Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janulqa07
30. mar 2010

😀 na ucte mi to nejde a ani doma to nejako nefunguje 😀
utieram prach a take max, niekedy aj trosicku viac nooo 🙂 vsetko v ramci moznosti, ale uz sa to malemu v brusku nepaci

alienka73
30. mar 2010

Jani, tak ty sa este dobre citis ked upratujes 😉 .
Ja som to uz zavesila na klinec, sem tam nieco chytim do ruk a pretriem ale to je skor vynimka.Stale si hovorim, ze uz len tri mesiace musim vydrzat a potom vyzeniem muza s troma detmi von a upracem 😀 .

Mamicky chcem sa opytat kolko latkovych plienok ste mali pri dvojkach, teda kolko je potrebnych? My mame po malom 20ks a celkom stacilo, zda sa mi ze aj vela bolo , tak neviem kolko budem potrebovat?

Katka, dnes sme boli na ihrisku s Ajkou a jej dvojkami tak som sa bavili, ze ty byvas blizko a nabuduce ked budes mat cestu okolo, je to ihrisko za Rokokom-Azijskou restikou, tak sa prid ukazat s dievcatkami 🙂 .

janulqa07
30. mar 2010

priznam sa ze doteraz som sa citila dobre ale posledne dni uz to zacina ☹ od narodenia mam problem s klbami a mam co robit vecer ist na zachod, cez den som v pohode, len taaaaak nerada idem s malym vonku, normalne rozmyslam nad voditkom 🙂

juliagregor
30. mar 2010

jani ☹ a bude horšie...

adka ja som mala 30 a dávala som aj poštolky medzi nožičky...
je tu veľká diskusia ohľadom klbikov a dávania poštoliek..

ja som dávala a dávala by som znovu,,,

janulqa07
30. mar 2010

juli tesim sa 😠 ale snad sa najde dobra dusa co mi pride sem tam pomoct

a za davania postoliek som aj ja, davala som malemu, aj mne davali, nosila som aj strojcek a pomohlo

juliagregor
30. mar 2010

janka a nejaké vitamíny berieš?, vápnik naviac a tak..
keby si bola bližšie ja pribehnem 😀

janulqa07
30. mar 2010

😀 aj s detmi? 😀
beriem, centrum, vapnik, B6, a dvoje tabletky koli tej krvy v moci, ja si myslim ze na tehotnu dost 😒

alienka73
30. mar 2010

Aj ja som za postolky, nam vravel ortoped ze on preventivne do 6mesiacov odporuca vsetkym detickam. Takze 30 staci?

Jani hovor mi o prechadzkach. 🙂 Sice ja len na ihrisko idem ale aj to staci az az.Sadam na lavicku kedy mozem. Maly uz vie ktoru tetu ma volat, ked chce sadnut do hojdalky 🙂 .Len musim vzdy zistovat kto ide von 🙂 .Ale niekedy mam problem uz aj prebalit plienku. A netusim kedy sa odnaucime od plienok, uz na to nemam sil.

janulqa07
30. mar 2010

alienka nas ma uz plienku iba v noci, aj ked bol cas kedy nemal, teraz je iba pri teorii preco ju v noci nema mat, ale nasmu to islo samemu, najprv sme sa trapili, ale musel prist na to asi sam ze je to lepsie, A vonku teraz cvicime cikanie, nechce pustit pod strom ani nahodou 😒

A ta vypomoc ako? Takze zatial kamosky na ihrisku pomahaju?
My nemame nikoho, vcera uz mal na male, sadla som si na lavicku a nemohol ma najst, zrazu zistil ze uz ho nenahanam po ihrisku 🙂

juliagregor
30. mar 2010

sranda skončila, deti sú hore 😀

janka samo aj deťmi ..

janulqa07
30. mar 2010

juli sranda este len u vas zacina 😀
tak vas cakame, ked bordel a hluk tak poriadny zo vsetkym co k tomu patri 😎

lucija272
30. mar 2010

Ahojte tehulky a mamicky, ako sa mate? Uz sa otepluje a opeknieva a ja trcim v robote s vyhladom na krasne jazero 😠 .
🙂. Najradsej by som sa tam vyvalila a citala knihu 🙂).
Chcela by som sa vas spytat, ked ste citili pohyby babatietk, resp. citite, tak viete, ze kopu obidve deticky, alebo ze v akej su polohe? Lebo ja citim kopanceky, ale vobec netusim, ktora je ako ulozena a ktora kope 🙂). Ale obcas su to pekne supy, hlavne ked mi kopnu do mocoveho mechura 🙂)).

alienka73
30. mar 2010

Jani, opatrovatelku na doobedne 3hodky mam dohodnutu ale momentalne je chora takze az po VNoci.

Lucija, ja som doteraz netusila ako su ulozene a ktore kope ale poslednej poradni mi dr povedala ze obe su hlavickou dole a tak viem kedy ktora kope. Jedna je na pravo a druha nalavo.
Ale uz si musim lahnut lebo nejak sa im to uz nepaci.

janulqa07
30. mar 2010

lucija u mna ak mal lekar pravdu a bude chlapec dievca, tak viem kedy ktore kopka, chlapec kopka castejsie a dost, dievcatko len tak jemne, ale citim ktore, kedy a kde 🙂

ja sa ti este cudujem ze pracujes 😲

lucija272
30. mar 2010

No tie moje dve baby boli naposledy ulozene skor priecne a teraz uz neviem ako su, ci su tak isto alebo nie 😲 .

A pracujem, lebo este vladzem a ani neviem do kedy este budem. Ci vydrzim az do MD alebo pojdem skor.
Ale pri dvojkach je asi lepsie byt skor doma, co myslite?

janulqa07
30. mar 2010

zalezi od toho aku pracu mas a nvojom mieste si uzivam tehotenstvo doma v klude 😉

lucija272
30. mar 2010

Ale tak ja mam sedave zamestnanie a uz sa ani zas tak nepretrhnem 🙂). Skor sa tu len tak pretrcam 🙂)
A okrem ineho je to aj otazka financii. Dvojicky su dvojicky 🙂).

janulqa07
30. mar 2010

hmm no neviem, z hladiska financii mi to je jasne, dolezity je aj pohyb ale urcite to je na tebe a ako sa citis, hlavne nech ste ok 😉

lucija272
30. mar 2010

Ale hej, dolezite su bambulky aby boli ok. Akonahle by mi bolo horsie ostavam doma.
Uz aj v praci su s tym uzrozumeni 🙂).

katrinb
30. mar 2010

Ahojte vsetky tehulky a maminky... pisala mi dnes Luciaf - ze este je stale 3v1... 😲 Su OK...Zajtra ma naplanovanu sekciu. Pozdravila som ju od nas vsetkych a ze budeme na nu mysliet.

katrinb
30. mar 2010

dior - hej, tak ta dlzka je asi jedine, co mi je uplne divne na tom kociku...aj ked mne sa kociky za sebou pacia...ved aj preto sme taky kupili...treba si len zvyknut. Predsa len takych kocikov nebeha po svete vela 😉

lenkamt - dakujem velmi velmi

Juli - no verim, ze teraz uz taky oddych vonku nemozes mat. Mas predsa 3 zive striebra doma.....ktore neobsedia. Ja si musim co najviac uzit este ze su malinke. 🙂

Alienka - urcite ked pojdem von ...dam ti vediet a dame s Ajkou stretko....A potom aj s ostatnymi dvomaminkami, ktore su ale dalej - ale ved nieco vymyslime. Uz sa tesim. A ja mam tiez 30 plienociek...a staci....

Janulqa - fakt, setri sa...ako pisala Julka, bude horsie. Este mas pred sebou nejake tie tyzdne....setrit, setrit, setrit sa!!!

gajana1
30. mar 2010

Ahojte
Ja idem zajtra do nemocky na prietoky ale mam nejake bolesti v ľavom boku.
Ked sa neozvem tak si ma tam už nechali a dam vam vedieť ked pridem domou

jana
30. mar 2010

ja viem tiez kedy kt kope bo na utz sme boli pred tyzdnom a viem ze chlapceka mam nalavo a ten veru kope catejsie (aj teraz) i ked vzdy na utz bol ten kludnejsi. No a druhe babatko to je niejake menej kopajuce na pravej strane. Ale citim aj to.
inach ja som tiez este v praci a posledny krat sa ma doktorka ani nespytala ze ci chcem ostat doma, ale zase popravde v praci sa lepsie citim nez doma, na tie moje hlieny mi klima robi asi dobre 😀
ja som sa prave chcela spytat ze baby kt robili asi ako dlho vydrzali v praci, alebo ze ci to zalezi len podla toho ako sa kto citi?

ajka72
30. mar 2010

katrin budem rada ak sa s tebou a alienkou stretneme niekde blizkosti ihriska kde býva alienka, je to aj pre teba relatívne blízko len treba dať vopred vedieť že ideš vonku neviem presne kedy chodíte aby sme sa aj s alienkou vedeli naorganizovať, neviem či máš moje alebo alienkine telefonne číslo môžeme si v IP vymeniť, samozrejme ak sa pridaju aj ostatné dvojmaminy bude super 😉 asi až po VN lebo my ideme na VN do tatier 😉

ajka72
30. mar 2010

ja som robila tak že lekárka ma vypísala 8 tyždňov pre porodom, mala som sedavu kancelársku robotu ale popravde bol najvyšši čas ja som v tehotenstve nejaké problémy nemala ale tých 8 týždňov pred porodom som už sa chcela plne venovať babatkám, psychicky sa pripraviť na ich príchod jednoducho si to už poriadne vychutnávať,

ajka72
30. mar 2010

pridávam nejako foto mojich babuliek 😉

ajka72
30. mar 2010

pridám fotečku otočenu správne aby ste si krk nevykrutili 😀

dracik1
30. mar 2010

ali, ty budes mat opatrovatelku? , super...fakt, ked sa citis nie velmi dobre, je to lepsie riesenie, akokeby ta mali hospitalizovat...., my sme mali plienok 20, potom som ale musela dokupit este 10 ks a to stacilo....tie plienky pouzivam aj teraz , ked detom po kaki sprchujem ritku, tak ich do plienky utieram 😀

katka, takze si kocikovala, krasne vsak...ja som sa citila uzasne, ked som kocikovala malych 🙂 ...inak ja mat este raz dvojicky, urcite si kupim kocik za sebou.....

luci, aj ja som si myslela, ze vydrzim v robote aspon do 30tt a figu borovu v 24tt ma hospitalizovali pre otvaranie sa a koniec roboty... v stredu som bola v robote, vo stvrtok uz v nemocke na infuziach...pre sefa to bol sok....ale co sa da robit....takze tak a POZOR...kancelarska robota, aj ked sa zda, ze je to OK, lebo sedite je nie vhodna...lebo pri sede tlacia deti na krcok, ktory moze povolovat

drzim palce vsetkym tehulkam, aby ste to potiahli co najdlhsie

juliagregor
31. mar 2010

dobré ránko...

matelko1
31. mar 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂