Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

cmuk05
30. jan 2010

Ahoj ajka.Mas nieco co potrebujem ja 😀

mauzos
30. jan 2010

Ajka mozno vecer nieco pridam, aspon 2-3 fotky ... nebavi ma ich tu zmensovat. Na FB je uz kazdy okrem teba 😀

ajka72
30. jan 2010

ahoj cmuk máš už veľké babuľky všetko najlepšie k prvému ročiku, ale to ubehlo ešte nedávno si bola tehu a už ste slávili ročik, čo myslíš že mám ja a ty to nemáš? 🙂

cmuk05
30. jan 2010

poznas marijavu?
😀

cmuk05
30. jan 2010

dakujeme pekne 1 rocik bude uz za malu chvilku,bude aj oslava 😉

julietka
30. jan 2010

pipka jej 😅 tak sa vam podarilo dalsie babatko, to je uzasne 🙂 gratulujem a nech vsetko prebieha bez najmensich problemov, hanka bude mat sestricku, alebo braceka, alebo oboch? 😉

loginka aj z teba sa moc tesim ze ste uz doma, verim ze to musel byt krasny pocit doviest si drobcekov konecne domov a tiez sa tesim ze sa ti dari dojcit obidvoch bobacikov 🙂
a aki su drobci?uz ste si na seba zvykli? spinkaju spolu v jednej postielke?
gratulujem vam presne k 4 tyzdnom 😵

ajka72
30. jan 2010

cmuk nie nepoznám čo alebo kto by to mal byť?

katrinb
30. jan 2010

pipka - velke gratulko..a potom daj vediet, ci sa podarilo s tymi dvojkami. Drzime palceky

Julietka . ako sa citis? ja som bola v noci kazde dve hodinky hore, s otacanim mam uz poriadny problem...tie slabiny....teda vsetko dole ma riadne boli...a podbrusko, len ked ho napnem...ale drzime !!!!!!!

julietka
30. jan 2010

kati tiez neviem dobre spavat, boli ma ked sa otacam, ale to asi preto ze mne sa drobci vzdy v noci zakliesnia pod rebra..ale posledne dni mam taky divny pocit "tam dole" ako by som ani chodit nemohla, len to neviem definovat..ja beriem vsetko tak ze to tak asi musi byt a jednoducho musime vydrzat 🙂
kati ty musis este vydrzat aspon tie 3tt 🙂
citala si nove februarove Zdravie? je tam na niekolko stran clanok ohladom porodov a par stran je venovanych len cisarskemu..som to vecer citala a v noci sa mi snivalo ze uz lezim na sale a idu mi robit sekciu 😅
su tam pre aj proti a som bola milo prekvapena ze napriek tomu ze vsetci nadavame na slovenske zdravotnictvo sme v ramci europskej statistiky najlepsi co sa tyka gynekologie a porodnictva

katrinb
30. jan 2010

julietka - no vydrzim...ja aj chcem a veeelmi. A necitala som ten clanok - pravdupovediac ani nebudem. Radsej nechcem vediet, co negativne pisu.....zbytocne by som sa potom viac sledovala. radsej o tom menej vediet.... 😉

loginka
30. jan 2010

kuki nove fotky 🙂
kojime, uz im ani z flasky moc nedavam, akurat musim ich speci vyzivu dat do flasticky, ale potom sa zase stalo , ze uz moc nechceli z prsnika, tak neviem
hadam maju dost odo mna, aj ked Laurinka sa tak niekedy netvari aj ked je na prsniku dost a obtiazne je dodziavat potom nejaky cca rovnaky rezim, plus ked sa im chcem povenovat, masaze, klokankovat atd...no je to casovo dost narocne
ale sme teraz na nich traja, tak sme v presile a tak sa to da 🙂
v noci som pospila od 22 do 2, o pol noci im dal manzel z flasky

juliet to tazke spanie si dost dobre vybavujem, inak celkom dobry pocit, ze ma uz nic netlaci 🙂 samozrejme ze by som bola radam keby pobudli, ale to uz neriesim
su zlati a oni to dobehnu, inak Laurinka je taka papavejsia a aj dr.povedala, ze vyzera ako o 2 t starsia od Dominika
s nim sa ale treba viac bavit, lebo placka a potrebuje ukludnovat, Lauri si spinka, ze ju az musime kvoli papaniu budit

katrinb
30. jan 2010

loginka - malinki su krasniiiiii. A vidno, ze aj pribrali .... teda aspon na tvarickach HIHI. A to je fajnm, ze si si pospinkala...ved aj ty musis sily niekde cerpat. Tak sa nam drzte

juliagregor
30. jan 2010

loginka zlatí sú .......s tým režimom je to ťažké, zvlášť, ked každé mimi má trochu iné potreby, ono sa to časom vyrovná...a oddýchni si

katka julietka ste zlaté....pripomínate mi moje tehuľkovanie, aj ked som mala problémy, bolo to veľmi krásne obdobie
katka na Fb máš krásne fotky, ked budú dievčatká po tebe, tak tata bude chodiť okolo domu a strážiť ich... 😀

dracik1
30. jan 2010

mauzi, ani ja este nie som na FB 😀 ...
logi, mali su krasni/ ale to som ti uz pisala 😀 /...neboj, teraz uz budu uz len pekne priberat....dobre ze kojis...baby, ja som naratala, ze do dnesneho dna sme dali za umele mlieko 57 tisic...... 😔 😔 😔 ...nasi stale piju vela mlieka, kazdy 0,6 litra denne...nechcem im davat este kravske, az od leta, budu mat 2 roky...ked sme to financne potiahli doteraz , snad tych par mesiacov este zvladneme

katrinb
30. jan 2010

juli - dakujem...no uvidime, po kom budu slecny..... 😅 Aj ja dufam, ze po mamine 😀 😀 😀 😀 😀

dracik - no to je fakt palka...no aj mna to caka.....hmmm....

pipka
30. jan 2010

no dakujem vam vsetkym velmi pekne, 🙂
ajka, ty mi teda prajes...ze trojcata 😅 😀 to uz by sme sa museli 100% prestahovat...a to sa mojmu draheeemu taaak nesce..ale myslim, ze aj ked bude len jedno, tak dufam casom pochopi, ze vacsi byt uz bude nutnost.
Ved zatial mame len jedno jeden a pol rocne a hracky su po celom byte 😅 😝 nerobim nic ine, len spratavam...a ona jak perpetum mobile okamzite vytahuje 😅 ale vsak to vsetky poznate...mate to dvojmo 😝 😎
no ale dufam, ze vsetko dobre dopadne a ci budu dve alebo jedno babo, tak hanulka uz bude mat vyse dva roky...to uz bude velkaaaa pomocnicka 😀
takze drzte palciska a v pondelok podvecer podavam hlasenie 😎

juliagregor
30. jan 2010

ahojte
matelko - zajra ide už k deťom, chlapci sa nechcú prisať, lenivci, tak sa trošku trápia, mliečko zatiaľ ešte nemá, ale prsníky už má bolestivé a po troške sa snaží odsávať..., pozdravuje Vás

dráčik - uf ...to sú ozaj pekné peniaze...ja im už riedim sunar na 2/3 s KM, a ešte kojím, z fľašky vypijú maximálne 200 ml denne ostatné majú MM, smejeme sa nich večer, že čo je maximálna sýtosť - ked si dajú do pusiny prsník a ten ho napne, tak vtedy majú dosť😕 a môžu ísť spať

pipka gratulujem

alienka73
30. jan 2010

Pipka gratulujem aj ja a prajem ti tie dvojicky 😉 . Ale hlavne, nech mas pohodove tehu. A zdrave babo alebo baba na zaver 🙂.

Loginka super, ze sa vam tak dari a ze mas taku super pomoc. Oddychni si vzdy ked mozes 😉 .A drzim palce na kojenie.
Aj matelkovi, nech sa jej rychlo rozbehne mliecko a nech drobci nie su lenivy.

My tiez este davame len UM, maly uz ma cez dva roky ale nejak sa bojim prejst na KM. Sice davnejsie sme skusali ale nechutilo mu.Nemam o KM najlepsiu mienku tak neviem.Pri dvojickach to bude asi ina palka.

Chcem sa opytat aky mate nazor na celovy teplomer? Ma ho niekto? Je na nho reklama aj teraz vo februarovej Mame a ja.Teraz ked mal maly teploty som ho chcela kupit ale bola som v troch lekarnach a nemali ho, ani usny.
Cez den nie je problem zmerat teplotu aj obycajnym pod pazuchou ale problem sme mali v noci ked maly spal.

juliagregor
31. jan 2010

ahojte,
čelový nemeria presne, je aj ušný (cca 20 Eur), ja mám digitálnu rýchlobežku (10 Eur) je dobrá používam ju cez 3 roky a zatiaľ super, do riťky, do úst, pod pazuchu

KM a UM je to o peniazoch, chlapci problém nemajú, stolica neomálna, priberajú, tak nech si pomaly zvyknú, UM je tiež vyrobené z KM, len je porušená formula, aby bolo deťom ľahšie stráviteľné, ako napísala Dráčik je to pálka a ktomu plienky, ostatná strava teraz minieme len na stravu pre 3 deti okolo 300 Eur, ovocie, jogurty, mäso, zelenina, ovocie oblečenie ani nehovorím....
adka ak ho chceš dať do škôlky, zvykaj si ho na KM, tam iné nedostanú ...

juliagregor
31. jan 2010

prepáčte za preklepy, ale deti píšu so mnou a ja sa ponáhľam 😔
stolica normálna

katrinb
31. jan 2010

Juli - ahojky. POzdrav Matelko. A ked si pisala, ze ide k nim....kde bola doteraz? Tiez ju pustili dom a vratila sa teraz k nim? Ako to inak zvlada? Dokedy by mala byt v nemocke? V inkubatoroch boli vobec chalani?

A peknu nedelu prajem. Ja sa zo seba uz smejem. Ja sa presne kazde dve hodiny zobudim. +/- 5 min. Sranda, ze? Uz mam rezim.....na krmenie....len aby aj bambulky sa mi do neho vtesnali 😀 😀 😀 😀

juliagregor
31. jan 2010

katka neviem, len SMS bola, a každá nemocka má iný systém, väčšinou po sekcii ideš na pooperačnú a na druhy-tretí deň ideš na šetonedelie, kde máš deti na roomingu , ak sú OK - ak sú deti na nedonoseneckom, tak si na šestonedelí a chodíš ich krmiť, matelko je ale stále v nemocke ...
ale napr. ILAVA, menšia pôrodnica, nemá také kapacity, ideš normálne na šestonedelie, a deti ti dajú na druhý deň a už ťa neprevážajú, nemajú rozdelené izby....
ten tvoj režim je super 🙂

murkaa
31. jan 2010

Ahojte, Loginka uzivaj si babulky. Su zlatunky. My priberame pekne, ale sem tam ich dokrmim flasou. raz za 2 dni. Ked viacej robim a nesedim len na sedacke, lebo treba ja poupratovat tak citim menej mliecka. Cca raz za 2 dni. Len mala zacala mat bolesti bruska a pri tom papa o polovicu menej. Ja ich prevazujem na vahe a podla toho viem. Chlapec bol mensi a uz ju pomaly predbehol. Jeho zatial netrapi brusko!!! Chvalabohu. Manzel pomaha. A ked je prec tak sa ucim ich krmit naraz. Doteraz som krmila po sebe.

Matelko - gratulujem a nech sa rychlo zotavujete.

Ja som bola odniest v piatok papiere na UPSVaR o doziti 28 dni a sranda. CHICHI. Pani mi povedala, ze keby som rodila este treti raz tak znova dostanem na kazde dieta 25000. Myslela som, ze to je na pocet deti, ale ono sa to rat na porody. Takze ak budete rodit treti raz a stastlivo trebars aj s trojickami. Tak je to asi dobry biznis CHICHI. Ja si teda uz netrufam. Samozrejme, ze teraz dostanem na obidve deti. Teda 50000. Ako tu uz bolo spominane.

Co sa tyka UM. Ja som malemu daval do 2 rokov. Potom som presla na KM. Je, ale dobra davat plnocne. Urcite nie nizkotucne. Nicim som ho neprisladzovala a ani nedochucovala (Granko, kakao a pod.) Nemali sme problem, ze by ho nechcel. Doteraz vlastne pije to mliecko vecer pred spanim. Akurat ho chceme uz presvedcit na poharik a nie pijacik.
Ozaj Vcera isiel k babke NA DOVOLENKU. Spal tam, ale mne bolo s manzelom smutno. Tak sme poobede isli pozriet ci ozaj nechce ist domov. Nechcel. A ani dnes asi nechce. BAbka ma radost, lebo tam ma 5 vnucat. Maju 15r., 13.r, 11, 4 a moj 3 apol. S dedom sa boli sankovat a idu aj dnes. Je to dobre, nech sa vyblazni. No mne je aj tam smutno za nim. Nezvyk.

Este reagujem na kociky. Ja byvam v RD a vanicky vylozim cca 2 metre cez vchodove dverena dvor, tak sa to da aj s tymito pevnymi. Ale tie co byvate na bytovke, by to bol zaberak.

loginka
31. jan 2010

katrin, napisala by som ti len sa este vyspi , ale viem velmi dobre ako sa uz nedalo.. 😝
inak nas pustili skor, asi preto lebo tam isli menit podlahy, prezrradila jedna sestra, sranda, ze?

murkaa
31. jan 2010

Prepacte za litanie, ale 2 dni som necital, tak je toho vela. babetka spia a mozem trosku popisat. 😉

juliagregor
31. jan 2010

murka s tými pôrodným to som nevedela, čiže ešte by som dostala na tretí pôrod 25000, idem to povedať mužovi 😎 😀

s tým mliečkom a únavou máš pravde, večer som mala vždy najmenej mliečka ☹ ale krásne to zvládaš a ak ti dievčatko plače pri UM, skús jej dať pred papaním kvapky samsin plex(názov som asi trošku poplietla) ľahšie potom UM strávi

loginka super vdaka podlahám ste doma 😉

murkaa
31. jan 2010

julia, davam jej espumisan. A ju sa snazim prikrmovat co najmenej. Teda drzim ju na prsniku, ale hovorim, ze prikrmim ked uz inac neda.
Som zvedava, co ti povie manzel? Ja som sa na tom zabavila dobre. Aj teraz mi je do smiechu, lebo ked som mala brucho jak svet. Tak manzel sa ma pytal, ci uz nikdy take neuvidi. No, ale nie kvoli prasulam, samozrejme. Teraz urcite neuvazujem na dalsim tehu.

juliagregor
31. jan 2010

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-deti-a-...
toto som si požičala z dvojičkova

manžel tvrdí, že jemu pani povedala, lebo si z nás robila srandu ... že už by sme zase dostali len tých základných 4700 , že je to na dieťa, ale to je jedno, hlavne že sú deti zdravé...a mm mi povedal, že už by mi mohlo stačiť...ale ked ja tak ľúbim detičky 😀

ja som prikrmovala, ked som videla že sú hladní a mlieko ešte nebolo dorobené...na čo ich trápiť, keby mám jedno tak prikrmim z dvoch prs naraz, ale dve ...netreba sa stresovať

a ten RD ti trošku závidím...mne tie schody strašne lezú na nervy a chrbát ma bolí neskutočne

murkaa
31. jan 2010

no v zakone sa to pise, ozaj na porody. Ale uz staci. To len na spestrenie.
Dik za RD.
Aj ja si hovorim, ze ziadne stresy kvoli prikrmovaniu. Ozaj su dvaja. A citim to na prsnikoch. Niekedy ich mam doslova vyzuzlane. Vtedy natriem a 3 hodky im nedam cucnut. Som rada, ze papaju aspon takto. No naroky sa budu zvysovat.

juliagregor
31. jan 2010

ja som nepozerala a mám skúsenosť, že koľkokát mi každá úradníčka povie inak, ale dobre vedieť...keby dačo 😉 potešila si ma
😉
bradavky si zvyknú, ale viem presne čo hovoríš ..
ja ked som dala staršieho na prázdniny, tiež i bolo smutno, zrazu tu bolo ticho a nemala som čo robiť 😎