Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janulqa07
25. apr 2010

alienka maly mal zapal a nejake zrasty, mame pokoj na rok a neskor sa uvidi tak dufam ze to uz ostane ok

a ta nemocka neviem ci je fakt preventivna, kopec mamiciek nebolo ani preventivne 😒

medinila
25. apr 2010

Caute mamičky. Bola som v sobotu Polsku v NT na trhu aj v Babyboo. Ceny pre info som dala na Fórum-Výbava- Kočíky z Poľska. Neviem ako sa dáva ten link..... ☹ ☹ ☹

janulqa07
25. apr 2010

mendila a kociky fakt nic???

medinila
25. apr 2010

Janulqa s kočíkmi 0 bodov ☹ ☹ ☹

janulqa07
25. apr 2010

tolko dvojiciek sa rodi a kocik clovek nezozenie 😒 my sme dnes videli uz treti dvojickovy a to peg perego, ked sa nebudeme flakat po meste tak by sme asi ani nevideli

jennys
25. apr 2010

XLUCI, no vraj dvoch chlapcov. Ja idem na cukor 7.5. pri Lucke som mala zvýšený tak som mala obmedziť sladkosti uvidím ako dopadnem teraz. Inak sa cítim dobre pokiaľ nie som chorá, niekedy tvrdne bruško ale dávam si sem tam magnézium, pri Lucke som to mala oveľa častejšie, tiež mi hrozilo ísť do nemocnice. Ale teraz sa snažím šetriť kým sa to dá, prestala som aj pracovať a som na PN. Von chodím len na vychádzky. Ale niekedy sa aj pri Lucke dosť nabehám, dúfam len že teraz už bude pravidelne chodiť do škôlky aby som sa mohla cez deň viac šetriť, keď je doma a má svoje dni tak sa to moc nedá, ale väčšinou sa vie aj sama zahrať.
JULI že zelené, tak to je dosť. Lucka mala len také buď ako ke´d plače slzy alebo len také krémové, som fakt zvedavá čo ti na to povie doktorka. Ale pri soplíkoch som od jednej tiež niečo podobné počula že jej dcére sa to tlačilo von očkami.
JANUL to sa chodí aj takto preventívne aj keď vyzerá že je všetko v poriadku? Lebo ja som myslela že do nemocky len ak je nejaký konkrétny problém.

jennys
25. apr 2010

a čo sa týka kočíkov tak chceme vedľa seba lebo inak by sme nevošli do výťahu. Som zvedavá čo zoženieme, nechceme kupovať nový ale použitý. Mne sa tie kočíky zdajú teda riadne drahé na to že sa použijú len pár mesiacov.

mzuzka
25. apr 2010

ahojte mamicky buducich double trouble, ja mam kocik jane twin two (kuk album) a buduci mesiac by som ho chcela predat. sme s nim nadmieru spokojni, je priestranny, jeden z mala pre novorodencov kde sa daju dat za sebou dve vanicky. kedze je za sebou, dostanem sa s nim uplne vsade. vanicky sa daju pouzit aj ako autosedacky, kocik je nakomplet s taskou, priplastom, dve vanicky matrix pro, nanozniky. jediny dovod preco ho predam je ten, ze moj manzel je 194cm vysoky a kocik je pre neho nizky. ja zijem v UK a kocik som kupovala tu ako novy za 890 libier. koncom maja letim na SR a chcem ho tam predat,aby som nemusela ist s kocikom nazad. domov idem letecky, ale nazad pojdeme autom, tak aby sme mali volne miesto v kufry. ak by mala niektora zujem o info alebo viac foto, napiste do IP.

mauzos
25. apr 2010

Julia ty zlodejka 😀 😀 😝

ajka72
25. apr 2010

ahojte včera sme mali stretko s Andrejkou a Nikolkou -zabka z dvojičkova v Prešove ktoré su narodene v rovnaký deň ako naše babuľky len oni su ráno a my poobede a oni su z Bardejova a my s Ke 😵 pripájam nejaké fotečky

mauzi, deny, katrin keď budete robiť stretko radi sa pridáme som zvedavé na tie vaše pokladíky 😵

ajka72
25. apr 2010

mauzi ak ste choručkí tak prajem skoré uzdravenie a dodatočne všetko najlepšie chlapcom k ročiku ale to ubehlo, už bežkáte?, aj ste pooslavovali?

mauzos
25. apr 2010

len zaciname soplikovat a pokaslievat, nasadila som liecbu, tak dufam, ze budeme z toho raz dva vonku. Dakujeme Ajka 😵

juliagregor
26. apr 2010

mauzi ja som pozrela včera skoro všetky jeho videá a rehotala som sa celé popoludnie....

kočky ak ste z BA, tak pozrite aj e-bay.au, kamoška si tak našla jednu maminu a tá jej predala kočík (za facku) a aj jej teraz postupne predáva oblečko, veľmi pekné a dobré ceny...

janka dúfam, že tam nebudeš dlho a aspoň si tam oddýchneš ....😉

alienka73
26. apr 2010

Mauzi, drzim palce nech chorobka rychlo prejde. A tiez prajem vsetko najlepsie chlapcom k rociku! 😉.

Kocky, je tu niekto kto rodil jedno dieta prirodzenym sposobom a aj dvojicky prirodzene?
A tie co ste rodili cisarskym dvojky ako dlho ste sa zotavovali, ako dlho ste citili jazvu a museli ste sa obmedzovat?

Juli, nosila si podrsenku na kojenie az doteraz kym si neodstavila?

Ak tu ma niekto letne deti- junove, julove, v com ste sli domov z porodnice? Co mali babatka vo vajickach oblecene? Lebo my mame take letne zavinovacky do autosedacky take co su aj zimne ale to bude detickam urcite velmi velke ked sa narodia a inac vo vajickyu sa budu stracat tak neviem co im prichystat do porodnice, ake oblecenie....

juliagregor
26. apr 2010

adka nachystaj si malu poduštičku, tú im dáš pod chrbátik, aby tam tak nepadali...a plienku vedla hlavičky
ja som deti domov niesla v taškách, oni boli strašne malí a ja som povedala, že kašlem na policajtov ale ja ich do vajca ešte nedám....
viem nebolo to moc bezpečné...ale 2,3 je strašne málo...ked sme išla o mesiac na kontrolu už boli vo vajíčkach
jazvu som cítila veľmi dlho ale bolelo to tak mesiac...
podprsenku som nosila dlho ale doteraz určite nie...asi rok...sem tam som ju dala aj neskôr ale prsia už boli menšie ako na začiatku a už nebolo treba, ked mlieko už netečie, tak netreba

juliagregor
26. apr 2010

tie podprsenky sú z bavlny a rýchlo sa natiahnu a zostanú škaredé, kupila som si ešte jednu drahšiu, tá tvar drží lepšie a je stále pekná...len už nebolo čo do nej 😝

mauzi nech ste rýchlo zdraví a zostanete len pri tých soplíkoch 😉

janulqa07
26. apr 2010

dobre ranko....
este mam dva tyzdne volno doma a potom nastupujem do nemocky 😒

juli cakam info ako ste dopadli u lekara, drzim palce

alienka73
26. apr 2010

Diky Juli, ved to ze tie podprsenky lacne su za chvilku skarede a tie drahe zasa tiez dlho nevynosis a tie prsia sa stale menia.

Jani, tak si uzivaj volno a hlavne maleho. Kto s nim bude doma , mm?

janulqa07
26. apr 2010

alienka, este neviem kto, asi moji rodicia, manzel, krstny rodicia, tazko sa deli tyzden ked vsetci su zamestnany
budem prvykrat bez maleho a on odomna tak mam strach ako to zvladneme 😒

a vy ako? este vladzes? opatrovatelka chodi?

alienka73
26. apr 2010

No to ti verim, ze sa tazko deli , u nas by asi len manzel mohol na ukor casu po porode. Radsej ani nemyslim.

Opatrovatelka nechodi, chore ma deti tak uvidime 😒 .
Drz sa.
Kamoska porodila pred dvoma tyzdnami a doma ma takeho velkeho chlapceka ako my a ked sa po 4dnoch vratila z porodnice tak od vtedy sa od nej maly nechce pohnut ani na centimeter. Ona nemoze ist ani do vedlajsej izby co sa maly boji, ze zas mama niekam odide. 😲

janulqa07
26. apr 2010

no ja sa bojim o maleho, stale bol so mnou a venovala som sa mu iba ja, teraz ma sice mojho manzela, ale mama ja mama

s tou opatrovatelkou vam to nejako nejde 😒 takze si sama na maleho?

mauzos
26. apr 2010

baby dakujem 🙂

Janulqa ja len nechapem naco ta preventivne chce dat do nemocnice nejake dva mesiace pred porodom, este ked mas k tomu doma dietatko. Pokial je vsetko v poriadku na co je to dobre? Mna tiez strasili pocas tehu, ze si asi pojdem polezat, oni to doktori beru akosi samozrejme, ze dvojtehu musi byt s komplikaciami ... a nakoniec ma hospitalizovali az v den sekcie 🙂

janulqa07
26. apr 2010

no ja som sa lekarky tiez pytala ze preco ked mam maleho a pritom si to viem zariadit aby som doma oddychovala, vraj mozem aj odmietnut, ale zase neviem ake nasledky to moze mat a ci vobec
mam tam ist lebo som po sekcii a vraj som rizikova ale naco ist zaberat miesto do nemocky netusim 😒

mauzos
26. apr 2010

a zistila ti nejake problemy, ze si rizikova, ci fakt len preventivne? 😒

janulqa07
26. apr 2010

pytala som jej asi trikrat ci je naozaj vsetko ok, tak vravela ano neboj sa vsetko je ok, len si rizikova 😖

jennys
26. apr 2010

Dobré ránko
JANUL však ked sa cítiš dobre tak sa dohodni že do nemocnice pôjdeš len v prípade, že budú nejaké problémy. Ktovie ako dlho tam budeš, však pôjdeš tam 29-30tt a do pôrodu ak bude všetko OK tam budeš len tak trčať aj dva mesiace, čo sa aj mne zdá zbytočné keď to nie je naozaj nutné. Rozhodnutie je predsa na tebe a keby sa ti niečo nezdalo tak tam môžeš ísť predsa hocikedy.

jennys
26. apr 2010

Ja som tiež dosť riziková už len kvôli predčasnému pôrodu, ale doktor mi nemocnicu nespomenul ešte ani raz, dokonca chodím do poradne tak ako keby som čakala jedno, raz za mesiac, pritom viem že sa má chodiť častejšie, ale pokiaľ mi je dobre tak nie je dôvod to meniť.

janulqa07
26. apr 2010

do nemocky by som isla v pohode keby boli problemy, ale stale ked tam uz musim ist tak sa to predlzi
asi zajdem za lekarkou a poviem jej svoje

mauzos
26. apr 2010

pokial je vsetko v poriadku ja by som urcite nesla len tak na dva mesiace do nemocnice, ved to nedava logiku. Vsak doma si vo vacsej pohode, ako zavreta v nemocnici a maly doma bez teba ☹
Jennys ja som tiez chodila len raz mesacne do poradne, ale vyhovovalo mi to 😉 Ked je vsetko v poriadku, naco do toho rypat. Posledny mesiac som uz ale samozrejme chodila castejsie, uz za porodnikom.