Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

jajka28
22. jan 2010

Ahoj kočky: no presne to ma tiež zaujíma s tou postieľkou či by stačila aj jedna 😕 a na ako dlho...akosi som sa nedočítala...

a druhá vec: babenky pri dvojčatách je to ako s tými prvými odbermi, lebo konečne pondelok sa po mesiaci blíži a ja budem už 12tt 4 dni a nekázala mi prísť ráno...nemám ešte nič /teh,knižku, odber.../

jajka28
22. jan 2010

aha a ešte sa niektorá z vás včera pýtala na darček pre drobcov...no pre chalaniskov odporúčam ponk s náradím, malý od vianoc nejde od toho je tam kladivo, vrtačka na baterky, meter, pilka, drevo....občas už o 6 majstruje 😀

toho koníka by som neodporuč. naozaj sa len práši naň-kúpila som len nafukovacieho a ked omrzel, schovala do skryne 😅

nana77
22. jan 2010

ahojky 🙂
ja som malych od zaciatku davala do dvoch postielok... ale oni neboli skoro vobec v perinke. narodili sa v maji, boli vysoke teploty, tak som ich nebalila do periniek. a tak sa potom rucickami dost rusili navzajom v jednej postielke. aj tak by som tu druhu musela casom vtrepat do spalne, tak uz sme tam rovno natrepali dve 😀 .

el, zalezi aj na tom, ako velke sa babatka narodia. ja som mala aj c. 50, alebo 52, ale strasne rychlo z nich vyrastli. takze osobne by som kupila az od c. 56 (aj ked im to bude velke, velmi rychlo do toho dorastu) a ked mensie cislo, tak ozaj len par kuskov. aby sa nestalo, ze ich ani nevynosite. babatka az neskutocne rychlo budu rast po narodeni, az som nechcela tomu verit. my sme napr. niektore velkosti aj preskocili. tusim c. 52 a 62 nenosili vobec...

jajka, to je fakt dobry napad ten kutilsky stolcek. v maji mame dva roky, tak aspon mam dobry tip. dakujem 🙂 . a ozaj, tvoj maly sa kedy narodil? moji su 8.5. 🙂

eviska83
22. jan 2010

Ahojte
vidim ze sa tu obcas objavia aj zname tvare 🙂
Nasi tiez neboli v perinkach vobec- tiez bolo teplo, do jednej posielky sme ich davali do 3 mes- ale z nutnosti - potom sme sa stahovali 😉 a oblecko sme mali aj my pripravene aj to mini(tiny) a adamovi bolo male uz ked sa narodil 😝 evicka ho nosila mozno tyzden
A vahy nasich- Adam -10.3kg Evicka 9kg a ona toho teda zje podstatne viac 🙂
nana- ten kutilsky stolcek je naozaj super- nas andrej ho dostal tusim k 2 nar a doteraz sa s nim hraje 😉
Ozaj a ja som tusim este ani nezablahozelala Deny- tak to teraz napravam a zelam len vsetko naj,naj- paci sa mi ako optimisticky vsetko vnimas- chalani su super 🙂

jajka28
22. jan 2010

nana 77 malý je o 3 týždne skor narodený 26.4. mal byť 12.5.....

hej ten kutilsky stolík kupili aj dve dalšie kamošky ked videli ako sa chalani u nás o to biju a možem naozaj odporučiť!!!

ja som tiež malého koli horúčavam už v máji začali skoro vobec nebalila do perinky /aj ked v nemocke ho tak vždy stiahli aj s ručičkami, že som myslela že sa zadusí 🙂 ale dobre sa im manipuluije s nimi tak/
a v Rakúsku to vobec neodporučaju, koli vyvinu dieťatka, vraj je skor silnejšie, skor sa vzpiera atď....

ajka72
22. jan 2010

jajka myslím od teba som mala tip na spievankovo veľká vďaka už to máme doma a keď som to prvykrát pustila tak som nevedela o deťoch tíško sedeli a pozerali tie pesničky poznáme z CD takže sa ku ním naučíme ešte tanečky 😵

eviska83
22. jan 2010

aj ja dakujem za tip na spievankovo- uz to mame tolko krat zatancovane a stale dookola tancujeme- 😀

juliagregor
22. jan 2010

ahojte
nemám čas čítať tak len správa od Matelka,
nechali si ju na poźorovaní v nemocnici, všetko je v poriadku a vraj má ešte vydržať 7 až 14 dní 😲

úprimne poviem, že je to hazardovanie so životom matky aj detí, dúfam, že budú v poriadku a zajtra jej znovu zavolám a dám hned vedieť

dnes sme boli na očnom Adko aj Maťko vyfasovali okuliariky, už sa teším na ten bloček v optike 😝

julietka
22. jan 2010

juli preco si myslis ze je to hazardovanie so zivotom matky a deti? mne dali tiez termin az o 3 tyzdne...ale asi sa to odlisuje ked su jednovajecne? preto hovoris o hazarde?
myslela som si ze sa nieco deje s matelkom ked sa neozvala ..no hlavne aby bolo vsetko v poriadku..ze jej drzime palce

mne sa velmi pacia male deticky s okuliarkami..ale viem ze je to drahe.. 😕

juliagregor
22. jan 2010

ahoj v 37 týždni majú byť jednodvojky vonku bez ohľadu ako sa matka cíti a ako veľké sú deti
ja už som to tu viackrát písala, dala linky na odborníkov ...mám kamarátky, ktoré majú choré detičky, preto ...
ja viem že sto prípadov je v poriadku ale aj jeden je nešťastie,
dosť stačilo už k tomu nebudem písať a pevne verím, že budú v poriadku

julietka ty si dvojvajková tehuľka a pokiaľ sú prietoky ok kľudne do 39 tt, v prvom odseku toho článku to bolo písané

nana77
22. jan 2010

kocky, ja mam takeho tusaka, ze spravicka od matelka, ze uz su bobaci na svete, tu bude coskoro 🙂
juliagregor, normalne som dostala strach, aby bolo vsetko ok... snad tam ti doktori vedia, co robia, a preco to robia. drzim matelkovi moc palce!!!

a co maju tvoji bobaci s ockami?

juliagregor
22. jan 2010

ahoj nana,
najmenší škuľká tak má okuliariky a musíme prelepovať očko a najstarší má jedno očko slabšie ako druhé tak tiež okuliariky a prelepovať
bude to hrozné hlavne u toho malého, lebo si to bude strhávať .......Maťko je veľký tomu som to už vysvetlila
ja som tupozraká /nevidím na jedno oko/, tak som dala skontrolovať aj najstaršieho a neni v poriadku. dr. mi vravela, že sme na to prišli skoro a je veľká šanca, aby sa im to napravilo
chodéme k lekárke, ktorá sa zaoberá len detkými očnými chorobami tak dúfam, že sa im to napraví...

mauzos
22. jan 2010

Julia velmi drzim palce, aby ste mali ocka v poriadku. Fakt nic moc okuliariky u takych babatok ☹

No som velmi zvedava dokedy budu Matelko drzat pokope.

jajka28
22. jan 2010

jeeej kočky ako ma to potešilo že spievankovo sa vám páči /deťom/ ale povedzme si aj nám- aj ked už mám výražky ked to počujem 352 krát, ale teraz v zime je to dobrá vec 😀

dracik1
22. jan 2010

ahojte, juli, drzim bobakom palce aby sa im zrak co najskor upravil 🙂 ...ja mam tiez strach, ze deti budu kratkozrake po mne , mam az -7 dioptrie 😲

babule,, predavam penove puzzle, super vec, my sme to vyuzivali cca od 6 mesiacov dodnes...ale uz mi to liezlo na nervy a kupili sme koberec 😀 , deti sa na tom hrali, plazilil, ucili sa postavit: https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

juliagregor
22. jan 2010

dakujem mauzi aj ja dúfam, že sa im stav zlepší a
matelko bude isto OK, anpísala mi ešte na obed ale celý deň sme boli preč a nedostala som sa k PC

jajka ja mám všetky CD od Podhradskej a spievankovo som videla u nás v detskom centre, bola som aj na ich koncerte (3 krát), ale ma sklamali, zakaždým to isté a Maťka to už nebavilo,
malým spievam stále ale oni majú montálne najradšej všetko čo strašne trieska..hrnce, varechy a bubny ako vyšité 😀
som zvedavá ako u teba na poradni

luciaf13
22. jan 2010

maminky tehulky len v skratke 😀 drzim palceky a pokojnu noc prajem

matelko - vsetko bude super a cochvilka urcite pribudne spravicka o dvoch novych dubacikoch 😀 😀

juliagregor
22. jan 2010

dakujem
dráčik aká si vysoká 😉 , mňa skôr preskočíš ako obehneš 😀
už si s nimi bola na očnom? ja som dala staršieho len skontrolovať pre istotu a vôbec som si nepripúšťala, že by nebol v poriadku a som z toho trošku smutná
ja mám tiež puzzle stále sa po nich váľajú a ešte lepšia hračka je, že vyberú čísla, do dierky strčia hlavenky a hráme sa na policajtov 😎

jajka28
22. jan 2010

juliagregor -aj my máme tie cd-čka všetky, ale toto ho zatiaľ bere 😉 tak som radaaa, a ked sa stretneme s kamoškynou malou, tak sa idú zblázniť / lolo lolo mlynské po ceste a bááám do snehu no srandaaaa 😀 /

/inak ak vieš o nejakých detských skupinkách, kluboch z blízka daj tipa na leto, chceli by sme ofic.otvorit to ihrisko lebo v apríli sa bude ešte robit ta asfalt.plocha a chceli sme nejaké vystúpenie pre deti 😉/

ja som nebola na koncerte, ale myslím, že aj zrušili koncerty lebo Podhradská je tehulka 😉

dracik1
22. jan 2010

juli, mne to uz strasne liezlo na nervy, ked som na nich nemala cas, tak to zacali rozoberat - samozrejme naschval a rozvlakat po celom byte, potom sa o to podkynali, no strasne som vzdy zurila....sme kupili koberec...

na ocnom som este nebola, sa mi zda, ze vidia dobre...ale urcite sa nesmiem popytat lekarky, ked pojdeme najblizsie na nejake ockovanie / boze ani neviem kedy 😀/...a to ti verim, ze si bola smutna...aj ja dufam, ze dedicne choroby nezdedia 😔

ja som taka tycka 180 cm vysoka...akurat teraz trosku v rozkysnutejsom stave...ani cvicit sa mi nechce aka som pri nich vecer zdochnuta 😀

juliagregor
22. jan 2010

dráčik máme 7 balení nebudem ti hovoriť ako to tu vyzerá 😝
ja som chcela cvičiť, nadchla som sa na Zumbu, v TN cvičia ale ked mi napísal kolko chcú vstupné hned som sa odchla ..
radšej si kúpim keksík 😝

dracik1
22. jan 2010

ja by som sa chcela dat doma trosku dokopy na fit lopte....u mna cvicenie v kolektive nepripada do uvahy - nebavi ma to, raz som skusila asi pred 7mimi rokmi aerobic, hroza, bola som tam tusim 2 x 😀 ....vo februari konecne po 2 rokoch budem lyzovat, strasne sa tesim...tak nechcem skoncit nejako zle, musim zacat posilnovat nohy

juliagregor
22. jan 2010

mňa ked učil mm lyžovať boli sme deň pred rozvodom, ja som tvrdohlavá ako poleno a neznášam ked ma niekto poúča 😝
tak som sa učila na malom vleku vo Vrátnej (kto to pozná sú tam 6-10 ročné deti), nakoniec som sa naučila na Spálenej krásny kopec, boli sme ubytovaní v Zuberci, pekná dovolenka 😉 a dúfam, že sa tam ešte vrátim

dráčik závidím ti 😉 aj ja by som už niekde išla a stačila by mi aj hodina osamote 😝

ajka72
22. jan 2010

juliagregor a kde ste boli ubytovaní my sa tam chystáme toho roku každý to tam chváli, kde ste chodili na výlety?

juliagregor
22. jan 2010

v súkromí, tam každá druhá chalupa má privát, objednával to môj brat ak by si chcela pošlem ti číslo
bývali sme na poschodí, 3 izby, kúpelňa, kuchyňa dvor, kde sme mali autá,
lyžovali sme sa priamo v Zuberci - 3 zjazdovky menšie,aj pre deti, kúsok je termál, skanzen a cca 10 km Spálená dolina, výborná zjaszdovka, dole pre takých slabých lyžiarov a pre deti a hore ide sdačka, fakt super a potom sme ľutovali, že sme si nekúpili skipas na 5 dní

dracik1
22. jan 2010

zuberec je fajn...tam ma asi kazdy privat...ja som v Spalenej par x lyzovala...ale viac to poznam z opacnej strany...z liptovskej...ja mam najradsej Chopok a Lomnicke sedlo...

pridala som par zimnych fotos 🙂

juliagregor
22. jan 2010

ty si ako mm tiež stále básni o francúzskej mulde 😉 ja by som sa tam zabila
malí sú zlatunkí a tie táčky 😀 supiš fotka 🙂

ajka72
22. jan 2010

no my tam chcem ísť v lete tak na týždeň 😉

katrinb
22. jan 2010

juli - no ma mrzi, ze matelka tak natahuju....zajtra ju pozdravuj !!!!!!! A cakam na nove info... A tvojim chalanom prajem, aby sa to co najskor dalo dokopy....

dracik1
22. jan 2010

juli, mna vo francuzkej mulde zabil skoro MM, boli obrovske bubny, nejak to nezvladol, ja som sla pred nim, on tesne za mnou 🙄 , tresol , potom tresol do mna, ja som sa tam suchala aj 15 metrov v tej strmine, som mu strasne vynadala vtedy 😀