Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

gajana1
2. feb 2010

Alienka73 kočik mame objednany a ostatok všetko mam chlapčenske veci po malom mi ostalo všetko a aj dievčenske veci mam plno od znamych čiže nič nepotrebujem kupovať len 1 zavinovačku dokupiť a take blbosti.
Baby a využili ste niektora ten vankuš na kojenie je potrebny? a čo take ste potrebovali?

gajana1
2. feb 2010

a ešte niečo mali ste monitory dychu?

nana77
2. feb 2010

alienka, veru nebolo to nic moc, ale zase za ten vysledok to stalo 🙂 . teraz si neviem predstavit, ze by som 38tyzdnov mala prelezat - den, noc 😝 . ja zase obdivujem vas, dvojtehulky, ktore mate doma uz nejake dietatko... to musi byt velmi narocne tehotenstvo. klobuk dole! predsa len, my prvorodicky, kedy sme chceli, vtedy sme spali, pozerali tv, citali a pod. vy mate dietatko, ktore si vyzaduje vasu pozornost...nie je to lahke...

gajana, ja som monitory dychu nemala. ale nasi boli donoseni, narodeni v 38tt, nemali vobec ziadne problemy, tak mi prislo zbytocne ich kupovat.. ale keby boli predcasniatka, urcite by som kupila.

kocky, ja to tu vypisujem uz ako taky papagaj, ale odporucam, aby si nachystali mena na vsetky variacie pohlavi, aj ked vam podla utz lekari povedali, co cakate. lebo uz sa to tu jednej kocke stalo, ze sa proste zmylili a namiesto dvoch chlapcov sa jej narodil parik. a to bolo po mnohych klasickych utz aj po 3D...

a este vam sem skopirujem jednu basnicku, co kedysi dali kocky v dvojickove. mne sa strasne paci, mam ju aj vytlacenu v pracovni na nastenke 🙂 . uz som ju sem aj kopirovala, ale snad sa nenahnevate, ak to spravim opat 🙂 :

Mother of Twins Prayer
There's 2 to wash,
There's 2 to dry;
There's 2 who argue,
There's 2 who cry.
One's in the mud,
Having a ball;
The other holds a crayon...
Another marked wall.
Some days seem endless,
My patience grows thin.
Why did God choose me
To be a mother of twins?
The answer comes clear
At the end of the day,
As I tuck them in bed
And to myself I say...
There's 2 to kiss,
There's 2 to hug;
And best of all,
Thank You God, for two to LOVE.

Modlitba pre nás
Sú dve na umytie,
sú dve na osušenie;
sú dve čo sa hádajú,
sú dve čo plačú.
Jedno je v blate,
má super zábavu;
druhé drží pastelku---
ďalšia stena počarbaná.
Niektoré dni sa zdajú nekonečné,
moja trpezlivosť sa míňa.
Prečo si Boh vybral MŇA
byť mamou dvojičiek?
Odpoveď je jasná
na konci dňa,
keď ich uložím do postieľky
a poviem si:
sú dve na pusinky,
sú dve na objímanie
a najlepšie zo všetkého,
díky Bože za dve na ľúbenie

juliagregor
2. feb 2010

nana 🙂 🙂 drobci sú už hore, neskôr napíšem, držkajte sa !!!!!!!!!!!!!

alienka73
2. feb 2010

Nana si ma rozplakala s tou basnickou.
A musim povedat ze teraz sa citim fajn, teda az na niektore veci ale ak by take bolo cele tehotenstvo tak som stastna ako blcha, dokonca mam pocit, ze viac vladzem ked ideme von a nieco robime ako min. tyzden ked bol maly chory a boli sme len doma a on sa nudil a ja som uz nevedela co mu vymysliet a vela sme len sedeli a citali si, no nic moc. Bola som unavena a nervozna, dufam,ze budem vladat chodit s malym na prechadzky lebo aj mne to prospeje. Ono ak by sa mi o nho niekto postaral tak to nejak prezijem ak by som musela lezat ale ak by sa mi mal doma nudit, tak by ma to velmi trapilo. Lebo jasne, je to pre dobro babatiek v brusku ale zasa chudak starsi ten by bol na vedlajsiej kolaji.

Gajana a postielku a vajicko do auta a podobne veci, nekupujes? Kocik mas aky objednany? Bumbleride?
Ja sa chystam kupit aj lehatko este jedno, lebo to sa nam osvedcilo tak chceme aj pre dvojicky a este veci ako fusak, zavinovacku a pod. Je toho viac. A monitory dychu asi kupime , neviem.Pri malom sme nemali ale to bolo ine, bol narodeny na 40tt a nemal ziadne problemy.

gajana1
2. feb 2010

Alienka vajička mam objednane ku kočiku, jednu postielku mam po malom a druhu mi da švagrina.
a kočik mame Dorjan- Danny duo. Nad lehatkami uvažujem aj ja ja som nemala pri malom mali sme hojdačku tak uvidime

zbinka
2. feb 2010

Ahojte. Dnes o 12.30 sa nam narodili dvojičky Janka a Zuzka. Všetky tri Kočky su v poriadku. Janka sa ozve po navrate domov. Mažel Pavol.

juliagregor
2. feb 2010

gratulujem, dievčatkám prajem dravíčko a maminke veľa mliečka, trpezlivosti a síl... 🙂

julietka
2. feb 2010

nana, som sa rozplakala nad tou basnickou, tak ma dojala, naozaj je krasna....

loginka mam z teba radost ze sa ti tak dari pekne dojcit babuliatka, aj vsetky dvojickove maminy ked pisete ako ste pekne kojili, dodava mi to taky optimizmus ze to ide ked sa chce, alebo ked sa da.. 🙂

julietka
2. feb 2010

manzelikovi a zbinke z celeho srdca gratulujeme k princeznam 🙂 maminke zelame aby sa cim skor zotavila a mala co najviac mliecka 🙂 😵 😵

alienka73
2. feb 2010

Zbinke a rodinke aj my gratulujeme ku dievcatkam a zelame vsetko dobre , vela zdravia,sil, mliecka vsetkeho 🙂

juliagregor
2. feb 2010

julietka už máš taký tt, že vždy čakám napíše ...nenapíše... 🙂
ako sa cítiš?

adka ja som sa asi v 23 tt odsťahovala aj s Maťkom mame, lebo sme konečne začali prerábať byt a ten zostal neobývateľný 😀 , s mamou býva ešte aj brat s rodinou, tak nám bolo veselo, bolo to pre mňa náročné, lebo som spávala až na 3. poschodí a ja nie som zvyknutá byť na niekom závislá, ozaj som trpela, lebo som nemohla ...inak nám bolo veselo, lebo aj švagriná má dievčatko, v 29 tt ma hospitalizovali a domov som prišla až o 9 týždňov, do úplne nového krásneho bytu ...síce trochu chaos - nemohla som sa chvíľku zorientovať..
cez deň bol Maťko s mamou a na noc chodil mm za ním
Maťko žiarlil, ale až trošku neskôr, ked mu to došlo...zostal zlý, panovačný a začal plakávať...kojila som malých a on stále maminka aj ja som bábätko a tlačil sa na mňa. niekedy som bola z neho ozaj na nervy, robil na truc ale časom sa to zlepšilo a teraz sú najlepší kamaráti....každé dieťa musí prejsť cez žiarlenie, niektoré viac, niektroé menej a myslím, že čím viac cítia našu neistotu, tým sú protivnejšie ...

julietka
2. feb 2010

juli 😉 dakujem ale celkom dobre,aj ked mam nejake neduhy tak to beriem tak ze to patri k tehu a musime vydrzat..aj ked niekedy mam pocit ze uz uz zo mna vypadnu, tazko sa mi chodi, radsej nechodim na prechadzky, ale nakupy raz tyzdenne a upratovanie, varenie si neodpustim..aj ked to mam uz zakazane davno, ale proste si to nedokazem predstavit ze by som to nerobila, by som si pripadala ako lemra lemrava 🙂
ale priznam sa ze mi dost pomohli infuzie so zelezom na ktore som chodievala asi tyzden, ale este pred sviatkami, vtedy som naozaj nevladala ani prejst dva kroky...

juli ved ty si to mala ovela horsie spolu s dalsimi maminami kedze uz jedno babeno ste mali doma a starat sa este o jedno dietatko s dvomi v brusku..naozaj klobuk dolu ako nana pisala 😵

baby mna by zaujimala opacna situacia, ze ked mate najskor dvojicky a potom by sa narodilo jedno dietatko, ci by tie dvojky ziarlili na to jedno..ja si mysim ze ani nie, skor by sa asi pretekali kto skor pomoze 😵 ale taka maminka tu tusim zatial nie je, jedine ze by sa nana dala teraz na tretie 😉 😅 a potom nam zreferuje

juliagregor
2. feb 2010

ale je v dvojičkove a dalšia ju zachvíľku dobehne ... 😉

juliagregor
2. feb 2010

julietka ale zase na druhej strane som to mala jednoduchšie, lebo už som vedela, ako sa o bábätko starať 😉

a jedna rada na záver: deti plačú....a niekedy sa ozaj nedá a ruky máte len dve ...

si zlatá a určite budeš mať pohodové deti 😉

fefferonka
2. feb 2010

ahojte babule,
tak sa vam hlasim z nemocnice. som tu od stredy. monitor uz mam lepsi, uz tie kontrakcie nie su take, uzivam magnezium, salbutamol a oxyphyllin.
a som 33tt a deti maju 1860g a 2060g.
len uz mi je dlho a je mi smutno za dcerou a za manzelom... tak dufam, ze ma v piatok pustia...

majte sa

julietka
2. feb 2010

juli si velmi mila dakujem 😉 dufam ze aj ti nasi drobci budu taki zlati ako ti tvoji, aj ked kucierky v rodine nemame 😵

pozriem dvojickovo, dlho som tam veru nebola 🙂

janulqa07
2. feb 2010

Ahojte dvojickove maminy. Ja som da sa povedat v zaciatkoch tehu som v 15tt a doma mam dvojrocneho chlapa. Rada by som popisala s nejakou maminou.

julietka
2. feb 2010

feferonka to dobre ze si pod dohladom, treba vydrzat co najdlhsie ak sa da. Drobci maju uz peknucke vahy 😵
Doma je len doma, drzim palce nech mas aj nadalej dobre vysledky aby ta este na chvilu mohli pustit domov 🙂

juliagregor
2. feb 2010

ahoj janulka gratulujem k dvojičkám 🙂

feferonka ešte aspoň dva týždne vydrž 😉 , ja viem, že ti je smutno, ale teraz mysli na drobcov a dcérke je s tatinom určite dobre 🙂

bibianka
2. feb 2010

Nana, krásna básnička 🙂

Čerstvej dvojmamine veľká gratulácia k dievčatkám 🙂

No a my sme dnes boli po kočík. Nana - som nechápala, zložila som ho, zdvihla a strčila do kufra. SAMA! Neskutočné 😀 Tak hádam aj cestujúci budú spokojní 😉

nana77
2. feb 2010

julietka, keby to bolo mozne, ja by som veru do tretieho dietatka isla... ale na dalsie uo uz nepojdem. nechcela by som stastenu tahat zbytocne za nohy 😉

zbinka, srdecne blahozelam k princeznickam!!!! maju rovnake mena, ako ja so sestrou 😵

bibianka, veru uz dlho cakam, ci sa ozves, ako kocik, ci si spokojna 🙂 . tak zatial vravis, ze moze byt?

katrinb
2. feb 2010

loginka - si sikovna mamicka...krasne vam to ide

nana - dik...ale inka aj ja lezim vlastne cele tehu. No nie vzdy lezim..ale som doma na PN...samozrejme, cim vyssie tyzdne, tym menej doma robim...a teraz uz len prach utriem .... viac nevladzem hihi. A ked si mala problemy...muselo to byt tazke. ja som vlastne na zaciatku krvacala...mala som hroziaci potrat...tak zaciatok som mala tazky...hlavne na psychiku, kedze pred rokom som si tym presla....ale teraz je hlavne to, ze som tzam, kde som a este chvilinku vydrzat....aspon 1-2 ...a budeme v suchu 😉

A ta basniecka - ci modlitba je PREKRASNA !!!! Uz ju mam aj ja vytlacenu 😉 😉 😉 Aj oslzenu... 😀

Alienka - nebij, aj ty vydrzis...ale musis sa setrit....oki?

Zbinka - fiiiha, ved len vcera sme si pisali, ze vpiatok ta to caka...ale SUPER !!!!!!!§ Gratulujem vsetkym trom
dievcatam.....

Fefferonka - myslim na teba..a je dobre, ze sa mas dobre....vydrzkaj..... chalani maju krasne vahy.....

alienka73
2. feb 2010

Bibianka a aky kocik mas?

dracik1
2. feb 2010

gratulujeme mamine a dievcatkam 🙂

bibi, dufam, ze budes spokojna...a spolucestujuci tiez....

julietka, ty si uz takpovediac za vodou, urcite sa ti narodia zdravunke deticky 🙂 ..inak aj ja som si pichala fraxiparin...a ani raz sama 😲 , taky som bola poserinko, ked bol muz prec, veru svagrina, kamosky...vselikto mi to pohol supnut...som ja hrdinka 😖 ...a prelezala - doslova skoro cele tehu od 24tt do 37tt...som bola na to ako deny...skoro 2 mesiace v nemocke

alienka, bibi ma Jane powertwin

bibianka
2. feb 2010

Baby, ale tá farba vyterá inak ako na fotke. Tam je to také šedočierne, v skutočnosti to ale nie je šedá, ale niečo ako khaki alebo čo. Skúsim niekde na svetle nafotiť.

Takto to vyzerá na fotke, tak hádam nie som farboslepá.
http://www.anjelikobchod.sk/images/5201-J07 kop...

Ale nevadí mi to, vyzerá celkom dobre.

julietka
3. feb 2010

dracik 😉 tak som rada ze nie som sama taky posero 🙂 tiez ked je muzik na sluzobke tak kdekoho "stopnem" aby ma pichol a ked som nikoho nenasla tak som sa jednoducho jeden den nepichla..proste som to riskla..nez by som sa mala sama pichnut..strasne s nami poserami vsak? ale je to paradox po tych vsetkych pichancoch pri stimulkach 😉

deny sa dlho neozvala, nevieme ako sa ma? 🙂

julietka
3. feb 2010

bibianka to je velmi pekny kociarik 🙂 ale nie su moc tesne za sebou? netlacia sa tam drobci?

juliagregor
3. feb 2010

ahojte,
julietka tento kočík je veľmi dobrá voľba pre zhruba 1a 1/2 ročné deti, tiež som nad ním rozmýšľaľa, ale ja ho nevytočím v bytovke. Všetky kočíky pre dvojičky neposkytujú taký komfort ako monokočík, preto niektoré maminy volia dva kočíky spojené spojkou, ale ja by som to tak riešila, iba pri rodinnom dome, kde si môžeš deti nachystať do kočíka pred dverami a nemusíš sa báť, že ti nejakí cudzí budú zízať do kočíka.
Ja som mala už 10 kočíkov 😝 /všetky spolu /a zatiaľ najlepší bol šporťáčik Nurse Hello, kúpila som ho vo výpredaji a bol ľahko ovládateľný, široké a dlhé sedenie a naviac bol aj veľmi pekný. Keby som vedela, že budem mať dvojky, kúpim dva a spojím spojkami.

dnes máme s mm výročie svadby, neskôr dám jednu svadobnú

garonka včera si sa pýtala na monitory dychu, ja som nemala, chlapci sú skôr, ale nemali problém so srdiečkom a ani v nemocke nemali zástavu dychu a priznám sa a ni som vetdy o tom tolko nečítala a nové boli pre nás drahé... ale napr. mauzos si ich chválila, že jej deti lepšie spia

lenuliatko
3. feb 2010

Ahojte, len koniec som si prečítala a chcem sa spýtať Julia, či sa takými spojkami dá spojiť relatívne akýkoľvek kočík? Uvažovala som chvíľu nad tým, ale čítala som, že sa ťažšie ovládajú a keď už som našla v ponuke nejakú spojku, tak bol ku konkrétnemu typu, najviac k športovým golfáčom. Ono, tie dnešné kočíky sú také malé, ako pre bábiky, že aj keby sa spojili dva mono, tak nejaké extra veľké monštrum z toho nevznikne a keď sú otáčavé kolieska... Hm? A bývam v dome.
Ja už monitory mám, pre každý prípad, objednala som si z Anglicka za cca 1500,-Sk/ks, nové.
Idem si vás dočítať. A včera sme sa na morfologickom UZV dozvedeli, že čakáme dve zdravé baby 😵