Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

julietka
20. jan 2010

jajka pekne ihrisko 🙂 veru co obcan sam nezoberie do vlastnych ruk to nema, zial,taka je dnes doba. Ste sikovnice sikovne 😵

julietka
20. jan 2010

juli to musi byt fakt blbe preratava kazdy cent, uz sa na to tesim 😕 Inak je to taka strasna nespravodlivost ze maminy s dvojickami maju len jednu matersku a jeden rodicovsky. Ved kazda matka ked ma dve deti to dostane dvakrat akurat ze po sebe, tak preco nam to nemoze dat stat naraz?
Ti co maju trojicky dostavaju aspon raz za rok nejaky speci prispevok, ale dvojickari fakt nic 🙄

dior
20. jan 2010

ahojte, kedy zacina 5.mesiac? a kedy ste citili prve pohyby,ale myslim take tie jemnucke,lebo ja mam pocit ze mam take bublinky v brusku a este sa mi malicky niekedy tak presuvaju z jednej strany bruska na druhu-je to aj vidiet je to normalne?

julietka citala som si ake to uz mas tazke,ze sa ani pretocit nevies, esteze ti to uz konci a zachvilocku sa budes tesit z babatiek 😵

juliagregor
20. jan 2010

a ja mám tri deti ...
musím brať ohľad aj na najstaršieho a nie len všetko valiť do dvojčiat,
Maťko je v škôlke potrebuje toho viac, tričko každý deň čisté, tepláky, ponožky ... a najviac ma vystiera, ked sa ma niekto opýta a prečo ich neobliekaš narovnako? lebo melón........ 😎

jajka28
20. jan 2010

juliagregor-neboj nelez.na nervy-to su strašne cenné rady...ale zasočila si ma tým príspevkom /to je jedno aj ja som ešte troška v korunách/ lebo pri prvonarodenom dietati sme dostali tých vtedy 25 000 sk, myslíš že budem mat nárok ešte na niečo aj teraz?

dikes baby za pochvalu...a to ho ideme ešte dorábať o asfaltovú plochu 20x10 m ...my sme jednoducho kukli na net, a kde ponukali korunky tam sme vypracovali projekt, no a zadarilo sa na Konto Orange 2500 euro a na CEF 5000 euro...každý na nás gáni že čo za bosorky sme 😀

julietka
20. jan 2010

diorka mozno poznas mozno nie posielam ti linku tu mas vsetko pekne popisane
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=26

no je to uz tazke, uz ma boli naozaj vsetko aj to co nemam 😀
diorka ja som prve pohyby zacala citit v 15tt, ale to sa mi robili iba kopceky na brusku ako sa drobci vyduvali ale kopanceky asi okolo 18, 19tt

katrinb
20. jan 2010

matelko - uz sa neviem dockat s tebou

julietka
20. jan 2010

juli musis byt carodejnica,lebo v dnesnej dobe vyjst s peniazmi a z materskej je to naozaj zazrak 😕

juliagregor
20. jan 2010

jajka od 1.1.2009 platí príspevok už aj na druhé a tretie dieťa 😉

s mm sme plánovali zle, lebo nedostali sme ani jeden, na prvého cca 4700 a na dvojky sme dostali cca 12000 Sk

dior ja už si ten prepočet presne nepamätám, ale pohyby už kľudne môžeš mať, štíhlejšie a druhorodičky ich cítia skôr 🙂

dior
20. jan 2010

dakujem julietka,myslela som ze uz v 16tt 😀

presne robia sa take kopceky,tak je to teda v poriadku

uz mate pekny tt ,kolko uz vazia a mena mate uz na pevno vyybrate? to budes rodit cisarskym

juliagregor
20. jan 2010

katka zajtra máš poradňu ? už si nervózna však..

matelko a na tých menách ste sa už s mm dohodli?

u nás má peniaze na starosti mm, mňa s tým nezaťažuje 😀 , len mi povie mamina šetríme....

jajka28
20. jan 2010

dior ...no daj mená nech mám inšpiráciu 😉 aj ked by som stráááášne princezničky rada 😵

katrinb
20. jan 2010

juli - zajtra sa isto spytam dokiho a termine.....aspon co si on o tom mysli a uvidime. dam vediet isto. S tymi peniazami to je hrozne. Ja som od zaciatku tehu na PN...takze tiez ako pises, ratam kazdu korunbku. A bude to len horsie, lebo nam pribudnu 2 krasne princezne....a tam pojde teda roho hojne. No uvidim, ako to portiesime. Mozno po materksej spat do prace...kedze asi nebudeme mat s mm velmi na vyber. Ale to teraz este neriesime.

dior - vitaj medzi nami....tehulkami a maminami 🙂 🙂 . Ja som bublinky citila v 16tt a pohyby v 18 tt...ono sa to ale samozrejmne stupnovalo.

dior
20. jan 2010

juliagregor vidim ze mas chlapcekov jednovajecne-su uplne rovnaky-rozoznate ich?

alienka73
20. jan 2010

Jajka, super, mate krasne ihrisko! A musi to byt super pocit, ze vy sami ste si ho urobili. Parada...

katrinb
20. jan 2010

juli - idem k dokimu do nemocky....uz nech je zajtra...predtym po 3 tyzdnoch alerbo 4 som mala...a vydrzala som. Teraz ratam uz kazdy den...ako aj matelko .... 😀 Tesim sa, co sa zajtra nove dozviem
A u vas ako? Co noveho? Chalani spinkaju?

dior
20. jan 2010

katrinb dakujem za privitanie 🙂 vidim, ze cakas babiky,takze bude u vas damska presila 😵 joj take ruzovucke vecicky to bude krasne 🙂

jajka kombinujeme jedna radost-teda vsetci z rodiny,ale stale sa to meni 😅 , kedy ides na ulz-mozno ti uz dr povie co to bude,nam uz v 11tt povedal,ale ja som po umelom, tak mi sme to vedeli hned,lebo sme mali genetiku

jajka28
20. jan 2010

dior 😲

no ja som to tu už viackr. písala, že som bola 22.12 a potvrdil mi tehu a viac ništ....čakáááám.... do pondelka 25.1. nekonečný mesiac čo mi povie či su dve ešte, či su ok, dá mi knižku bolo by na čase, atd. 😕

julietka
20. jan 2010

jej diorka az teraz som si vsimla ze vy uz viete pohlavie babatiek, takze dalsi chalani sem pribudnu 😅
a uz ste vybrali mena?

diorka asi vsetky co sme tu budeme rodit sekciou a spinalom 😉 vsimla som si ze dvojky najcastejsie rodia spontanne len maminy co maju uz za sebou jeden porod, ale ani to nie je podmienka.
juli tiez mala sekciu a uz mala jedneho fesaka doma 😉

katrinb
20. jan 2010

dior a jajka - to je super, ze dalsie jednovajecne. Teraz sme tehulky matelko a ja s jednotkami.....a vsetky mate vchalanov.....sranda - no este jajka mozno bude mat baby....

ja osm rada, ze bambulky budu....a aj tatino s auz tesi. Zo zaciatku bol trochu vyplaseny, ze 3 baby....ale uz je to ine 😀

jajka28
20. jan 2010

po umelom jednovaječné? jaaaa som myslela že to sa vie prihodit a dvojvaječnééé 😅 no jaaa som zved. čo mi povie

juliagregor
20. jan 2010

už sú hore !!!!!!!!§idem za nimi zatiaľ ahojte, neskôr napíšem

julietka
20. jan 2010

teda babule, ako tak citam tak som uz len sama s dvojvajecnymi dvojkami a to som si vzdy myslela ze aka je to rarita mat jednovajecne dvojky a normalne ste tu v prevahe 😅

dior
20. jan 2010

jajka to ti verim,je to nekonecny mesiac,ja som zozacitku hodila na ulz kazdy tyzden, teraz pojdem na bud.piatok po 3t-uz som hotova, ja som bola v nemocnici,mam placentu previa a aj hematom,tak ledva cakam na ulz

ja by som teda po takychto problemoch normalne neriskovala rodit normalne, takto ich pekne vyberu

🙂

dior
20. jan 2010

julietka no vidis a este aj budes mat parik 😵 😵

jajka28
20. jan 2010

ved akurát to idem julietke napísať-že má ideáááál

jajka28
20. jan 2010

no jaaa som zved čo to bude...lebo robili sme dievčatko 😅 teda podla tej teorie že CH spermie su rýchlejšie ale maju kratšiu životnost...to sme Deniska tak namiešali v deň ovulácie no a teraz som cikala na ovulačné papieriky 10 dni že pred ovu 2-5 dní treba robit tievčatko že D spermie su vačšie,pomalšie a dlhšie žiju----ale! ja som si ani ovuláciu nezachytila 😝 neviem kedy bola...jednoducho neboli 2 čiarky a som TEHO 😀 😀 😀

matelko1
20. jan 2010

ahoj dior..vitaj medzi nami.
jajka ihrisko krasne.veru ked to clovek nevezme do vlastnych ruk,tak obec na to kasle.

julia na menach sme sa este nedohodli.jedno treba skrtnut.ked sa narodia,tak to co poviem prve,tak bude.mm to uz nechava na mna.

katrin ja som zvedava co ti doki povie zajtra.na ktoru hod.si obj........
ze tri baby a co mam ja povedat.u nas budu traja chlapi 😵 😵 😵

julietka veru si tu sama s dvojvajecnymi......no co uz,sme v prevahe 🙂

dior
20. jan 2010

no to su techniky,tak drzim palce 🙂

dior
20. jan 2010

dakujem matelko 🙂 ,vy uz mate 37tt-tak to uz mate za par,takze mozeme kazdu chvilocku ocakavat 😵