Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
19. jan 2010

hotovo 😉
matelko ja sa prikláňam k spinálu, aj ja som sa bála tej injekcie do chrtice a nakoniec to bolo to najmenej čo ma trápilo.. ☹
najprv ti dajú včeličku na umrtvenie kože aby si sa netrhla, injekciu do chrbtice som vôbec necítila a ani neviem kedy mi ju dali., pôrod trval 20 minút, chlapcov som videla až v perinkách, mm bol pri nich ked ich obliekali a máme krásne fotečky, keby mm nestíhal, maj pri sebe foťák, setričky ti isto chlapcov odfotia
24 hodín treba ležať, nedvíhať hlavu a ako písala lilinka treba cvičiť, v TN chodí rehabilitačná sestra a ukazuje cviky, postavenie na nohy bolí ale dá sa zvládnuť, pomáha sprcha so mnou bola sestrička, aby som nespadla, ozaj som úplne obživla 🙂
matelko ako píšeš si silná povaha a už si skoro na konci a sekciu určite zvládneš
sekcia je operácia, netreba sa ponáhľať s tým chodením, treba pomaličky, aby sa nič iné zlé nestalo..

mauzi mne dali vybrať a anesteziológ mi doporučil spinál
on ked bude vidieť, že sa bojíš, tak ti dajú nejakú náladovku

julietka
19. jan 2010

baby ja mam tiez panicky strach z toho, tu naladovku si mozem vypytat? a nebudem po nej uplne mimo? budem vnimat normalne okolie?

lilinka76
19. jan 2010

Juli, nemusis sa bat, ja som sa najviac bala, ze sa im tam rozkaslem, mala som vtedy problemy s astmatickym kaslom, mali mi dat vypit nejaky roztok na odhlienenie, ale zrovna ho nemali a vidis, vydrzala som aj bez kaslu.

Musis mysliet na to, ze budes mat coskoro pri sebe babatka, este ma napada, ze Ti moze prist zle od zaludka, dvihat na vracanie, to treba povedat anesteziologovi, ktory Ti bude cely cas sediet pri hlave, vtedy Ti nieco daju do zily, aby to prestalo.

Mna prekvapil ten pocit "drevenych noh" po spinale, mala som ich ale fajn teple a kedze mi bola strasna zima, ked ma previezli na izbu, ohrievala som si aspon ruky 😀

A ano, ako pise Julia, nedvihat hlavu, aby si nemala migrenu.

juliagregor
19. jan 2010

nie je taká náladovka ako pre veľkou operáciou, len ťa trochu skľudnia 😉 , normálne vštko budeš vnímať

nebojkajte, ozaj horšie sú bolesti potom ako samotný zákrok 😉
oxytoxín alebo podobnú látku dostanete v infúzke, aby sa vám zvýňala maternica, to bolí, ale dajú vám lieky od bolesti, treba pýtať...
po sekcii som nekrvácala tak silno ako po klasickom pôrode, ale ked som kojila tak vtedy som mala znovu bolesti...

julietka
19. jan 2010

baby ja sa bojim aj toho ze sa zacnem dusit ked tam budem lezat, lebo teraz mam nejaky syndrom s dutou zilou..uz si to napamatam len doki nieco take spominala, skratka nesmiem lezat na chrbte lebo sa zacnem dusit..
mozno aj preto mi ta naladovka pomoze..

baby ale vy ste strasne zlate ze nas sem chodite ukludnovat 😉

lilinka76
19. jan 2010

Neboj nic, juli, pri hlave Ti bude stale sediet anesteziolog, keby bol problem, oni to poriesia.

juliagregor
19. jan 2010

julietka to som mala aj ja, bolo to hrozné ležať na tom chrbte, tlačili mi na ňu, ale anesteziológ ma stále meral a dával mi lieky na zvýšenie tlaku, ktorý sa mi dosť znížil...rozprávala sa so mnou a ja som dr. prosila, aby si švihli...bola som hrozná 😀 😝

juliagregor
19. jan 2010

dobrú noc

fefferonka
20. jan 2010

ahojte dievcata...
tak pozrite na mna, spat nemozem... pri veceri, ked som spratavala v kuchyni, som sa asi uspinila, obliala vodou a potom som si nasla "mokre" pod sebou. tak som sa zlakla, ze je to plodova voda, ze som nebola schopna nic robit a utekala som si o osmej lahnut 🙂 tak som teraz hore, nastastie sa nic nekonalo... chvalabohu...

kantrinb - no a tym magnezkom sa riadim vasich rad, lebo lekar mi nic moc o uzivani nepovedal, tak uzivam 3x denne. zda sa mi to troska lepsie, ale stahy citim stale...

deny - velmi drzim palce, strasne ma dojimaju tvoje prve chvile s detmi, tak to tu vzdy prerevem 🙂

drim palce tehulkam aj maminkam, majte sa.
dobru noc

fefferonka
20. jan 2010

julietka - s tym dusenim zazivam to iste... hovorim si, ze keby ma chcel niekto momentalne zabit, staci polozit na chrbat 🙂
a pri cisarskom chcem naladovku urcite, uz teraz sa bojim... a asi spinalku, nez celkovu, aby som "bola u toho", aj ked sa samozrejme bojim...

uz naozaj dobru 🙂

mauzos
20. jan 2010

Ahojte 🙂

Deny asi nestiha, tak vam napisem ja dobre spravy, vcera som s nou kratko rozpravala. Tomaska uz tiez odpojili a rozbehlo sa jej mliecko, takze uz papaju jej mliecko 😵 Super, len tak dalej.

Baby fakt ta sekia nie je nic strasne, ked ste vydrzali cele tehu, tak to uz ozaj vydrzite. Mne prislo pri spinale zle, ale na to ma upozornila anestziologicka, ze jej mam hned povedat, tak mi nieco dali a v momente to preslo. Fakt cely cas mi sedela pri hlave, ukludnovala ma, pripravovala ma na to, co bude nasledovat, co budem citit, stale sa ma pytala ako sa citim. Pre mna bolo najhorsie to, ze som si necitila telo od pol pasa, strasny pocit. Mna postavili az na treti den, sekciu som mala poobede, tak na druhy den sa nepodarilo. Bolelo to, ale zo dna na den to bolo lepsie, tak do 3 dni tie najvacsie bolesti presli a potom som uz v pohode fungovala. Treba si pytat od bolesti, ak by vas to velmi bolelo.

vranka4
20. jan 2010

ahojte,mauzi ,super správy,ty si taký poslíček dobrých správ o deny 🙂 ,až na ten rýchly pôrod 😖 ,každým dňom to bude lepšie,ani sa nenazdajú a šup šup domkov 😉
fefferonka,snáď už lepšie,ešte dohovor drobcom,nech nevymýšľajú a ťuškajú v brušku 😉

jajka28
20. jan 2010

dobré ránko babenky!

ja sa vám priznám že aj pri prvom som stále dúfala, že to bude cisársky 😒 ja som sa strašne bála že sa nejak malý pridusí /kamarátke sa to stalo s malou a to ma desilo/, zamotá atď. že by som bola radšej keby bol hned vonku ... ale nakoniec bola noc, odbila ma sestrička ked som sa spýtala na lok. anestézu tým že doktor spí a hotovo im vyhovovalo ked som celú noc len ležala ako mi kázali, doky sa vyspal do 6 a ked sa zmenila smena tak ma začali nahánat,takže som bola celkovo 16 hod. na placi ...smola

loginka
20. jan 2010

cafte, ja by som sa tiez bala norm.porodu, ze to fyzicky nedokazem, neudycham, fakt tie baby, co tam prenasali sa hybali aj dychali podstatne lepsie,u mna by to asi fakt nebolo mozne, inak aj ja som bola komplet zahlienena
ked mi oznamili ze o pol. hod.cisar fakt som uz nemyslela na nic, nejako som sa odovzdala osudu, ale bolo mi to velmi luto ako keby som za to mohla...

chruminka
20. jan 2010

loginka krasnucky su drobci 😵 vela zdravicka a mliecka pre deticky

loginka
20. jan 2010

dakujem chrumi 🙂 vy sa mate ako?
ozaj, neviete, daju sa nikekde v ba kupit malinkate zimne ciapocky?

matelko1
20. jan 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
lilinka ano som zo SNV.

baby vidim,ze sa tu bavite o anesteze.....vsetky ktore ste rodili,tak vidim,ze ste mali spinal.
tak ja uz som tiez rozhodnuta.

loginka drobci su nadherni....pekne sa drzte nech ste cim skor doma 🙂

katrinb
20. jan 2010

Juli, mas pravdu...dokrtori si aj tak urobia po sovojm....kazdy ma na to iny nazor....ja ale stale hovorim, ze vsetko jetak, ako ma byt.... 😉 inak, dia sa uz dlhsie neozvala - uz su drobci asi na svete.....

matelko - ja tiez urcite spinal...z celkovej sa davas dokopy dlhsie...a moze ti byt viac zel... a tak dalej.

Fakt maminy, ked citam porody..normlalne sa toho menej bojim. Teda ja som sa este velmi nezacala bat...lebo som si povedala, ze pojdem tak, ako mi povedia....lebo aj spontanne sa to moze este rozbehnut. Budem proste bojovat....kvoli bambuklkam. Ale mozno som divna...no ja sa tej operacii nebojim...a to som nikdy v zivote nebola operovana. Minuly rok som bola prvykrat v zivote v nemocke, ked mi robili kyretaz po potrate...a teraz druhykrat budem rodit. Takze tehulky hore hlavu, zvladneme to, ono to bolestive prejde a bude uz len lepsie... 😝

fefferonka - uz sa prosim te neolievaj 😀 😀 😀 Hlavne je, ze to bol hlupy poplach....ja som si od 33 tt, co som zacala dnes nasadila uz len 3x1 tbl. magnezka. Kazdy lekar mi radil inak. Moja gynekologicka mi nakazala zvysit davku na 6 tbl za den a porodnik mi zase hovoril, ze mam brat len vtedy, ked mi zacne tvrdnut brusko. No vyber si. Tak som si urobila strednu cestu...a teraz budem sa snazit po tyzdni znizovat o jednu tbl. Ak bude treba zobrat viac, aspon veim, ze nepresvihnem dennu davku 😉

Deny - to je uuuuuzasne ze su chalani uz mimo napojenia. To su perfektne spravicky. Teskam sa... A fajn, ze mas aj mliecko...brala si aj homeopatika, na podporu, ci nic?

Loginka - daj nam hned vediet, ked si pojdesa po drobcov. Aj vy krasne prospievate.

julietka
20. jan 2010

ahojte babulky 🙂

juli tak ty si ich az takto hnala aby sa poponahlali 😀 ty si dobra 😉 to muselo byt riadne neprijemne ked ti este museli davat nieco na zvysenie tlaku..

ja som takto narobila naposledy poplach na UTZ. Som sa snazila uz predychavat ako som lezala na chrbte, stale si hovorim este vydrzim, vydrzim a potom sa mi akosi zatmelo pre ocami, cela som sa spotila a ocervenela z toho nizkeho tlaku, tak ma rychlo dvihali a davali mi vodu..neprijemne..preto som pisala ze sa toho bojim priamo pri sekcii, ale ked pises juli ze ti sa to da..no ved na to sa spoliehame ze sme pod dozorom tak snad sa nic nestane 😉

julietka
20. jan 2010

feferonka ty si tomu dala 😀 davaj si pozor pri varenie, lebo sa zytocne vystresujes 😵 drobci maju este cas dost

mauzi, dakujem za skvele spravicky o deny a jej drobcekoch, to je uzasne ako sa im dari 😵

logi este raz, drobcekovia su naozaj krasnucki, tak vam zavidim ze uz to mate za sebou..logi ja som presla uz tolko obchodov v Ba, ale nikde nemaju ziadne zimne ciapocky, ked tak o cislo vacsie ako bude treba nasim drobcom.
Ja som to vyriesila tak ze som kupila take trosicku teplejsie akoze jarne a pod to som zastrcila tie klasicke biele novorodenecke, takze budu mat dve ciapocky a na to im dam este kapucku z kabatika a tak pojdu domov a zabaleni v deke. Ja som napokon nekupovala ani overal, pretoze mi je zbytocny. Potebovala by som ho iba na prenos z nemocnice. Ja mam pre drobcov perinky s teplymi zimnymi vlozkami a minimalne 2 mesiace pocitam ze sa do nich vmestia a potom je uz jar..

julietka
20. jan 2010

veru babule ked tu pisete o tych porodoch ze sa to da akosi zvladnut, tak som kludnejsia...som riadny posero inak..no ako citam tak ten spinal je OK, horsie su asi naozaj tie prve 3 dni potom..

matelko1
20. jan 2010

katrin mne primar povedal,ze kludne mozem 3x1 tabl.magnezka uzivat.moja dr.mi ani to nepovedala,ze si mam kupit magnezko a uzivat.
tak ja mam uz akesi operacie za sebou ako laparoskopia,hysteroskopia a to som bola v celkovej narkoze a hned som sa pozbierala-v ten den som uz stala na nohach a behala po chodbe,ale je pravda,ze to neboli nejake velke operacie.
dnes som vosla do 37 tt.

julietka
20. jan 2010

matelko pekne sa drzis 😉 ja si myslim ze buduci tyzden uz budes mamina 😵

tiez som bola len na laparke, to ani nepocitam za operaciu 😅 hned ako som sa prebrala som ziadala sestricku aby zo mna vytiahli tu hnusnu cievku, ci kateter, uz ani neviem co to bolo..sa mi to hnusilo, a aj ked mi bolo na odpadnutie som sa trepala do sprchy sa uclovecit..

juliagregor
20. jan 2010

ahojte,
loginka také malé miničapenky sa ani nerobia, nám bolo všetko veľké.........
dia mala rodiť v nedeľu poobede 🙂
julietka ja som trpela na utz, na vyšetrení, na monitoroch, jednoducho všade, kde som musela ležať na chrbte, mám nízky tlak a v tehu bol normal 90/7O a klesal až na 50...
ked mi robíli amnio, tak som im tak kvecla, a odpadávala som aj pri prvom aj druhom tehu...
feferonka odpočívaj
ahojte idem uspať malých..
pre chvíľou som písal sťažnosť na Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny...prečo tak preháňajú maminy, na nete a v telke rozprávajú iné a prídeš na úrad, tak ťa ide picnúť, som zvedavá či mi odpíšu

julietka
20. jan 2010

juli vidim ze si tiez taka akcna, taktiez pisem kazdu chvilu nejaku staznost 😅 llebo nemam rada ked si niekto neplni svoje povinnosti tak ako ma..
a co si pisala? kvoli tej ziadosti o zvyseny rodicovsky?

jajka28
20. jan 2010

ahojte kočky

juliagregor ja som na urade soc.veci a rod. bola osobne a dobre som spravila, že som to neriešila len poštou ako hov. v telke...lebo potreb. som uplne ine papiere tam vyplnit, nakolko som nemala predt. zamestnavatela a bola som dobrovolne nemoc.poistená /mam narok ešte 4 mes. na zvyš. rodič. prispevok do tých 2 rokov dietata/

a to ma ozaj zaujíma čo ty dostávaš...to ako keby som mala dvojky budem žiť z 256 euro? to maleho rodičovsky mi ako zrušia a budu mi ratat akože len jedno dieta??? no vobec sa radšej nad tým ani nezamýšlam 😠

s tým rannym tlakom som tiež na tom tak 97/60 ako mátoha

malý už zaspal, nieje nad pohlad na spokojne spinkajuce dieťa 🙂

matelko1
20. jan 2010

julietka aj ja si myslim,ze bud.tyzden budem mamina.uz aby som to mala za sebou a davala sa pomaly dokopy.
uz aj drobci budu mat peknu vahu,urcite uz budu mat cez 2500g ked min.tyzden mali 2420 a 2440.
zajtra idem do poradne,tam mi nebude moja dr robit nic,len tlak zmeria a v piatok som zvedava ako u primara dopadnem.

juli oni si asi myslia,ze maminy na materskej nemaju co robit,ze maju kvantum casu....

jajka28
20. jan 2010

juj a ešte niečo sa mi marí ale nepísala ste niektorá o www.stránke pre dvojčatká?

ja som sa naštvala a založila som www.stránku našej obci, lebo sme fakt taký zapadákov, a obec.zastupiteľstvo má uplne v paži všetko. šaaak nech už su volby
- /ale hlavne pre to že ešte s jednou mamičkou sme sa dali do toho a podarilo sa nám vybudovať si detské ihrisko ved kuknite fotogalériu,sme také pyšne na to a neviem sa zasa dočkat slnečných dní a ako tam budeme drkotat a drobci sa budu spolu pekne stretávat/

www.kamenicany.estranky.sk

/na týchto estrankach su rozne šablony a vobec to nieje tažké vytvorit...stojí to 20 euro ročne/

juliagregor
20. jan 2010

no jajka supeeeeeeeeeeer 🙂
mám rada akčné maminy, nie je nič horšie ako sa zavrieť doma, sťažovať si a nič.....

bola som kvôli zvýšenému rodičovskému, podľa netu stačí žiadosť a oni ma preháňajú, už som 4 roky doma, na čo ešte k zamestnávateľovi?

jajka pri pôrode dostaneš zhruba 50000 Sk, (prepáč ale nechce sa mi prerátavať na Euro), potom 10 mesiacov materskú a potom rodičovský, rodičovský a materská sa nedajú zlúčiť, a berie sa rodičovský len na jedno dieťa...
možno vám už leziem na nervy 😝 , ale deti potrebujú veľa vecí a čo zjedia...jaj babeny, nikdy som nemusela rátať každú korunu a teraz máme rozrátané centy...
oblečenie, strava, mlieko, plienky a furt čosi...

matelko, katka, feferonka porozprávajte sa so svojimi pôrodníkmi o termíne pôrodu, lebo ako hovoril môj dr. nie všetci sme osvietení...

julietka
20. jan 2010

matelko a ak si ta nahodou zajtra nechaju uz v nemocke vies nam dat vediet ako to s tebou a drobcekmi vyzera?