelko na zajtra ti drzime palce nech je vsetko v poriadku 😵

deny32
17. jan 2010

Maminky a tehulky, dakujeme za povzbudenia.. dnes sme boli za nimi a dr. povedala, ze Samka uz zajtra odpoja, ze dnes je napojeny na dychanie len pre istotu. Tomsko uz tiez reaguje na liecu a zacina sa zlepsovat, takze sa vytesujeme... a vyzera to tak, ze uz mam kolostrum, takze snad zajtra sa spusti aj mliecko, aby sa mali este lepsie, bobaci.. 🙂
Loginka, si si teda uzila, moja.. veeeelmi drzim palce... ked mas mliecko, tak ta nechceli este nechat v nemocke pri malickych?
Co sa tyka tvrdutia bruska.. ak vam tvrdne pri pohybe, tak je to este ok, ale max. do 10x denne... ale ak Vam tvrdne aj v pokoji, ked lezite a castejsie, uz to ok nie je... moze to byt aj signal, ze mate infekciu a ta moze sposobit prasknutie plodoveho vaku.. takze v ziadnom pripade to nezanedbavajte, tu to beru velmi vazne. Minimalne si dajte vysetrit krv na leukocity a na nejake markery, ci co.. myslim, ze zapalove... urcite sa nedajte len tak odbit, ved ide o Vase deticky. Jedna znama rodila par dni predo mnou v 33tt.. odtiekla jej plodovka, dovodom bola infekcia.. a urcite nebola jedina.

Julia, sikovni su, uz vedia aj ruru prestavit.. 🙂)))

Dracik, dakuejm krasne za povzbudenia... uz to mas super, aj vylety yz mozete.. buduci rok ich uz moste zacat ucit aj lyzovat... 😵
potom das rady, ako ste na to sli.. 🙂

Lenuliatko, drzte sa... a ked Ti klesli dole, hlavne lez hore nohami, aby Ti nezatazovali krcok...

deny32
17. jan 2010

Julietka, feferonka, Matelko, Katrin... mate uz peken tyzden.. drzte sa.... Matelko, plne Ta chapem s tou nemocnicou... ja som teraz rada, ze som bola tu.. doma by to bola neskutocna panika.

julietka
17. jan 2010

ahojki deny, a co ty nevies hajat? 😉
to je super ze sa bobacikovia takto snazia, ved oni su silni bojovnici, nebojkaj uz bude len lepsie.
mozno to vyznie pateticky ale zavidim ti a aj loginke ze uz to mate za sebou. Ja mam kazdu noc len nocne mory co ma caka a co bude...

deny super ze uz ti nabieha kolostrum, neskusala si prikladat?laktacne poradkyne odporucaju hned prikladat, aby sa mliecko rozbehlo co najrychlejsie 🙂

katrinb
17. jan 2010

Juli - ahojky, ja sa citim velmi dobre....k veceru uz sa neviem sice velmi hybat....boli ma chrbat, kostrc....a neviem si najst polohu na sedenie ...ale to az k veceru sa to zhorsuje...no co uz. Ale inak fajn. Smutna ani nie som - ono vacsinou som sama doma...tak mozno z tej samoty som taka....ani sa mi uz velmi nic nechce....
S tou Indiou si ma pobavila 😀 😀

Dracik - jeeej, dakujem za povzbudenie.....dopre padne...ale ja verim, ze vydrzime....ja aj tak si uzivam tei pohyby v brusku...este som rada, ze su bambulky vo vnutri 😉. Clovek sa niekedy zybtocne zamysla nad hlupymi myslienkami....ale to je aj tym, ze cely den vela toho nenarobim, nudim sa...tak vzdy na nieco myslim.

Deny - tesim sa s vami. Pekne tak dalej...a super, ze bude mliecko...odsavas pravidelne? 🙂

scarlette
18. jan 2010

caute kocky,
pls otazka ako dlho sa vam darilo kojit deti?
vyzera to ze mi dochadya mlieko, nejako uy nedokazem pokryt spotrebu mojic drobcov...

juliagregor
18. jan 2010

ahoj Scarlette ja kojím chlapcov stále,
ked ich nakojíš skús im za 10 minút ponúknuť vodu alebo čaj, ak vypijú viac ako 30 tak už máš mlieka - volá sa to čajový test
pri jednom dieťati odporúčajú častejšie prikladať ale pri dvojkách trochu problém 😉 , pri rastových skokoch deti zrazu potrebujú viac a mamine chvíľu trvá, kým sa jej urobí viac mlieka
máš dve možnosti bud to vydržíš a budeš častejšie prikladať alebo im dáš jednu dávku UM, a potom tvoje MM záleží na tebe
od troch mesiacov som im dávala jednu dávka UM na noc a od 5 mesiacov, každý druhý krát UM

a hlavne nič si z toho nerob kojiť dve deti je úspech a nie každej mamine sa to podarí ...

juliagregor
18. jan 2010

ahoj julietka
prečasníci sa krmia úplne inak ako donosené deti, sací reflex sa tvorí po 36 tt, deti sa krmia sondou, lyžičkou alebo fľaškou, záleží čo im zdravotný stav dovolí a čo preferuje daná nemocnica, všade je to trochu inak
preto aj laktáciu si musí maminka rozbehnúť sama
kojenie je pre nich strašná "robota", ako napísala loginka 😉 dá sa kojiť ale musia byť trošku väčší, aby energiu čo načerpajú z mliečka, nemíňali na jedenie, ale aby rýchlejšie priberali...
pozdravujem všetky tehuľky a maminky a prajem pekný deň

matelko1
18. jan 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
tak rano som bola na cievkovani.nieje to nic prijemne,ale da sa to vydrzat.vzorky som poodnasala do labakov a v piatok budem vediet vysledky,vtedy idem na vysetrenie.

katrinb
18. jan 2010

juli - aj tebe krasny den prajem. obdivujem vsetky maminy, ktore koja. ja len dufam, ze aj ja sa k vam zaradim. uvidime

matelko - no vidis, mas to za sebou. inak, to ti robili kvoli tej bielkovine? Ono ja som zatial take nieco nezazila, takze som total laik v tom. A bude dobre, ved uz si pred cielom.....ja idem vo strtok k dokimu....tak uvidime, co ja budem mat nove 🙂

matelko1
18. jan 2010

ano kvoli tej bielkovine v moci mi to robili.
ja idem vo stvrtok do poradne a v piatok na vysetr.ku primarovi.tak som zvedava,ale myslim si,ze uz ma hospitalizuje.ved to budem uz v 37tt.

dufam,ze aj ja sa pridam ku vam,ktore kojite.aspon par mesiacov by som chcela,tak uvidime.

katrinb
18. jan 2010

matelko - mam taku radost z teba...ze mas take krasne tt....super....musim sa drzat ako ty 😅

matelko1
18. jan 2010

katrin ved aj ty mas pekne tt.urcite to tiez potiahnes este dalej 🙂

julietka
18. jan 2010

ahojte babulky,

pisala som sem prispevok a konik mi ho vobec neodosla iba sa mi ukazal zasa eror..v poslednej dobe si robi tento konik co chce..

matelko super, mas to za sebou, krasne sa drzis 🙂 takze tento tyzden ides na vysetrenie uz s pripravenou kabelou? 😉

scarletka dlho si sa tu neukazala, ale krasne sa drzite s drobcami, tiez budem rada ak sa moi podari aspon tri mesiace kojit 🙂

juli dakujem za vysvetlenie, vidis ja som si myslela ze dieta sa automaticky rodi so sacim reflexom 😕 takze zasa som sa nieco nove naucila 😵

jajka28
18. jan 2010

tak niečo na rozveselenie

Petr vypráví kamarádům v hospodě. "Žena četla knihu o dvou sestrách a narodila se nám dvojčata." "To nic není," povídá Karel, to má žena četla »Tři mušketýři« a teď máme tři kluky." Pavel se začne zvedat: "To abych raději už šel. Žena má rozečteno »Alibaba a čtyřicet loupežníků.«"
--------------------------------------------------------------------------------
Leží blondýnka na poporodním pokoji a brečí. Sestra přijde a ptá se jí: "Paní, proč pláčete? Vždyť máte krásná dvojčátka!" Blondýnka odpoví: "Jenže já nevím s kým mám to druhé."
--------------------------------------------------------------------------------
Prochází se budoucí tatínek před porodnicí. Konečně zavolá sestra: "Blahopřeji, máte dvojčata." "To se dalo čekat. Manželka je sekretářka a ze všeho potřebuje kopii."

, kukla som české stránky o dvojčatkách...fuuu tie príbehy su rozne ale s dobrými koncami a ani som netušila že možu "vypiplať" aj 500 a 800g deturence-super

paaaaaaa

matelko1
18. jan 2010

julietka ja som mala uz aj minule tasku pripravenu,len manzel by mi skocil pre nu.od nemocky byvame 5 min autom.

tak kocik mam obj.ten jane twin two.mam doniest zalohu.myslim si,ze budeme spokojni.lebo sefka z detskeho mi hovori,ze si mam z casualplay zobrat tie sedacky matrix a mam cakat na konstrukciu a co ked pride konstrukcia v marci v aprili,tak co budem dovtedy robit bez kocika,tak som povedala,ze nebudem vymyslat a cakat.
ja som volala priamo do firmy casualpay a tam mi nevedeli povedat,ze kedy budu kociky na trhu,ze vyroba sa omeskala.

katrinb
18. jan 2010

jajka - dik za rozveselenie....

matelko - myslim, ze si si vybrala super kociarik...potom posli fotky, akej farby si si vybrala

matelko1
18. jan 2010

jasne dam si do albumu fotky.ja stale sice maturujem ako sa zmensuju fotky.uz davno by som nejake hodila,ale akosi mi to nejde,neviem ich zmensit.
a vybrali sme tyrkys-cierna kombinacia.aj po zlozeni by nam mal vojst do auta,tak som zvedava.musim odniest zalohu do obchodu,ale kocik mi uz obj.a to je zaklad.ja som aj nad tym ABC-Zoom rozmyslala,myslim,ze ty ho chces.aj ten sa nam pacil.

jajka28
18. jan 2010

matelko a máš skicár???/ten je uplne najprimit.program/ tak tú fotku skopíruješ do skicára a dáš Obrázok, zmeniť veľkosť,dáš vodorovne 50 zvisle 50 OK a uložiť a tým sa ti zmenší napr. z 1,2 MB na 512 kB, teda aspon ja to tak robím... 😉

matelko1
18. jan 2010

jajka nemam skicar.a kde sa daju este foto zmensit,v akom programe.musim maturovat dalej 😀
teraz si idem na chvilku lazkat,fajne s plnym bruskom po obede 🙂 🙂

jajka28
18. jan 2010

ja ti kuknem kde si ho stiahneš ok...idem von s malým...pá

matelko1
18. jan 2010

jajka ok a dik 🙂 ...peknu prechadzku.

jajka28
18. jan 2010

http://www.pcsforum.sk/viewtopic.php?f=6&t=11221

kuk toto matelko možno ho máš len zašitý...neskor pozriem vviac

minkak
18. jan 2010

Ahojte kocky 🙂
Alienka no ja niesom teda vysoka-ja mam ledva 163cm,fakt je ten kocik super 🙂

A ano Veronika sa uz o babulky starala ked boli aj v brusku 😅prikladala im hracky ,podusky na brusko ,rozpravala,spievala im,natierat mi brusko stale chcela a pusinkovat..... 😵nebojkaj aj U Vas to bude tak 😵

deny,loginka drzkajte sa myslim na Vas,nebojte vsetko bude dobre!!!!!Drzkam palceky,nech Vam ten cas rychlo ujde nech ste uz vsetci spolu domka 🙂 a hlavne v poriadku 😉

Jajka jednoznacne odporucam TN ako Ti uz aj juliagrgor pisala 🙂 a neboj zvladnes 3 deturence.ked sa Ti deturence narodia Denisko uz bude velky fesak a pomocnik 😉 len ho na to pekne pripravuj 😉

ajka ,no veru aj my uz od septembra pojdeme do skolky,len teda ja do prace este nie,tak super ,ze sa mate dobre 😵

katrin super,ze je vsetko OK,len tak dalej ,drzkajte sa vsetky tehulky aj maminky a drzkam palceky nech sa nam vsetkym dari uspesne kojit!!!! 😵

alienka73
18. jan 2010

Minkak vdaka za odpoved a ako si zvladala tehotenstvo? Chodievala si az do porodu s Veronikou na prechadzky? Vladala si sa o nu starat?
Toho sa bojim najviac ze nebudem vladat ist s nim von medzi a on sa doma bude nudit.

Matelko, super, ze uz mas to cievkovanie za sebou a aj ten kocik uz kupeny! 😉 tak uz len vydrz co najdlhsie.

katrinb
18. jan 2010

matelko - skus popripade podla toho zmensit - mne to ide.....
http://www.mimibazar.sk/page.php?id=6