Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
18. feb 2010

a všetko požičané je super a vôbec nemusí byť rovnaké ... 😉

luciaf13
18. feb 2010

ahojte maminky a tehulky
teda popisali ste toho riadne...ani nestiham citat 😀
ja som skor na FB tam mi to ide rychlejsie 😎

no vitam nove tehulky 🙂 🙂drzim palce

katrin drzim placeky uz ked si to doteraz tak krasne zvladla tak tych par dni bude malina, no a ja sa citim uz teraz podobne ako ty....spat uz ani poriadne nemozem, drobci tlacia a bolia ma klby....najlepsie mi je ked stojim. Ale uz to vydrzime....

dior - super infosky z UZY

feferonka????este si nepodala spravy

ku kociku Dorjan...citala som v diskusii, ze sa opat spominal ...... my sme ho skusali aj nazivo a je super, dobre sa s nim manipulovalo a tak dufam, ze sa nevyskytnu nejake zavaznejsie problemy. Urcite si ale myslim, ze ziadny dvojickovy koick nie je idealny a podla nasich potrieb 😎 😎 😎 to by nam ho museli navrhnut namieru.

Julka drzim palceky aby uz boli drobci zdravucki

Vecicky - my mame vacsinu vaci po Jakubkovi takze rovnako obleceni nebudu..iba ak nam niekto nieco rovnake dokupi 🙂...a tiez vacsinou vsetko kupujem cez MMB a som spokojna, kopu veci som zohnala lacnejsie a na funkcnosti vobec nevadi, ze su pouzivane. Moj posledny ulovok je prebalovaci pult s vanickou zn.CAM za 16€ 😀 😀 😀 😀

no dnes som prave ozehlila perinky, zavinovacky a 50ks bavlnenych plienok a Kubko tu odvtedy chodi a stale napodobnuje zehlenie 🙂 🙂 🙂rozlozi si na stol servitku a farbickami akoze zehli 😀podareny je.

Takze vsetkym drzim palceky 😉

alienka73
18. feb 2010

Lucia a ako sa ti dari starat sa teraz o Kubka? Vladzes este v pohode vsetko sama? Chodite na prechadzky?

nana77
18. feb 2010

ahojky 🙂
juli, je to zaberak, taka choroba deti, vsak? najskor to trva, kym sa z toho dostanu a potom raz tak dlho, kym nabehnu na povodny rezim....mam teraz na mysli to pestovanie, dudlovanie a podobne zalezitosti, ktore pred chorobkou moc nerobili 😝

aj ja gratulujem novym dvojtehulkam a prajem aspon take pohodove a bezproblemove tehotenstvo, ake ma katrin 🙂

katka, blahozelam k vysledkom 🙂

k tomu krvacaniu z nosa - aj ja som to mala, a teda poriadne. neviem uz presne ako dlho, ale urcite to suviselo s tehu. doktorka na hematologii mi poradila gelaspon: http://www.pharim.sk/product/gelaspon-100mg-1480/

a k tym stolickam na krmenie - julia ma pravdu - rozhodne dve (teda ak je to mozne kvoli priestoru a pod.). mojich doteraz krmim v stolickach a neviem si predstavit, ze by kazdy nemal svoju. jedavaju naraz, krmim ich jednou lyzickou - raz jednemu, raz druhemu - na striedacku 🙂

luciaf13
18. feb 2010

alienka uz aspon mesiac som sama nebola na prechadzke s Kubkom ☹ ☹ a strasne mi to chyba ale nevladzem.....on stale len uteka a tak sa bojim zvlast ked je teraz smyklavo. A kym ho obleciem tak som uplne vystavena. Nastastie manzelik pracuje na smeny a tak vzdy ked je doma tak nas zoberie vyvencit sa 😎 😎 mna do obchodu a s Kubkom chodi na prechadzky alebo do materskeho centra 🙂 . Takze podla toho to aj tak u nas doma vyzera - Jakubko sa realizuje po celom byte a niekedy je to uz na nervy ale chudacik, ked sa nudi so mnou. My sme mali pred tehu taky akcny rezim, ze teraz ho uplne chapem ked doma vymysla od nudy. Vzdy sme byvali dvakrat za den vonku a stale sme niekam chodil.......ale vsak este take 2mesiace a opat nabehneme na prechadzky 😀 a moc moc sa na to tesiiim

juliagregor
18. feb 2010

nana ☹ nechcete niekto si požičať deti? zadarmo 😀

alienka73
18. feb 2010

Lucia, tak tak nejak myslim ze aj my o chvilu dopadneme. Vcera na prechadzke po dlhom case sa nam dost smykalo a maly spadol tak som ho tahala hore, no skoro sa nepodarilo 😀 . A to je super, ze manzel aspon tak pomoze. Nepamatam si , ty davas potom od septembra maleho do skolky? Ci skor?

luciaf13
18. feb 2010

AK sa podari tak chceme dat Jakubka do skolky od septembra, drobci uz budu mat cca 6mesiacov a srdce mi nedovoli supnut ho do skolky uz teraz...narodia sa dve babatka a on by sa urcite citil uz odstrceny uplne. Takto to bude lepsie aj pre chalaniskov a aj pre Jakubka. A ak aj prinesie choroby zo skolky (co urcite prinesie) tak si myslim, ze to zvladneme lepsie ak uz budu drobci starsi ako keby boli novonarodeniatka a ochoreli by od Kubka. A tvoj Matusko kedy ide do skolky???

a u nas je est eten problem ze skolky su strasne preplnene tak ja len dufam , ze aspon od septembra ho vezmu. Uvidime zapis je u nas 18.marca tak som potom zvedava na vyrozumenie zo skolky 😒

luciaf13
18. feb 2010

julka dakujem mam 😀 😀

ajka72
18. feb 2010

určite dve stoličky s jednou si to tiež neviem dosť dobre predstaviť papáme naraz raz jedna do pusy a raz druhá ak by som mala ich krmiť za sebou tak by sme celý deň len jedli a tá čo by jedla by sa nesustredila tak na jedlo ako keď papaju obidve naraz lebo tá druhá by sa už hrala a ona by chcela ísť za ňou

lucija272
18. feb 2010

Baby a vy ste v ktorom tyzdni citili prve pohyby?
Asi by som to uz mala vypustit z hlavy a pockat. Ale ked ono to niekedy nejde 😲 .

katrinb
18. feb 2010

lucija - vitaj medzi nami a pytaj sa co poterbujes. A co sa tyka pohybov, ja som ich zacala citit v 18 tt...predtym v 16 tt len take jemne steklenie....ako keby zimnica mi presla cez brusko 😝 A ako pisala mauoz, kazdy citi inokedy....neboj, o chvilu tu budu a uz sa ich nezbavis 😉

matelko - no to je super, ze uz si nemusis pichat tie inj.....fakt konecne sa toho zbavis. ale vidis, vydrzala si to....tiez si to nemala lahke...a este k tomu cele tehu...to si neviem predstavit

tintin - to su uzasne spravy...gratulujem ku princeznickam. to je perfektne, ze aj morfo je super. A neboj...info bude kazdu chvilu...teda par dni si pockame 😎 ....dufam 😵 A inak, uz si v polovicke...to je perfis...ako to rychlo uteka, no nie?

alienka - na to krvacanie ti pomoze obycajny vitamin C. ja ho beriem cele tehu...a pomaha...aj v imunite....okrem ineho. S tymi cizmami si ma pobavila 😀 😀 😀

jana - na tvojom mieste nepocuvam rady svokra. Ohladom tej stolicky....urcite ti poradia uz maminy...dvojmaminy, ktore maju podla mna jedine pravo nam radit. Ony presne vedia, co treba a co nie. podla skusenosti. ja mam sice fajn svokra a svokru - ale teda ich urcite pocuvat nebudem. uz sa snazili mi nieco dohovorit, ale to preto, lebo ich dcera - mm sestra uz ma tretie dieta....a vraj vsetko co ona robi, je to najlepsie. Ono to ale nie vzdy je pravda a hlavne, nema dvojicky. fihas, teraz som bola zla. Ale ked si na to spomeniem, zvysi sa mi tlak...stale pocuvat, co ona robi a aby som to aj ja tak robila..... 😲 😲 . A ja osobne som za vsetko dvakrat - teda hlavne vajicko a stolicku...

lucia - no to ti verim...uz to bude len horsie. Ale hlavu hore, ved sme silne zeny 😉 Zvladneme to.... (ved nam vlastne anio nic ine neostava). A moja teoria pocas celeho tehu je...ze cim menej sa stazujem navonok, tym sa citim ja lepsie....mozno som si to vsugerovala....ale hlavne je, ze mi to pomaha.

fefferonka - aj ja cakam netrpezlivo na spravicky...

nana - dakujem krasne...ako si ma pochvalila..a ako sa mate vy? Ste zdravi?

lucija272
18. feb 2010

Take steklenie citim obcas aj ja, ale naozaj len mozno raz dva krat za den, ale aj tak vobec neviem ci je to ono, lebo to citim pod pupkom ale skor na obohc stranach ani nie tak v strede...a naozaj len obcas a velmi slabo...tak uvidim a cakam 🙂)) netrpezlivo 🙂

mauzos
18. feb 2010

lucia to su uz urcite pohyby 😵 zo zaciatku je to len take "motylikovanie" bublinky v brusku, az neskor su to ozajstne pohyby.

Ja tiez jednoznacne odporucam dve stolicky, papame tak isto ako Nana, jednou lyzickou na striedacku. Nana, az mi je to divne, ze vsetko robime rovnako 😀

Julia, nedavno na FB bola tiez ponuka, ze pozicia deti zadarmo 😀 A nikto sa neozval ☹

mauzos
18. feb 2010

Juuuj a zabudla som hlavnu novinku, Deny dnes pustili s malymi domov 😵

juliagregor
18. feb 2010

katka 😉 si zlatá...a nedaj sa ....svokra mi tiež chce radiť...ale ja som hned na začiatku povedala, že sú to moje deti a hotovo !!!!!!!!!!
najhoršie sú rady okolo stravy, ja som už v 3 mesiacoch dávala .....už ma nenapadne čo.....ja som im nedovolila deti napchávať blbosťami a je pravda, že ma moc nemusia 😒

juliagregor
18. feb 2010

mauzi super správička 🙂
aj ja tak krmim deti 😀 😉
no dne papali sami granadír 😝

alienka73
18. feb 2010

Lucija, myslim ze to steklenie je ono 🙂 . Ja som tiez doteraz ozaj bola z toho mimo ze co to, ze nic necitim a to som uz druhorodicka ale tak prislo to a dnes mi uz trosku lepsie kopanceky davali, tak som sa tesila.

Luciaf, Matusko pojde asi az od januara 2011. Je zapisany teraz od septembra aj sme uz boli za riaditelkou a vravela ze tie deti co su zapisane maju uz iste prijatie tak sa tesim a nastastie nie je problem ani dat az v januari. Ak by sme skusili v septembri a potom by sme ho stiahli bud kvoli chorobam alebo niecomu inemu tak by sme uz museli mesacne platit poplatky tak to asi nebudeme riskovat. Sice sa bojim ze sa maly s nami bude nudit, ale september oktober sa snad este nejak vonku zvladnu a potom bude problem v novembri, zle pocasie a pod. no a december uz bude taky Vianocny tak dufam, ze to nejak zvladneme. Lebo podla mna v septembri este bude maly mat problem sam so sebou a s vyrovnanim sa s tou situaciou plus to ze este teraz nie je bez plienok takze dalsia zmena, tak radsej pockame. No uvidime co budeme hovorit neskor 😅 .

Katka mas krasny tyzden, uz je to super ciselko, tesim sa s tebou 😉 .
A co sa tyka vit. C ja sa ho trosku bojim. V prvom tehu ked som bola nachladena a sla som do lekarne ma lekarnicka upozornila, ze v tehu sa s C vitaminom nema prehanat a kedze neviem co je to prehananie tak beriem len tie bezne tehu vitaminy a dufam, ze tam je toho c vitaminu dost. Inak to krvacanie nie je zatial take strasne, mozno dvakrat zatial takze to sa da.

luciaf13
18. feb 2010

jej super ze Deny uz pustili 😎 😎

Lucija ja som pohyby pri dvojickach zacala citit tak na 100% okolo 18-19tt. Ale uz som vedela co mam cakat pretoze uz jedneho dubaka doma mame 😀

Alienka no dobre to mate vymyslene a urcite nam to vsetko spravne dopadne, ta ako ma. Ja sa musim pochvalit nas Jakubko uz 5noci spi bez plienky tak sa vytesujeme 😎 😎 dufam, ze uz to tak ostane.

Katrin no viem ze to bude uz len horsie 😉 😉 ja si uz teraz niekedy vravim aby uz boli drobci na svete 😎 nemozem sa ohnut vaha stale pribuda brusko velkeeeeeeeee a funim ako nosorozec 😀 😀 😀 😀 😀 ale este vydrzime!!!!!! A potom sa uz budeme tesit z babatiek a z pohybu 🙂 🙂 🙂 🙂 a najviac sa tesim na to ako si vyskusam ZUMBU.......

katrinb
18. feb 2010

mauoz - no to sa tesiiiiiiim, ze deny je uz domka !!!HURA !!!!

Juli - neboj, nedam sa. Na to mam teda "poriadnu ukecanu" povahu...praveze sa musim ktotit a velakrat si kusnut do jazyka 😝

lucia - 😀 😀 😀

alienka73
18. feb 2010

Super, ze je uz Deny doma, drzim palce aby sa celej rodinke darilo a aby nam cim skor napisala novinky 🙂 .

bibianka
18. feb 2010

Kočky, jedna stolička na papanie rozhodne nestačí. Predstavte si seba, ako čakáte so škŕkajúcim žalúdkom, kým vám niekto uvoľní miesto pri stole 😲 Deti sú dve, tak potrebujú 2 stoličky. A kým ich budete kŕmiť, za 3 dni by ste nadávali ako kočiši, ak by ste mali kŕmiť najprv jedno, potom druhé. Ono to kŕmenie môže trvať aj dosť dlho. Malý mojej kámošky napr. jedol jogurt 3/4 hodiny 😀 Ja už svojich krpcov často nechávam jesť aj samých, takže to zaberie aj viac času. Vôbec si nedokážem predstaviť, ako by sa to dalo zariadiť s jednou stoličkou. V IKEI dostať dobré a lacné Antilop stoličky (dopadli tuším najlepšie v bezpečnostných testoch stability), takže to ani nie je veľký výdavok. Navyše sú ľahké, jendoducho ich možno premiestňovať z miestnosti do miestnosti, ľahko sa dajú rozložiť a môžu cestovať s vami. Predávajú k nim aj pultíky, takže môžete deti buď posadiť k stolu, ale aj mimo s pultíkom.

mauzos
19. feb 2010

Bibianka na tie som aj ja pozerala, su super ... ale ku rodicom alebo tak, nevyzeraju velmi pohodlne, predsa je to tvrdy plast. A cena je fakt super.

maartinkaa
19. feb 2010

bibi, my sme kupili tie stolicky a su celkom dobre a predstavte si, ze ich viem dat aj ako sedatko do vane 😀 😀 , som usetrila...... 😀 😀 😀

mazous, su tvrde, ale detom to myslim, ze nevadi, ved maju plienku 😀 najedia sa, a von zo stoliciek..... 😀

nana77
19. feb 2010

mauzi, asi sme rovnake krvne skupiny, alebo spriaznene duse, ze vsetko robime az podozrivo rovnako a bez predchadzajucej debaty 🙂

a supeeeer spravicka o deny!!!! moc, moc, moc sa s nimi tesim!!!! teraz uz bude len a len lepsie! konecne si budu moct naplno uzivat a vychutnavat starostlivost o svoje poklady 😵. raz darmo - doma je doma 🙂

lucija, priklanam sa ku kockam s tym steklenim. to bude uz urcite ono... tiez som sa nevedela toho dockat. ja som to zacala citit tusim okolo 18tt, plus, minus. verite, ze si uz vela veci nepamatam, ze ako boli? este, ze som si mnohe zapisovala 🙂.

to som chcela aj vam poradit (teda poradit, ja sa v ziadnom pripade necitim na to, aby som radila, sama sa ucim veci za pochodu). ale kazdopadne, ja som si zaviedla zosit, ked sa mali narodili a kazdy den som si do neho zapisovala o kolkej jedli, kolko spapali, ci a kolkokrat mali stolicu. a potom na konci dna som si pravila sumar, kolko ml vypili za den a mala som prehlad. lebo pri dvoch detoch ho lahko stratite a naviac niektore mate doma aj dalsie dietatko, tak taky zosit nie je zly.

juliagregor
19. feb 2010

nana dobrý nápad s tým zošitom, ja som si veru večer nič nepamätala 😒
kamoške sa stalo, že nakrmila dvakrát za sebou jedno mimi a druhé plakalo a ona nevedela prečo...a potom jej to došlo...chúďa hladné bolo 😅

juliagregor
19. feb 2010

ten hokej bol 😲

nana77
19. feb 2010

juli, presne preto som si ho zalozila. aby som vedela, ze ked naposledy jedli napr. pred pol hodinou a zjedli plnu davku, a ze placu po pol hodine, ze to nie je od hladu 🙂

ja hokej radsej ani nepozeram, nemam na to nervy... a ako skoncil?

lucija272
19. feb 2010

Ale vcera som to steklenie citila napriklad menej ako dva dni predtym.
To tak moze byt? Ze niektory den viac a niektory den menej resp. skoro vobec?

juliagregor
19. feb 2010

lucija detičky sú malilinké a je úplne jedno koľko ich tam máš 😀 majú tam ešte veľa miesta a pohyby cítiš, ked sa dotknú steny maternice....

nana vyhrali sme......... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja som ich kojila a dávala som papať, ked si vypýtali, tak som to neriešila...nebolo kedy...
a teraz sú to malé kyseliny... 😝