Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dracik1
24. feb 2010

juli, aj mna psačie hovinka / tak ich nazyvaju moje deti 😀 / strasne jeduju, po doobnajsej prechadzke aj poobede len cistim boty....inak na hovienka ma smolu moj muz,ten kazdy vikend aj 3 x stupne do exkrementu 😀

pozdravujem Adu, este su u babky?

jaju, ja som za cele tehu pribrala tusim 12-13 kilo...takze v poho...furt som to riesila aj s lekarom a ten mi povedal, ze je to OK...vsetko som schudla s narodenim deti...akurat sa mi rozsirila panva...neobleciem polku nohavic...a asi uz nikdy 🙄

juliagregor
24. feb 2010

ešte je boli sme spolu vonku

jajka28
24. feb 2010

diki dracik, ja som pri Denkovi tiež 12 kg pribrala a hned to odišlo dolu...ale hovorím si dvojky...mala by som mat viac asi....ale nedržim dietu aj Calibrum beriem radšej...len mi málo chutí akosi necítim ten hlad....no neva asi su to dievčatká a tie su menšie 😀 😅 😵 😵 😵 😵 budem mysliet radšej optimisticky....

dracik1
24. feb 2010

inak som ti zabudla napisat, ze nasi sa strasne radi vozia v kociku...akokeby citili, ze sa blizi pomalicky a neodvratne koniec vozeniu 😀 ...okolo roka neznasali kocik, 20 min max, teraz sa v pohode vozia aj 45 min 😀 , potom ich to uz nebaviii

juliagregor
24. feb 2010

dračik to tak býva, ked chceš aby tam sedeli, tak nie a ked chceme, aby chodili po svojich, tak sa chcú vyvážať...

maťovi sme zrušili kočík v 18 meisacoch a musel chodiť, aby si zvykol ...

dracik1
24. feb 2010

juli, kedy sa tvoji narodili?

janulqa07
24. feb 2010

Baby mne sa rozpadol kocik ked mal maly rok aj nieco, kupili sme pouzivany len keby trebalo ist do mesta na dlhsiu prechadzku a on ho ignoruje, mysleli sme ze ostane kocik pre druhe babo ale trosku sme sa sekli 😀
Mala som sen ze som bola vonku s detmi a kazde sa rozbehlo do inej strany. Stalo sa vam to?

juliagregor
24. feb 2010

dráčik 4.augusta všetky tri len s dvojročným rozdielom,
dvojky sú o 8 -mej sekcia a maťko prirodzený pôrod 14.35

janka a myslíš vo sne alebo ozaj? 😀

janulqa07
24. feb 2010

hehe naozaj 🙂

juliagregor
24. feb 2010

dračik a čítam že sa chlapcom pekne rozväzujú jazýčky, moji tak maximálne mama, tata, auto a včera šomon volal na ajka "ako" a majú hatlaninu, ktorej rozumejú asi len oni 😅

juliagregor
24. feb 2010

vždy idú naopak... 😉

adikas
24. feb 2010

Ahojte. Som tu nova a tiez cakam dvojicky koncom juna. Chcela by som sa spytat ako casto navstevujete poradnu u svojho gynekologa.

juliagregor
24. feb 2010

ahoj adikas vitaj a gratulujem....

ja som každé 3 týždne...

adikas
24. feb 2010

Dakujem pekne.Pytam sa preto lebo moj lekar ma objednava iba raz za mesiac a ja sa tak trochu bojim ze je to malo. Aj iny lekar mi potvrdil ze ked som na rizikovom tak by som poradnu mala navstevovat kazde dva-tri tyzdne.

betelgeuze
24. feb 2010

ahoj adikas,
ja chodievam kazde dva tyzdne. Ale ja som na rizikovom a po cerclagi, takze kvoli kontrole...

juliagregor
24. feb 2010

záleží od lekára a väčšinou ozaj maminy chodia raz za mesiac a po 26 tt raz za tri týždne...niekedy je lepšie nerýpať a nechať bruško a krčok na pokoji 😎

janulqa07
24. feb 2010

juli fotky som uz minule kukala a je radost sa pozerat ale domov necem 😀 hehe aj ked aj mna to caka 🙂

adikas- ja chodim kazde tri tyzdne.blahozelam

katrinb
24. feb 2010

janulqa - no si ma prekukla...kvoli hokeju sa drzime 😀 😵 😀

juli - pekne si to napisala tymi prechadzkami a aj o poucovani babiciek. A pravdivo.

dracik - nechcu ma ☹ Az v pondelok.... 😉

jajka - ze 2 kg....jemine. )ja mam k timu o 20 kg viac.... 😲 😲 😲

adikas - vitaj a gratulujem. Jasm zo zaciatku chodila kazdy tyzden, ale mala som problemy. Potom sa to ustalilo na 3-4ttt. A ku koncu 2 tt a uplne ku koncu kazdy tt.

juliagregor
24. feb 2010

hodila som fotku ako spia 🙂

janulqa07
24. feb 2010

vtedy su najkrajsi co??? 😀

alienka73
24. feb 2010

Jajka no neviem ja som mala nedavno tiez len plus dve kila, alebo tri a za posledne tri tyzdne hups a som plus 5kg a brusisko veeeelke, mam ho ako Lucia v 29tt 😲 .

No postel sme kupili tuto http://www.vanas-nabytek.cz/5969-detske-postele..., maju ju aj Ajkine dievcatka, na jej odporucanie sme kupili aj my 😉 . Akurat tam mame este vyrobenu zabranu aby maly nespadol ale to este nemame primontovane. Takze maly tam este nespal. Ale ja uz ano. V noci som zacala dusivo kaslat a smrkat a ked som sa otocila na nasej posteli maly hned mrncal, on ma spanok ako ja ,tak som sa radsej odstahovala otestovat jeho postel a celkom dobre sa tam spalo 🙂 . Mrzi ma, ze sme nestihli tu postel a vlastne izbicku pripravit uz skor, kym som este nebola tehu lebo teraz to bude na nho vela zmien. Uz vidi brusko a pocuje rozpravat o babatkach, vidi ze sa uz nemozem o nho tak starat ako predtym na ruky nehrozi a teraz pride samostatna izba a nocnik , tak som strasne zvedava ako tieto zmeny zvladneme. Zaspavat chce stale so mnou aj ked sa s muzom snazime aby to bolo s nim a nie so mnou ale je to boj.

Nase mamy nepomohli ani pri malom a nepomozu ani pri dvojkach. Maximalne raz za dlhy cas pridu a pohraju sa trosku doma ale s Matuskom o dvojicky s anepostara ani jedna. Moja mama nevladze a aj pracuje este a svokra tiez nevladze lebo ma reumu takze ziadne prechadzky alebo ina pomoc. Ale Juli poznam aj babky ktore su super, nepoucuju len ale vedia sa aj zahrat s detmi aj ich zaujat aj ist s nimi von alebo na kupalisko v lete, moja teta je taka. Uz slubila ze vezme aj nasho v lete ale tak neviem si predstavit s troma malymi detmi aby sli aj s ujom na kupko. Nas maly je dost zivy, no su zlati ze sa ponukli. Inak mozno svokor vezme nasho niekedy von na bicykel alebo tak ale aj on pracuje tak maximalne poobede. A o dvojicky sa boji starat to uz povedal takze s nimi nam nepomoze nik. Jedine ak budem hotova tak nejaka platena opatrovatelka. Cize Katrin, na tvojommieste ak mas sikovneho a ochotneho muzicka tak nech je radsej on s tebou , vy ste rodicia a podla mna aj ockovi prospeje ak bude s babatkami od malicka a potom ti uz moze pomoct aj rodina. Podla mna to vy dvaja urcite zvladnete, ved budete dvaja na dve deti, to je pohoda. Moj mozno bude tiez s nami ale to zalezi ci budem predtym lezat v nemocke alebo nie, lebo ak si uz dopredu vycerpa vsetku dovolenku tak uz potom neviem co urobime.

A inac Matuskovia maju meniny v septembri dnes je len Matej aspon ja to tak mam v kalendari ale ste velmi zlate a dakujeme aj tak 🙂 .

janulqa07
24. feb 2010

alienka som zvedava na info kao ho prehovorite na postel a skusim to na svojho 😀
ako pozeram na tie ceny postielok a posteli a preb. pultov, som rada ze mam sikovneho tatina ktory mi to urobi lebo ani na kocik by mi neostalo ☹

alienka73
24. feb 2010

Adikas vitaj a gratulujem, ja som doteraz tiez chodila raz za mesiac na poradnu len ked bol nejaky problem- vytok napr tak som sla skor a teraz mam ist po troch tyzdnoch.

A prepacte za ten dlhy roman 🙂 .

Julka a Matko ti kedy zacal rozpravat? Lebo nas zacal cca okolo 2rokov a to akoby zo dna na den takze tvoji su podla mna zatial uplne v pohode. Nas do dvoch rokov tak akurat mama , tata a nie ano 🙂

alienka73
24. feb 2010

Janulqa a vas Matusko spi s vami v spalni?

janulqa07
24. feb 2010

Alienka ano je na mne zavisli, vlastnu izbu asi tak skoro nebude mat tak mu teraz dedo robi postel.
Moj zacal rozpravat ked mal 1r 4m a kazdym dnom viac a viac a teraz od rana do vecera 😀

alienka73
24. feb 2010

No tak to som rada ze nie sme sami co mame maleho zavisleho na nas 🙂 . Vsetci ostatni su uz samostatne vo svojich izbickach 🙂 .
Inac tie saty na svadbu by aj mna mrzeli odkial si nakoniec zohnala?

juliagregor
24. feb 2010

adka rozprávať začal cca 18 mesiacov ale dosť veľká hatlanina, rozprával veľa a nezrozumiteľne, veľmi sa polepšil v škôlke, slovná zásoba aj výslovnosť je o 100 % lepšia, nútili ma aj logopédovi ale povedala som že až po 4 rokoch ....

dúfam , že sa ti všetko podarí k tvojej aj Matúškovej spokojnosti, skús tam s nim spať aby si lepšie zvykol...
deti vstali aideme sa krmiť

alienka73
24. feb 2010

No nemozem tam s nim spat lebo je tam len jedna postel a neviem co vymysliet, ci kupit len nejaky matrac alebo normalne celu postel. Muz je dost proti aby si maly nezvykol ze tam stale s nim niekto bude, tak neviem co je lepsie. Ale ja do nho hudiem uz dost dlho aby sme kupili nejake prechodne lozko na ktorom sa da ale dobre vyspat pre pripad ze maly tam nebude chciet byt sam. Zatial by som chcela mu tu izbu nejak skraslit nech sa na nu tesi.

A este sa chcem opytat tehulky ake vitaminy beriete? Mne moja dr odporucala najprv calibrum a ze po 20tt femibion . Pri calibre som brala aj kys listovu treba to aj pri femibione? Co beriete vy?

alienka73
24. feb 2010

A Juli dik za tie odsavacky. Ja mam po malom avent rucnu a celkom sikovne som s nou odsavala ale spoluvbyvajuca na izbe mala vyhrady, ze skripala 😒 . No trosku skripala nenapadlo ma ju naolejovat. Ale ked pises ,ze staci aj rucna tak ju asi necham a vyskusam a ked to bude malo tak mozno az potom kupim elektricku. Pocula som ze tie su menej setrne k bradavkam tak neviem co je na tom pravdy. Ja som s rucnou nemala problem ani bolesti.

A este Kosicanky co ste boli v novej nemocnici rodit, viem ze bola Mauzos a Deny ako je tam s dvojickami? Neviem si predstavit, ze sa mi neujde jednopostelova izba a budem s ostatnymi mamickami, to bude vela deti podla mna, chcela by som trosku vacsie sukromie. Po skusenostiach s malym. A tiez si neviem predstavit , co som citala ze deti nesmu na porodnicu ako budem moct ist pozriet maleho niekam do jedalne,alebo do navstevnej ci kam ked budem mat na izbe dve deticky?

juliagregor
24. feb 2010

adka ako som ti už napísala odsávačky sú veľmi individuálne, maminky tu majú aj elektrické a sú spokojné 😉 , keby sa to dalo vyskúšať dopredu... 😎

a tie nešťastné "babky" ja som neni proti babkám, poznám ich veľa ozaj akčných a čo pomáhajú o dušu, mne tiež pomáhajú ako vedia a ako im sily stačia...ale radšej som, ked sa pohrajú s Maťkom, lebo všetko sa točí okolo dvojčiat a on sa ozaj niekedy cíti ako piate koleso u voza.

http://spravy.pravda.sk/stvorcata-z-trenciansky...
poznáme sa osobne a s tou vodou je to asi ozaj pravda, dvojčatá sa nám podarili, ked manžel prišiel z liečenia 😀,
ked mi je ťažko spomeniem si na ňu 😅