Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
22. jan 2010

ahoj Katka budem 😉
dakujem a ako sa cítiš?
ajka 🙂 ,brat tam chodí na ľahkú turistiku aj so synom, ten termál sa volá Oravice
ja som bola len v zime

ajka72
22. jan 2010

juli kuk do dvojičkova 😅

vranka4
22. jan 2010

ahojte 🙂 ,tu sa lyžujeee? 😵
julia,neboj,očko sa napraví,najlepšie vyhliadky sú do predškolského veku,čím skôr sa na tupozrakosť v detskom veku príde,tým väčšia šanca zbaviť sa okuliarov do predškol.veku....my sme u Karinky vôbec nespozorovali nejaké zmeny ani lekárka skôr,prišlo sa nato až pri 6-roč.prevent.prehliadke,to bolo už neskoro..nosí stále okuliare,síce sa videnie do diaľky zlepšilo o veľa,ostali jej 0,5 a 1,5 dioptrie,za tie roky si zvykla,ale u tvojich malých bude možno dlhšie trvať,kým si zvyknú hlavne na to prelepovanie oka-máte okluzor,či prelepujete?

ešte k tým darčekom,odporúčam pre chlapcov stolík s náradím,my máme kopec náradia,v kuse niečo opravujú,vŕtajú,šrovbujú....ešte letí u nás kuchynka,doktorka,stavebnice,teraz je už radosť na nich pozerať,tak sa vedia pekne spolu vyhrať,ale nie vždy 😵

ja som včera a dnes bola na hodinku v posilovni,konečne som sa odhodlala,neviem,dokedy ma to bude držať 😀 😀 ,chystáme sa na plesy,tak chcem spevnieť 😀 😀 ,za 2 týždne 😵 😵 .....a do plaviek by som chcela kúštik zhodiť...

juliagregor
22. jan 2010

ja sa chystám na plaváreň, mám ju 5 minút od domu 😎
ale plavky ani nemôžem nájsť, nemala som ich oblečené 3 roky 😲
ked určite bude mať okulky neskôr aj šimon (druhé dvojča), zatiaľ neškúli tak uviidíme,
zatiaľ máme prelepovať 😉
mne tupozrakosť zistili, ked som mala 13 rokov a už sa s tým nič nedalo robiť, mala som aj problém, lebo mi nechceli dať vodičský
inak teraz sú také krásne detské okulky ale asi sa nedoplatíme, dr. mi povedala, že asi každé 3 mesiace budeme dávať nové sklíčka ☹
vranka koľko stoja približne detské okulky? ja už som s nimi dnes v optike nebola, lebo Adko bol hrozne uplakaný a už by nespolupracoval 😒

vranka4
22. jan 2010

julia,teraz netušíím,také malé škuľky už nepozerám(Karinka tak volá okuliare),my sme prvé kúpili asi za 600sk,to bola aj zľava,vlani sme Karinke nové,tie stáli 2500sk,pani v optike dala zľavu,tak vyšli skoro 2000sk.... 😕 😕už nechcela také obyčajné,predsa puberta,chce vyzerať...aj za 5 tisíc sa jej páčili,no ja nekradnem 😀 😀.. určite sú aj lacnejšie,takým malým deťom je zbytočne kupovať drahé,my máme doma tri rámy nepoškodené po Karinke,čo z nich vyrástla,no čo s nimi??

vranka4
22. jan 2010

ani Karin neškúlila,tak preto sme si to nevšimli skôr...

juliagregor
22. jan 2010

ja tak isto neškúlim a ani Martinko
a taký bol dobrý, krásne spolupracoval tak som mu za odmenu kúpila autíčko 🙂
idem pozerať TV dávajú môj obľubený policajt zo škôlky, doteraz tam boli Mojsejovci - no hrúza - aj som napísala do jojky, nech ich vypnú 😀
pekný večer prajem a kľudnú noc

loginka
22. jan 2010

baby prosim poradte, chcem kupit nejaky nosic, ale satka ma dost odradza kvoli viazaniu, nasla som ine typy vakov, ktory je podla vas lepsi?

http://www.drobcekovia.sk/?str=detail&id=121&se...

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

http://www.prenasedeti.sk/product/baby-satka-ca...

- tato sa mi pozdava kvoli chrbatu, ale nevidim tam fotky ako sa nesu deti leziac

eviska83
22. jan 2010

Ahojky
No ja nelyzujem ,ale som nadsenec Zumby- a tancujem ju doma - je to fakt super 😝
No a aj nasmu Andrejovi utekalo ocko- chodili sme od 9mes. kazdy polrok na kontroly aby zistili ci to je strabizmus ,alebo lenivy sval- a nakoniec po konzultacii milionov dr.zistili ze ma duanesov syndrom- je to vrodena chyba- neda sa s tym nic robit- a on sa s tym vraj nauci zit- teraz to na nom ani nieje vidiet- vie s tym pracovat- namiesto toho aby pozrel do boku ockom proste otoci hlavu 😉 Ale zrak ma dobry- budeme chodit stale na kontroly.

juliagregor
22. jan 2010

ahoj loginka,
je super, že ťa zoberú k deťom 🙂
ja som šatku mala a za dva týždne som ju predala, malí mi v tom nechceli byť, pišťali, báli sa ...
skús si požičať od nejakej kamošky, vyskúšať a potom kúpiť
ja som si tiež myslela, že jedno budem mať v šatke a druhé inde na rukách 😀

juliagregor
22. jan 2010

eviska a odkiaľ máš video k zumbe?

loginka
22. jan 2010

baby aj ja som zumbovala, tiez ma to nadchlo, teraz si asi len doma s malymi zazumbujeme spolu 🙂
julia, to by bolo super pozicat, keby bolo od koho, ale chcem to skusit, ved uvidime
matelkovi drzim palce, nech je vsetko ako ma !!!!!

juliagregor
23. jan 2010

ahojte,
volola som Matelkovi - sú v poriadku, všetky vás pozdravuje a dakuje, že na ňu myslíte 😉 jej slová: "ste zlaté"
pekný deň všetkým

katrinb
23. jan 2010

Juli - ahojky, pozdravujem matelka...ze na nu myslim stqale. A nech dava pekne krasne spravicky o sebe. Ja sa mam fajn...aj v noci je to lepsie...uz sa nebudim kazdu chvilu..ale len tak 2-3 x. co je super. Ale tie sny.....same somariny...ale zatial nic o tehu a porode...prave naopak. Neviem, z kadial sa mi take kraviny vynorili v hlave...ale smejem sa na tom. idem k dokimu az 1.2. a uz teraz sa neveim dockat.....

Deny si sa nam dlho neozvala....ale urcite mas toho teraz vela...okolo malinkych......tesim sa na nove info...

mauzos
23. jan 2010

Ahojte 🙂

Troska som sa zacitala na ceskej stranke dvojcata a neda mi tu nieco neskopirovat. Podla mna je to krasne, mozno aj preto, ze som bola vcera na jednom pohrebe 😔

V bříšku těhotné ženy byla dvě miminka.

První se druhého zeptalo: Věříš v život po porodu?

Určitě. Něco po porodu musí být. Možná jsme tu hlavně proto, abychom se připravili na to, co bude pak.

Blbost, žádný život po porodu není. Jak by vůbec mohl vypadat?

To přesně nevím, ale určitě tam bude více světla než tady. Třeba budeme běhat po svých a jíst pusou.

No to je přece nesmysl! Běhat se nedá. A jíst pusou, to je úplně směšné! Živí nás přece pupeční Šňůra. Něco ti řeknu: Život po porodu je vyloučený - pupeční šňůra je už teď moc králka.

Ba ne, určitě něco bude. Jen asi bude všechno trochu jinak, než jsme tady zvyklí

Ale nikdo se přece odtamtud po porodu nevrátil. Porodem prostě život končí. A vůbec, život není nic než vleklá stísněnost v temnotě.

No já přesně nevím, jak to bude po porodu vypadat, ale každopádně uvidíme mámu a ta se o nás postará.

Mámu? Ty věříš na mámu? A kde má jako podle tebe být?

No přece všude kolem nás! V ní a díky ní žijeme. Bez ní bychom vůbec nebyli.

Tomu nevěřím! Žádnou mámu jsem nikdy neviděl, takže je jasné, že žádná není.

Ale někdy, když jsme zticha, můžeme zaslechnout, jak zpívá, nebo cítit, jak hladí náš svět. Víš, já si fakt myslím, že opravdový život nás čeká až potom...

juliagregor
23. jan 2010

ahoj 🙂
pekné...k tomu sa nedá ani nič napísať, lebo by som to pokazila...
ideme von 🙂

katrinb
23. jan 2010

mauoz - proste nadherne 🙂

eviska83
23. jan 2010

julia - z netu 🤐 mam asi 4 dvd
mauzi- jeeeee 🙂
Deny - ako chalani?
Matelko - drzime palceky nech uz to ma za sebou a vsetko je ok 😉

nana77
23. jan 2010

jeeej, mauzi, to je krasne!!! 😵 😵 to si skopcim a vytlacim, nadherne. normalne ma to dojalo... 😅 . neviem, po porode som zostala dooost precitlivela... 😔

mauzos
23. jan 2010

som rada baby, ze sa to paci aj vam a ze som vam trosku sprijemnila den 😵

Julia aj ja mam nejaku Zumbu, mozem ti to niekam ulozit, aby si si stiahla ..., pripadne poslem napalene postou, ak by si mala zaujem 😉

mauzos
23. jan 2010

aj my ideme za chvilu von, mame krasne slnencne pocasie, nastastie ten sneh z Blavy ku nam este nedorazil 😉 nakrmila som chalanov, velmi tomu nedali, asi si vstupili do svedomia, ze nebudu priberat takou kozmickou rychlostou 😀 😀

nana77
23. jan 2010

kocky, dam vam par tipov na narodeniny pre bobakov 🙂. cerpam hlavne z mojej skusenosti, teda s cim sa najradsej hravali, alebo hravaju moje deti 🙂

takze, tieto pohariky su u nas totalne na prvom mieste!!!! odporucam vrele, nasi sa s tym vedia vyhrat do nemoty, az tak, ze som dokupila dalsie. je to celkom lacne a pritom velmi dobre, aj na vkladanie do seba, aj na stavanie veze, aj rozoznavanie farieb, taktiez do vody... vyborna hracka:
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...

aj tato vkladacka je celkom dobra, radi sa s nou hraju:
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...

toto tiez u nas dost fici:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/8001...

tento stolik je trosku drahsi, ale zato sa pri nom vyhraju obidvaja, je tam dost aktivit, z jednej strany hudobny, z druhej strany sa daju stavat kocky (inak, v kike sme ho kupili, stal okolo 1400sk):
http://www.chicco.sk/index.php?page=product&id_...

a este maju v draciku take zvieratka - dva druhy baleni po 5ks, v jednom su domace zvierata a v druhom exoticke. nenasla som to na ich stranke, tiez to stoji par eur, tusim okolo 5-6 a tiez sa s nimi nasi velmi radi hraju. navyse, je dobre im kupovat hracky, ktore maju viac ks, aby sa zahrali obaja a nemuselo sa vsetko kupovat dvojmo. lebo aj take mame, ze musim dvojmo a uuuplne rovnako. lebo ked nie, tlcu sa o to! 😀

bibianka
23. jan 2010

Ahoj kočky,
prosím urgentne o skúsenosti s týmito dvoma kočíkmi: Domino (Chipolino) alebo X-Twin X-lander. Uznali nám reklamáciu na kočiar, môžme si vybrať iný, ale ponuka je tam mizerná, najviac sa mi pozdávajú tieto dva. Deti majú rok a pol. Z trojkoliek mám trochu obavy kvôli stabilite, okrem toho Domino má šírku 70 cm (nie je to príliš úzke?). Pri X-landeri zasa uvádzajú šírku 80 cm, takže sa bojím, že nám neprejde cez 80-tky dvere.
Uprednostňujem kočiar "vedľa seba", aby si deti mohli aj ľahnúť a vystrieť nohy (na tom našom reklamovanom Baby Welt OHIO Twin je to možné) a nebol problém so zdolávaním obrubníkov. Ale ak by boli tieto podmienky splnené aj pri kočiari "za sebou", nemala by som nič proti. Kolesá potrebujeme veľké aj do snehu (máme single golfky).
Z kočiarov za sebou majú v ponuke: S-TWINER (CasualPLAY), DUETTE 2009 (Peg-Pérego), POWERTWIN SLALOM 2008 (Jané) a iné (ktoré sa mi už na prvý pohľad nepozdávajú).
Náš kočiar by sme mali vrátiť na budúci týždeň, takže to fakt horí...

mauzos
23. jan 2010

nana, my mame este aj hracky rovnake 😀 Okrem toho hlavolamu z Ikei (inak aj na ten som pozerala, ze v buducnosti kupim), mame vsetky tie hracky co si hodila linky. Samozrejme nie uplne to iste, ale ten isty princip. Ten stolik je fakt pecka, my nemame az taky dobry. Minule som ho niekde videla na bazari a keby sme uz nemali, urcite ho vezmem 😉 A tie pohariky mame dva druhy, dokonca jedny z Ikei fakt za bagatel a tiez sa s tym neskutocne vyhraju.

Mne mali zaspali v stolickach, ja asi odpadnem ... je pravda ze doobeda vela nepospali, no ale toto som necakala. Takze cakam, kym sa zobudia a ideme von 😀

nana77
23. jan 2010

mauzi!!! 😀 😀 😀

bibianka, ja mam jane power twin a som max. spokojna. ale teda nesplna tie tvoje podmienky, hlavne ohladom spania... lenze nasi uz dlho v kociku nespia a ked, tak len veeeeellmi vynimocne (a vtedy bez problemov zaspali aj v nom). spavaju len v postielkach. inak sa s nim dostanem uplne vsade, lahko sa sklada aj manipuluje. cim su deti starsie, tym menej potrebujem kocik. v podstate len na presun z bodu A do bodu B, kde ich aj tak vypustim behat... takze z mojej skusenosti by som odporucala jane, tie ostatne nepoznam 🙂

bibianka
23. jan 2010

Nana, a v zime ich tam strčíš aj s nejakými nánožníkmi alebo fusakmí?

bibianka
23. jan 2010

v tom našom starom to vyzerá takto a ešte je k tomu aj nánožník
https://www.modrykonik.sk/_gallery/47918/47918_...

nana77
23. jan 2010

bibianka, mam aj nanozniky, aj fusaky a v pohode ich tam zmestim. dokonca v overaloch naobliekanych... ja mam fusaky emitex, take, co sa daju celkom rozzipsovat tak, ze zadny diel moze zostat v kociku a predny im zapnem podla toho, aka tuha je zima. ked su naobliekani v overaloch a ja sa s kocikom len presuvam niekam, kde ich mozem vypustit, ani im ten predny diel vela krat nedam. ale zmestit sa zmestia.

bibianka
23. jan 2010

Nani, a aká to má stabilitu? - predsa len, - trojkolka, trochu mám obavy.

eviska83
23. jan 2010

nana,mauzi- asi mame rovnaky vkus na hracky 😀 😀 😀
Ja mam tiez power twin pro- a tiez som spokojna 😉 Nasi by vedla seba nemohli byt- to by boli vkuse v sebe 😝